no hate here

Cade Foster

New member
פופוביץ' לא מעז לפנטז אפילו לרגע לקבל את טייטום וסמארט/מוריס

תהיה בטוח שאין על השולחן שום דבר שמתקרב לזה בכלל.
&nbsp
בכלל אם הייתי 28 קבוצות בליגה לא הייתי מנסה להחתים אותו בלי S&T או תמורת חבילה שלא בא לי עליה גם ככה (שזה מה שפרסטי חשב בזמנו). מה ייתן לי להחתים אותו לעונה אחת? אפשר לחשוב כמה קבוצות הוא יכול לשדרג לרמה של קונטנדרית של ממש אחרי שנה בלי כדורסל.
&nbsp
לא הייתי מקריב אף נכס משמעותי עבורו.
&nbsp
ללייקרס כן יש אינטרס כי לא בטוח שיהיה להם מקום בשבילו בעוד עונה. עם טרייד הם מקבלים זכויות בירד ויכולים לחרוג מהתקרה.

Ring Bearer

New member
זו כנראה דוגמה לא טובה כי הם מועמדים לאליפות גם ככה

וזעזוע המערכת עלול לעלות להם ביוקר. אבל מה שהספרס צריכים לשאוף זה לקבל על קוואי שחקן מבטיח שיכול בשנה הבאה לקפוץ ולהיות אולסטאר + שחקן חיזוק אמין. אם אתה דנבר, אתה מסרב לטרייד של קוואי על יוקיץ + פאריד? הרי עם קוואי הם יכולים לעבור סיבוב בפלייאוף, להראות לו אמינות שהייתה חסרה לו בספרס ולחלום שימצא אצלם בית. בשביל הספרס זה בערך כמו טייטום + סמארט\מוריס ולדעתי זו תהיה טעות מצידם להסתפק בפחות. חוץ מזה הסיכוי של קוואי לנחות בקבוצה כמו הנאגטס שוב מבהיר שגם הוא לא בסיטואציה נהדרת.

Cade Foster

New member
לא יוקיץ׳, לא טייטום, אפילו לא פורזינגיס אחרי ACL

אף שחקן בקאליבר הזה לא יעשה את דרכו לסן אנטוניו ואם הספרס לא יסתפקו בפחות, קוואי יברח להם בחינם בעוד שנה.

Ring Bearer

New member
פורזינגיס? רעיון גדול!

אם אתה הניקס, אתה לא עושה אחד על אחד פורזינגיס-קוואי? קוואי יעביר אותך סיבוב במזרח בשקט.
&nbsp
תשמע, יכול להיות שמה שציינת שיקרה באמת יקרה. אבל לדעתי זה איום ששומעים הרבה ולפעמים שווה לקחת אותו (קצת כמו "אם תעלה לו מיסים האוליגרך יברח"). זה נכון שהליגה נהייתה בשליטת שחקנים, אבל גם להם יש מה להפסיד ולקבוצות אין סיבה להיכנס לפאניקה. לספרס פשוט אין אינטרס להחליף את קוואי ב-2-3 שחקני חמישייה משלימים. פעם אחרונה שבדקתי המומחיות מספר אחת שלהם זה להצמיח כאלה מתוך כלום.

Cade Foster

New member
אהממ בוא נראה

יש לנו מצד אחד שחקן שאמור להיות אולסטאר ומחויב לניקס לפחות לעוד 5 שנים, צעיר מאוד, הרבה לאן להתפתח בשני צידי במגרש (ולא שכיום הוא פראייר).

מצד שני יש לנו שחקן שרוב הסיכויים שיעדיף לתקוע לי ברז אחרי שנה ולהשאיר אותי עם הזין ביד.

אוקיי חשבתי. לא. אני לא עושה אחד על אחד. אבל מכיוון שמדובר בניקס והניקס זה ארגון לא מתפקד אז אלוהים גדול.

ברור שלספרס אין אינטרס להחליף את קוואי ב2-3 שחקני חמישייה משלימים. הם גם בחיים לא היו עושים את זה מיוזמתם, אבל אין להם ברירה. אנשים לא פשוט יתנו לך נכסים משמעותיים במתנה תמורת שחקן שלא מחויב להם מעבר לעונה הקרובה, זה פשוט לא יקרה. המקסימום שסן אנטוניו תוציא זה שחקנים שיצליחו לקפוץ מדרגה תחת פופ או פשוט באווירה חדשה. כמו שקרה לאולדיפו וסאבוניס. יותר מזה סן אנטוניו לא מקבלת.

דווקא בגלל שפופ יודע להצמיח שחקנים מכלום זה טיעון למה כן לנסות ולמצוא תמורת קוואי איזה שחקן אחד או שניים כאלה.

Ring Bearer

New member
מתי לניקס היה שחקן שבשיאו הוא טופ 5 בליגה?

שנות ה-70?
&nbsp
אני חושב שהטענה שקוואי ישאר רק שנה אחת נזרקת קצת מהר מדי. קודם כל אנחנו לא יודעים מה מניע את קוואי. זה לא כמו קיירי, שאנחנו יודעים שהוא רוצה להיות אלפא, זה לא כמו פול שאנחנו יודעים שהוא רוצה אליפות. קוואי השיג את שני הדברים האלה בסן אנטוניו ומסתמן שאם הוא רוצה לעזוב זה בגלל יחס מצד המועדון. אז כן, יכול להיות שהוא יעזוב אחרי שנה, אבל נראה שלקבוצה שתזכה בו יש אפשרויות להשפיע על הסיכויים. לכן כשאתה פוסל יוקיץ' + פאריד על קוואי או פורזינגיס על קוואי קח בחשבון שאולי תוכל לשכנע אותו להישאר ולחתום על חוזה ארוך טווח.
&nbsp
ולגבי הספרס נראה שאנחנו מסכימים ששווה להם להעביר את קוואי על צמד שהם מעריכים שיכול לעשות קפיצה בסגנון של אולדיפו + סבוניס. זו אחת הברירות שיש להם. ברירה נוספת היא לעשות מה שנראה שהם עושים עכשיו: להשלים עם קוואי. ברירה שלישית היא לעשות כאילו הם משלימים עם קוואי כמנוף לטרייד קצת יותר יוקיץ'+פאריד. ברירה רביעית היא להמר ולחכות לאמצע העונה. אפילו הברירה הזו עדיפה על טרייד עם חבילה מעליבה של שחקנים שהם לאו דווקא טובים יותר מדז'ונטה מורי וקייל אנדרסון. הברירה הזו היא בדיוק הברירה שלדעתי לא שווה להם לשקול. אבל בעצם לא הצגת איזו חבילה היית מקבל לו אתה הספרס. אם תעשה את זה נוכל לראות מה המרחק בין העמדות שלנו.

Cade Foster

New member
המטרה היא לנצח, לא להחזיק בשחקן טופ 5 בליגה

בטח לא כזה שאין לך מושג אם הוא באמת שחקן טופ 5 בליגה נכון להיום. הניקס הנוכחיים עם קוואי שווים במקרה הטוב סיבוב ראשון. ואחר כך הוא הולך. ואז מה? גם את הסיכוי היחיד שלך למנף את עצמך זרקת.

אני לא פוסל שיש לניקס או לכל קבוצה אחרת אפשרות להשפיע על הסיכויים. אבל זה לא אומר שהסיכויים האלה שווים ויתור על פרנצ'ייז פלייר. אם הניקס מוכנים לכלול בעסקה בחירות סיבוב ראשון עתידיות (מוגנות במידה מסוימת) אז כבר יש על מה לדבר (בהנחה שפורזינגיס נשאר מחוץ לעסקה כמובן).

הבעיה היא לא רק שקוואי חתום לעונה אחת בלבד אלא שעל פי הדיווחים הוא רוצה ללייקרס. איזה אינטרס יש ל28 קבוצות בליגה לתת את הפרנצ'ייז פלייר שלהן תמורת שחקן שרוצה לשחק בלייקרס, והם ישמחו לשמור לו מקום מתחת לתקרה בעוד שנה?

לגבי הברירות אז ברירה 2 היא האידאלית כמובן, ברירה 1 זה המקרה הטוב יחסית, ברירה 3 פשוט לא תקרה (וזה משהו שכדאי שתשנן: זה לא יקרה. זה אולי מה שהספרס היו רוצים שיקרה, אבל זה לא יקרה). ברירה רביעית נשמעת לא משתלמת כי זה לא שהם יקבלו משהו יותר טוב באמצע העונה.

אני לא מציע חבילה אפשרית כי כבר כתבתי שחוץ מהלייקרס אין אף קבוצה שהייתי ממליץ לה לתת נכסים משמעותיים תמורת קוואי אם לא מדובר בS&T או לכל הפחות הבטחה בעל פה. המקסימום שהייתי נותן זה חבילה בסגנון אולדיפו + סאבוניס שנה אחורה (כלומר שחקנים שלא הוכיחו את עצמם ואני לא רואה בהם חלק מהעתיד שלי) כלומר כזו שגם אם כעבור שנה קוואי יחליט לחתוך אני לא מרגיש שיצאתי פראייר. ללייקרס כן יש אינטרס לתת קצת יותר כדי לשריין את קוואי אצלהם (ולהרוויח זכויות בירד שלו) ובשבילם הצעתי כבר לתת את הבסיס בול+קוזמה ולנסות לא לצאת פראיירים עם בחירות דראפט.

Ring Bearer

New member
בתור סן אנטוניו באמת היית הולך על קוואי - בול+קוזמה?

לא נראה לי שאתה מקדיש מחשבה לסן אנטוניו. כי אם אתה הולך על טרייד כזה ברור שהערכת המצב שלנו שונה מאד. אני כבר ציינתי את דעתי בנוגע ללייקרס. אם אני סן אנטוניו אני מסכים לקחת חלק בבניית סופר טים נוסף במערב רק תמורת אינגרם + קוזמה + רנדל. אחרת אני מעדיף חבילה צנועה יותר מקבוצה שלא תאיים עליי בפלייאוף.
&nbsp
מבחינת הלייקרס המטרה היא להיות סופר טים בסוף האוף סיזן הנוכחי. הדרך היחידה בה הם ימשכו את לברון זה אם יהיה לו ברור שזו קבוצה לאליפות. קוואי תמורת הילדים זו הלבנה הראשונה להפיכת הלייקרס למועמדת לאליפות. אחר כך יהיה קל להביא את פול ג'ורג' (ועדיף להם לנסות להחתים את כריס פול) ואז גם לברון יחתום. בסופו של דבר זה יהיה אינגרם + קוזמה + רנדל על קוואי + ג'ורג' + לברון. אם קוואי יחתום במקום אחר הלייקרס עלולים להישאר רק עם פול ג'ורג' והילדים. במצב הזה לא בטוח שלברון יחתום ולא בטוח אם הם בכלל יעלו לפלייאוף.

אני לא חושב שזה שיקול

סן אנטוניו לא צריכה כרגע לחשוש מהקמת סופר טים נוסף.
1) לסופרטימז יש נטייה להתפוצץ כשהן מוקמות אינסטנט.
2) סופרטים שמבוססת על לברון לא תהיה סופר טים לעוד הרבה זמן, וס"א ממילא הולכת לבניה מחדש לאור טרייד כזה.
3) הרבה יותר מפחיד מהחלק שלך בהקמת סופר טים יהיה החלק שלך באובדן נכס. קוואי יכול פשוט לעבור ללייקרס בסוף העונה הבאה בלי טרייד (או לכל קבוצה אחרת) ולהשאיר את הספרס בלי כלום להרבה זמן. תהיה נקודת זמן שבה קוואי יהיה שווה עוד פחות מקוזמה + בול אם הם ייקחו את הזמן שלהם.
4) קוזמה + בול זה לא רע, בטח אם יש שם גם עוד בחירת דראפט. קוזמה יתפתח כמעט בוודאות לשחקן גבוה מהסוג שמתאים לכדורסל העכשיוי. לבול יש לדעתי אפסייד גבוה מאד (אני סומך על הספרס שימצו את הפוטנציאל עד תום). לא בטוח שהם יצליחו לקבל עליו יותר.

Cade Foster

New member
רנדל לא רלוונטי, החוזה שלו נגמר

S&T יכול להיות אופציה אבל למה שרנדל יסכים להתפשר על שכר מצחיק כמו ההפרש בין קוואי לבול+קוזמה? (יוצא משהו כמו 10-11 מיליון פר עונה)

זו רק דוגמה אחת לכך שאתה מסתכל על האידאלי במקום על הריאלי. כמובן שהאידאל הוא לקבל חבילה שוות ערך לערכו האמיתי של קוואי. אבל מה לעשות שמנהלי קבוצות בNBA הם לא פראיירים? אין להם באמת שום סיבה לתת פרנצ'ייז פלייר או פוטנציאל לאחד כזה (כמו טייטום), שחתומים על חוזים ארוכים ונוחים/יהיו חופשיים מוגבלים תמורת שחקן שרוב הסיכויים שלא נשאר אצלך לטווח הארוך, טוב ככל שיהיה (ותאמין לי, אני מאוד מאוד מאוד מעריך את היכולות של קוואי, בפיק שלו הוא מבחינתי בעל אותו ערך כמו קווין דוראנט, עד כדי כך).

אני כן חושב על הצד של סן אנטוניו, פשוט השאלה שמנחה אותי היא "מהי החבילה הכי טובה שאני יכול לקבל" ולא "איזו חבילה מתאימה לערכו של קוואי לנארד". כי התשובה לשאלה השניה היא שפשוט אף אחד לא יציע חבילה כזו.

אני אגב לא יודע אם אני מעוניין לקבל את לונזו בול והאבא המעיק שלו אם אני פופוביץ'. אפשר לשלב חבילה עם קבוצה שלישית שתיתן שחקן מעניין יותר, לזה אין לי פנאי כרגע ובכל מקרה אני מעדיף לחכות עם הטרייד מאשין ל7.7 כשכל החוזים יתעדכנו.

ודבר אחרון: אני די בטוח שהסדר יהיה שני האחרים (או לפחות לברון) ואז קוואי ולא להיפך. כדי להביא את קוואי לבד לא הייתי זורק את העתיד. אם הוא הצלע שתשלים לי את הקונטנדרית שאני רוצה אז אני מוותר בכיף על קוזמה ועל בול ואם הסיטואציה תחייב אז גם על אינגראם.

Cade Foster

New member
לא חושב שזה רלוונטי האמת

אז אם קוואי היה בסיטואציה של ג'ורג' לפני שנה אתה חושב שאינדיאנה הייתה מקבלת יותר? קדחת היא הייתה מקבלת.
&nbsp
חוץ מזה שלג'ורג' אין סימן שאלה סביב היכולת שלו לחזור מהפציעה.

Ring Bearer

New member
אבל תראה איך מדברים על ג'ורג' עכשיו

באנדיאנה הוא היה צלע ראשונה בקבוצה שמגיע לגמר אזורי, אחרי שנה בתור כינור שני באוקלהומה היום כבר אף אחד לא חושב שהוא יוביל קבוצה והדבר הכי טוב שיכול לקרות לו זה להיות הכריס בוש\קווין לאב של לברון בלוס אנג'לס. אם זה עתיד אפשרי שמצפה לקוואי - הוא עושה טעות לעזוב את הספרס. אבל נראה שזה מאוחר מדי.

Cade Foster

New member
מה שרואים מהצד זה לא מה שג׳ורג׳ רואה

אם תשאל אותו הוא בטוח שהוא שחקן טופ 4 בעולם.

rapgamer4ever

New member
אז טוב שאתה לא מנהל את הספרס

כי להושיב את קוואי על הספסל כעונש על בקשת הטרייד שלו רק יפגע בהם עוד יותר ממה שהם כבר נפגעו.
ערך הטרייד של קוואי ימשיך לרדת, המוניטין שלך כמועדון ימשיך להיפגע ולמעשה אתה לא מרוויח פה כלום, רק נקמה קטנונית כלפי שחקן שלא רוצה לשחק אצלך. זה נראה רע מאוד גם בעיני שחקנים אחרים שבשלב מסוים תרצה לגייס.

לא חושב שזה יפגע בגיוס העתידי

בכל מקרה, מי יגיע לסן אנטוניו באופן כללי? עזוב קוואי. תראה כמה קשה לקח להם להביא את אולדרידג' בזמנו, התלבט מאה שנה, בעונה ה2 שלו שם בכלל היה צריך שיחות מוטיבציה מפופ כדי להמשיך לשחק ברמה גבוהה שם.לדעתי הוא רצה לעזוב אותם, אבל בשורה התחתונה הצליחו לשכנע אותו. בסך הכל מדובר בשוק קטן , בקבוצה אפורה, כשפופ יעזוב בכלל הם יהיו בקנטים.
ממה שרשמתי באמת זה נשמע לעשות דווקא כמו ילד בכיתה ג' ומצידי שכל העולם יישרף, *אבל* אני חושב שמוותרים לשחקנים האלו מהר מדיי,ממה שהבנתי הוא אפילו לא דיבר עם פופ,ביטל פגישה איתו. מאמין שאפשר להשאיר אותו ולנסות לדבר איתו תוך כדי העונה הקרובה, מדובר באנשים בוגרים בסך הכל. למשל מה שקליבלנד עשו עם קיירי זאת הייתה טעות ענקית. אותו סיפור אחד לאחד

rapgamer4ever

New member
עכשיו אתה משמיע משהו אחר

ניסיון להגיע איתו להבנה כלשהי בכל זאת. אין לי התנגדות לכך אבל כנראה שזה לא יעזור לך לגרום לו לחדש חוזה בשנה הבאה.
&nbsp
המקרה של קיירי שונה בעיקר כי נשארו לו שנתיים בחוזה (=יותר כוח בידי המועדון). בנוסף הקבוצה שלו התחרתה על התואר, זה יכול ליצור דינמיקה שהוא חוזר לחיק הקבוצה (במיוחד אם יזכו אבל גם אם יפסידו בסדרת גמר מאוד צמודה).

למעלה