להזיז את החופש הגדול לאוגוסט-ספטמבר?

tiger mom

New member
לפחות לגבי צרפת

אני יודעת שבאוגוסט הם לוקחים כולם חופשה וואקנס ולוקחים חופשה זה לא קייטנה. זה כל צרפת שיוצאת לחופש פקקים מטורפים של שעות בפאריז למשל יש מאפייות ובתי מרקחת ורופאים שעושים סבב של תורנות. וכל השאר יוצאים לחופש. וזה לא מספיק להביא נתונים על כמה ימי חופש יש להם צריך להבין גם כמה ימי חופש יש להורים שלהם מה עושים בחופשות האלה (קייטנות? מסגרות? יושבים בבית?)

פ ט ל2

New member
אוקיי אז את מעלה פה נקודה אחרת... אז אולי את

הפתרון צריכה לתת הממשלה בחקיקה שתעלה את מכסת ימי החופש שלנו או שלא נוכל לקחת חופש בכלל במהלך השנה והחופשה תהיה חופשה מרוכזת בקיץ...או כל רעיון אחר בנקודה שהעלית את כבר מפנה את הדברים לראיה כלל מערכתית אצלינו במדינה וזה כבר סיפור אחר. בשאר ההצעות בעצם מקבלים כמובן מאליו את המצב ובאים בדרישה למערכת החינוך לתת הפתרון למצב לא נוח. למה? אני מסכימה איתך שהראיה צריכה להיות ראיה מערכתית במדינה כולה (ואגב, אין לי מושג מה ומי קורה בכל אחת מהמדינות..הסתכלתי כי עניין אותי לדעת אם בישראל יש יותר ימי חופשה במערכת החינוך מאשר במקום אחר).

temp8

New member
אין לנו יכולת לממן רמת חיים כזאת

והאמת שגם לצרפתים (וארצות אחרות באירופה) לא, ולכן הם מתחילים לחשוב על שינוי המצב אצלם (יותר שעות עבודה).

tiger mom

New member
שימי לב לימי החופשה של הצרפתים

ימי חופשה אם כל צרפתי מקבל יותר מחודש ימי חופשה אז קל להם יותר להתמודד עם חודשיים חופשה בקיץ וגם פה הטבלה מעניינת: ימי חופשה לעובדים מול ימי חופשה לילדים

פ ט ל2

New member
רק מחזק את מה שאמרתי...הפתרון צריך להיות

מדינתי - מערכתי... אני סבורה בהחלט שיש מקום לשינוי כלל מערכתי, אני חולקת על העובדה שאת הפתרון ואת "המחיר" צריך לשלם מגזר אחד. ואגב...שימי לב שכל ההתייחסות היא למערכת החינוך הממלכתית, הגנים הפרטיים זה סיפור אחר שעומד בפני עצמו.

tiger mom

New member
אני מסכימה איתך

שיש יותר משינוי אחד שצריך לעשות כדי שהדברים יעבדו במגזר שמשלם את המחיר את מתכוונת למורים? מערכת החינוך של הגנים הפרטיים תתאים את עצמה למערכת החינוך הרגילה בדיוק כמו שהיא עושה היום היא "מפנקת" את ההורים בפחות חופש ממערכת החינוך הציבורית והיא תעשה את זה רק בהתאמה לחופשות אחרות. בדיוק כמו שהצהרון נותן פתרון בחופשות הארוכות (רק שבוע בפסח למשל וקייטנה באותה מסגרת למשל 3 שבועות ביולי) ויכול לעשות את אותו הדבר בחופשות החדשות

Ronronit1

New member
בהולנד- 6 שבועות חופשת קיץ

שבועיים חופשת חורף, ושבוע חופשת אביב. להורים יש 5 שבועות בשנה חופש לפחות. רוב ההולנדים נוסעים בקיץ לצרפת או לבלגיה לקמפינג, והמדינה ריקה, הכל עובד במתכונת תורנויות....אפילו גן המשחקים ריק...

נורקס

New member
כמובן שהצבעתי בעד

אבל לא רק לדחות אלא גם לקצר, במיוחד לילדים קטנטנים. לילד בן 3-4-5 חודשיים זה נצח!!!! למה הם צריכים חופש כזה ארוך? אין בזה שום תועלת להם וזה רק מקשה על ההורים וגם עליהם. לילד בגיל הזה 3 שבועות-חודש זה עד מעל לראש. אני פשוט לא מבינה מה הקטע הזה של החופש הגדול. למה ולמי בדיוק זה כ"כ טוב.

gallish

New member
../images/Emo128.gifכאן נמחקו הודעות

בעלות תוכן הנוגד את חוקי תפוז

טוב...החברויות פה מאוד ברורות... אני ראיתי

בפורום הזה הודעות הראויות למחיקה והן נשארו...כנראה הן לא היו לפרסונות מוכרות. ודרך אגב, לפחות בפורומים אחרים בפרדס מקובל לשלוח הודעה על מחיקה במסר אישי.

דוּש

New member
לא כל אבא ואמא יכולים ללמד על כל חג.

אם מבחינת מחסור בזמן פנוי, אם מבחינת חוסר הידע, אם מבחינת חוסר גישה לילדים בנושאים לימודיים (כלומר, האבא/אמא פשוט לא נולדו להיות מורים. טבעי). (מקווה שזה לא יקפיץ את השרשור הישן, רק שדעתי תהיה כתובה כאן, לפרוטוקול. :) ראיתי שנמחקו הודעות, מקווה שלא היה יותר מדי בלגאן...)

אני מבינה שכל בתי הספר בארץ ממוזגים?

אחרת לא ברור לי איך בדיוק הילדים אמורים ללמוד ביולי. שיזיזו את החגים
.

temp8

New member
הרבה יותר חסכוני להתקין מזגנים

מאשר לאבד כל כך הרבה ימי עבודה.

זאת אומרת שהשאיפה צריכה להיות הגדלת מכסת

ימי החופש של ההורים, אז אולי על זה תהיה העצומה ולא קיצור החופש. הגדלת מכסת החופש להורים תעשה טוב לכולם: גם להורה שיצליח להנות מילדיו (מעבר לשעתיים-שלוש ביום) וגם לילדים שיפיקו הכי הרבה מעוד זמן עם הוריהם. (אבל בעצם אחרי ההודעות המיואשות שקראתי פה ובפורום אחר על הורים שמשתגעים מלהיות עם הילדים, אני מתחיל להבין שפשוט כל הסיפור הוא הקושי של ההורים להיות עם ילדיהם תחת הסיפור של "אובדן ימי עבודה" - אולי עדיף בעצם להחזיר את הילדים למורות ולגננות)

למעלה