שלום וברכה,

אתחיל מזה שאני סוחר די צעיר בשוק הישראלי, (בשוק האמריקאי סוחר קרוב לארבע שנים).

ג׳י סיטי היא מהמניות השיראליות שיותר מעניינות אותי מכמה סיבות ומהלכים של מנכ״ל החברה בזמן האחרון אם זה עצירת הדיבידנד על מנת לצמצם את החוב, מכירות נכסים רבות בשווי הספרים, רכישות עצמאיות של כצמן עצמו (מראה לי על אמון ועתיד בחברה) ועוד...

אשמח לשמוע את דעתכם על החברה, לשתף ידע כללי עודותיה ועוד לוקח הכל לתשומת ליבי ואלמד מכל תגובה.

NatanArno

New member
שלום וברכה,

אתחיל מזה שאני סוחר די צעיר בשוק הישראלי, (בשוק האמריקאי סוחר קרוב לארבע שנים).

ג׳י סיטי היא מהמניות השיראליות שיותר מעניינות אותי מכמה סיבות ומהלכים של מנכ״ל החברה בזמן האחרון אם זה עצירת הדיבידנד על מנת לצמצם את החוב, מכירות נכסים רבות בשווי הספרים, רכישות עצמאיות של כצמן עצמו (מראה לי על אמון ועתיד בחברה) ועוד...

אשמח לשמוע את דעתכם על החברה, לשתף ידע כללי עודותיה ועוד לוקח הכל לתשומת ליבי ואלמד מכל תגובה.
בהתחשב בזה שאתה סוחר צעיר אתה רואה די טוב את הדברים ואני אף אחזק אותך מעט,
לדעצי האישית, זו חברה שמפגינה ביצועים יפים וטובים,
היא מתבלטת באופן יפה בשוק המקומי,
היא בין המניות היותר מעניינות ומפגינה חוזק גם כשהשוק מדשדש.
אז בהצלחה

dw

Well-known member
מנהל
בהתחשב בזה שאתה סוחר צעיר אתה רואה די טוב את הדברים ואני אף אחזק אותך מעט,
לדעצי האישית, זו חברה שמפגינה ביצועים יפים וטובים,
היא מתבלטת באופן יפה בשוק המקומי,
היא בין המניות היותר מעניינות ומפגינה חוזק גם כשהשוק מדשדש.
אז בהצלחה
ביצועים יפים וטובים?
מתבלטת?
חוזק?

זה לגמרי בסדר להתעניין בחברת נדלן ממונפת וחלשה הנסחרת משמעותית מתחת להונה העצמי אבל כדאי להיות מודעים לנתוניה.
אם לדעתך ג'י סיטי חברה טובה ומתבלטת אז מה נאמר על עזריאלי, מליסרון, גב ים, ביג, מבנה ואחרות?
קצת ענווה. השוק לא מטומטם.
שוב. זה לגמרי בסדר להשקיע גם בחברות פחות טובות, אם ני"ע שלה נסחרים בנוח (ולדעתי זה המצב).

ביצועים יפים וטובים?
מתבלטת?
חוזק?

זה לגמרי בסדר להתעניין בחברת נדלן ממונפת וחלשה הנסחרת משמעותית מתחת להונה העצמי אבל כדאי להיות מודעים לנתוניה.
אם לדעתך ג'י סיטי חברה טובה ומתבלטת אז מה נאמר על עזריאלי, מליסרון, גב ים, ביג, מבנה ואחרות?
קצת ענווה. השוק לא מטומטם.
שוב. זה לגמרי בסדר להשקיע גם בחברות פחות טובות, אם ני"ע שלה נסחרים בנוח (ולדעתי זה המצב).
אתה לא מחשיב את כל המהלכים של כצמן מתחילת השנה למהלכים טובים? אני שואל באמת ..
אמנם כן דוללנו בנורסטאר (מי שמשקיע( אבל מעמדה הפיננסי עלה רמה אחת למעלה באמצעות הגיוס והשקט שכצמן קנה לפחות לשנה וחצי קדימה, אולי יותר.

בנוסף תראה את הביצועים של גזית אל מול שאר חברות נדלן ישראליות מתחילת שנה, בהחלט ניתן לראות התלבטות של המניה ביחס לסקטור

בתור משקיע בנורסטאר וג'י סיטי אני יודע שיקח זמן עד שהמניות יתאוששו מהירידות של 2022, אבל שזה יקרה הן יעלו במפתיע שתיהן ולא יחכו לאף משקיע ולכן אני מחזק את ההשקעה שלי כל זמן שיכול, בסופו של דבר אמונה בכצמן מובילה אותי קדימה, ואני מאמין שיש לו עוד כמה מהלכים יפים בשרוול

Reem88

Well-known member
אז אתה משקיע באמונה בכצמן לא בנורסטאר החברה ולא בג'י סיטי החברה, אתה מבין את ההבדל?

אז אתה משקיע באמונה בכצמן לא בנורסטאר החברה ולא בג'י סיטי החברה, אתה מבין את ההבדל?
אני חושב שיש קשר ישיר בין פעולותיו של כצמן לבין ביצועי החברה...
בסופו של דבר הוא הפנים של החברה
בלי קשר לכך מסכים איתך, החברה לא במצב מושלם אך היא לטעמי לפחות נראית בכיוון נכון וחיובי ביחס לעבר, וכמו שאמרת נסחרת מעל שוויה.
הכל דעה אישית שלי כמובן, מעריך כל מי שמגיב ולומד ומשכיל מכל אחד ואחד :)

NatanArno

New member
אני חושב שיש קשר ישיר בין פעולותיו של כצמן לבין ביצועי החברה...
בסופו של דבר הוא הפנים של החברה
בלי קשר לכך מסכים איתך, החברה לא במצב מושלם אך היא לטעמי לפחות נראית בכיוון נכון וחיובי ביחס לעבר, וכמו שאמרת נסחרת מעל שוויה.
הכל דעה אישית שלי כמובן, מעריך כל מי שמגיב ולומד ומשכיל מכל אחד ואחד :)
לא במצב מושלם אבל כשבעל הבית משקיע מהכסף האישי שלו, מהכיס שלו זה סימן שהוא מאמין בחברה, יש עתיד וזה סימן מאוד מעודד!

כן אני מבין את ההבדל, ככה אני פועל בכל השקעה שמעניינת אותי וזה הפרטמר החשוב ביותר לדעתי; אני בודק את הנהלת החברה, מה הניסיון שלהם ואיך הם פעלו לאורך הזמן שלהם החברה.

ההנהלה בעייני זה הנהג שמאחורי ההגה, אם ההנהלה לא תהיה טובה ככה הביצועים של החברה יהיו בהתאם לטווח הארוך.. וזה גם אם ישחק להם קצת המזל בטווח קצר, בסופו של דבר ההשפעה שלהם תתנוסס לטווח הארוך -
במקרה של כצמן לדעתי זה ההפך הגמור, לדעתי הוא מצויין לנורסטאר בטווח הארוך פשוט בטווח הקצר (השנה וחצי האחרונות) העליה החדה בריבית תפסה אותו קצת לא מוכן, כמו בערך רוב המשק (אם כי הגידור שלו במטח שיחק נהדר) .

ולסיכום דבריי, אני מאמין בכצמן לטווח הארוך.. הוא ההנהלה והוא הנהג שמאחורי ההגה ולכן נורסטאר במחירים של היום מרגיש לי שזה נובע בעיקר מגידור וניהול סיכונים שקרנות מחויבות לעשות בתקופות כאלה, אבל שהמצב ירגע והורדת הריבית תהיה באופק, נורסטאר תהיה בין החברות הראשונות שיחטפו בשוק

כן אני מבין את ההבדל, ככה אני פועל בכל השקעה שמעניינת אותי וזה הפרטמר החשוב ביותר לדעתי; אני בודק את הנהלת החברה, מה הניסיון שלהם ואיך הם פעלו לאורך הזמן שלהם החברה.

ההנהלה בעייני זה הנהג שמאחורי ההגה, אם ההנהלה לא תהיה טובה ככה הביצועים של החברה יהיו בהתאם לטווח הארוך.. וזה גם אם ישחק להם קצת המזל בטווח קצר, בסופו של דבר ההשפעה שלהם תתנוסס לטווח הארוך -
במקרה של כצמן לדעתי זה ההפך הגמור, לדעתי הוא מצויין לנורסטאר בטווח הארוך פשוט בטווח הקצר (השנה וחצי האחרונות) העליה החדה בריבית תפסה אותו קצת לא מוכן, כמו בערך רוב המשק (אם כי הגידור שלו במטח שיחק נהדר) .

ולסיכום דבריי, אני מאמין בכצמן לטווח הארוך.. הוא ההנהלה והוא הנהג שמאחורי ההגה ולכן נורסטאר במחירים של היום מרגיש לי שזה נובע בעיקר מגידור וניהול סיכונים שקרנות מחויבות לעשות בתקופות כאלה, אבל שהמצב ירגע והורדת הריבית תהיה באופק, נורסטאר תהיה בין החברות הראשונות שיחטפו בשוק
בדיוק מה שאני אומר, שאני רואה אנשים כאלה שהם הפנים של החברה זה נותן לך את הביטחון הזה ״לסמוך״ עליהם.
לדעתי זה עניין של זמן עד שנראה את זה מתורגם לעליות (כמובן שהתקופה ומהצב הכלכלי בעולם לא מקל על כל העניין).

NatanArno

New member
בדיוק מה שאני אומר, שאני רואה אנשים כאלה שהם הפנים של החברה זה נותן לך את הביטחון הזה ״לסמוך״ עליהם.
לדעתי זה עניין של זמן עד שנראה את זה מתורגם לעליות (כמובן שהתקופה ומהצב הכלכלי בעולם לא מקל על כל העניין).
גם חושב שאפשר לסמוך עליהם, החלטות נבונות והתקבלו על מנת להטיב עם החברה.

Reem88

Well-known member
תחפשו קצת על:

דנקנר ואידיבי
לבייב ואפריקה
תשובה ודלק נדלן

הם תמיד פועלים לפי האינטרסים שלהם ובצדק מבחינתם.

david_st1

Member

אני גם חושב כמוך אבל בסוף סתרת את עצמך, שהמצב ירגע בשוק נורסטאר לא תחטוף אלא תעלה בחדות.. הרי כבר עכשיו המניה נסחרת בחסר מוגזם נוכח קצב עליות הריבית אז מה יקרה שהריבית תעמוד במקום או אפילו תרד בתרחיש קצת יותר אופטימי? נורסטאר באופן יחסי תגיב הרבה יותר טוב מחברות נדל"ן אחרות שמסוחררות עכשיו ממצב הריבית והשפעת השקל הנחלש, וכמו שרשמת הגידור של חיים כצמן שיחק לטובה בחודשיים האחרונים ולכן גם פה נורסטאר וגזית יצאו מורווחים יפה מהעניין.

אני גם חושב כמוך אבל בסוף סתרת את עצמך, שהמצב ירגע בשוק נורסטאר לא תחטוף אלא תעלה בחדות.. הרי כבר עכשיו המניה נסחרת בחסר מוגזם נוכח קצב עליות הריבית אז מה יקרה שהריבית תעמוד במקום או אפילו תרד בתרחיש קצת יותר אופטימי? נורסטאר באופן יחסי תגיב הרבה יותר טוב מחברות נדל"ן אחרות שמסוחררות עכשיו ממצב הריבית והשפעת השקל הנחלש, וכמו שרשמת הגידור של חיים כצמן שיחק לטובה בחודשיים האחרונים ולכן גם פה נורסטאר וגזית יצאו מורווחים יפה מהעניין.
התכוונתי שנורסטרר תיחטף נוכח המחיר הזול שלה, לא תחטוף... לחטוף היא כבר חטפה ויש כמוני שניצלו את המחיר של אלו שזרקו בשבועות האחרונים😉
אני גם צופה כשהמצב ירגע או יהיה סימנים לכך אז היא תעלה בחדות ולא תחכה לאף אחד.

התכוונתי שנורסטרר תיחטף נוכח המחיר הזול שלה, לא תחטוף... לחטוף היא כבר חטפה ויש כמוני שניצלו את המחיר של אלו שזרקו בשבועות האחרונים😉
אני גם צופה כשהמצב ירגע או יהיה סימנים לכך אז היא תעלה בחדות ולא תחכה לאף אחד.
בדיוק מה שהתכוונתי, המחיר הוא הפקטור שמשכנע.
לדעתי השווי שלה הרבה מעל המקום שאנחנו נמצאים כרגע... אמנם כמו הרבה חברות בשוק בעקבות המצב כרגע, אך ג׳י ונורסטאר סקרנו אותי ובעקבות כך הפוסט להתייעצות

dw

Well-known member
מנהל
שים לב למילה רבות שרשמת:
"מכירות נכסים רבות בשווי הספרים".

זו עדיין איננה מילה נכונה. לכשתהיה כזו סביר שהאגחים יחזרו לתשואה חד ספרתית (והמניה תעלה). כרגע השוק סקפטי.

Reem88

Well-known member

השלימה מכירת נכסים ברוסיה תמורת כ-524מ'שח​

התמורה ברוטו מהווה כ- %52 משווי הנכסים הנמכרים בספרי החברה נכון ליום 31 בדצמבר 2022

נערך לאחרונה ב:

roee1265

Member

השלימה מכירת נכסים ברוסיה תמורת כ-524מ'שח

התמורה ברוטו מהווה כ- %52 משווי הנכסים הנמכרים בספרי החברה נכון ליום 31 בדצמבר 2022

כצמן הפתיע עם המכירה הזאת, אנליסטים טענו שווי אפסי עקב מצב רוסיה-אוקראינה וגי סיטי זה עתה הגדילה את הונה בקצת פחות מחצי מיליארד שקל, הנכסים היו ללא שעבוד כלל עד כמה שאני יודע

כצמן הפתיע עם המכירה הזאת, אנליסטים טענו שווי אפסי עקב מצב רוסיה-אוקראינה וגי סיטי זה עתה הגדילה את הונה בקצת פחות מחצי מיליארד שקל, הנכסים היו ללא שעבוד כלל עד כמה שאני יודע
אתה לא טועה, כל 7 הנכסים היו ללא שעבוד כלל, בדוח שהציעו התייחסו לכך שהכסף ישמש להורדת המינוף אם זה בשוק האג"ח שימשיכו ברכישות וכו'..
מהלך מבורך של בעל השליטה וצעד מאוד חכם ואחראי

אתה לא טועה, כל 7 הנכסים היו ללא שעבוד כלל, בדוח שהציעו התייחסו לכך שהכסף ישמש להורדת המינוף אם זה בשוק האג"ח שימשיכו ברכישות וכו'..
מהלך מבורך של בעל השליטה וצעד מאוד חכם ואחראי
כמו שרשמתי, מהלך מבורך
נכסים ללא שעבוד שכבר היו אבודים, ובסוף הצליחו לצאת ולהוציא את הכסף מרוסיה לעומת חברות רבות שנשארו ללא שום דבר ביד...
כמו שאמרת צעד מבורך של בעל השליטה!

השלימה מכירת נכסים ברוסיה תמורת כ-524מ'שח​

מהלך מדהים מבחינתי של החברה, נכסים שהיו עפ״י האנליסטים כשווי 0 וכנגד כל התחזיות קרה ההפך!

למעלה