גזירות בגרמניה

the YOOK

New member
הם גם הולכים למיסה כל יום ראשון...

זה לא הופך אותם לצודקים.

לא נכנסתי לשאלה אם צודקים או לא צודקים.

עצם העובדה שישנו טיעון כזה, וכנראה שהוא לא מופרך, וקבוצה גדולה של אנשים נוהגים כך ולא מטעמים דתיים, זה מספיק כדי להציג אותו מול אותו שופט אנטישמי.

u m h

Member
רק שתדע, או להזכירך -

שמורנו חושב אחרת ממך ואינני יודע מה הביסוס לדעתו, אולם הוא מדגיש שאין אמת בסברה שההנאה המינית פוחתת.
את הדבר הזה קל לבדוק סטטיסטית ע"י שאלון פשוט של אלה שמלו את עצמם בגיל בוגר לאחר שחוו הנאה מנית "עם" ו" בלי" ומחקרים סטטיסטיים שכאלה אני מניח שנהגו כבר בימין של ל'.
ואפשר גם לשאול את פבל.

אפשר לענות לו מבחינה רפואית.

הרי הוכח שברית המילה מונעת זיהומים ומחלות.
אז כמו שעושים חיסונים לילדים ושאר טיפולים רפואיים פולשניים, היהודים עושים ברית מילה.
מה מסובך?

אסף878

New member
הפלא הגדול בנוגע

לברית המילה, הוא שלא הפסיקו עם הטקס הזה בקונצנזוס כבר לפני אלף שנה.

the YOOK

New member
זה אכן פלא

על זה אפילו ליבוביץ היה מסכים להגיד שמדובר בנס ומופת.

אסף878

New member
זה אפילו נעשה

טרנד, כנראה בגלל שזה יותר אסטתי, ואת התינוק אף אחד לא באמת שואל.

the YOOK

New member
אף אחד לא שאל אותו אם הוא רוצה להוולד

הבאת ילדים לעולם זה אחד הצעדים הכי אגואיסטיים שהאדם יכול לעשות ואין לו שום הצדקה מוסרית.

אסף878

New member
למה?

אם הורה אוהב את הילד שלו, ומעוניין לספק לו חיים טובים, אז אני דווקא לא רואה פה בעיה.
אני אישית לא מעוניין בילדים, אבל אני לא אשפוט אחרים כל עוד הם באמת מעונינים בילדים ויגדלו אותם כמו שצריך.

the YOOK

New member
ההורה לא יכול להיות ערב שלילד שלו

יהיו חיים טובים. למעשה לרוב האנשים אין חיים טובים. החיים הם חוויה של סבל.

אסף878

New member
היית אומר את זה באופן כזה גורף?

אתה חושב שלהשקפה המטריאליסטית שלך יש קשר לכך? זאת שאלה שמעניינת גם אותי.
אם כן אז דע לך שאני גם סבלתי מההסתכלות המטריאליסטית עד לאחרונה, שהפנמתי שהחומר הוא אולי חלקיקי, אבל מקורו
מלבד אולי לתנאי התחלה מוגדרים כחלקיקים, הוא אינו אלא הכאוס המוחלט, כאשר לאורך זמן הוא מתכנס בגלל הריבוי החלקיקי, ולכן היעילות של החשבון האינפנטיסימלי בתיאור הטבע.
עוד דבר הוא, שבתוך הכאוס הזה, הלחלקיקים עצמם לדעתי מכילים תוכן, זאת לא רק קליפה ריקה, כאשר הקשר מלבד למודל החלקיקי אנחנו מתבוננים בו מבפנים,
כך שזה לא בדיוק עולם של חומר, לא מבחינת חוקיות ולא מבחינת החוויה שלנו.
לכן גם הפשטות היחסית במשוואת של מדעי הטבע אל מול עולם התכנים של משוואת מתמטיות אפשריות, זאת רק התכנסות של כאוס.
הדבר האחרון וזאת כבר דעתי, שכשם שבהסתכלות החלקיקית האובייקטיבית ישנו כאוס שלא ניתן לחיזוי אלא לידיעת התכנסות, כך ישנה בחירה חופשית אותנטית,
לנו כפרספקטיבה שמתבוננת מתוך עולם התוכן, והדבר האחרון לא לאבד את האמון בצדק, כל מה שקורה לאדם כדאי שישאל את עצמו, למה זה מגיע לי.
זה צדק עיוור מצד אחד, אין אפליות, גם לא לנזר הבריאה, ומותאם אישית מצד שני ברמה החלקיקית, ובסופו של דבר הוא מוגש,
אבל הכי חשוב זה קודם כל לראות את התוכן ולא להכלא בתוך הצורה, בעלת החוקיות רק לכאורה, גם אם אמפירית צריך לשים לב, וכן לכבד את המכניקה הניוטונית
נאמר, אם היא כבר התגבשה.

אסף878

New member
באמת לא הבנת?

אתה לא חושב שלתפיסה המטריאליסטית שלך יש קשר לתפיסה פסימית, גם אם אתה מאמין באל טרנסדנטי?
נראה לך שאתה יודע כבר באופן ברור מה הוא המגרש, אז כמו שאיינשטיין אמר, "המסתורין הוא הדבר היפה ביותר שביכולתנו לחוות. זהו המקור לכל אומנות אמיתית ולכל המדע".
אני פשוט מזדהה עם התפיסה שלך, כי גם הייתי בגישה כזו הרבה זמן.
עדיף לראות את החומר ככאוס שיש בו תכנים, לא חוקי הטבע, זאת פשוט הכרונולוגיה של היקום, זאת האבולוציה המתכנסת שלו מכאוס.

the YOOK

New member
המושגים כאוס ואבולוציה מוכרים לי

האחד מפיזיקה / מתמטיקה והשני מביולוגיה (ואולי גם אלגוריתמיקה). ובכל זאת לא הבנתי את המשפט: "עדיף לראות את החומר ככאוס שיש בו תכנים, לא חוקי הטבע, זאת פשוט הכרונולוגיה של היקום, זאת האבולוציה המתכנסת שלו מכאוס".

אסף878

New member
זה התחיל ממשהו

די כאוטי, זאת אומרת ישנם חלקיקים, אבל החוקיות הנוקשה שלהם ספק אם קיימת, אלא כהשפעה הדדית הדרגתית,
שביחס לחוקיות היא אקראית לגמרי, כל המסלולים האפשריים בו זמנית.
אני משער שיש בזה הרבה, ולכן הקושי למצוא תאוריה של הכל, זה פשוט אינטגרל המסלול של פיינמן לאורך זמן,
אבל אני לא יודע, אתה הפיזיקאי בכל מקרה, זאת סתם העלת השקפה אחרת,
הרי ברגע שיש תאוריה של הכל אפשר לסגור את הבאסטה, לא?
תכנים, זה בגלל שהקשר של החוויה לכל חוקיות הוא מקרי בהחלט, גם אם אנחנו לומדים עליו מהנסיון.

the YOOK

New member
אתה צודק שזה אינטגרלי מסלול,

אבל בפיזיקה סטסטיסטית הם לרוב מתכנסים לתת נתונים דטרמניסטיים למדי (כגון: לחץ ממוצע, טמפ' ממוצעת, שדה ממוצע, עקמומיות ממוצעת וכו'). בסופו של דבר ניתן להפיק תחזיות לא רעות באמצעות הכלים שיש לנו.

אסף878

New member
כן

אבל חשוב לזכור שזה קודם כל סטטיסטי, למרות שאנחנו עדיין לא יודעים מה מקריס כל חלקיק אינדיבידואלי,
עושה רושם לפחות בינתיים מבחינת היכולת להבין את מה שקורה, שזאת רק השפעה הדדית ולא מסלול מוכתב מראש.
עוד דבר שחשבתי עליו, זה בנוגע לאנרגיה האפלה, מה דעתך שזאת אותה עקמומיות של המרחב שמוצגת ביחסות רק שבמקום כעור זה קמור?
ואז זה גם שקול קצת למכניקה הניוטונית רק הפוך, תלוי המסה רק כוח של דחיה בריבוע המרחק.

למעלה