דיון חשוב!

דיון חשוב!

האם להתגייס?!?! למה לא בעצם? אנשי הסלון יענו "לא" אבל הפורום נפתח לקהל הרחב להכיר את הסלון, ובעצם רובכם שואלים בעצם "למה לא?" אז קדימה מה אתם חושבים? האם זה שחור ולבן? למה כן ולמה לא? מה הפתרונות? מה האפשרויות? במה אתם מאמינים?

שפוצי

New member
אני הולכת להתגייס בקרוב..

מאוד קשה לי עם זה אבל החלטתי שזה מה שנכון לעשות, הולכת למודיעין, להגן לא לתקוף. אני יודעת שזה תמיכה בדברים שאני לא מאמינה בהם.. אבל זה משהו שמחובתי לעשות גם אם זה חולק על דעותיי

amirrohker

New member
להגן על מי שהגן עליה 18 שנה כדי שיהיה בכלל

את היכולת לגבש דעות ... זה דבר .....

somebodddy

New member
שפשוף נעים!

תגידי, את חושבת שהחילות האחרים תוקפים ולא מגינים?

יניצרית

New member
גם אני שירתתי במודיעין

חייתי בסרט שאני נקייה, שאני לא לוחצת על ההדק. כמה שזה בולשיט. ועוד איך לחצתי על ההדק. זה שעבדתי מאחורי מסך ודפים לא פוטר אותי מאחריות. המודיעין בצה"ל מזמן הפסיק להיות דפנסיבי, לא נראה לי שיש אגף היום בצה"ל (חוץ מפיקוד העורף, אולי) שהוא לא אופנסיבי. ולצערי אני לא יכולה לפרט יותר, מטעמי אבטחת מידע, אבל אם היית יודעת מה זה מודיעין לא היית חושבת כך. היום אני מבינה למה ההורים שלי הזדעזעו כל כך כשסיפרתי להם שאני הולכת למודיעין. אני לפעמים עוד משקרת לעצמי ומוצאת סוג של כפרה בזה שנטלתי חלק חשוב בתוכנית ההתנתקות. נו שוין...

somebodddy

New member
לא משנה אצל מי תבדוק

תמיד אמת המידה בה ישתמשו בשביל לשפוט מעשה לא תהיה ``מה עשו`` אלא ``מי עשו`` ו``למי עשו``.

somebodddy

New member
אתם תמיד אומרים

שלתת לאחרים להרוג את החיות שאתם אוכלים זה כאילו הרגתם אותן בעצמכם. מישהו כאן חושב שהוא יותר מוסרי בכך שהוא נותן לאחרים ללכלך את הידיים ולהגן עליו, בזמן שהוא נשאר בבית?

roteria

New member
אתה יוצא מנקודת הנחה שגויה

שהיא שאנחנו מאמינים שצריך צבא, פשוט לא רוצים לקחת בו חלק בעצמנו וזו לא נקודת המוצא נקודת המוצא היא שאנחנו (פציפסטים שמסרבים להתגייס) מאמינים שצבא לא צריך להתקיים, בכלל, בשום מדינה.

somebodddy

New member
השאלה היא

האם אתם מאמינים שאם יום אחד נפרק את צה``ל, הערבים ישר ירוצו אלינו עם פרחים וסוכריות בידיים?

somebodddy

New member
לבטל את כל הצבאות של כל המדינות

זה אכן רעיון נאור - כל עוד עושים זאת במכה אחת. מה לדעתך יקרה אם יבטלו את הצבאות צבא אחד כל פעם? האם כאשר צבא אחד יפוזר, הצבא האויב יחכה בסבלנות שיפזרו גם אותו?

worrywort

New member
מה גורם לך לחשוב שרעיונות אנרכיסטיים

נפוצים רק במדינה אחת כל פעם?

somebodddy

New member
גם אם הם נפוצים בכל העולם

הם עובדים בקצב שונה. כדי למנוע ניצול של פירוק הצבא על ידי הצבא האויב השינוי חייב לבוא באותו זמן בכל המדינות.

worrywort

New member
זה לעולם לא יקרה אם אנשים שפויים

ימשיכו לתמוך בצבאות. אם אתה מבין שהרג זה הרג אז זה לא משנה מי הורג, אתה פשוט צריך לא לרצות לקחת חלק בזה. אתה בסופו של דבר משמש דוגמא לאחרים. אתה באמת חושב שזה שישראל התחמשה ב500 פצצות גרעיניות עשה לה שירות כלשהו? הנה עכשיו איראן תשיג גם ואנחנו לא מרוצים מזה ומתכוננים למתקפת "מנע" נגדם עכשיו כנראה, כי אם להם יהיה אז נדפקנו. אז נו? מה היה שווה לבזבז מיליארדים על 500 פצצות גרעיניות עם מספיק שלמדינת אויב תהיה אחת כדי שנידפק? אולי היה כדאי להשקיע את זה בנושאים קצת יותר חשובים?

MapePle

New member
אני מצטטת את עצמי:

מעגל הדמים האלימות והטרור, מגן רק על האנשים שמרוויחים כסף מהנשק שהצבא שלנו קונה, אני לא משלה את עצמי שטרור כלשהו יכול להגן עלי באיזשהי צורה. טרור תומך בעוד טרור, אלימות תומכת בנקמה שתומכת בשנאה. אני לא מאמינה שיש אלימות שלהם ואלימות שלנו, אין אף אחד מחוץ לקהילה שלי, חוץ ממי שהוצאנו מלכתחילה. האוייב שלי הוא מי שקורא לעצמו אוייב של מישהו, הוא מי שבגלל איזשהי שייכות גזענית מחליט להיות אלים כלפי מישהו. אבל אל תתנו לי לבלבל אותכן, או להפחיד אותכן, אני לא רוצה שביום אחד נוותר כולנו על הנשק ונחכה מה יקרה, ברור לכל שהשאיפות שלי לא תואמות את המציאות הקיימת. ההבדל הוא שאני מאמינה שאי אפשר יהיה לשנות אותה בעזרת המשחק שכבר קיים. אני תומכת במשחק חדש, במשחק הוגן, שהעקרונות שלו הגיוניים לי יותר. אנשים מדי יום מאמינים שנשק הופך אותם למוגנים יותר. אבל כשיש לאדם נשק האוייב שלו מחליט לקבל נשק גדול יותר. וההתחמשות ההולכת וגוברת רק מאיימת על יותר יותר אנשים. אני גאה להיות חסרת הגנה, בתור סמל וסימן לחוזק והאומץ האמיתי שקיים בי, ושאני מאמינה שיש לבני קהילתי כשהם יחליטו להאמין בו.

למעלה