דיוני סדרות #33

nerdkey treky

Active member
ברור שזה רלוונטי! אבל הדמות הראשית לא באמת סקסית.
ברור שזה לא רלוונטי, זה שטחי. אבל במונחים של לונה, אולי הוא מספיק כריזמטי ולכן משדר סקסיות מוזרה משונה שכזו. אולי... אני מבין אותה, כריזמה והומור יכולים לעשות הרבה (אולי לא לשדר חושניות, אבל להפוך בנאדם ליותר אטרקטיבי).
היא לא באמת יקירת הפורום
אם מצביעים לה מספיק אנשים בתור סדרה של חוקרת בלשית אישה, היא יקירת הפורום. גם הפוסטים הארוכים על הסדרה עצמה זכורים לי. יקירה וגם יכירה ואפילו אקירה (אין לי מושג מה זה אומר אבל זה מתחרז).
@didalf הזכרת לי את סרטון הפתיחה עם הגיף הזה. נחמד

טוני החתול

Well-known member
מנהל
כריזמה והומור יכולים לעשות הרבה (אולי לא לשדר חושניות, אבל להפוך בנאדם ליותר אטרקטיבי).
אוקי כל פעם שאתם מדברי כאן על כריזמה אני חושב לשניה שאתם מדברים על כריזמה קרפנטר - השחקנית מבאפי שיצאה עכשיו עם האשמות נגד ג'וס.
וזה גם מתקשר כי היא שיחקה גם בורוניקה מארס.
ובעניין זה:
היא לא באמת יקירת הפורום. ניק ועח"ו לא באמת מבינים כלום מהחיים שלהם.
אותי היא שיעממה, וראיתי 2.5 עונות לדעתי.
מצד אחד חבל שאני צריך עכשיו לחסום אותך לעד מהפורום.
מצד שני לפחות הספקת לסיים את בוג'אק הורסמן לפני :cool:
סיימתי לפני כמה ימים את בוג'ק הורסמן.
עונה 6 היתה הכי טובה בעיני, וגם השאירה אותי עם תחושות מעורבות
בעיקר לאור החדשות האחרונות על מטרידנים למיניהם..
הסדרה מציגה לנו את החיים של בוג'ק מן הסתם מנקודת מבטו. היה לו קשה והוא סבל מהתעללות רגשית והזנחה ולכן כמבוגר הוא מתנהג כמו חרא, למרות שרוב הזמן הוא לא עובר את הגבול בצורה קיצונית.
ולכן אנחנו מאוד בעדו, ומרחמים עליו ורואים את השינוי שהוא עבר ואת הנסיון שלו להתגבר על הקשיים.
אבל כאמור, לאור סיפורי המטרידים/ מתעללים, זה גורם לי לנוע באי נוחות.
יכול להיות שגם הם סבלו בילדותם מהורים מזניחים/ מתעללים. יכול להיות שסבלו מבריונות בבית ספר. אבל אני לא רוצה לרחם עליהם כיום בגלל מה שעבר עליהם פעם. כיום הם נטו חארות. אנשים שפוגעים במודע או בזדון באחרים, רק כי הם יכולים.
ולכן אני לא יודעת מה להרגיש כלפי בוג'ק. ניסו להציג גם את הצד של הקורבנות שלו (הבת של החברה לשעבר שהוא עלה איתה ליאכטה שלו או כל הסיפור עם שרה לין), אבל במקביל אנחנו גם רואים כמה קשה לו, ואי אפשר שלא לרחם עליו. וזה מבאס אותי, כי אני לא אמורה לרחם עליו אלא על הקורבנות.

בכל מקרה, הפרק שלפני אחרון היה מדהים מדהים מדהים ולדעתי היה צריך לסיים את הסדרה. הפרק האחרון גם היה טוב, ונתן לנו את הסיפוק שהדברים מסתדרים ויש סוף טוב הכל טוב, אבל לסדרה שהציגה את ההתדרדרות הבלתי נמענת של כוכב דועך, הסדרה הובילה והיתה אמורה להסתיים במוות שלו. הטוויסט - שהוא חי- בפרק האחרון היה קצת jumping the shark בעיני.
אני שמח שלפחות את עונה 6 אהבת. אם כי קשה לי להאמין שממש לא נהנית לפני כן. בעיקר כי...
הסדרה פשוט כל כך מדכדכת לפעמים שאני לא מאמין שהייתי ממשיך אם לא הייתי נהנה.
אם כי אולי בעצם הבעיה היא שהיא לא מספיק דיכדכה אותך כי לא הרגשת מספיק מעורבת רגשית, כלומר שהיא בעצם לא הצליחה לעשות את מה שהיא עשתה עליך.
(וזה הגיוני כי היא עשויה לעבוד על בני אדם ולא על רובוטים חסרי לב 🤔🤖)
כי מה שכתבת על רגשות מעורבים זה בערך כל הסדרה. אבל נכון שזה במיוחד נכון בסוף. כי באמת בסוף מגלים שמעבר לכל הדברים שידענו על בוג'אק עוד הסתירו מאיתנו שכששרה לין מתה בעונה 3 (נכון?) הוא בעצם יכול היה להציל אותה.
וזה לחלוטין מדכא בסוף שלא ברור אם זה הגיוני בכלל לסלוח לבן אדם (או במקרה הזה סוס) כזה.

חלק ממה שמעולה בסדרה זה שזאת סדרה על אנטי-גיבור גברי כמו מד מן, הסופרנוס, דקסטר, שובר שורות - שבהם הגיבור מושחת ומגעיל בכל כך הרבה דרכים ובכל זאת הנטייה של הקהל היא להעריץ אותו. ובתוך הסדרה הזאת הם עשו סדרה כזאת (פילברט) ומתייחסים לכמה זה בעייתי.

האמת שאני לא זוכר מספיק טוב את מה שקרה בפרקי הסיום. כבר עברה שנה וראיתי את הפרקים האלו רק פעם אחת.
את הסדרה עצמה אני חושב שראיתי איזה 3 פעמים מההתחלה (ככה שאת המחצית הראשונה של עונה 6 ראיתי רק פעמיים)
לא נשמע שיעניין אותך לראות אותה שוב, אבל אני הרגשתי שכל צפיה חוזרת מעמיקה אותי יותר ויותר בחוויה של הסדרה.

אגב, מה חשבת על ההומור של הסדרה?
כי לצד כל הדברים המעמיקים על מוסריות, מערכות יחסים, דיכאון ועוד יש המון המון הומור שטותי מטורף: הרבה מאוד puns, כל מיני עלילות צד הזויות של טוד, סתם מילים מתחרזות. לפעמים סתם visual gags גדולים שקשורים לחיות.

חוץ מזה יש כל כך הרבה דברים הם פשוט עשויים בצורה כל כך יפה. למשל שילובים של פלאשבקים. למשל בפרק שעוסק בילדות של אמא של בוג'אק בבקתה ובמקביל הוא נמצא בבקתה בהווה. או הפרק שכולו נראה דרך המוח הלוקה בדמנציה של אמא של בוג'אק. או הפרק שכולו הנאום שבוג'אק נושא בהלוויה של אמא שלו.
(ואוקי אני מניח שהרבה דברים שלא קשורים לאמא שלו, אבל זה מה שצץ לי במוח)

וואו ממש בא לי לראות את הסדרה שוב עכשיו.
באמת חוזר לי עכשיו למשל עם עניין ג'וס ווידון אז לחשוב שוב על על השואוראנר בסדרה פילברט שהתעקש שהוא לא מחפיץ נשים, אבל היה נוראי.

dilia snake

Well-known member
או הסדרה שהכותבים שלה עדיין חושבים שגבר הומו שמטריד מינית גבר סטרייט זה מצחיק, הסדרה שחושבת שהטרדות מיניות של גברים זה מצחיק ולכן זה לגיטימי לשלוח את הגבר המוטרד שוב ושוב אל התוקף שלו כי זה "חיוני לתיק" למרות שהוא אומר במפורש שלא נעים לו, הסדרה שעוד לא קלטה שאנחנו ב-2021 ואני יכולה להמשיך הלאה אבל לא בא לי לחטוף בחילות ועצבים.

כעקרון זה היה פרק שהתמקד בקאלן, שזה תמיד טוב. הבעיה שהפרק היה צפוי מקילומטרים והם כול פעם בחרו באופציה הברורה מאליה, עכשיו אני לא מצפה למקוריות, אם הייתי בקטע מקורי לא הייתי רואה סדרות של CBS אבל צריך להעביר את הגבול איפה שהוא |פנים|.

הצוות הולך למארב, ברור שתתנו לאישה שלא מצליחה להיכנס להריון עגלת תינוק. כי רק ככה היא יכלה להסוות את עצמה נכון? אם כבר מדברים על רגישות. יש לי במגירת הירקות כרגע צנונים עם יותר אמפתיה.

לא נל, לא הטי, לא אריק(y) פאטימה עדיין עולה לי על העצבים.

מילי08

Well-known member
ברור שזה לא רלוונטי, זה שטחי
שטחי זה טוב :-):
מצד אחד חבל שאני צריך עכשיו לחסום אותך לעד מהפורום.
היא חיקוי באפי עלוב, ואני עומדת מאחורי דבריי |פטיש|
אם כי קשה לי להאמין שממש לא נהנית לפני כן
זה לא שלא נהניתי... פשוט לא מצאתי אותה מופתית כמו אחרים. לא יודעת מה בדיוק לא עבד לי.
תסריטאית -זו סדרה מבריקה. כתיבה חכמה מאוד. ובכל זאת... אולי האנימציה החצי ילדותית, אולי העיסוק בכוכב גדול שעף על עצמו.. אין לי מושג מה לא עבד לי לגמרי, אבל זה לא שהסדרה לא טובה, אלא שלא נפלתי ממנה
אם כי אולי בעצם הבעיה היא שהיא לא מספיק דיכדכה אותך כי לא הרגשת מספיק מעורבת רגשית, כלומר שהיא בעצם לא הצליחה לעשות את מה שהיא עשתה עליך.
אולי. באמת היו פרקים לא קלים, אבל גם באמת לא הרגשתי מעורבת רגשית. אני חושבת שבאופן כללי קשה לי יותר להזדהות רגשית עם דמויות מצוירות.
חלק ממה שמעולה בסדרה זה שזאת סדרה על אנטי-גיבור גברי כמו מד מן, הסופרנוס, דקסטר, שובר שורות - שבהם הגיבור מושחת ומגעיל בכל כך הרבה דרכים ובכל זאת הנטייה של הקהל היא להעריץ אותו. ובתוך הסדרה הזאת הם עשו סדרה כזאת (פילברט) ומתייחסים לכמה זה בעייתי.
לא ראיתי את הסדרות האלה, כנראה מהסיבה הזאת. אני לא רוצה להזדהות עם דמויות חביבות שמתגלות כנבזיות.
האמת שאני לא זוכר מספיק טוב את מה שקרה בפרקי הסיום. כבר עברה שנה וראיתי את הפרקים האלו רק פעם אחת.
את הסדרה עצמה אני חושב שראיתי איזה 3 פעמים מההתחלה (ככה שאת המחצית הראשונה של עונה 6 ראיתי רק פעמיים)
לא נשמע שיעניין אותך לראות אותה שוב, אבל אני הרגשתי שכל צפיה חוזרת מעמיקה אותי יותר ויותר בחוויה של הסדרה.
אני לא פוסלת, אבל זה לא יקרה עכשיו. אין לי ספק שיש שם רבדים נוספים. גם קראתי השבוע בוואלה, שעפו עליה ברמות אחרות, שעונה 6 בעיניהם היתה פחות טובה ואחידה. לדעתי זה בדיוק ההיפך. כל המאורעות הזדקקו לעונה הזאת ולכך שהגיבור הראשי כבר לא יכול להתחבא מאחורי השכרות שלו וחייב להתמודד באמת עם המעשים שלו.
קצת מזכיר לי את עונה 6 של באפי, שגם מאוד מאוד אהבתי.
כי לצד כל הדברים המעמיקים על מוסריות, מערכות יחסים, דיכאון ועוד יש המון המון הומור שטותי מטורף: הרבה מאוד puns, כל מיני עלילות צד הזויות של טוד, סתם מילים מתחרזות. לפעמים סתם visual gags גדולים שקשורים לחיות.
לגמרי. היה איפיון דמויות נהדר, גם באופי וגם על פי הדמות המצוירת, עם פרטים שרלוונטים לכל אחד. את טוד בהתחלה לא כל כך אהבתי, או בעיקר לא הבנתי למה הוא דמות ראשית. אבל הוא התחבב עלי. בעיקר הריצה שלו :-D
חוץ מזה יש כל כך הרבה דברים הם פשוט עשויים בצורה כל כך יפה. למשל שילובים של פלאשבקים. למשל בפרק שעוסק בילדות של אמא של בוג'אק בבקתה ובמקביל הוא נמצא בבקתה בהווה. או הפרק שכולו נראה דרך המוח הלוקה בדמנציה של אמא של בוג'אק. או הפרק שכולו הנאום שבוג'אק נושא בהלוויה של אמא שלו.
מסכימה. אלו היו פרקים מעולים. מאוד אהבתי גם את הפרק האילם מתחת למים, שהוא היה היחיד שהיה קצת סטנד אלון ביחס לסדרה. מאוד אהבתי שהיתה המשכיות מדויקת ורציפה בין פרקים ובין עונות. לא היה כמעט רעיון או אירוע שלא זכה להתייחסות נוספת ומעמיקה. ולכן אני חושבת שהתסריט שם מבריק.
באמת חוזר לי עכשיו למשל עם עניין ג'וס ווידון אז לחשוב שוב על על השואוראנר בסדרה פילברט שהתעקש שהוא לא מחפיץ נשים, אבל היה נוראי.
כן, אין ספק שהם ניסו להכניס לתעשייה ולהציב מראה על הזיוף וההתנהגות הכביכול מתקדמת.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
שטחי זה טוב :-):

היא חיקוי באפי עלוב, ואני עומדת מאחורי דבריי |פטיש|

זה לא שלא נהניתי... פשוט לא מצאתי אותה מופתית כמו אחרים. לא יודעת מה בדיוק לא עבד לי.
תסריטאית -זו סדרה מבריקה. כתיבה חכמה מאוד. ובכל זאת... אולי האנימציה החצי ילדותית, אולי העיסוק בכוכב גדול שעף על עצמו.. אין לי מושג מה לא עבד לי לגמרי, אבל זה לא שהסדרה לא טובה, אלא שלא נפלתי ממנה

אולי. באמת היו פרקים לא קלים, אבל גם באמת לא הרגשתי מעורבת רגשית. אני חושבת שבאופן כללי קשה לי יותר להזדהות רגשית עם דמויות מצוירות.

לא ראיתי את הסדרות האלה, כנראה מהסיבה הזאת. אני לא רוצה להזדהות עם דמויות חביבות שמתגלות כנבזיות.

אני לא פוסלת, אבל זה לא יקרה עכשיו. אין לי ספק שיש שם רבדים נוספים. גם קראתי השבוע בוואלה, שעפו עליה ברמות אחרות, שעונה 6 בעיניהם היתה פחות טובה ואחידה. לדעתי זה בדיוק ההיפך. כל המאורעות הזדקקו לעונה הזאת ולכך שהגיבור הראשי כבר לא יכול להתחבא מאחורי השכרות שלו וחייב להתמודד באמת עם המעשים שלו.
קצת מזכיר לי את עונה 6 של באפי, שגם מאוד מאוד אהבתי.

לגמרי. היה איפיון דמויות נהדר, גם באופי וגם על פי הדמות המצוירת, עם פרטים שרלוונטים לכל אחד. את טוד בהתחלה לא כל כך אהבתי, או בעיקר לא הבנתי למה הוא דמות ראשית. אבל הוא התחבב עלי. בעיקר הריצה שלו :-D

מסכימה. אלו היו פרקים מעולים. מאוד אהבתי גם את הפרק האילם מתחת למים, שהוא היה היחיד שהיה קצת סטנד אלון ביחס לסדרה. מאוד אהבתי שהיתה המשכיות מדויקת ורציפה בין פרקים ובין עונות. לא היה כמעט רעיון או אירוע שלא זכה להתייחסות נוספת ומעמיקה. ולכן אני חושבת שהתסריט שם מבריק.

כן, אין ספק שהם ניסו להכניס לתעשייה ולהציב מראה על הזיוף וההתנהגות הכביכול מתקדמת.
בואי נקבע שעוד שנה מהיום נתחיל צפיה חוזרת משותפת בבוג'אק הורסמן נוכל לדון בהכל במקביל.

עכשיו תני להרגע מהידיעה שלא ראית אפילו את שובר שורות.
(אני בטוח שגיליתי את זה גם בעבר, ואני בטוח שאני אשכח את זה גם בעתיד, זה לא הופך את זה לפחות הלם)

מילי08

Well-known member
בואי נקבע שעוד שנה מהיום נתחיל צפיה חוזרת משותפת בבוג'אק הורסמן נוכל לדון בהכל במקביל.
יאללה, דיל.
עכשיו השאלה מי מבין שנינו בעלי הזכרון החלש, יצליח לזכור את זה
עכשיו תני להרגע מהידיעה שלא ראית אפילו את שובר שורות.
אני יודעת שהסדרה אמורה להיות מעולה, אבל קשה, קשה לי עם סדרות שמפארות, בדרך זו או אחרת, את עולם הפשע. לא יכולה להגדיר בצורה מדויקת מה מפריע לי, ונדמה לי שמישהו כאן כבר הסביר לי שהרעיון הוא לא לקדש את הפשע בשובר שורות אלא להציג את העולם הפנימי של האנשים, אבל חבל לי שזה לא מספיק "רומנטי" ליצור סדרה איכותית על... נגיד הורה שהולך לעבוד כמנקה רחובות כי נגמר הכסף. קונספט של פשע ומעבדת סמים נתפס כמושך יותר.

Lhuna3

Well-known member
יאללה, דיל.

אני יודעת שהסדרה אמורה להיות מעולה, אבל קשה, קשה לי עם סדרות שמפארות, בדרך זו או אחרת, את עולם הפשע. לא יכולה להגדיר בצורה מדויקת מה מפריע לי, ונדמה לי שמישהו כאן כבר הסביר לי שהרעיון הוא לא לקדש את הפשע בשובר שורות אלא להציג את העולם הפנימי של האנשים, אבל חבל לי שזה לא מספיק "רומנטי" ליצור סדרה איכותית על... נגיד הורה שהולך לעבוד כמנקה רחובות כי נגמר הכסף. קונספט של פשע ומעבדת סמים נתפס כמושך יותר.
אני חושבת ששובר שורות עושה ההיפך מלפאר את הפשע.
אני באמת מבינה את הרתיעה שלך מסדרות שעוסקות בנושא, גם אני קצתי בעיסוק בעולם הזה, מאוד. אני לא מנסה לשכנע אותך. אבל רק להגיד שזו סדרה עם עומק, עם איכות מהטובות ביותר שהיו, ושהמסר שלה הוא לא רומנטיזציה של עולם הפשע אלא לדעתי הפוך מזה.

מילי08

Well-known member
אבל רק להגיד שזו סדרה עם עומק, עם איכות מהטובות ביותר שהיו, ושהמסר שלה הוא לא רומנטיזציה של עולם הפשע אלא לדעתי הפוך מזה.
כן, אמרו לי את זה, אבל יש בי איזו התנגדות פנימית.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
יאללה, דיל.
לקח לי זמן להזכר על מה דיברתי בציטוט הזה שלי.
אז את אחראית
אני יודעת שהסדרה אמורה להיות מעולה, אבל קשה, קשה לי עם סדרות שמפארות, בדרך זו או אחרת, את עולם הפשע.
בסדר,
אז תראי לפחות את מד מן.

keren or5

Well-known member
אני חושבת ששובר שורות עושה ההיפך מלפאר את הפשע.
אני באמת מבינה את הרתיעה שלך מסדרות שעוסקות בנושא, גם אני קצתי בעיסוק בעולם הזה, מאוד. אני לא מנסה לשכנע אותך. אבל רק להגיד שזו סדרה עם עומק, עם איכות מהטובות ביותר שהיו, ושהמסר שלה הוא לא רומנטיזציה של עולם הפשע אלא לדעתי הפוך מזה.
אני חושבת שזו בהחלט הייתה כוונת היוצר לא לפאר את הפשע, אבל לצערי אני מרגישה שהרבה פספסו את זה, ויש סיכוי שמילי תראה ותרגיש שהיצירה גם עושה את זה (במקרה שלה זה יהיה לרעה), אני מקווה שהיא תראה ואני מקווה שהיא גם תבין את הביקורת הנכונה, אבל לאור איך שהמון אנשים פירשו את הסדרה אני לא בטוחה שזה דבר שאפשר להבטיח.

למעלה