אקדמאי חמישי

deathcaster

New member
לא

הוא טוען שהנוסחה הראשונה היא עבור ארקטנגנס,x השנייה היא עבור ארקטנגנס עם תוספת

לא אמרתי את זה.

מה הכוונה נוסחא לא קיימת
אתה מחליט מה הנוסחאות שלך. אצלי היא לא בלקסיקון. באופן כללי, בנוסחאות של אינט' בכל מקום אם תציב במקום x את x+b זה עדיין יהיה נכון. למשל (x^n--->(x^(n+1))/(n+1 אז (x+b)^n--->((x+b)^(n+1))/(n+1)

engti

New member
תרגיל עם פתרון..אשמח להסבר פשוט...

הנה תרגיל עם פתרון שבוצע ע"י חילוק ארוך...אני לא מצליח להבין איך קובעים במה לחלק את המכנה בחילוק הארוך. לדוגמא פה הוא חולק ב-x-2, איך ידוע במה לחלק?

deathcaster

New member
תגובה

ברוב המקרים עושים מה שנקרא : "ניחוש מושכל" ורואים שמס' פשוט כמו 0, 1 או 2 מאפסים את הביטוי, אז אתה יודע שזה אחד מהשורשים של הפולינום שמרכיב את הביטוי. ואז הולכים ישירות לחילוק ארוך .... אם המספר המאפס הוא a את מחלקים ישר ב- zzz (x-a) zzz

engti

New member
תשמע אתה מבריק.

באמת תודה רבה לך על כל העזרה. מעריך מקרב לב.

deathcaster

New member
תגובה

תודה על המחמאה... אבל במצבי הנוכחי... עם השפעת שתפסה אותי... הדבר האחרון שאפשר להגיד עליי זה "מבריק"
אני מרגיש כמו טרנטה חלודה

עזרה בחדו"א

אשמח לעזרה בשאלות המצורפות; בשאלה 7 התחלתי לחשוב בכיוון של להגדיר פונקציה f שהיא= X- פונקציה צוברת שטח של g מ0 עד X^2 (ואם אני לא טועה גם היא רציפה נכון?). אז השורשים של הפונקציה הם בעצם הפתרונות של המשוואה המבוקשת; גזרתי את הפונקציה, והגעתי למסקנה שהנגזרת של f קטנה או שווה ל0. עכשיו אם לא היה העניין של השווה לאפס, אז 0 שורש לפונקציה, והפונקציה מונוטונית יורדת אז זהו, אין עוד שורשים; הבעיה היא עם ה"=". ואני לא מצליח להגיע למשהו. שאלה 8 אין לי מושג איך להתחיל בכלל. HELP

דן12343

New member
הכוונה:

7. נסה לכתוב את x בתור אינטגרל של פונקציה כלשהי בין 0 ל-x^2...אח"כ ניתן להשתמש ברציפות. 8. הוכח שבכל נקודה שבה f מתאפסת, היא גם רציפה. כעת תוכל להשתמש בקריטריון רימן לאינטגרביליות או פשוט בתנאי לבג לאינטגרביליות (אם אתה מכיר), כי מהנתון נובע ש-f מתאפסת פרט לקבוצה בת מנייה.

engti

New member
אינטגרל..איפה הטעות שלי?

צרפתי את הפתרון שלי... והוא לא זהה ל- wolfram אז מן הסתם יש לי טעות... רק שאני לא מבין איפה ואשמח אם תעזרו לי ללמוד ממנה. תודה רבה!!

engti

New member
זו התשובה של wolfram לאינטגרל הזה...

אצלי יצא האינטגרל השני פלוס 3, ובתוך הארקטנגס האיברים הפוכים...למה?

engti

New member
איך אותו דבר?

המקדם שלי ושלהם שונה... שלי מינוס שלוש ושלהם פלוס שלוש... התוכן של ארקטנגס אצלי הפוך מאצלהם... מה אותו דבר? אשמח אם תסביר שאלמד מכך
תודה.

deathcaster

New member
תגובה

תכונת הזוגיות/ אי-זוגיות של פונקציות טריג' מאפשרת להגיע לנוסחה בתמונה המצורפת שתעזור לך להבין מדוע זה אותו דבר

engti

New member
טעויות של מתחיל
נראה שהבנתי...

sin פונקציה אי זוגית.. cos זוגית... tan אי זוגית... arctan אי זוגית נכון? משמע f(x)=f(-x) ולכן מתקיים הוצאת המינוס החוצה?

engti

New member
מסתבר ש...

אפשר להכניס ולהוציא את המינוס בטנגס? מה קורה בסינוס וקוסינוס?

deathcaster

New member
כל דף נוסחאות הכי פשוט של זהויות טריג'

יתן לך את התשובה, נדמה לי שקיבלת ממני קובץ כזה, לא?

למעלה