PSMF, קטוגריה 3, ויום חיובי.

InfoLook4

New member
PSMF, קטוגריה 3, ויום חיובי.

שאלה ספיציפית למבינים בדיאטה הזאת (ובבקשה שלא יהיו תגובות של זה לא בריא וזה..תודה.. אני כבר בדיאטה) אם אני בקטוגריה 3 (בסביבות ה30 אחוז שומן בהתחלת הדיאטה) אז למעשה אני לא זוכה ליום חיובי בדיאטה או העמסת פחמימות כמו שמומלץ בכל דיאטה (יום חיובי לתקופה..) אלא רק 2 ארוחות חופשיות בשבוע(שלא יתנו מאז חיובי), השאלה שלי אם אני יכול לוותר על 2 ארוחות חופשיות (שבהערכה שבכל אחת מהן הייתי אוכל 50 ג' פחמימות) ולאכול ביום מסוים אחד 100 ג' פחמימות איכותיות (סובין חיטה\שש עם הרבה סיבים תזונתיים כדי למלאות מאגרים (גליגוקן בשרירים,לפטין, קצת פחמימות למוח?! ) ולהיות שבע באותו יום כדי שיהיה לי כח להמשך לעוד שבוע מאשר 2 ארוחות שבקושי יורגשו במהלך השבוע? (והאם הפרמטר של 100ג' לדעת מעט מדי יותר מדי וכו) תודה לעונים!

קטריס

New member
אתה עושה לפי הספר של לייל מקדונלד?

בתמונה הגדולה של הדברים זה לא ישנה, איך שנוח לך. הכי טוב לעשות את הארוחה אחרי אימון גוף מלא, ולעשותה כארוחה האחרונה לאותו היום לפני השינה (פשוט קל יותר. אם תאכל ככה בבוקר אז תתקשה לחזור לתפריט PSMF לשאר היום, לדעתי לפחות).

InfoLook4

New member
אני הולך לפי הספר...

ולפי הספר בקטגוריה 3 (30 אחוז שומן) לא מגיע לי העמסה...ויותר נוח לי לעשות יום אחד עם תוספת פחמימות עשירות בסיבים שיתנו לי כח לעוד שבוע ולא שתי ארוחות בשבוע שאני בקושי ארגיש וכן אני אוכל תארוחה הזאת לאחר אימון FBW רק אני לא יודע כמה פחמימות (החישוב שלי היה לפי זה שבערך בשתי ארוחות 'חופשיות' הייתי אוכל בערך 100 גרם פחמימה בשתיהן ביחד..) ועוד שאלה, האם לצרוך ביום הזה גם שומן איכותי (אני מניח שלא כי זה בהעמסה זה פוגם אז אולי גם במיני מיני העמסה הזאת זה יפגום? אבל אולי יום אחר עם שומן איכותי כי בשתי ארוחות חופשיות אני מעריך שהייתי אוכל גם 40 גרם שומן איכותי סה"כ, השאלה אם יש בזה תועלת..

קטריס

New member
עד כמה שזכור לי

מהעמסת הפחמימות (המאוד מאוד רצינית) של UD2, כמות קטנה של שומן דווקא עוזרת. בכל אופן אנחנו מפצלים פה שיערות. בהעמסת פחמימות של UD2 (בממוצע זה יוצא 1000-1500 ג' פחמימות לאכול תוך יום וחצי) מומלץ 50 ג' שומן אבל אם תאכל 100 ג' שומן שום אסון לא יקרה (במקרה הכי גרוע תעשה עוד שבוע דיאטה, ביג דיל). אז אני בטוח שביום בו אתה מבצע ארוחת צ'יטינג אחת, לא על ההבדל בין 40 ל- 80 ג' שומן תקום או תיפול הדיאטה שלך. חבל לפצל שיערות, keep it simple. אנשים שנוטים להיות לחוצים ונוקשים בתוכנית שלהם לרוב לא מתמידים בה. בהצלחה עם הדיאטה ואני מקווה שאתה עושה אותה נכון - לא לפרקי זמן ארוכים מדי, להקפיד על המון חלבון ומספיק שומן, לתסף בתוספים הנכונים בכמויות הנכונות ולאכול המון ירקות טריים, לא להתאמן יותר מדי/פחות מדי, לשלב תקופות של צ'יטינג ולדעת איך לצאת מהדיאטה בהדרגה.

InfoLook4

New member
תודה והעניין הוא

שאני מסיים מחר את השבוע הראשון (די בקלות) ולא עשיתי אף free meal השבוע כי אני מעדיף העמסה של פחמימות עם סיבים (סובין חיטה) גם אם היא העמסה קטנה (100 גרם) העניין הוא שאני יכול על פי הספר לבצע את הדיאטה אפילו חודשיים, ואני יודע שעדיפה לי העמסה שכזאת מאשר free meals לכן אני לא יודע איך לבנות אותה, בהתחלה חשבתי לשער מה יהיו שתי ה free meals שלי ולפי זה לבנות את ההעמסה האחת..אז הגעתי ל100 גרם פחמימה ו40 גרם שומן וחלבון כמו בשאר הימים אז מה אתה אומר על העמסה שכזאת לאחוז השומן שלי (30) אחרי שבוע של psmf ? מספיק פחמימה? לא יותר מדי שומן?

קטריס

New member
אולי כדאי לך לקרוא את הספר שוב

הרבה פעמים מוצאים תשובות להרבה מהשאלות פשוט בקריאה שניה. מומלץ גם הפורום the rapid fat loss handbook באתר של לייל מקדונלד - http://www.bodyrecomposition.com/forums/forumdisplay.php?f=38 לפשפש בפורום ולקרוא הודעות מעניינות זו דרך טובה ללמוד ולצבור מידע על התוכנית שאתה עושה.

InfoLook4

New member
קראתי את הספר ואת הפוסטים בנושא

באתר של לייל ולא מצאתי התייחסות, בספר נאמר שאם אתה בקצה של קטוגריה 2 תחילת 3 אז תבחר בקטגוריה 2...אבל אני במספר אחוזים מעל לקטגוריה 2 ולא בקצה, ולכן אני משוייך לקט. 3 ומוזר לי קצת שבגלל מספר אחוזים חד ספרתי קט.2 נהנים מהעמסה שמעל התחזוקה ואין אני בקט 3. מתלבט על העמסה של *100* גרם בודדים של פחמימות

InfoLook4

New member
*

מספר אחוזים חד ספרתי - הכוונה למספר אחוזים בודדים שמבדילים בין קט. 3 לבין קט 2....

קטריס

New member
אח שלי, שוב, קרא את הספר מחדש

תתפלא עד כמה תשובות תמצא בקריאה משנית. אני מצאתי מלא תשובות למלא שאלות בקשר ל-UD2 רק מקריאה מחודשת של הספר פעמיים שלוש (חוצמזה לייל כותב בצורה טובה). וכנס לפורום, אתה תמצא שם המון תשובות לשאלות שעדיין לא חשבת עליהן. יעזור לך הרבה יותר ממה שאני יכול לעזור לך (במקום לבקש דגים, בקש חכה).

למעלה