אוי טאטע (או: בן כספית הידען על תיק 4000 בו התעמק) :-).

Harrington

Well-known member
מנהל
אין לי מושג אם הפרסום בערוץ 13 של ברוך קרא ואביעד גליקמן נכון אם לאו, אבל אם כך הדבר וזאת עוד לפני שהתחילה בכלל פרשת ההגנה, מישהו כאן אולי רוצה לחזור בו מטענותיו נגד ראש הממשלה? סתם הצעה ידידותית :).

קבצים מצורפים

• צילום מסך 2023-06-22 203130.jpg
    צילום מסך 2023-06-22 203130.jpg
    KB 57.2 · צפיות: 11

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
אין לי מושג אם הפרסום בערוץ 13 של ברוך קרא ואביעד גליקמן נכון אם לאו, אבל אם כך הדבר וזאת עוד לפני שהתחילה בכלל פרשת ההגנה, מישהו כאן אולי רוצה לחזור בו מטענותיו נגד ראש הממשלה? סתם הצעה ידידותית :).
בן כספית לא יחזור בו.

Harrington

Well-known member
מנהל
אני מעריץ את האיש, צריך להדליק משואה על מלחמתו נגד נתניהו ובעד הדמוקרטיה. ושימותו הקנאים.
זה מלמד משהו על המקורות שלך בחיים ומשם מלמד לא מעט באופן כללי..

Harrington

Well-known member
מנהל
צעקו צעקו צעקו. גרמו לנו לשלם, ואין שוחד בתי 4000, אין תעק 3000. מתברר לאט לאט ובטוח מי העדר.
צפה בקובץ המצורף 79496
מעניין כמה אנשים באמת מרגישים צורך בחשבון נפש ציבורי. משום מה יש לי הרגשה שהדברים יעבדו בדיוק כמו שהם עובדים ביחס לחרדים. טענות בעניין א' שרצים איתן תקופה, בעיה א' נפתרת? אין בעיה, יש גם טענות בנושא ב' :). כך צפוי להיות גם כאן. כבר היום אפשר לראות זאת בפורומים השונים. פתאום נתניהו לא פסול בגלל כתב האישום, אלא בגלל שהוא מושחת (כן, יש כשל לוגי בדברים כמובן :). אבל היא תועלם לצורך העניין) כביכול :). ימצאו סיבה אחרת להחרים. יתרצו שכעת הגיעה העת להסדר טיעון (אך ורק מתוך חשש שמא האיש יזוכה כליל) ושאר מרעין בישין. העיקר לא לעשות חשבון נפש ציבורי.

הבעיה היא שלא די בחשבון נפש ציבורי כזה. צריך לחקור וללמוד מדוע וכיצד המדינה השקיעה מיליארדים בהעמדת נתניהו לדין, כדי בסוף לגמור לכל היותר עם הרשעה שבגינה הוא לעולם לא היה מועמד לדין אם היה ברור מראש שזה רק זה. האם באמת תתבצע חקירה כזאת? על הפרקליטות, על היועמ"ש שהכריע, על העדים שטענו גבוהה גבוהה? הצחקתם.

שמלת תחרה1

Well-known member
אני מעריץ את האיש, צריך להדליק משואה על מלחמתו נגד נתניהו ובעד הדמוקרטיה. ושימותו הקנאים.
דורי

מכה לפרקליטות: חדשות 13 דיווחו הערב כי במהלך אחד הדיונים האחרונים במשפט רה"מ בנימין נתניהו קראו השופטים לפרקליטות ובישרו להם כי יתקשו להוכיח עבירת שוחד בתיק 4000 – תיק בזק-וואלה. השופטים הדגישו כי טובת המדינה היא להגיע לעסקת טיעון.

שמלת תחרה1

Well-known member

. השופטים אמרו שטובת המדינה דורשת הסדר טיעון.​

ואני שואלת למי טוב להגיע להסדר טיעון?
מה אומר הסדר טיעון?

Harrington

Well-known member
מנהל

מה אומר הסדר טיעון?
יש לזה כמה זוויות ותשובות אבל כשביהמ"ש ממליץ את זה למדינה, זה פחות או יותר אומר, או שתסתדרו ביניכם או שאתם לוקחים סיכון משמעותי שהנאשם יזוכה.

שמלת תחרה1

Well-known member

מה אומר הסדר טיעון?
יש לזה כמה זוויות ותשובות אבל כשביהמ"ש ממליץ את זה למדינה, זה פחות או יותר אומר, או שתסתדרו ביניכם או שאתם לוקחים סיכון משמעותי שהנאשם יזוכה.​
שווה לסיים את הבדיחה, וידו של נתניהו תהיי על העליונה
:)
השאלה הבאה, האם השמאל ישתוק ויקבור את פניו, או שיתחילו בנסיון להציל את בושתם בבושה חדשה?

משתפרת1

Well-known member

מה אומר הסדר טיעון?
הסדר טיעון אומר שהפרקליטות לא לוקחת סיכון שנתניהו יזוכה, ונתניהו לא לוקח סיכון שיורשע. טיב הסדר הטיעון צריך לשקף את מידת הסיכון של כל אחד מהצדדים. אם נתניהו משוכנע שאין נגדו כלום לא כדאי לו ללכת על הסדר טיעון איזה שלא יהיה, והוא ילך עד הסוף עם המשפט וישיג זיכוי. אם יש לו חשש קטן מהרשעה כדאי לפרקליטיו להשיג הסדר טיעון שמחייב אותו במעט מאד, כשהפרקליטות מוותרת על הרבה מדרישותיה. ככל שהחשש שלו גדול יותר הפרקליטות תוכל להכניס להסדר הטיעון יותר סעיפים.

Harrington

Well-known member
מנהל
הסדר טיעון אומר שהפרקליטות לא לוקחת סיכון שנתניהו יזוכה, ונתניהו לא לוקח סיכון שיורשע. טיב הסדר הטיעון צריך לשקף את מידת הסיכון של כל אחד מהצדדים. אם נתניהו משוכנע שאין נגדו כלום לא כדאי לו ללכת על הסדר טיעון איזה שלא יהיה, והוא ילך עד הסוף עם המשפט וישיג זיכוי. אם יש לו חשש קטן מהרשעה כדאי לפרקליטיו להשיג הסדר טיעון שמחייב אותו במעט מאד, כשהפרקליטות מוותרת על הרבה מדרישותיה. ככל שהחשש שלו גדול יותר הפרקליטות תוכל להכניס להסדר הטיעון יותר סעיפים.
אם יורשה לי הערה אחת קטנה, מדברייך עולה שאם נתניהו חושש מהרשעה המשמעות היא שהוא לא סבור שאין נגדו כלום. זה לא נכון. בלי קשר לנתניהו, שיעור ההרשעות במשפט הפלילי במדינת ישראל הוא כזה שבודדים לוקחים את הסיכון והולכים עד הסוף. זה נכון גם אם הם משוכנעים ב100% שלא חטאו במאומה. זה בוודאי נכון אצל פשוטי העם, שאין להם את התקציב לנהל הליך פלילי מלא בדרך כלל. אבל זה נכון גם אצל נתניהו מבחינת מערכת השיקולים.

משתפרת1

Well-known member
אם יורשה לי הערה אחת קטנה, מדברייך עולה שאם נתניהו חושש מהרשעה המשמעות היא שהוא לא סבור שאין נגדו כלום. זה לא נכון. בלי קשר לנתניהו, שיעור ההרשעות במשפט הפלילי במדינת ישראל הוא כזה שבודדים לוקחים את הסיכון והולכים עד הסוף. זה נכון גם אם הם משוכנעים ב100% שלא חטאו במאומה. זה בוודאי נכון אצל פשוטי העם, שאין להם את התקציב לנהל הליך פלילי מלא בדרך כלל. אבל זה נכון גם אצל נתניהו מבחינת מערכת השיקולים.
מבינה אותך.
כעת נלך להיסטוריה.
בהתחלה היו חשדות נגד נתניהו. אוהדיו אמרו שהמשטרה תחקור והוא יצא נקי.
בהמשך המשטרה לא הניחה לענין והעבירה לפרקליטות. האוהדים אמרו שהוא נקי, וציפו מהפרקליטות לדחות את תיק החקירה.
הפרקליטות החליטה להגיש כתבי אישום, והאוהדים המשיכו להגיד שאין הרשעה של בית המשפט.
כעת גם אם בית המשפט ירשיע אותו (מה שנראה לא סביר, לאור ההמלצה להגיע להסדר טיעון) הטיעון כבר מוכן: הסטטיסטיקה.
שיהיה.

שמלת תחרה1

Well-known member
מבינה אותך.
כעת נלך להיסטוריה.
בהתחלה היו חשדות נגד נתניהו. אוהדיו אמרו שהמשטרה תחקור והוא יצא נקי.
בהמשך המשטרה לא הניחה לענין והעבירה לפרקליטות. האוהדים אמרו שהוא נקי, וציפו מהפרקליטות לדחות את תיק החקירה.
הפרקליטות החליטה להגיש כתבי אישום, והאוהדים המשיכו להגיד שאין הרשעה של בית המשפט.
כעת גם אם בית המשפט ירשיע אותו (מה שנראה לא סביר, לאור ההמלצה להגיע להסדר טיעון) הטיעון כבר מוכן: הסטטיסטיקה.
שיהיה.​
עדיף למדינה שיגיעו להסדר, מספיק עם ההוצאות ע"ח משלמי המיסים, שיתנו לנתניהו לעבוד. לדעתי הגעה להסכם, יגרור את השמאל לנסיון לתקן את בושתם בדרך ללא מוצא.

משתפרת1

Well-known member
עדיף למדינה שיגיעו להסדר, מספיק עם ההוצאות ע"ח משלמי המיסים, שיתנו לנתניהו לעבוד. לדעתי הגעה להסכם, יגרור את השמאל לנסיון לתקן את בושתם בדרך ללא מוצא.
בהחלט עדיף. רק שהפרקליטות רצתה בעבר שהסדר יכלול פרישה של נתניהו מהחיים הציבוריים, לא נראה לי שהיה סיכוי שיסכים לכך. לאור הרמז העבה של בית המשפט- האם יתכן שתגובש הצעה מתונה?

שחר 676

Well-known member
מנהל
בהחלט עדיף. רק שהפרקליטות רצתה בעבר שהסדר יכלול פרישה של נתניהו מהחיים הציבוריים, לא נראה לי שהיה סיכוי שיסכים לכך. לאור הרמז העבה של בית המשפט- האם יתכן שתגובש הצעה מתונה?
הצעה מתונה ? |יעני|

סעיף השוחד קפוט !

הלכה למעשה השופטים הבהירו לפרקליטות המסואבת שאין כאן שוחד.

אני חושב שהמלל הנוסף הוא בסה"כ ריכוך תקשורתי האמור לנסות לשמור על כבוד הפרקליטות זו שלהערכתי תפרה לנתניהו את התיק הזה יש מאין.

מעכשיו תוכלי להוריד את סעיף השוחד מהמנטרה

שוחד , מרמה והפרת אמונים
.​

Harrington

Well-known member
מנהל
הצעה מתונה ? |יעני|

סעיף השוחד קפוט !

הלכה למעשה השופטים הבהירו לפרקליטות המסואבת שאין כאן שוחד.

אני חושב שהמלל הנוסף הוא בסה"כ ריכוך תקשורתי האמור לנסות לשמור על כבוד הפרקליטות זו שלהערכתי תפרה לנתניהו את התיק הזה יש מאין.

מעכשיו תוכלי להוריד את סעיף השוחד מהמנטרה

שוחד , מרמה והפרת אמונים
.​

לא צריך להתלהב יותר מדי. אפשר גם לקרוא את הסיטואציה כקריאה של המותב לתביעה להפעיל את כל כובד משקלם ומשקל הראיות שבידיהם לכיוון העבירות הפחותות יותר האחרות, כדי שניתן יהיה להרשיע לפחות בהן. מה גם שגם האמירה של השופטים לא שוללת עדיין הרשעה בשוחד. היא רק מצביעה על קושי בעניין לפי שעה.

שחר 676

Well-known member
מנהל
לא צריך להתלהב יותר מדי. אפשר גם לקרוא את הסיטואציה כקריאה של המותב לתביעה להפעיל את כל כובד משקלם ומשקל הראיות שבידיהם לכיוון העבירות הפחותות יותר האחרות, כדי שניתן יהיה להרשיע לפחות בהן. מה גם שגם האמירה של השופטים לא שוללת עדיין הרשעה בשוחד. היא רק מצביעה על קושי בעניין לפי שעה.
מבלי להכביר מילים. בוא נאמר שאני חולק עליך באופן מוחלט.

למעלה