המכללה והאגודה רימו סטודנטים

elil1975

New member
אני מעדיף ב120 ש"ח לקבל דוח חניה מאשר

לתת אותו לאגודה הזאת. ואתה שואל אותי על תיק? אסביר לך. בהפסקה פגשתי מישהו שאמר לי שראה את תעודה שלי בחנות. חשבתי שמדובר כאן בתעודה חדשה של המכללה. כן, יש חיה כזאת. קיבלנו תעודות לפני 4 שנים ומאז שינו רק מדבקה. באתי לחנות, נתנו לי את התעודה ואת התיק וזהו. כעבור מספר דקות התחלתי לשאול שאלות את האנשים מסביבי שאיזה דבר מוזר זה, שקיבלתי תעודה מאגודה ואז אחד הסטודנטים אמר לי שזה לא מוזר בכלל ושניקו לי כבר 120 ש"ח. ואת הסוף אתה יודע.

יכול להיות שאת מפספסת את הפואנטה?

בואי נראה איך הדברים התקדמו ונחליט מי סטה מדרך הישר. סטודנט X לא שילם לאגודה במשך שנתיים (נניח) כי לא רצה (הוא הרי לא חייב, אז אין טעם אפילו להסביר למה הוא לא רצה). מסתבר, שהסטודנט אינו לבדו. יחד עימו יש עוד הרבה X-ים שבחרו לא להצטרף לאגודה. גם הם, כי הם לא רצו. מצד שני, יש את האגודה. האגודה יכולה לפעול ביעילות רק כשעומדים מאחוריה מספר רב של סטודנטים. זה ברור. אולם, היא נכשלת מלגייס סטודנטים כבר כמה שנים. הם לא רוצים להצטרף לאגודה, כל אחד מסיבותיו, שאגב, לא קשה לנחש מהן. האגודה נמצאת במלכוד קשה. בכדי להיות יעילה היא צריכה לגייס סטודנטים. בכדי לגייס סטודנטים היא צריכה להיות יעילה ומועילה. הגלגל מסתובב לו. מה עושים? איך פותרים? נמצא דרך אחרת לגייס את הסטודנטים, עוד לפני שנהפוך לאגודה מועילה, עוד לפני שנהפוך לאגודה אמיתית ובעלת השפעה כזו שכולם ירצו להצטרף אליה מרצונם החופשי. נבוא אליהם בהפוך על הפוך. ניקח מהם כסף בלי שירגישו, אבל באופן חוקי. הרי אם זה חוקי, זה בסדר, לא? (ירים יד מי שעשה את קורס אתיקה בהנדסה וירוץ לעשות אותו מי שקורא שורות אלו ולא מבין על מה אני מדבר) אז נגייס את כולם ב-default. אם הם לא שמו לב... מה טוב. הם לא יוכלו לבוא בטענות, כי אנחנו רמזנו להם שמגייסים אותם והמטומטמים לא שמו לב לזה. בעיה שלהם. זה אפילו חוקי! איזה יופי. פתרנו את הבעיה. "שיטת מצליח". מש"ל. ל-ל-א ק-ש-ר לנחיצות האגודה, ול-ל-א ק-ש-ר ליעילותה בפועל ופועלה הפעולה בה היא נקטה, מכוערת,מיותרת, ובמקרה שלי השיגה את התוצאה ההפוכה. התלונות הן על הדרך המכוערת והמתחמקת שבה הם בחרו לגייס סטודנטים לשורותיהם. זה לא שכך היה תמיד. שינו את השיטה. ומי שחושב שעשו זאת באופן תמים ולא במטרה לגייס יותר סטודנטים בעל כורחם, הוא תמים. מי שחושב שראוי שכל הסטודנטים בכל מקרה ישלמו לאגודה, לטעמי הוא צודק. ראוי שכולם ישלמו, אבל הבחירה צריכה להיות שלהם, מתוך ההבנה שהאגודה נחוצה להם ולא מתוך אונס. כותב שורות אלו הסכים להצטרף באופן עקרוני גם כשהוא קרא את המכתב שקיבל והוא הלך להירשם תוך מודעות שחלק מהכסף ילך לאגודה. הוא התחרט ברגע האחרון כי במעמד התשלום הוא ראה עוד סטודנטים שלא הבינו שהם משלמים גם לאגודה. שם, בתשלומיה של בתיה, נוצר איזה ויכוח קטן שבעקבותיו הבנתי שרבים הסטודנטים ש"ייפול בפח" מהתרגיל, כי "שינו להם את חוקי המשחק" מבלי שהם יידעו. התרגזתי וביקשתי לא לשלם. כאמור - תוצאה הפוכה. האנטי שנוצר אצלי לאגודה בעקבות העניין הזה, מיותר לחלוטין מבחינת האגודה. הגדיל את האנטי מר שכטר בתגובתו המתלהמת מול מי שבחר להתלונן (גם אם בחר בדרך מוקצנת שכן אין שופטים אדם בכעסו... במיוחד בכעסו המוצדק)...

elil1975

New member
אדיוט וחוצפן תגידי לסבא שלך

תגידי לי, את בסדר ? אני הסברתי, שעד כה לא הייתי חבר באגודה לא משום שהיא גרועה, למרות שכך חושבים אם לא רוב, אז המון סטודנטים, אלא משום שאני אישית לא זקוק לה ואין לי עניין אישי בקיומה בכלל. ואני לא צריך להסביר לך למה. אני פשוט לא רוצה. ולא צריך להסיט ויכוח על דרך הצרפותם של חברים חדשים לאיכות הנקניקיות בקפיטריה ומה היא תרומתה של האגודה בכך. אני מסביר לך שוב, אני פשוט לא מעוניין להיות חבר באגודה ! מה לא ברור ? אני מוכן לשלם אפילו את המחיר המלא עבור ההדפסות, ממש לא אכפת לי. הדרך, בה השתמשו כדי לצרף את האנשים, מגעילה ביותר. זה שאני בולט כאן בכמות תגובות, לא אומר שאני יחידי שכועס, פשוט רוב אנשים או שהוציאו עצבים באוויר או התקשרו ודרשו החזר או שויתרו, כי אמרו כפרה על 120 ש"ח. וטענתך כי קיבלתי מכתב בו כתוב שחור על גבי הלבן, שאני הייתי אמור להתקשר ולהודיע אם אני לא מעוניין בחברות, היא היא החוצפנית. אני לא אמור להודיע שאני לא רוצה, אלא אני אמור להודיע שאני רוצה. ואיפה חתמתי על טופס ההצטרפות של האגודה ? תמיד היה טופס נפרד, רק הפעם הם שינו והכניסו סעיף של אגודה לתשלומי חובה של המכללה ועובדה שהמון, באמת המון אנשים נפלו במלכודת. את חוצפנית קטנה, נגבי את חלב אימך משפתייך, לפני שאת אומרת לי "אז תגיד תודה שיש פה אגודה שתעשה פה ושם דברים ותשתוק" כי יש לי זכות וסיבה טובה מאוד לצעוק.

kichit

New member
אז שוב פעם

אז אני לא מבינה שוב פעם למה אתה מקטר? לא רוצה להיות חבר באגודה? לא היית צריך לשלם מהתחלה.. אני מניחה שאם התקבלת למכללה הזאת אז לקרוא אתה כבר יודע ואם אתה יודע לקרוא אז אין שום סיבה שבעולם שלא היית או לא יכלת לקרוא את מה שרשום במכתב של השכר!!! ויותר מזה אם לא קראת אותו בכלל ושילמת את ה10000 (פלוס מינוס) אז יצאת סתם דפוק, ואם היה רשום שם ששילמת למלתחה החדשה של הנשיא? זה אותו הדבר!! לא קראת אל תבוא לקטר, זה בעיה שלך ורק שלך.. ואין מה לעשות שעוד סטודנטים "נפלו" בפח (למרות שאני ממש לא רואה את זה ככה) פעם הבאה הם יהיו יותר חכמים!

elil1975

New member
../images/Emo205.gif אני מקטר כי נמאס לי לחיות בז'ונגל

בין הטורפים ונחשים למיניהם.

את חוצפנית חבל"זזזז, תתביישי

אני שנה רביעית במכללה. אני כבר 3 שנים קורא את המכתב הזה שהם שולחים והוא כל פעם אותו דבר בדיוק, ולכן אני מניח שזרקתי אותו לפח איך שראיתי אותו גם ככה אני משלם אצל בתיה בתשלומים ולכן המכתב הזה לא מעניין אותי. ואת ברוב חוצפתך מאשימה אותנו שלא קראנו,אולי את שנה ראשונה אז את לא מכירה את המכתב ולכן קראת אותו. וחוץ מזה.....אולי המכתב לא הגיע? אולי זרקו לי אותו? אולי עברתי דירה ולא הספקתי לעדכן את המכללה בכתובת? אם הם החליטו שהתשלום לאגודה יידחף בתוך התשלום של השכר לימוד חובה עליהם לומר לי כשאני בא לשלם!! אחרת איך אני אדע שאני חבר אגודה בכלל??????? מטומטמים, אני בנאיביות חשבתי שכל התשלום זה לשכר לימוד... מה כ"כ קשה בלשאול - האם אתה מעוניין בחברות באגודה? הכל בגלל המזכירות...בתיה לתשומת ליבך!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ואת kichit,תחשבי פעם הבאה לפני שאת פותחת את פה

מה זה משנה איך אתה משלם?

אז מה שאתה משלם אצל בתיה בתשלומים? אם החלטת בפעם הרביעית להיות אדיש אל תתפלא... ובלי תירוצים של אולי לא הגיע...הכלב רדף אחרי הדוור...וכו'... החלטת שאתה משלם בתשלומים ולא משנה כמה אומרים לך...אז אל תבוא בטענות.

סליחה?!?!? - כנס

תקשיב חבוב,אני פה הלקוח ואני תמיד צודק. זה מזכיר לי פעם שבORANGE הורידו לי בחשבונית כל מיני שטויות על אינטרנט ושירותים נילווים למינהם שאני בכלל לא משתמש בהם שזה הגיע לסכום לא קטן כל חודש ורק אחרי כמה חודשים גיליתי את זה,מסתבר שזה בגלל שכשקניתי פלאפון חדש אז החתימו אותי על השטויות האלה. גם זה עיצבן אותי מאוד והם החזירו את הכסף רטרואקטיבית. זה חובה על המזכירות להגיד לי שהתשלום כלול 120 שקל לאגודה. לתת לי לשלם 2620 שקל בתשלום ראשון כשאני חושב שכל התשלום הוא לשכר לימוד ובעצם הייתי יכול לשלם רק 2500 זו הטעיה מפורשת של הצרכן. אז לכל היפי נפש שמצודדים במכללה אני מבין שאם לכם זה היה קורה (זה יכול לקרות לכל אחד בקלות) כולכם הייתם שותקים כמו טטלה, אז אתם יודעים מה אתם? פרייארים! פשוט פרייארים. תתחילו להכניס לעצמכם לראש אנחנו פה הלקוח וכלל מספר אחד בצרכנות זה - לדעת על מה אתה משלם ומה אתה מקבל בתמורה. יאללה ביי

פה הטעות שלך!

אנחנו לא לקוחות של המכללה... עד כמה שקשה יהיה לנו לקבל את זה ונכון שאנחנו משלמים... יש הבדל קטן נכון שכולם יגידו שעושים עלינו כסף אבל זאת לא מכללה פרטית שמרוויחה כסף מהסטודנטים שלה. ויפה אמרת בסוף - לדעת על מה אתה משלם! אם לא בדקת על מה אתה משלם אל תתפלא

kunrs

New member
צודק ב 100 אחוז ולכל השחקנים:

לכל השחקנים פה שבמקרההההההההההה ראו שמחייבים אותם על האגודה מה אתם מצתדקים? הרי המרחק בין זה שלא חייבו אתכם לבין לחייב אתכם הוא אפסי אז מה אתם משחקים אותה? אני במקרה אבל במקרה ביקשתי לבטל את התשלום לאגודה. ממתי גוף אקדמי ציבורי מחייב לשלם עבור עמותות? מה לא ברור בזה שזה מהלך לא תקין? מה לא ברור ששכר לימוד הוא שכר לימוד ולא שכר עמותות? בהצלחה לכל הנאבקים במחטף הזה.

kichit

New member
אז יפה אמרת

כלל מספר בצרכנות לדעת על מה אתה משלם - אבל אמרו לך במכתב יא חתיכת דיסלקט על מה אתה משלם!!!

kichit

New member
לראשון בתור!

אז ככה נתחיל מזה שאני שנה שנייה וזה כבר הפעם השנייה שאני מקבלת את המכתב הזה של השכר, ואתה יודע מה נניח שהלך לך לאיבוד המכתב לא קיבלת וכו סבבה... מה הסיכוי שזה יקרה להרבה סטודנטים? תעשה הסתברות (אני בטוחה שלמדת אם אתה שנה רביעית) ותראה שהסיכוי קטן! אז אני לא מדברת על אלה שלא קיבלו או הלך לאיבוד המכתב, את זה אני מבינה שזה מעצבן שלא אמרו להם במנהל על מה הם משלמים, אבל לכל אותם ה"חכמים" שכן קיבלו את המכתב הבייתה, קיבינמט אתם משלמים 10,000 תסתכלו על מה אתם משלמים!!! ושוב פעם, כל אלה שכן קיבלו את המכתב ופשוט הלכו כמו טטלה לשלם אז זבש"ם !!! פעם הבאה יהיו חכמים יותר!!! אה כן ואני ממש אבל ממש לא מתביישת! לפחות אני קראתי את מה שהיה רשום במכתב, אתה סתם יצאת דפוק!

תגידי מה את מתערבת בכלל?

את סגנית של יו"ר האגודה? מי שאל אותך בכלל...יאללה תמשיכי הלאה ואל תתערבי בעניינים שלא שלך,יופי את קראת המכתב ולא שילמת ,כל הכבוד לך. וחוץ מזה אם שילמתי 120 שקל לאגודה אז איפה הקבלה? אני לא זוכר שקיבלתי קבלה על תשלום לאגודה אלא קבלה על תשלום לשכר לימוד כמו שאני תמיד מקבל. זה נראה לך הגיוני?! הכי מעצבן - מילא ניר שכטר היה בא ואומר - "אני מתנצל שקרה מצב שבו סטודנטים שילמו לאגודה ולא היו חברים בה,זה לא בסדר, ובשנה הבאה נעדכן את המזכירות שכל מי שמשלם ישאלו אותו אם הוא רוצה לשלם לחברות באגודה או לא" זה כל מה שהיה צריך, אני מבחינתי הייתי יורד מהנושא כבר,אבל במקום זה הוא בא בטענות אלינו בשיא חוצפתו שאנחנו לא בסדר...מי רוצה בכלל להיות חבר באגודה עם יו"ר כזה, לא אני. אני בטוח שיש עשרות תעודות אם לא מאות וגם תיקים שיושבים בחנות האגודה ומחכים שיבואו לקחת אותם..למה מר ניר שכטר היקר לא שלח אימייל בתפוצה שיש הרבה תעודות שמחכות שיבואו לקחת אותן? כי הוא יודע טוב מאוד איזה טריק מלוכלך הוא עשה וכמה כסף זה הכניס לאגודה וסביר להניח שהוא בנה על הטריק הזה גם לשנה הבאה. וkitchit תעשי טובה ואל תעני לי אפילו ממש לא מעניין אותי מה שיש לך להגיד

kichit

New member
בתור אחד שלא ממש מעניין אותו

אתה קורא את כל התגובות שלי... וגם את זאת... ובוא אני אגיד לך משהו... כמה שאתה מלכלך על ניר ועל זה שהוא גוזל כסף והכל אתה סתם יוצא מטומטם! הרי המשכורת שניר מקבל שיו"ר האגודה היא די קבועה הוא לא עובד על בונוסים - מביא יותר מקבל יותר.. אין לו אינטרס כספי.. זה לא מנפח את הכיס שלו או משהו..

אל תכניסי לי מילים לפה

לא אמרתי שניר גוזל כסף או מכניס לעצמו כסף לכיס,מאיפה את מביאה את זה לעזאזאל? אני יודע טוב מאוד שיש לו משכורת קבועה,אז אל תכניסי לי מילים לפה בבקשה. בסה"כ אמרתי שלהתנהג הוא לא יודע כי הוא היה צריך להתנצל,במקום זה הוא מאשים אותנו. ואם תסתכלי למטה תראי שיש עוד אנשים שחושבים שהתגובה שלו פה בפורום לא לעניין...ראי את ההודעה של nightdevil בקיצור את פה במיעוט אז לכי הביתה

kunrs

New member
מה את אומרת....

מה לא ברור? אסור למכללה לחייב כחלק משכר לימוד עבור עמותה, כמה פעמים צריך להסביר כדי שתביני? מה הקשר מי ראה ומי לא ראה. ומה את מיתממת, הרי את משלמת כמו הרבה אחרים חשבונות ביום יום ואת לא מודעת מאיפה משחילים לך עמלות וחיובים שאין לך מושג. אז איזה גיבורה את, ראית במקרה שהולכים לחייב אותך עבור האגודה, יפה לך, מה את מתנגחת באנשים שמשלמים 4 שנים למכללה וסמכו על מערכת החיובים שלא תשחיל אותם?

למעלה