אסכולת הרופאים ואסכולת הדודות

אוי, טל, זה היה דיון כל כך מעניין

חבל שנגמר

אלי ו.

New member
אז בואו נדבר על שומנים מוקשים

לפורום תזונה הביא המנהל הנערץ את הטקסט הבא: (שימו לב למסקנות האופרטיביות של ממשלת דנמרק) Steen Stender J. Dyerberg Influence of Trans Fatty Acids on Health The contribution of dietary trans fatty acids (TFAs) on the risk of ischemic heart disease (IHD) has recently gained further support due to the results from large, prospective, population-based studies. Compared to saturated fat, TFAs are, gram to gram, associated with a considerably (2.5- to > 10-fold) higher risk increment for IHD. A negative effect on the human fetus and on newborns and an increase in colon cancer risk in adults are possible but, however, still equivocal. Recent findings justify further studies concerning the effect of TFAs on allergic diseases in children and on the risk of type-2 diabetes in adults. The intake of industrially produced TFAs in European countries is decreasing. However, determination of the TFA content in various popular food items collected in Danish shops showed that it is likely that persons with a frequent intake of, e.g., French fries, microwave oven popcorn, chocolate bars, fast food, etc., consume indus-trially produced TFAs in amounts far exceeding the aver-age intake, and are thereby exposed to an unnecessary health risk. The Danish government has decided that oils and fats containing more than 2% industrially produced TFAs will not be sold in Denmark after the January 1, 2004.

ברצון נדבר על זה

אבל בשרשור חדש. כי זה בכל זאת שינוי נושא, והשרשור הזה כבר כל כך ארוך שקשה להתמצא בו. אני אתן לך, אלי, את הכבוד לעשות cut & paste של הידיעה הזאת להודעה ראשית חדשה, וכך יובאו דברים בשם אומרם. אשמח אם אחרי ההעתקה תלחץ ctrl shift שמאלי כדי שהאנגלית תיצא מיושרת לשמאל. ואם יש קישור להודעה המקורית, אז בכלל אהיה מרוצה.

אלי ו.

New member
בשמחה, אבל Ctrl+Shift שמאלי

לא יעבדו. עדיף להשתמש ב"תחילת קוד" לפני הטקסט באנגלית.

זהו שילוב

של מערכת החיסון שאינה במיטבה (היעדר סוודר למשל = קור = מחליש את יכולתה של המערכת החיסונית להתמודד עם טפילים) ..כך שוירוסים שדגרו (או לאו דוקא) משגשגים וגורמים למחלה. גם תזונה לקויה, ספורט מאסיבי מדי ועוד גורמים לתופעה של החלשות המערכת החיסונית

נכון, דליה

גם תזונה לקויה מפחיתה את התנגודת של הגוף. אבל גם ספורט מאסיבי..? על זה לא ידעתי (למרות שזה הגיוני...) עפרה

תרגול יתר ...גורם

להשפעות הפוכות לעומת תרגול נינוח וסביר. למשל, עליה בלחץ הדם (במקום ירידה בתרגול רגיל), קושי להירדם בלילה (!) במקום שינה רגועה ברגיל, פגיעה כתוצאה מעיפות השרירים או כמו שאמרתי תפקוד חיסוני לקוי..ואז גובר הסיכון להצטננויות ושפעת. עפרה, את מוזמנת לפורום שלנו "לרזות בראש אחר" אלי סיפר לך עלינו
דליה

../images/Emo22.gif א-הה!

זאת את
אני מכירה את מיכל. גם היא יודעת עליי. רק שהיא לא מכירה אותי בשמי האמיתי. "אנחנו שתינו מאותו הכפר"
עפרה

אלי ו.

New member
והנה הסבר מפורט יותר

פרי מקלדתו של רמי ירון (מנהל פורום חדרי כושר) מערכת החיסון בספורט: קיימים מחקרים שספורטאים חולים יותר מאנשים רגילים המחלה הזיהומית הנפוצה ביותר אצל ספורטאי היא דלקת בדרכי הנשימה העליוניות – שיעול, נזלת, גרון כואב התופעה נקראת Upper Respiratory Infection או Upper Respiratory Tract Infection או בקיצור URTI/URI. ספורטאי הישגי: • לחצים נפשיים ופיזיים • מערכת חיסון ירודה • חשוף לתחלואה גבוהה יותר גם במהלך פעילות גופנית מאומצת וגם אחריה יש יצור מוגבר של תאי דם לבנים, כנראה שהורמוני הלחץ שקשורים לפעילות גופנית גורמים לעירור של מערכת החיסון. שני הורמונים קשורים למערכת החיסון, בשעה הראשונה מזמן תחילת הפעילות מופרש הורמון אפינפרין (מופרש מהר ומתפרק מהר), ההורמון מופרש לאורך כל הפעילות ולאו דווקא בשעה הראשונה, אחרי השעה הראשונה של הפעילות מופרש הורמון נוסף בשם קורטיזול (מתפרק זמן רב יותר), השפעתו על מערכת החיסון היא בין 8-6 שעות. שתי ההורמונים הללו כנראה משפיעים על מח העצם ליצור עוד תאים לבנים. בטווח זמן כולל לאורך זמן בתקופת האימונים מערכת החיסון נכנסת לתשישות ומייצרת פחות נוגדנים ולכן בתקופות הקשות של האימונים הספורטאי חשוף יותר למחלות וככל שהוא יהיה יותר הישגי כך הוא יהיה חשוף יותר למחלות. שתי השפעות עיקריות על מערכת החיסון לאימון ההישגי: 1. אקוטית (מיידית) – חלק ממרכיבי מערכת החיסון (כדוריות הדם הלבנות) יורדים ושבים לרמתם הנורמאלית רק (עד) 24 שעות ממועד האימון ולכן נוצר "חלון הזדמנויות" למחלות ובזמן זה הגוף חשוף יותר למחלות עד להתאוששות של מערכת החיסון. 2. כרוני (מתמשך) – ירידה במרכיבי מערכת החיסון בתקופת אימונים קשות, עקב חוסר התאוששות. לכן ספורטאים: • יקבלו כל הזמן חיסונים (להקדים תרופה למכה) • עור רגיש יותר לחום ולקור • נזהרים מדלקות, שפשפות, זיהומים וכו' • הגנה על העור, זיעה ממוססת את ההגנה של העור (חומציות ומליחות) • הגינה – מקלחות משותפות, מגבות, כפכפים. • חימום והרפיה לפני ואחרי אימון + לבוש מלא • אחרי מקלחת יבוש ולבוש מלא פתרון למערכת החיסון בספורט ההישגי הוא מנוחה !

הו, תודה ../images/Emo45.gif

עכשיו יש לי עוד תירוץ לא לעסוק בספורט תחרותי
לדעתי, פעילות גופנית מועילה כלל לא צריכה להיות תחרותית. המטרה שלה צריכה להיות: להפעיל את גופי בצורה שטובה *לי*, לא לאדם שרץ לידי על המסלול או בחדר הכושר. עפרה

זה יכול לקרות

לכל אדם שפשוט מגזים במאסה של הספורט (לי זה קרה ומיתנתי את הפעילות שלי בגלל זה)

למעלה