להזיז את החופש הגדול לאוגוסט-ספטמבר?

tiger mom

New member
צודקת, התבלבלתי, אבל הכוונה הובנה

אני לא רואה הבדל בין יוני וספטמבר וליולי ואוגוסט חם בכולם בצורה לא הגיונית. שום דבר שמזגנים בכיתות לא יפתרו והתקציב לזה יהיה קטן משמעותית מההפסדים למשק בגלל החופשים הארוכים (והמשק מפסיד) מה גם שלילדים החום והלחות ממש לא מפריעים. מבחינת הבת שלי סבבה להשאר בגינה גם ב-11 בבוקר באוגוסט (מה שלא קורה כמובן) לגבי חגי תשרי- שילמדו עליהם קודם. ביולי. בדיוק כמו שלומדים על פסח 3 שבועות לפני החג ואז יוצאים לחופש. גם אם יחשיך ב-18:00 עדיין אפשר לעשות המון דברים. אותם הדברים שאנחנו עושים בחופשת חנוכה ולאורך כל החורף. גם כשמחשיך ב-17:00 בשיא החורף אנחנו עדיין עושים דברים. ואם, לפי הטיעון שלך, מזג האויר בספטמבר הוא יותר טוב, אז בכלל תרוויחי דברים שאת לא עושה בקיץ כי חם מדי

temp8

New member
למה בעצם כל כך חשוב שילמדו על חגי תשרי בגנים?

פ ט ל2

New member
כי זו מדינה ישראלית-יהודית וזה חלק מהזהות

הקולקטיבית שלנו. ברור שיש שחושבים אחרת ומבחינתם זה מיותר, אבל זוהי מערכת חינוך ממלכתית שאמורה להיות מותאמת לרוב האוכלוסייה.

temp8

New member
ואם הם ילמדו על כך מאוחר יותר המדינה לא תהיה

יהודית? מה שאני יודעת על החגים הוא מה שלמדתי בבית הספר (ובמקומות אחרים), ומהגן אני לא זוכרת כלום, ואם בכל זאת חשוב שילמדו על כך עוד בתקופת הגן - אז אפשר ללמוד גם לא בזמן החג עצמו. שום אסון לא יקרה.

פ ט ל2

New member
אבל אם את מעבירה את החופש לספט' אז גם

ביה"ס יהיו בחופש בספט' לא? אז לא ילמדו על זה בכלל. או שאת מציעה חופשות אחרות לגנים וחופשות אחרות לביה"ס...אם זה כך אז לא הבנתי אותך נכון. גילוי נאות: בלי שום קשר לנושא החופש ומתי הוא יהיה, אמנם אני חילונית לחלוטין אבל לי מאוד חשוב שילדיי יכירו וילמדו על חגי ישראל וכמה שיותר (כאמור, זה ללא כל קשר לנושא הנדון)

temp8

New member
לדעתי לא

אני חושבת שבגיל בית הספר לא צריכה להיות לילדים שום בעיה ללמוד על חג שלא מתרחש באותם ימים ממש, ועכשיו כשאני כותבת את זה נראה לי שבעצם גם לילדי הגן לא צריכה להיות בעיה עם זה.

עונה לך כאמא וכגננת

אני אישית באה מבית חילוני ואת החגים "חגגנו" ממש בצורה שטחית ולי לא היה כל ידע בתחום בתור ילדה...אם לא היתי מקבלת את זה מהגן. כשגדלתי ולמדתי על הנושאים הקשורים לחגים היה לי את הבסיס כאמא ואני חושבת על הורים כהורי שלא היה להם את הבסיס איך אני יכולה לשתף אותם ? כשבני מגיע מהגן עם תובנות, ידיעות ושאלות שקשורות לחג זה מחזיר אותי אחורה ואני שמחה שהוא מקבל את הבסיס בגן ותארי לך כמה הורים יש כמו הורי שלא מבינים בחגים ולא יודעים פרטים? איפה הילדים שלהם ילמדו? גם בגן הזהות שלנו והשייכות שלנו חשובים...להיות חלק ממשהו הוא צורך של ילדים.

temp8

New member
את בטוחה שקראת את ההודעה שלי?

כי אין כל כך קשר בין שתי ההודעות... או שאולי התכוונת לשרשר למקום אחר?

יכול להיות ..קשה לי להתרגל לשרשורים האלה..

אני התכוונתי למי שכתבה למה ללמד חגים בגן?...מצטערת אם זו לא את. בכלל אני רואה כאן המון שרשורים שבנות עונות לשאלות אחרות משרשורים אחרים... כנראה שאני לא לבד

temp8

New member
אז קראת רק את הכותרת

לפעמים חשוב גם לקרוא מעבר לכותרת כי אחרת מקבלים רושם לא מדויק על מה שנכתב. אף אחד לא טען שלימוד חגים אינו חשוב.

אכן כן, כשאני קראתי

אם תשימי לב כתבת רק בכותרת את המשפט על למה צריך בגן...ובגוף ההודעה לא כתבת כלום. השאר התווסף בהודעות הבאות כנראה אחרי ואני לא המשכתי לקרוא את השרשור... אז לא האשמתי אותך בכלום סך הכל הבעתי את דעתי למשפט הקודם שכתבת.ושמחה לראות שלא זו היתה הכוונה. שבת שלום.

../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif נא להצביע ב- MYNET, לא כאן ../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

מה שיגיע למשרד החינוך הוא הסטטיסטיקה של MYNET, לא השרשור ב"תפוז"....

ריטה1

New member
הכי בעד שאפשר!!!! כמו בכל מדינה נאורה

חופשה ארוכה נופלת על החגים. היום יש מזגנים בכיתות, ואין שום סיבה שהחופשה תהיה בקיץ.

בוליפלג

New member
אני בכלל בעד פיצול - חודש בחורף וחודש

בקיץ. זה יהיה הרבה יותר שפוי עבור ההורים והילדים גם יחד. שיצביע ההורה שהילד שלו (ש'כן' נמצא בחופש ולא בשתי קייטנות), שהילד שלו אינו יוצא מן הכלים במהלך חודש אוגוסט
....

mAmA MiSiSiPi

New member
רק הילד יוצא מהכלים?

כל הבית יוצא מאיזון ..מהשגרה....ועד שמתחילים להתקבע על שיגרה חדשה צריכים שוב להשתנות...מבלבל מאוד.

חמודבה

New member
../images/Emo45.gif לא יוצאת מהכלים

לפחות עדיין לא. מהשכן, אם יש אפשרות לפצל לחופשת חורף וקיץ, אני בעד. לבטל חצי חופש אני נגד.

hell cen be fun

New member
../images/Emo45.gif

גם לי זה נראה פתרון מעולה. בימים הכי חמים של הקיץ- חופש (כי בואו נהיה כנים רגע, מי יכול ללמוד בחום לא נורמלי? גם אם יש מזגנים, לפי מיטב זכרוני- הם לא עובדים רצוף) ובחורף- בימים הכי קרים מי רוצה בכלל לצאת מהמיטה?!

פ ט ל2

New member
../images/Emo26.gif אגב "שאר העולם" לכל אלו שכותבות:

אז אין לי מושג מה קורה בשאר העולם... אבל משיטוט קטן ברשת עמ"נ לספק את סקרנותי: ספרד: חופשת קיץ 21/6 עד ה12/9 ואח"כ חופשת חורף, חופשת אביב וחגים צרפת: לופשת קיץ 2/7 עד 2/9 דרום אמריקה: חופשה 3 חודשים דצמבר, ינואר, פברואר + שבועיים חופשת חורף+ שבוע חופשת אביב + חגים זה ככה מציטוט קצר כי באמת עניין אותי מה קורה במקומות אחרים....

למעלה