אתן מכינות את הכל מראש
?

ענתש

New member
אם את רצוה הרגעה אז אני אספר לך

על חברה טובה שלי (שנדמה לי שקוראת סמויה פה...) שמרוב שלא התחשק לה ללכת לקנות הגיעה ללידה ולא קנתה כלום... הילד ישן איתה במיטה (כשמניקים זה נורא כיף ומקל על החיים) ולדעתי מעולם לא היה לו חדר או עגלה או כל דבר אחר כזה... עכשיו הוא כבר גדול (בגיל של נגה שלי) אז כמובן שיש לו חדר... אבל עד שהוא עבר למיטת נוער הוא ישן עם ההורים שלו ממילא. בקיצור - אם לא קונים מסתדרים נהדר, אין שום בעיה עם זה.

7נתי7

New member
לא מכינה כלום ואפילו לא מצליחה

לדמיין את החדר שלו. אני בסוף שבוע 21 קצת מוקדם לתכנונים בשבילי. החדר שיהיה שלו בע"ה משמש כמחסן ואנחנו לא מצליחים לפנות אותו. בכל פעם שמתפנה קצת,מייד מתמלא שוב. ההריון הקודם הפסיק בשבוע תשיעי כך שלא הכנתי כלום כמובן. גיסתי נותנת לי מיטה ושידה,אחותי עשתה לי רשימת קניות וסימנה את כל מה שהיא נותנת לי ועוד לא הסכמתי להסתכל עליה. חמותי התחילה להראות לי כל מיני דברים שהיא יכולה לתת לי ואני לא מצליחה להתחבר בכלל. בשבוע שעבר נכנסתי לחנות של שילב. לא מדבר אלי עוד כלום. אני קצת מאוכזבת מזה שאנחנו לא קונים מיטה ושידה חדשות אבל השלמתי עם זה. אחותי רוצה לתת לי כל מיני בגדים ראשונים אבל הם כאלו שהיא קיבלה וממש לא נראה לי להלביש תינוק קטן כל כך בבגדים שעברו מלא כביסות כבר. אני מקווה שעד לרגע הגדול החדר יהיה צבוע ומקושט אך ברור לי שלא אכניס כלום הביתה. אולי אעשה הזמנה של עגלה וכל מיני כאלו למרות שהתל"מ בע"ה הוא בסוף ינואר אז כמה צריך כבר עגלה?? מי יוצא לטייל עם תינוק בן יומו בקור הזה. כל אחת צריכה לעשות מה שמתאים לה ושככככככככככככולם יגידו מה שיגידו. נתי

tali00

New member
לי יש עוד זמן בשפע

עד סוף מרץ. אבל חשבתי על מה שאני יכין ומה לא כבר לאחר האבדן(כווולה חצי שנה,,,) אה. והתל"מ שלי יוצא ב-ד-י-ו-ק ביום שנולד הביבי הקודם בדיוק שנה לאחר מכן (אבל בעברי, לא בלועזי. כי יש 2 אדרים השנה)

2קשת

New member
שאלה קשה

אני בשבוע 24, ככה שזה עוד מוקדם. לא יודעת מה אעשה... לאחרונה התחלתי לקרוא קצת מה צריך, וגם זה שיפור כי קודם גם את זה לא הצלחתי לעשות. כשחברות הריוניות 'רגילות' שלי מדברות על הנושא זה נראה לי מוזר שהן מעיזות, ובהתחלה הייתי מחליפה נושא. אבל בשבועות האחרונים התחלתי לנסות להשתלב בשיחות, גם מתוך מה שאמא של פילפילון אמרה - שזה מן 'זימון', מן 'תאמין בטוב ויהיה טוב', וגם כי מגיע לי. מגיע לי לפנטז כמו כולן, מגיע לי לדמיין איך יהיה ומגיע לי להנות מהפנטזיות האלה כרגע. את הרגעים האלה אי אפשר יהיה לקחת ממני, רגעים שאני מצליחה להיסחף. מצד שני לא חושבת שאוכל להפוך את זה למעשים לפני שאחזיק את התינוק שלי בריא ושלם. אני חושבת שכן אלמד את הנושא, מה צריך, כמה עולה, איפה קונים וכו', כן אגבש קצת החלטות מה אני רוצה וחושבת שאצטרך, וכן אברר מי יכול לתת לי מה. אבל לא חושבת שחפץ כלשהו ייכנס הביתה לפני הזמן. נראה לי שבהחלט אפשר להעביר כמה ימים טובים בלי כל ערימות הציוד, ואם יהיו דברים שאצטרך - אבקש שיביאו לי לפי רשימה שאכין מראש. בגדים ראשוניים יש לגיסתי ואני מאמינה שהיא תתן לי, ולתינוק לא יהיה אכפת ללבוש בשבוע הראשון שלו "בגדים של בנות". יש בכלל הבדל? גם קישוט החדר יחכה. אני לא רוצה לדמיין מה היה עובר עלי אם החדר שמיועד לתינוק היה צבוע כל החודשים האלה - מעדיפה אותו כרגע חדר בלגן חסר כל ייחוד. לפני הלידה/הפלה בהריון הקודם גיסתי נתנה לי כריתי לביה"ח. הכריתי הזה עדיין שוכב בבגז' של האוטו שלי, כבר שבעה חודשים. עכשיו מתחיל להיות לי לא נוח בלילה ולפעמים אני חושבת אולי להעלות את הכריתי הביתה, לכבס אותו ולהשתמש בו, ואפילו את זה אני לא מסוגלת כי הוא נראה יותר מדי "חפץ של תינוקות" עם הציורים העליזים האלה.

נוריה

New member
אוי... הדילמה הקבועה שלי! (ארוך!)

בהריון של הבכורה, לא קנינו כלום. גם כי לא היה לנו כסף וגם כי בחבר'ה שלנו הרוב לא עשו הזמנות. בסוף מצאתי את עצמי קונה במהירות שיא מיטה לתינוק כשהיא בחוץ צורחת עם אבא שלה, שלא ידע להניק... בהריון השני (שאבד...), כבר היה לנו קצת יותר כסף והייתי יותר חכמה, אז עשיתי הזמנה של עגלת חלומותי (עם הבכורה קיבלנו יד שניה וממש מתתי לעגלה שווה ויפה וחדשה). נתתי צ'ק דחוי ל-10 ימים אחרי התל"מ, וחיכינו ללידה. בסופו של דבר אבא שלי קיבל את התפקיד של להתקשר לחנות ולשאול איך מטפלים בנושא הכאוב. חשוב לי לציין שהם היו ממש בסדר, שלחו לנו את הצ'ק מייד ואמרו לאבא שלי שהם נורא ישמחו כשנגיע אי"ה לקנות עגלה בפעם הבאה, ושנקבל הנחה. חוצמזה, גם עשיתי כביסה לכל הבגדים של ה- new born מרותם, וקניתי חבילת האגיס לרך הנולד. כל החבילה הזו נסגרה בשקית ועלתה למדף העליון
. התלבטתי במשך כל ההריון הבא מה אני עושה עם השקית הזו... בהריון הבא, כמובן שנדרתי לא לעשות שום הזמנה. אמנם הסתכלתי בחנויות על עגלות ואפילו רשמתי לעצמי את הדגם אבל לא הזמנתי. כשבוע לפני הלידה החלטתי להיות אופטימית וקניתי חזיות הנקה. אני הרי החלטתי שהפעם אני אצא עם תינוק חי ויונק מבית החולים! אני חושבת שהיה בזה משהו מרפא, להסתכל קדימה. לפני שנסענו לבי"ח ללידה הכנסתי אחר כבוד את השקית עם החיתולים והבגדים המכובסים לתיק ואמרתי שדי, הזכרון של הילדה שלי נמצא אצלי בלב, ולא צריך להיות דחוף לו שם במדף, מאובק. ושבוע אחרי הלידה כבר היינו צריכים לקנות עוד חיתולים... וגם עגלה... והפעם? הפעם כבר ילד שלישי, באמת שהרבה לקנות כבר אין. אמנם את העגלה ההיא מכרנו כי היא היתה מעאפנה, אז אני מתצפתת על עגלות בחנויות אבל ללא החלטות ובטח לא מזמינה. אני חושבת שערב הלידה אני כן אוציא את הבגדים הקטנטנים ואכניס לתיק הלידה. וגם את חזיות ההנקה שכנראה היו קמע חיובי... ואת הדברים הדחופים האחרים, אני מארגנת תמיד ברשימה מאד מסודרת ומפורטת לבעלי/אמא שלי, כולל שמות המוצרים, גודל, מותג וכו', והם קונים יום לאחר הלידה. הרי, את אמא צריך להעסיק כדי שתקנה דברים שימושיים ואת בעלי צריך להעסיק כדי שלא יטפס על הקירות וירגיש מועיל. אז הנה. אפשר לעשות רשימה אבל לקנות - יום אח"כ.

2קשת

New member
נוריה

רק אם את רוצה - אולי תוכלי במסגרת "השאיפה לנורמליזציה" של ההריונות שלנו לתת כאן את הרשימה שהזכרת? (בקרוב פינה חדשה - "צבע הבורדר לאן?"
)

טאניוש

New member
מצטרפת לבקשה

להסטריות כמונו מאד יכולה לעזור רשימה של דברים, בדיוק כמו שאת אומרת-מסודרת ומדוייקת כך שיהיה אפשר לצייד בה את הבעל ברגע האמת
. אחרת אני אמצא בבית אופניים במקום טיטולים...

מישמיש7

New member
רק עכשיו גיליתי את הפורום הנהדר הזה

ולשאלתך, גם אני לא הכנתי שום דבר מראש ולא קניתי שום דבר מראש. אמנם כבר היה לי הכל בבית אבל לא נגעתי בזה כלל, ולא הייתי מוכנה שאף אחד אחר ייגע בזה עד הלידה המיוחלת. ברגע שילדתי, כל המשפחה הייתה בלחץ היסטרי לכבס את כל הבגדים שכבר היו ברשותי מבתי הבכורה ולייבש אותם ולהכין הכל עבורי ועבור בני. אף אחד לא יכול לתאר לעצמו מה שאנו עברנו ולכן גם הסביבה מסתכלת על זה ועל "ההכנות" ללידה בצורה הרבה יותר נאיבית ותמימה. בהזדמנות זו אני רוצה לאחל לכולם הריון בריא וטפו טפו ילד בריא בסופו
מישמיש (לשעבר ההורים של עדי)

בנצ100

New member
יש כבר הכל...

אז אני לא חושבת שיהיה צורך להכין משהו. הכל עומד במסדר מאז, מקופל יפה בשידה. המיטה מכוסה והכל בעצם מחכה לילד אחר שיבוא ויתפוס את מקומה. אין לי דחף להחליף את הכל, אפילו חזרתי לבגדי ההריון הקודמים, אבל היום בדיעבד לא הייתי קונה כלום מראש. אני אפילו אהיה בארה"ב ואתאפק לא לקנות מנשא בייבי ביורן שאני נורא רוצה. ישלחו לי אחרי. יהיה בסדר.

לינדט

New member
לא מכינה (כנראה)

עוד מוקדם עבורי להכין (שבוע 22), אבל חמותי כבר החלה בהתארגנות על ציוד. המשפחה (של האיש) מדברת על ציוד וכנראה שלא אצטרך לרכוש כלום. אני כנראה לא אכין כלום, לא בדקתי את הציוד הקיים וכלום לא יכנס לביתי לפני התינוקת. יש לי חולשה רצינית אחת, לבגדי תינוקות, ואני מוצאת את עצמי לא פעם בחנויות לבגדי תינוקות, קונה רק לאחיינים. אני חוששת להתעסק עם ההתארגנות ונראה לי שעדיין לא מאמינה שהריון יכול להמשך 40 שבועות ושבסופו יש גם תינוק. דבר אחד כן עשיתי, נרשמתי לקורס הכנה ללידה (אני בחו"ל ופה צריך להרשם מוקדם), הקורס בדצמבר, נראה לי מאד רחוק ומתייחסת לזה כאל משהו פורמלי שלא קשור לכלום.

../images/Emo18.gif ארוך ../images/Emo70.gif נושא קצת כואב

בעידן התמימות , בהריון עם אייל התחלתי בהשפעת הצרפתים לקנות מחודש שישי בגדים. נסענו לפאריז וקנינו בסכום מאוד גדול בגדים מדהימים. לגבי כל השאר עגלה וכו', בחרתי בחנות ענקית ואמרתי לבעלי כשאלד תביא אותם הביתה, כיוון שבכל זאת הסתתר לו שם החשש שאולי משהו לא בסדר. כששבנו הביתה מביח הבגדים נעלמו וזאת לאחר שחמותי וחברה הרימו את כל הבגדים כדי שלא אצטרך להתמודד גם עם זה כשאחזור. רציתי לקחת את כל הבגדים, ולזרוק אותם, אך בחמשבה שניה לא זרקנו. בהריון עם אביתר, הייתי פחות תמימה, מלאה אמונות תפלות, פחדים ומה לא ? כמעט מכל בגדי ההריון התפטרתי וקניתי חדש במחירים פחות מופקעים וכשהתבשרנו בבן, אמרתי הוא ילבש את הבגדים היו אמורים להיות לאחיו, אבל שום קניה לא נעשתה, שום דבר לא הוחלט. פה בצרפת, חייבים להביא בגדים לתינוק עו בשהותו בביח, אז בעלי נאלץ להביא לאביתר בגדים מהחבילה הענקית ש"ירגיש " שלמרות הכל אנחנו אוהבים אותו. שוב פעם ניסיתי להתפטר מהבגדים ולחבר טוב מישראל ולעוד זוג חברים נולדו בנים, רציתי לתת להם מתנות את הבגדים שניקנו בהון ולא נלבשו, אך הם התנגדו, {כנראה פחדו להידבק} לא מאשימה אותם ומאז הפסקתי להציע. היום, שנתיים אחרי קנייתם ללא לובש, הנחתי אותם בקופסא יפהפיה שקניתי באיקאה, קיפלתי הכל יפה יפה ושמתי למעלה בארון. היום, שוב עם הפחדים והחרדות, לא מעיזה לחשוב אפילו על שם, וכששואלים על התל"מ, אני אומרת כשזה יקרה אתם תדעו. אז, אשרי , אלו שהולכים ומסתובבים בחנויות של בגדים, של ציוד לתינוק, אני עוברת משם כנשוכת נחש ולא נותנת לעצמי אפילו לפנטז {אולי רק לפעמים}.

טאניוש

New member
../images/Emo24.gif

מתפללת בשבילך שהפעם תחזרי הביתה עם ידים מלאות ושסוף סוף יהיה מי שילבש את הבגדים היפים

ענתש

New member
ניסיתי לרכז רשימה.

סידרתי את זה כך שאפשר לכתוב ליד כל דבר באיזה דגם ובאיזה צבע רוצים אותו ולתת לבעל/ לאמא/ לחמות להתרוצץ. הרשימה מבוססת על רשימות לידה שמחלקים בחנויות ונמצאת במאמרים של פורום הריון ולידה. את הטיפים ליד אני הוספתי כי הרבה מזה לא נחוץ לדעתי... חלק לא נחוץ בהתחלה. אם שכחתי משהו תגידו ואני אוסיף. ושכל אחת תמחוק משם מה שלא נראה לה....

טאניוש

New member
משוגעת כמוני,פוחדת לשמור קובץ ../images/Emo4.gif

תודה,אכניס שירשור למועדפים בנתיים(כאילו לא אותו דבר...משוגעת, אמרתי כבר?). מה מכל זה צריך ממש ביציאה מבית חולים
? לידת חורף...

ענתש

New member
ממש ביציאה שיחכה בבית ? או ממש

ביציאה כלומר לקחת איתך לבית חולים, או שיביאו לך לפני השיחרור, כדי לצאת עם זה ? בשביל לצאת מבית חולים צריך סט אחד של בגדים (כלומר שתי שכבות - למשל אוברול ועליו חזיה אחת ורגלית אחת, או שני אוברולים...) על זה שמיכה טובה או חרמונית. צריך כובע בורף (מפליס הכי טוב והכי מחמם). וכמובן - כסא בטיחות או סלקל שלא נוסעים בלעדיו (גם לא במונית !). יש שמועה האומרת שבלי סלקל לא משחררים מבית החולים - לא ניסיתי, אבל נשמע לי קצת שטויות (כאילו מה, יבוא שוטר ויעצור אותי ? זה הילד שלי...). בחלק מבתי החולים בארץ (ברמב"ם למשל) צריך להביא גם חיתולים לבית החולים כי לא נותנים - בעלך יכול להביא מייד אחרי הלידה אם צריך. אפשר להביא לבית החולים גם מוצץ, אבל כמו שכתבתי - אם יש לך כוונות להניק זה לא מומלץ בימים/ שבועות הראשונים (ולמען גילוי נאות - נגה קיבלה מוצץ מגיךל יומיים וינקה שנתיים ושלושה חודשים...)

טאניוש

New member
הסבר ../images/Emo11.gif

אני לא הולכת לקנות שום דבר לפני הלידה. כלום! שאלתי היא מה המינימום הנדרש שבעלי יצטרך לקנות כשאהיה בבית חולים? להביא לבית חולים? לקחת את הקטן הביתה
טפו טפו טפו? מה צריך להיות בבית ממש מיד? לגבי בגדים הבנתי אני חושבת... מפחיד אותי אפילו לחשוב על כל זה,לא רק לקנות. אוף...

ענתש

New member
אז מה שכתבתי - בגדים ליציאה

(ועוד קצת לאחר כך... 3-4 מכל סוג מספיק). כובע, שמיכה טובה, סלקל או כסא בטיחות. חבילה חיתולים, חבילה מגבונים ואולי חבילה של חיתולי טטרה שיהיה... זהו. כל השאר יחכה לאחר כך - בינתיים הוא יכול לישון איתם במיטה ואם אתם לא רוצים אז תוסיפי לבעלך לרשימה ללכת לשכור עריסה בכל חנות תינוקות שהיא. להתקלח אפשר בכיור (או עם חיתול טטרה רטוב, הם לא אוהבים מים בהתחלה) וכל השאר ממש לא נחוץ להתחלה. מחזיקה לך אצבעות לבשורות הכי טובות שיש, בקרוב.

למעלה