אז מה דעכתם על צפיה משותפת בסדרה Kings

nerdkey treky

Active member
😯אני דירבנתי אותכם להתחיל! תגידו תודה כי עם כל אנשי ה"אה התחלנו?" ו"חיכיתי שמישהו אחר יגיד משהו" לא הייתם מגיעים רחוק... אז על לא דבר!

אגב אני חייבת להגיד שהדברים שאתה כתבת פה לא כל כך מעודדים בעיני, כלומר (ספוילר רק לדברים שניק כתב פה על הסדרה) - העובדה שאתה הפסקת לצפות באמצע, בסדרה עם 2 חתיכים שיש ביניהם מערכת יחסים הומוסקסואלית - זה לא נשמע לי מבשר טובות... מצד שני זה תמיד טוב מבחינתי להתחיל סדרה עם ציפיות נמוכות מאוד.
גם אני הפסקתי את הסדרה, אבל זה היה בעיקר כי ביטלו אותה בטרם עת ולכן אמרתי שאין טעם להמשיך.

didalf

Well-known member
😯אני דירבנתי אותכם להתחיל! תגידו תודה כי עם כל אנשי ה"אה התחלנו?" ו"חיכיתי שמישהו אחר יגיד משהו" לא הייתם מגיעים רחוק... אז על לא דבר!
:-D:-D
הפרק הראשון הוא פרק כפול אז נראה אותו היום
טוב יופי אני אראה אחה"צ אני מקווה או בערב יש לי עכשיו ארוחת יומולדת משפחתית לכולם למה כל המשפחה שלי נולדה בפברואר.

didalf

Well-known member
אגב אני חייבת להגיד שהדברים שאתה כתבת פה לא כל כך מעודדים בעיני, כלומר (ספוילר רק לדברים שניק כתב פה על הסדרה) - העובדה שאתה הפסקת לצפות באמצע, בסדרה עם 2 חתיכים שיש ביניהם מערכת יחסים הומוסקסואלית - זה לא נשמע לי מבשר טובות... מצד שני זה תמיד טוב מבחינתי להתחיל סדרה עם ציפיות נמוכות מאוד.
בלי לצפות אני יכולה לנחש שהעיקר בסדרה הוא המאבק בין דוד ושאול ושמערכת היחסים בין דוד ליהונתן יחסית שולית.

אגב גברת לונה אין לך איזה משחק לפתוח?|תוהה|

Lhuna3

Well-known member

nerdkey treky

Active member
אני מתחיל את דעתי על הסדרה. אפשר להתעלם מהפוסט הקודם שפתחתי.
אז מלכים שני פרקים ראשונים - הכי אהבתי כשגאמורה חוטפת את סבסטיאן סטאן ומחליפה לו את הזרוע באחת מברונזה.
ועכשיו לספוילרים האמיתיים על הפרק הכפול

דבר ראשון שקפץ לי לראש, הסמל של המדינה שלהם הזכיר לי משום מה את משחקי הרעב. גם כל השלטון המלוכה שלו הזכיר לי את מי שהוביל את כל הבתים בסדרת הסרטים (סנואו).
חלקים בפרק נראו לי קצת קלישאה נדושה (כמו הנאום של שפרד לחיילי גוליית, זה נראה לי כאילו אף אחד לא מקשיב לו עד שהטנקים התחילו לזוז). אני לא הבנתי למה הוא לא מתנקש במי שסוחט אותו כמו שעשה לשר שהתנגד לו (האבא של לקס לות'ר מסמולוויל).
לא ראינו הרבה מהסיבה שהתחלנו את הצפיה בסדרה, סבסטיאן סטאן. לפי הפרק הכפול הוא יצא עוד נסיך שרק מביך את אבא שלו. מקווה שיפתחו יותר את הדמות שלו בהמשך.
הסדרה הזכירה לי את נתניהו. האם אני היחיד?
עוד משהו נחמד - הכומר הוא הכבאי הראשי מסדרות שיקגו. זה היה נחמד לי.

Lhuna3

Well-known member
חלקים בפרק נראו לי קצת קלישאה נדושה (כמו הנאום של שפרד לחיילי גוליית, זה נראה לי כאילו אף אחד לא מקשיב לו עד שהטנקים התחילו לזוז).
בהחלט, ולא רק קטע הזה. זה גם לא אמין לי בכלל שככה מסיימים מלחמה, שהם בכלל שמעו אותו אפילו, שהיה שם בדיוק המפקד שיש לו סמכות להחליט על זה וכולי, לא ככה עובדת מלחמה... וזה לא החלק היחיד בפרק/ים שהיה לי לא אמין, אבל אני כרגע שמה בצד ומשהה את הביקורתיות שלי בשביל לתת לזה צ'אנס. אבל יש לי תחושה שהפרויקט השאפתני הזה, עם לא מעט שחקנים מוכרים שגויסו אליו, היה אמור להצליח יותר עם כותבים יותר מוכשרים למשימה ולא להיות מבוטל אחרי עונה 1. אבל כאמור - אולי זה עוד משתפר בפרקים הבאים. אני אוהבת את ג'ק ואת דיוויד.
הצחיק אותי שקוראים לו דיוויד SHEPHERD.
והכומר הוא קארים סעיד מאוז והמבט בעיניים שלו עדיין מדהים |מאוהב|
אני לא הבנתי למה הוא לא מתנקש במי שסוחט אותו כמו שעשה לשר שהתנגד לו (האבא של לקס לות'ר מסמולוויל).
אם הבנתי נכון זה אח של אשתו המלכה, אז אולי בגלל זה זה יותר מסובך.
ויש לי קצת בעיה עם זה שמצד אחד הוא מתנקש ביריב פוליטי בלי למצמץ, ומצד שני נראה שכן יש לו בעיה מוסרית עם זה שאנשים ימותו. כלומר לא שאני נגד דמויות שיש בהן גם טוב וגם רע, להיפך, אבל ההבדל בין מתי אתה מוסרי ומתי לא צריך להיות מובן לי איכשהו.
הסדרה הזכירה לי את נתניהו. האם אני היחיד?
:-D אמממ לא יודעת אם אתה היחיד, אבל לא, לא הזכיר לי ולא רוצה שיזכיר לי.

nerdkey treky

Active member
גם לא אמין לי בכלל שככה מסיימים מלחמה, שהם בכלל שמעו אותו אפילו, שהיה שם בדיוק המפקד שיש לו סמכות להחליט על זה וכולי, לא ככה עובדת מלחמה...
מסכים בהחלט. די הופתעתי לראות אותו שם. זה יפה שאת נותנת צ'אנס. אני נותן הזדמנות בעיקר בגלל שכולנו עושים צפיה משותפת ואני לא הייתי כאן בשביל ה- 100. מעניין כמה צ'אנסים את נותנת לדברים.
למה הצחיק אותך השם שלו שפרד? אני מכיר שפרד ממותג אחר (ולא שפרד מפיירפלי, למרות שיש גם אותו).
ויש לי קצת בעיה עם זה שמצד אחד הוא מתנקש ביריב פוליטי בלי למצמץ, ומצד שני נראה שכן יש לו בעיה מוסרית עם זה שאנשים ימותו. כלומר לא שאני נגד דמויות שיש בהן גם טוב וגם רע, להיפך, אבל ההבדל בין מתי אתה מוסרי ומתי לא צריך להיות מובן לי איכשהו.
זו נקודה טובה, לפי שני הפרקים, זה נראה כאילו יש לו מתג מתי מפריע לו שאנשים מתים ומתי לא, אין פה דואליות של מוסריות. פשוט הכתיבה שמתישהו צריכה שיהיה לו אכפת ומתישהו צריכה שלא יהיה לו אכפת.
אמממ לא יודעת אם אתה היחיד, אבל לא, לא הזכיר לי ולא רוצה שיזכיר לי.
טוב, אולי זה נושא רגיש מדי. אז הסדרה הזכירה לי את גנץ, האם אני היחיד? 😄

Lhuna3

Well-known member
למה הצחיק אותך השם שלו שפרד? אני מכיר שפרד ממותג אחר (ולא שפרד מפיירפלי, למרות שיש גם אותו).
כי הם קראו לו ככה בגלל שדוויד המקורי מהתנ"ך היה רועה צאן.
זה נראה כאילו יש לו מתג מתי מפריע לו שאנשים מתים ומתי לא, אין פה דואליות של מוסריות. פשוט הכתיבה שמתישהו צריכה שיהיה לו אכפת ומתישהו צריכה שלא יהיה לו אכפת.
בדיוק.

Lhuna3

Well-known member
מעניין כמה צ'אנסים את נותנת לדברים.
זה תלוי. אם אין לי ידע מוקדם על סדרה אני נותנת ממש מעט. יכולה לפרוש אחרי 15 דקות של פרק ראשון.
פרשתי מהמון סדרות אחרי 1-2 פרקים ומטה.
אבל אם יש לי ידע מוקדם שהסדרה קבלה ביקורות מאוד טובות, או שאני רואה עליה הרבה התלהבות ממקורות שנראים לי שמתאימים לטעמי, אז אני אתן צ'אנס הרבה יותר מזה.
במקרה הספציפי הזה, זה יותר כמו שכתבת - למען ניסיון הצפיה המשותפת בפורום.
ודברים שניק כתב על הסדרה גם גרמו לי להאמין שיש בה חלקים שאני אוהב (למרות שכאמור זה שהוא פרש ממנה גם רומז שהם לא מספיק טובים או משמעותיים שם)

nerdkey treky

Active member
דוויד המקורי מהתנ"ך היה רועה צאן.
יש לי אפליקציה בשם ספיד טריויה, תמיד אני מתבלבל בשאלה הזו (או שזה היה הבל?).
אם אין לי ידע מוקדם על סדרה אני נותנת ממש מעט. יכולה לפרוש אחרי 15 דקות של פרק ראשון.
פרשתי מהמון סדרות אחרי 1-2 פרקים ומטה.
כן גם אני פרשתי מסדרות די מהר. זה קרה בעבר כשניסיתי יותר סדרות, היום אני לא מנסה כמו בעבר.

didalf

Well-known member
טוב יאללה ראיתי גם.

אני גם לא יודעת מה אני חושבת על זה, אבל נחמד.
משעשע לראות את זה עם היכרות עם המקור התנכ"י, ככה מרגישים נורדים כשהם רואים עיבודים לת'ור?:-D אבל גם הסתבר לי כמה אני לא זוכרת בעצם|חבול|.
נורא משעשע עניין השמות - דוד שפרד כאילו הרועה.
שם המשפחה של סילאס הוא בנימין כי שאול הוא משבט בנימין. (למה סיאלס ולא סול?? למה ג'ק ולא ג'ונתן??? מישל במקום מיכל דווקא הגיוני. ואיך קוראים לאשתו שעה וחצי ולא אמרו את השם שלה8-*).
שמואל הנביא זה קרים סעיד!!! לא ראיתי אותו מאז אוז!! ופאק איך מתאים לו שוב להיות נג'ס דתי:-D לקראת הסוף כשהוא אמר לסיאלס שאלוהים כבר לא איתו ליטרלי קרים סעיד.
גם לקח לי זמן להבין את מי דוד מזכיר לי ודווקא הייתה סצנה כזאת במטבח כששאול הכין ביצה והוא שואל את דוד "האו דו יו לייק דמ אגס" ואני כזה - "האו דו יו לייק דמ אפלס? מאט דיימון!! הוא דומה למאט דיימון":-D
וגם רק עכשיו קלטתי שהתרגום של הסדרה הוא מלכים כאילו ספר מלכים:-D|חבול|
זה כזה מוזר משטר מלוכני בעיר שנראית כ"כ מודרני.

סבסטיאן סטן למה אתה כזה מהמם???|מאוהב| הדמות שלו נורא מזכירה את הדמות שלו בחיות פוליטיות. הסצנה שהכי אהבתי והכי שברה את ליבי היא כמובן שסיאלס יוצא עליו שהוא יודע מה הנטיה שלו באמת ושהיה מעדיף בן רודף שמלות ושהוא לא יוכל להיות מלך ככה. אעהאההה תמות!! והדמעה שלו יאוו;-( אל תעליב את סבסטיאן!!! האם אבל גם נראה אותו גיי או רק נשמע על זה? כי ניק אני אכעס מאד אם רימית אותנו ככה. גם אני יודעת שלדוד היה קטע גם עם מיכל וגם עם יונתן הוא התחתן עם מיכל בת שאול אבל מכפת לייי איפה מה שהובטח לי בפרמיס של הסדרה?:-D (וואי אתה יודע ניק מה הייתי שמחה? ספר בסגנון שירו של אכילס על דוד ויונתן).
גם כל הקטע עם הטלפון של האמא שבסוף נמצא במכונית של ג'ק עם חזיה עלאק היה בבירור הצגה שלהם לתקשורת להציג אותו כרודף נשים שחס וחלילה לא ידעו שהוא גיי. קקות:-[ יומיים שלמים חפרה על הטלפון בשביל זה.

מעניין לגבי סילאס שאני לא סגורה על טיבו. מצד אחד הוא מצטייר כדוש כוחני - משתמש בדוד, בוגד באשתו, מזלזל בבת שלו, פאקינג רוצח שר שלא התיישר איתו, מרושע לבן שלו. מצד שני יש את ההוא שלחץ עליו להמשיך להלחם כי הוא מרוויח מהמלחמה כנראה יצרן נשק ושאול באמת לא רצה כי הוא כן רצה שלום לטובת העם. אז לאדעת.

כשדוד ירה בטנק כל מה שחשבתי לי "אבן לעברו ירה פגע לו בול בפוני":-D
וגם אני לא זוכרת איך דוד ושמואל נפגשו לראשונה בתנך?

הקטע בסוף עם הפרפרים על הראש של דוד ושאול רואה וכועס היה ממש קישטי וממש אהבתי. כאילו סימבוליזם נוראאאאאאאאאאא ברור אבל זה דווקא היה יפה בעיניי.

נראה מה אתם כתבתם:
דבר ראשון שקפץ לי לראש, הסמל של המדינה שלהם הזכיר לי משום מה את משחקי הרעב. גם כל השלטון המלוכה שלו הזכיר לי את מי שהוביל את כל הבתים בסדרת הסרטים (סנואו).
הא קצת נכון

חלקים בפרק נראו לי קצת קלישאה נדושה (כמו הנאום של שפרד לחיילי גוליית, זה נראה לי כאילו אף אחד לא מקשיב לו עד שהטנקים התחילו לזוז).
מה שהיה לי מוזר היה הנאום שלו שהיה ממש תאטרלי. גם לסיאלס היו מידי פעמים משפטים נורא תיאטרליים כאלה.

בהחלט, ולא רק קטע הזה. זה גם לא אמין לי בכלל שככה מסיימים מלחמה, שהם בכלל שמעו אותו אפילו, שהיה שם בדיוק המפקד שיש לו סמכות להחליט על זה וכולי, לא ככה עובדת מלחמה
חחחח בהחלט. חלקי המלחמה בעיקר גרמו לי לחשוב כמה אחים לנשק היא סדרה מדהימה.

nerdkey treky

Active member
ככה מרגישים נורדים כשהם רואים עיבודים לת'ור?
תהייה מעניינת :D
אם אפשר בבקשה לשמור על שפה יותר יפה בלי קללות, אני לא כל כך אוהב לקרוא את זה. עדיף קקות, זה לפחות גינוי פחות חריף.
גם כל הקטע עם הטלפון של האמא שבסוף נמצא במכונית של ג'ק עם חזיה עלאק היה בבירור הצגה שלהם לתקשורת להציג אותו כרודף נשים שחס וחלילה לא ידעו שהוא גיי
אני חשבתי שהוא כן שכב עם נשים כדי לשכוח שהוא הומו, לאו דווקא כדי לעשות הצגה לתקשורת. אם כי זה נשמע יותר טוב
הקטע בסוף עם הפרפרים על הראש של דוד ושאול רואה וכועס היה ממש קישטי וממש אהבתי. כאילו סימבוליזם נוראאאאאאאאאאא ברור אבל זה דווקא היה יפה בעיניי.
זו הייתה סצינה יפה. סמליות, כמו שכתבת. ומסכים שאחים לנשק זו סדרה נהדרת.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אוקי, לרוב אני מתייחס בהמשך בתגובות.
אבל דברים אחרים:
אהבתי את שני שומרי הארמון. זה שהם מתערבים לגבי מה יאכלו בנשף. וזה שנוצר איזה קשר בינם ובין דוד. הם גם סוג של אתנחתה קומית.
היה את הקטע שהם בדירה של דוד והם אומרים שהם הביאו לו מתנה מהארמון והתקינו את זה עבורו כבר - הנחתי שזאת תהיה טלוויזיה.
זה קצת מצחיק הפסנתר הגדול הזה במה שנראה כמו דירה ממש קטנה.

קצת מסתכל על מה שהקאסט עשה:
השחקן שמשחק את דוד עשה יחסית ממש מעט לפני ומאז הסדרה. (והוא אוסטרלי והיה בקרוב רחוק)(לפני זמנו של כריס המסוורת')
האמא היא מוירה קווין מהחץ. (והיא די מגלמת אותה דמות)

נזכרתי שיש שחקן שלא הופיע בפרקים הראשונים, אבל די התלהבתי שגיליתי שמשחק בכמה פרקים של הסדרה. אני לא אגלה מי עד שהוא יופיע.

בסדרה עם 2 חתיכים שיש ביניהם מערכת יחסים הומוסקסואלית
סליחה?
אני לא טענתי שיש בסדרה מערכת יחסים הומוסקסואלית בין דוד ויונתן. אם כי...
עכשיו שאני ראיתי שוב את פרק הפתיחה הכפול אני נזכר שזה באמת העציב אותי שלןא נרמז משהו לכיוון הזה. וייתכן מאוד שזה תרם לזה שהפסקתי לצפות בה.
אם כי התקווה שלי תמיד הייתה שאני פרשתי מוקדם מידי ומשהו היה מתפתח בהמשך.
חלקים בפרק נראו לי קצת קלישאה נדושה (כמו הנאום של שפרד לחיילי גוליית, זה נראה לי כאילו אף אחד לא מקשיב לו עד שהטנקים התחילו לזוז)
בהחלט מלא קלישאות וקטעים כאלו מין קיצ'יים.
זה לחלוטין מרגיש כמו סוג כזה של סדרה.
מה שהיה לי מוזר בנאום של דוד בסוף שם שלא היה ברור איך אנשי גת יכולים לשמוע אותו.
בהחלט, ולא רק קטע הזה. זה גם לא אמין לי בכלל שככה מסיימים מלחמה, שהם בכלל שמעו אותו אפילו, שהיה שם בדיוק המפקד שיש לו סמכות להחליט על זה וכולי, לא ככה עובדת מלחמה...
אני דווקא הבנתי את זה אחרת. זה לא שהחייל שבא אל דוד היה מפקד עם סמכות להחליט על משהו כזה, אלא זה היה מישהו (אולי בתפקיד בכיר יותר) ששמע את התחינה של דוד ועשה מעשה מנוגד להנהגה כמו שדוד עשה.
לא ראינו הרבה מהסיבה שהתחלנו את הצפיה בסדרה, סבסטיאן סטאן. לפי הפרק הכפול הוא יצא עוד נסיך שרק מביך את אבא שלו. מקווה שיפתחו יותר את הדמות שלו בהמשך.
הצפייה בפרק הבהירה לי כמה אני לא זוכר באמת. (רק זכרתי שדוד הציל את ג'ק מ"גולית" ואת הקטע עם כתר הפרפרים)
אבל נראה לי ברור שיהיה לג'ק (סבסטיאן) תפקיד גדול יותר כי בסוף נראה שהדוד שלו זומם להפוך את ג'ק למלך בהקדם במקום אביו.
...לשר שהתנגד לו (האבא של לקס לות'ר מסמולוויל).
אוקי אני לא זכרתי אותו משם ובדקתי ובאמת זה כנראה לא היה הוא כי בדף IMDB של השחקן (ששיחק את אבא של לקס) לא מוזכר Kings.
אני לא הבנתי למה הוא לא מתנקש במי שסוחט אותו כמו שעשה לשר שהתנגד לו
אם הבנתי נכון זה אח של אשתו המלכה, אז אולי בגלל זה זה יותר מסובך.
אני חושב שזה לא רק זה שזה אח של אשתו, אלא גם כי הגיוני שמדובר במישהו בכיר בחברה. כלומר להרוג אותו לא יפתור את הבעיה, כי יהיה מישהו בכיר אחר בחברה. בעצם בשביל להתנגד לו צריך אולי גם להתנקש בו, אבל יותר משמעותי זה אולי להלאים את החברה הזאת שזה פותח הרבה בעיות.
לי דווקא נראה מאוד טבעי שהוא מורכב מוסרית. אין לו בעיה להתנקש באנשים ספציפיים אבל בעיקרון הוא לא רוצה שאנשים מהעם שלו ימותו.
אגב, בכלל לא הזכרתם את הדבר ההרבה יותר קשה מוסרית שהוא עשה - מה שהתגלה שהוא זה שגרם לכך שהיחידה של ג'ק נתפסה במארב ורוב החיילים שלה מתו. סיילס פשוט לא ידע שזה יקרה ליחידה של ג'ק. אבל הוא עשה את זה על מנת לעורר את הכעס של העם על גת ובכך לגרום לעם להיות יותר בעד המלחמה. (וזאת הסיבה ששמואל מודיע לו שאלוהים כבר לא תומך בו)
נורא משעשע עניין השמות - דוד שפרד כאילו הרועה.
שם המשפחה של סילאס הוא בנימין כי שאול הוא משבט בנימין.
עניין שפרד היה ברור לי.
את עניין בנימין לא זכרתי דווקא.
יש כמובן גם עוד המון עניין של שמות בעיקר מקומות כמו העיר שילה, המדינה גלבוע, מדינת האויב גת.
*אגב לרגע זה בילבל אותי עם הסדרה סיפורה של שפחה כי שם קוראים למדינה גלעד.
וגם רק עכשיו קלטתי שהתרגום של הסדרה הוא מלכים כאילו ספר מלכים:-D|חבול|
אם כי אם אני זוכר נכון הסיפור של דוד ושאול מתרחש כולו בספר שמואל.
הסצנה שהכי אהבתי והכי שברה את ליבי היא כמובן שסיאלס יוצא עליו שהוא יודע מה הנטיה שלו באמת ושהיה מעדיף בן רודף שמלות ושהוא לא יוכל להיות מלך ככה. אעהאההה תמות!! והדמעה שלו יאוו;-( אל תעליב את סבסטיאן!!!
מעניין גם שלקראת סוף הפרק יש עניין שלם לגבי זה שאמא של ג'ק כביכול מגלה שהעוזרת שלה שכבה עם ג'ק וזה קורה מול עיתונאית והמלכה "מרשה" לעיתונאית לכתוב על זה. כלומר ברור שגם המלכה מודעת לאמת על ג'ק ועוזרת להסתיר את זה.
מעניין אם אחותו יודעת. (אני מזכיר שאני ממש לא זוכר)
גם כל הקטע עם הטלפון של האמא שבסוף נמצא במכונית של ג'ק עם חזיה עלאק היה בבירור הצגה שלהם לתקשורת להציג אותו כרודף נשים שחס וחלילה לא ידעו שהוא גיי. קקות:-[ יומיים שלמים חפרה על הטלפון בשביל זה.
אוקי, אז רק אחרי שכתבתי את התגובה שלי ראיתי שבעצם כתבת על זה. אבל אני אשאיר את מה שכתבתי.
לא נראה לי אבל הגיוני שכל העניין עם הטלפון היה רק בשביל זה. אבל אז מה היה הקטע עם הטלפון?
האם אבל גם נראה אותו גיי או רק נשמע על זה? כי ניק אני אכעס מאד אם רימית אותנו ככה. גם אני יודעת שלדוד היה קטע גם עם מיכל וגם עם יונתן הוא התחתן עם מיכל בת שאול אבל מכפת לייי איפה מה שהובטח לי בפרמיס של הסדרה?:-D
אוקי, שוב, תראי למעלה מה הגבתי ללונה. הדבר היחיד שהבטחתי זה שהוא הומו.
אני אפילו לא ניסיתי לשכנע אותכן לראות את הסדרה שם
(איכשהו תמיד כשאני בעצם מנסה לשכנע אנשים כאן לראות סדרה זה לא עובד וכשאני רק מציין בדרך אגב סדרה זה גורם לאנשים לרצות לראות אותה)
(וואי אתה יודע ניק מה הייתי שמחה? ספר בסגנון שירו של אכילס על דוד ויונתן).
לחלוטין.
צריך לכתוב מייל לסופרת ההיא.
מעניין לגבי סילאס שאני לא סגורה על טיבו. מצד אחד הוא מצטייר כדוש כוחני - משתמש בדוד, בוגד באשתו, מזלזל בבת שלו, פאקינג רוצח שר שלא התיישר איתו, מרושע לבן שלו. מצד שני יש את ההוא שלחץ עליו להמשיך להלחם כי הוא מרוויח מהמלחמה כנראה יצרן נשק ושאול באמת לא רצה כי הוא כן רצה שלום לטובת העם. אז לאדעת.
נראה לי הגיוני שהוא כן רוצה את טובת העם באופן כללי, אבל עושה הרבה דברים מנוולים בשביל להשיג את זה (המטרה מצדקת את האמצעים). ולא ציינת את זה שהוא היה אחראי למה שקרה ליחידה של ג'ק.
אבל חוץ מזה שהוא חרא זה לא סותר שיהיה מישהו עוד יותר חרא.
חחחחח :-D
וגם אני לא זוכרת איך דוד ושמואל נפגשו לראשונה בתנך?
אני מציע לא לקרוא בתנ"ך כי ייתכנו ספוילרים להמשך העונה :-P:
כן זה היה יפה מאוד.
כפי שציינתי זה אחד הדברים היחידים שזכרתי מהסדרה. למעשה זה כל כך נבנה כנראה בראש שלי שעכשיו כשראיתי את זה, זה נראה פחות מרשים משזכרתי.
חלקי המלחמה בעיקר גרמו לי לחשוב כמה אחים לנשק היא סדרה מדהימה.
ואני חושב על כך שמלחמת העולם השנייה יכלה להגמר שנים מוקדם יותר אם היה איזה דוד שהיה יוצא ככה לשדה הקרב (אוקי אולי הנאצים פשוט היו הורגים אותו). :-P:

אבל האמת שבאופן כללי כל סצנות המלחמה הזכירו לי סצנות מסרטים על מלחמת העולם הראשונה. והקטע בסוף הזכיר לי משהו מהסרט "סוס מלחמה"

nerdkey treky

Active member
אהבתי את שני שומרי הארמון. זה שהם מתערבים לגבי מה יאכלו בנשף. וזה שנוצר איזה קשר בינם ובין דוד. הם גם סוג של אתנחתה קומית.
הם הזכירו לי את שני הזקיפים בשודדי הקאריביים הראשון. כמו שאמרת, אתנחתא קומית. אחד מהם ממש מוכר לי מאיפשהו.
האמא היא מוירה קווין מהחץ
אהה נכון! ידעתי שהיא מוכרת לי מאיפשהו. עשתה עוד דברים שאני לא זוכר.
אתה אומר שדוד לא עשה הרבה? חבל.
אוקי אני לא זכרתי אותו משם ובדקתי ובאמת זה כנראה לא היה הוא כי בדף IMDB של השחקן (ששיחק את אבא של לקס) לא מוזכר Kings.
המממממ.... יכול להיות שהתבלבלתי עם שחקן אחר. כמה לא מפתיע מצדי....
בכלל לא הזכרתם את הדבר ההרבה יותר קשה מוסרית שהוא עשה - מה שהתגלה שהוא זה שגרם לכך שהיחידה של ג'ק נתפסה במארב ורוב החיילים שלה מתו.
כן, יש הרבה דברים שלא הזכרתי. לא נראה שמפריע לו שחיילים שלו, אפילו הבן הכושל שלו, ימותו. אז.... למה מפריע לו להמשיך במלחמה עוד שנה?
יש כמובן גם עוד המון עניין של שמות בעיקר מקומות כמו העיר שילה, המדינה גלבוע, מדינת האויב גת.
אני כל כך גרוע בתנ"ך שאני לא מזהה כלום. אבל אם לויתן יבוא ויאכל מישהו, אני כבר עכשיו אומר לכם שזה יונה!
אתם כל הזמן עושים השוואות לתורה, ככה כנראה בנו את הסדרה, אבל אני לא רואה כלום מזה. אולי אני לא רוצה לראות, הכל חולף מעל הראש שלי.

didalf

Well-known member
אם אפשר בבקשה לשמור על שפה יותר יפה בלי קללות, אני לא כל כך אוהב לקרוא את זה. עדיף קקות, זה לפחות גינוי פחות חריף.
ממממממ לא ממש.
תראה, אני יודעת שיש לך בעיה עם קללות ועם עברית-אנגלית, ואני אשתדל להמנע מזה כשאני מגיבה ישירות אלייך, אבל אני לא הולכת להקפיד על הכתיבה שלי בכל פעם שאני רוצה לכתוב משהו בפורום.
וגם באופן אישי אני יודעת שהשתמשתי בשתיהן, אבל "קקות" הרבה פחות נעימה מ"פאק" בעיניי. קללות באנגלית נראות לי הרבה יותר חסרות משמעות.

אני חשבתי שהוא כן שכב עם נשים כדי לשכוח שהוא הומו, לאו דווקא כדי לעשות הצגה לתקשורת. אם כי זה נשמע יותר טוב
ראו בבירור לפי זה שאמא שלו בכוונה עשתה מול התקשורת וכל שפת הגוף שלה שזה טריק מאד מכוון שלה. אני לא חושבת שג'ק אפילו מודע לזה או היה עם הבחורה באוטו.
אני כן חושבת שכשראינו אותו במועדון בהתחלה עם שתי בנות מרוחות עליו היה נסיון שלו להתכחש לזה.

היה את הקטע שהם בדירה של דוד והם אומרים שהם הביאו לו מתנה מהארמון והתקינו את זה עבורו כבר - הנחתי שזאת תהיה טלוויזיה.
זה קצת מצחיק הפסנתר הגדול הזה במה שנראה כמו דירה ממש קטנה.
אני גם חשבתי טלוויזיה! וכן הפסנתר תפס את כל הדירה:-D
גם היה חמוד מצידו שהוא הביא להם שאריות מארוחה.

האמא היא מוירה קווין מהחץ. (והיא די מגלמת אותה דמות)
קראתי רק מוירה וממש התבלבלתי לרגע:-D

עכשיו שאני ראיתי שוב את פרק הפתיחה הכפול אני נזכר שזה באמת העציב אותי שלןא נרמז משהו לכיוון הזה. וייתכן מאוד שזה תרם לזה שהפסקתי לצפות בה.
אם כי התקווה שלי תמיד הייתה שאני פרשתי מוקדם מידי ומשהו היה מתפתח בהמשך.
אתה רימית אותנו???????????????????????????????????????????
אוקי, שוב, תראי למעלה מה הגבתי ללונה. הדבר היחיד שהבטחתי זה שהוא הומו.
:-[
ידעתי שאסור לסמוך על סדרות ברודקאסט|שפם|

אגב, בכלל לא הזכרתם את הדבר ההרבה יותר קשה מוסרית שהוא עשה - מה שהתגלה שהוא זה שגרם לכך שהיחידה של ג'ק נתפסה במארב ורוב החיילים שלה מתו. סיילס פשוט לא ידע שזה יקרה ליחידה של ג'ק. אבל הוא עשה את זה על מנת לעורר את הכעס של העם על גת ובכך לגרום לעם להיות יותר בעד המלחמה. (וזאת הסיבה ששמואל מודיע לו שאלוהים כבר לא תומך בו)
נכון, וזה גם ממש מזכיר לי משהו מסדרה/סרט אחר ואני לא זוכרת מה.

אם כי אם אני זוכר נכון הסיפור של דוד ושאול מתרחש כולו בספר שמואל.
אני גם זוכרת ככה, אבל לקרוא לסדרה "שמואל ב'" נשמע פחות טוב:-D

(איכשהו תמיד כשאני בעצם מנסה לשכנע אנשים כאן לראות סדרה זה לא עובד וכשאני רק מציין בדרך אגב סדרה זה גורם לאנשים לרצות לראות אותה)
תעשה לנו תמיד פסיכולוגיה הפוכה כזאת:-D

אבל האמת שבאופן כללי כל סצנות המלחמה הזכירו לי סצנות מסרטים על מלחמת העולם הראשונה. והקטע בסוף הזכיר לי משהו מהסרט "סוס מלחמה"
ראיתי חלק ממנו כי טום הידלסטון אבל מתישהו הוא מת וזה היה קצת משעמם.

אתם כל הזמן עושים השוואות לתורה, ככה כנראה בנו את הסדרה, אבל אני לא רואה כלום מזה. אולי אני לא רוצה לראות, הכל חולף מעל הראש שלי.
חחח באמת? דוד, גוליית, שמואל הנביא, שאול המלך, כל זה לא אומר לך כלום?

Lhuna3

Well-known member
סליחה?
אני לא טענתי שיש בסדרה מערכת יחסים הומוסקסואלית בין דוד ויונתן. אם כי...
אני לגמרי הבנתי את דברייך למילי בתיאור הסדרה:
(ושמי שזוכר קצת שיעורי תנך זוכר שדוד אהב את יונתן מאוד).
כרמז מאוד ברור לכך שזה הולך לשם. אחרת למה להזכיר את זה?
אני מבינה עכשיו שזה לא :-( באסה, אבל טוב שעכשיו ברור לנו לא לצפות לזה בכלל.
אני דווקא הבנתי את זה אחרת. זה לא שהחייל שבא אל דוד היה מפקד עם סמכות להחליט על משהו כזה, אלא זה היה מישהו (אולי בתפקיד בכיר יותר) ששמע את התחינה של דוד ועשה מעשה מנוגד להנהגה כמו שדוד עשה
סבבה, אז למה שזה יתפתח להסכם שלום? סתם חייל בשטח שעושה משהו מנוגד להנהגה אמור להשפט על בגידה.
לי דווקא נראה מאוד טבעי שהוא מורכב מוסרית. אין לו בעיה להתנקש באנשים ספציפיים אבל בעיקרון הוא לא רוצה שאנשים מהעם שלו ימותו.
מורכב מוסרית זה כאמור סבבה, אבל כמו שאלמוג ניסח את זה זה לא הצטייר לנו בשני הפרקים האלו כמורכבות מוסרית משכנעת.
(אדם מוסרי למשל יכול להיות כזה שכן במקרים מסוימים יעשה דברים לא מוסריים, אבל לא בכזאת אדישות וחוסר היסוס כמו שראינו אותו מורה על ההתנקשות בשר שהתנגד לו.)
אבל הוא עשה את זה על מנת לעורר את הכעס של העם על גת ובכך לגרום לעם להיות יותר בעד המלחמה.
זה גם לא כל כך מסתדר לי עם כמה שהוא רצה לכאורה אח"כ לסיים את המלחמה בשיחה עם הגיס שאילץ אותו להמשיך בה.

אני גם לא זוכרת כל כך הרבה. רק את הדברים הברורים ממש.
למה סיאלס ולא סול?? למה ג'ק ולא ג'ונתן???
זה הכל ואריאציות אחרות מאותם שמות.
הוא דומה למאט דיימון
וואי נכון!!
כי ניק אני אכעס מאד אם רימית אותנו ככה.
הוא רימה אותנו אבל הוא מכחיש!
:-D:-D
כן זה היה עשוי יפה.
משום מה זה גם נורא הזכיר לי משהו ואני לא זוכרת מאיפה.
מה שהיה לי מוזר היה הנאום שלו שהיה ממש תאטרלי. גם לסיאלס היו מידי פעמים משפטים נורא תיאטרליים כאלה.
באמת תיאטרלי זו גם המילה שקפצה לי לראש כמה פעמים שם.

nerdkey treky

Active member
תראה, אני יודעת שיש לך בעיה עם קללות ועם עברית-אנגלית, ואני אשתדל להמנע מזה כשאני מגיבה ישירות אלייך, אבל אני לא הולכת להקפיד על הכתיבה שלי בכל פעם שאני רוצה לכתוב משהו בפורום.
וגם באופן אישי אני יודעת שהשתמשתי בשתיהן, אבל "קקות" הרבה פחות נעימה מ"פאק" בעיניי. קללות באנגלית נראות לי הרבה יותר חסרות משמעות.
החשיבות של "פאק" היא די חריפה, כלומר היא החלופה ל"זין" בעברית אם כבר, לעומת קקי שזו מילה חמודה יותר לחרא שאנחנו אומרים לילדים. אבל בלי קשר לפירוש, אני אחדד, אם אפשר כשאנחנו מנהלים דיון, אולי רק בנושאים שאת יודעת שאני קורא עליהם בקביעות (כמו וונדהויז'ן או מלכים) קצת יותר להתחשב.
אני כן חושבת שכשראינו אותו במועדון בהתחלה עם שתי בנות מרוחות עליו היה נסיון שלו להתכחש לזה.
בעקבות אותה סצינה במועדון הנחתי שהוא עדיין שוכב עם נשים כדי להתכחש, לכן בלי קשר לתעלול תקשורתי של אמו, יכול להיות שהוא כן שכב איתה בלימוזינה. אבל את צודקת שזה נשמע יותר סביר כמו תעלול לתקשורת.
חחח באמת? דוד, גוליית, שמואל הנביא, שאול המלך, כל זה לא אומר לך כלום?
במעורפל אני זוכר משהו מדוד וגוליית, את השיר של הכוורת אני זוכר יותר טוב (לימדו אותי בבית הספר ויצא שזכרתי יותר טוב את השיר מאשר הסיפור שעליו הוא מבוסס, הדוגמה יצאה טובה מדי). אבל בגדול, אני מתעלם ומדלג על המון דברים בחיים שקשורים לתנ"ך וכל מה שלמדתי בבית הספר (ואפילו בתואר הראשון😖) לא חזר אלי אף פעם בחיים הבוגרים. אז אם זה קורה בסדרה, זה עובר מעל הראש שלי. שימי לב שאת הדוגמאות לקחתי מתרבות הפופ ולא מ"הספר הנמכר ביותר בעולם". אני מעדיף את הספר השני הנמכר ביותר בעולם.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אני חייב לומר שאני מופתע לטובה
לא ציפיתי שיהיה כל כך הרבה דיון

כן, יש הרבה דברים שלא הזכרתי. לא נראה שמפריע לו שחיילים שלו, אפילו הבן הכושל שלו, ימותו. אז.... למה מפריע לו להמשיך במלחמה עוד שנה?
קודם כל - הוא לא ידע שהבן שלו יהיה בין החיילים ביחידה שתהיה במארב. זה היה ברור שזה כן הפריע לו כשהוא גילה.
ודבר שני זה בדיוק מה שאמרתי - הוא בסדר להקריב מעטים למען מטרה גדולה יותר. זה לא סותר את זה שהוא לא ירצה שהמלחמה תמשך עוד שנה ותגרום להמון אבדות.
אני כל כך גרוע בתנ"ך שאני לא מזהה כלום.
כן. מי לא זוכר שדוד היה רועה צאן? הוא נעשה טוב עם הרוגטקה כשהוא הבריח אריות מהצאן שלו.
אבל אם לויתן יבוא ויאכל מישהו, אני כבר עכשיו אומר לכם שזה יונה!
בלי ספוילרים לפרק 3 :-P:
לא עושים השוואות לתורה, כי כמו שאמרתי זה מספר שמואל שהוא לא חלק מהתורה אלא חלק מנביאים (תנ"ך = תורה, נביאים, כתובים)
ולא יודע, ברגע שאני צריך לעשות שיעורי בית ומבחנים על משהו אז הוא נחקק לי בזכרון. לפחות כשמדובר בעלילה מגניבה עם מלכים ודברים כאלו (ספר מלכים הוא קצת כמו משחקי הכס בסופו של דבר)
(אם כי לא הייתי בארץ בכיתה ג' אז מה שלומדים בתנ"ך בכיתה הזאת אין לי כנראה)

תעשה לנו תמיד פסיכולוגיה הפוכה כזאת:-D
אני לפעמים מנסה וזה לא עובד. ברגע שאני בעצם רוצה שאנשים יראו משהו זה לא עובד לי.

אתה רימית אותנו???????????????????????????????????????????
אבל אני לא אמרתי לכם משהו כזה.
תבדקי מה אני כתבתי.
ואני מזכיר שוב שאני לא ניסיתי לשכנע אותכן לראות את הסדרה
אני לגמרי הבנתי את דברייך למילי בתיאור הסדרה:
כרמז מאוד ברור לכך שזה הולך לשם. אחרת למה להזכיר את זה?
אוקי... שכחתי שתיארתי את זה ככה למילי. זאת באמת לא הייתה בחירה טובה לאור זה שהיה ברור שאני ראיתי חלק מהסדרה.
אני ניסיתי להבהיר מה היו התקוות שלי כשאני שמעתי על הסדרה לראשונה.
סבבה, אז למה שזה יתפתח להסכם שלום? סתם חייל בשטח שעושה משהו מנוגד להנהגה אמור להשפט על בגידה.
לחץ ציבורי כולל זה שהמנהיגים מחפשים תירוץ לשלום
מורכב מוסרית זה כאמור סבבה, אבל כמו שאלמוג ניסח את זה זה לא הצטייר לנו בשני הפרקים האלו כמורכבות מוסרית משכנעת.
(אדם מוסרי למשל יכול להיות כזה שכן במקרים מסוימים יעשה דברים לא מוסריים, אבל לא בכזאת אדישות וחוסר היסוס כמו שראינו אותו מורה על ההתנקשות בשר שהתנגד לו.)
אבל זה בדיוק העניין הוא לא אדם מוסרי. אבל זה לא אומר שהוא לא יהיה מוסרי בדברים מסויימים.

didalf

Well-known member
אלא אם זה מול המצלמות ואז זה לא נראה טוב. ברגע שכל העם רואה אותם מגיעים להסכמה בשדה הקרב לך תגיד לעם "אבל הוא סירב פקודה אז השלום מבוטל". וואי זה ממש מזכיר לי משהו לא זוכרת מה.

מממ לאדעת זה לא כזה סותר לדעתי. הוא רוצה בטובת העם אבל גם שזה יהיה בדרך שלו ורק שלו.

זה גם לא כל כך מסתדר לי עם כמה שהוא רצה לכאורה אח"כ לסיים את המלחמה בשיחה עם הגיס שאילץ אותו להמשיך בה.
כל עוד לא היה הסכם שלום צריך לעודד את העם לתמוך במלחמה. מרגע שהוא דחק מספיק באויב כדי להציע שלום אין סיבה להמשיך חוץ מהלחץ של הגיס.

ודבר שני זה בדיוק מה שאמרתי - הוא בסדר להקריב מעטים למען מטרה גדולה יותר. זה לא סותר את זה שהוא לא ירצה שהמלחמה תמשך עוד שנה ותגרום להמון אבדות.
|כן|
מזכיר לי הדה כלשהי.

לא עושים השוואות לתורה, כי כמו שאמרתי זה מספר שמואל שהוא לא חלק מהתורה אלא חלק מנביאים (תנ"ך = תורה, נביאים, כתובים)
ולא יודע, ברגע שאני צריך לעשות שיעורי בית ומבחנים על משהו אז הוא נחקק לי בזכרון. לפחות כשמדובר בעלילה מגניבה עם מלכים ודברים כאלו (ספר מלכים הוא קצת כמו משחקי הכס בסופו של דבר)
(אם כי לא הייתי בארץ בכיתה ג' אז מה שלומדים בתנ"ך בכיתה הזאת אין לי כנראה)
קראת את הספר מלכים ג'? אני כבר לא זוכרת מה היה בו אבל זכור לי שזה היה מבט אחר על דוד וסיפור עלילתי וזה היה די טוב.
דוד לא יצא בו טוב ממה שזכור לי.

למעלה