ברוכים הבאים לפורום

naf86

New member
עזוב את המותרויות

פעם נסיעה באוטובוס היה 2.5 שקל. כמה זה היום בתוך העיר? כמה היה עולה פעם חלב ולחם? אפילו לגור בצורה בסיסית ללא אייפון ומחשב זה הרבה יותר יקר מלפני 20 שנה.

hen1xc

New member
נו כי יש עליית מחירים

צריך לדעת לתמרן... לא אצל כולם זה יעבוד...

naf86

New member
נכון

יש עליית מחירים. אבל אין עלייה במשכורת. כלומר, המשכורת שלפני 10 שנה שילמה על X דברים עכשיו לא מספיק. אז מתחילים לוותר. נכון, לא חייבים אייפון, אבל כן חיים את המינימום וישראל גולשת למצב שגם את זה אנשים לא יצליחו להשיג.

naf86

New member
לא כולם ילדים יחידים

תקח משפחה עם 3 ילדים. זה לא משפחה גדולה. נכון? כולה 5 נפשות בבית. נניח שכל ה-3 מתחתנים. אז עכשיו יש 8 נפשות בבית. לכל ילד יש 3 ילדים בממוצע. אז עכשיו יש 17 נפשות בבית (2 הורים, 3 ילדים, 3 בני זוג, 9 נכדים). לכמה אנשים יש מקום בבית ל-17 נפשות? יש משפחות עם 4-7 ילדים. יש אנשים שיש להם יותר מ-9 נכדים. יש גבול עד כמה אפשר לגור עם ההורים.

hen1xc

New member
ומי אמר שכולם חייבים להיות סטודנטים

שוב צריכים לדעת לתכנן את החיים לא כל משפחה שאין לה ביסוס כלכלי צריכה אוטומטית לעבור לגור אצל ההורים אבל אם אין אפשרות לבדוק אופציות נוספות אולי מעבר למקום אחר לצפון לדרום

naf86

New member
מה משפחה תעשה בצפון/דרום?

קח זוג שמתחתן. הם לא יגורו בצפון/דרום אם אין שם עבודה. הרי זה לא עוזר ששכ"ד הוא שליש מחיר אם לא מרוויחים כלום אפילו לשלם את השכר הזה. "אז שיגורו בפריפריה ויעבדו במרכז" - זה עובד אם לא היה בעיה אחרת - תחבורה. התחבורה הציבורית בישראל גרועה. מאוד. אי אפשר לגור בפריפריה הקרובה (אני לא מדבר על דרומית לב"ש או צפונית מחיפה) ולהגיע למרכז בצורה קבועה. זה נסיעות של שעתיים/שלוש לכיוון ששורפות את מה שנשאר מהיום. אם היה רכבת ישירה ומהירה שאפשר לסמוך עליה אז אולי היה אפשר לגור בפריפריה. אבל אין. אלא אם כן יש כבר עבודה קיימת בצפון/דרום כמעט בלתי אפשר לגור שם. אפילו אם אדם כן עובד בכור בדימונה עם משכורת טובה, מה הוא יעשה אם יפטרו אותו? הרי הוא נדפק במגורים באזור זול ללא עבודה. אז הוא יצטרך לשלם את המחיר ולעבור למרכז.

the new L

New member
מה זה "אין שם עבודה"?

יש בדרום 80% אבטלה? אחוזי האבטלה בדרום גדולים באחוזים בודדים מאחוזי האבטלה במרכז הארץ. בהחלט יש עבודה בדרום.

naf86

New member
יש הגבלה לסוגי העבודה

לדוגמא: אדם עם הכשרה בהייטק לא יצליח למצוא עבודה בתחום שלו אם הוא גר בנגב. נכון, יש בנגב/בצפון המון עבודה במפעלים ותיירות. אבל אין שם הרבה אופציות לאנשים עם תארים בתחומים מסוימים. הרוב (למעט כמה יוצאים מהכלל) מרוכזים במרכז. אם היו מקימים סניף של אינטל באילת אז אולי המון אנשים היו עוברים לשם. אם היו מקימים משרד של מיקרוסופט בקרית שמונה זה היה מושך אנשי היי טק. אבל בנתיים אנשים מרוכזים במרכז.

כן, זה הפתרון

במקום שהמדינה תתמוך בהשכלה הגבוהה, כמו במדינות רבות אחרות, ההשכלה תהפוך לנחלתם של עשירים בלבד וננציח את הפערים החברתיים. אחלה פתרונות יש לך.

the new L

New member
למה פערים חברתיים הם בעיה?

אני חושב שצריך להוציא את המושג פערים חברתיים מהלקסיקון. פערים הם לא מה שחשוב. מה שחשוב הוא קיומו של עוני. הרי אם לא יהיו עניים, זה לא ממש משנה אם יהיו פערים גדולים בחברה או לא. אם אני מרוויח מליון דולר בחודש, ממש לא אכפת לי אם השכן שלי מרוויח מליארד דולר בחודש.

אוקיי, אני אחדד את הנקודה

פערים חברתיים שמשאירים שכבות יותר ויותר עבות מהאוכלוסיה נאבקות כדי לקיים את עצמן בכבוד.

hen1xc

New member
וזו לא בעיה

לכתוב על שלט המדינה שלנו למכירה אבל לקחת את אחד מסימלי המדינה המדינה ולהפוך אותו למאבק זו בושה מה השלב הבא? תרססו את המנורה מול משכן הכנסת? לחסום כבישים בת"א זו מדינה שהצעירים בה חרא סבבה לכם לא טוב למה אנשים צריכים לסבול לא מספיק העיר הזאת מלאה פקקים לעשות עוד פקק? אתם חושבים על עצמכם ולא על אחרים למה שוטר צריך לפנות מפגינים מהכביש אתם לא יותר טובים מנוער הגבעות והמתנחלים לחסום כבישים? ואחר כך אתם משחקים אותה יפי נפש לוחמי צדק

במחאה צריך גם לזעזע

לשבת ולבכות על מר גורלנו זה יפה מאוד, אבל לא ממש מזיז לאף אחד. להפוך את דגל ישראל לשלט מחאה - הנה, זה כבר הוציא ממך תגובה. אני בטוחה שאתה יודע דבר או שניים על לעורר פרובוקציות

The Ginger Cat

New member
באתי לברך!

שיהיה בשעה טובה. מאמינה בכל לב שיש צורך בשינוי כל כך עמוק שצריך קודם לעקור מהשורש את הקיים.. מחזקת ותומכת ביושבי האוהלים!! (לפחות ראיתי שאת תפקיד טרול הפורום מישהו כבר לקח חח)

רז 1978

New member
שיהיה בהצלחה לפורום ../images/Emo13.gif

הייתי אתמול בהפגנה ואני מקווה שדברים יזוזו ותהייה לזה השפעה חיובית

noga ke

New member
הו, פורום בשבילי

סוף סוף. חשבתי לכתוב בפורום אקטואליה אבל כל כך מגעיל שם שברחתי. אז מקווה מאוד שפה זה לא יהיה פורום אקטואליה 2. נחמד שתפוז התעוררו ובהצלחה לנו.

למעלה