האם אתן/ם עובדים/ות ?

ronnieyuval

New member
בינתיים טפו טפו טפו ../images/Emo57.gif

קצת בחילות וצרבת אבל חוץ מזה הכל בסדר. כמובן יש את הבעיה ההורמונלית הידועה שלי, אבל זה UNDER CONTROL עם טיפול תרופתי. ראינו דופק לפני שבועיים! בשבוע הבא שוב רופא והוא בטח יתחיל לשלוח אותי לכל מסכת הבדיקות... תשמעי, אם צברת חופשה וימי מחלה אז את בהחלט יכולה לנצל את זה. נראה לך שיש סיכוי שיתנו לך לעבוד מהבית, לפחות כמה ימים בשבוע? אם כן אז זה מעולה! אני אגיד לך מה הבעיה שלי עם מטפלות - מטפלת היא אשה יחידה שאין עליה שום פיקוח. כמובן אלא אם המטפלת היא הסבתא של התינוק... וגם אז יש עם זה בעיות. בגן לפחות יש עוד מטפלות ביחד איתה, וכולן מפקחות זו על זו. אחרי כמה סרטוני זוועה שראיתי ב-TLC, לא הייתי מוכנה להשאיר את יובל עם אדם בודד שיכול לעשות ככל העולה על רוחו. אני לא אפרט כי זה זוועה אבל את יכולה להבין לבד. אצל יובל בגן לכל כיתה יש קירות זכוכית, ככה שגם הגננות האחרות רואות כל מה שקורה בכל כיתה. יש כניסה חופשית להורים ולעובדים בכל שעות היום, יש פיקוח ושמירה על חוקים, כל הגננות מחוייבות לדעת CPR... בנוסף אני יודעת שיש סדר יום קבוע ולא סתם תוקעים אותם מול הטלויזיה. אלה השיקולים שלי נגד מטפלת אישית ובעד גן, גם אם הבייבי קטן. בהרבה מקומות עבודה יש DAY CARE במקום, שווה לברר! לגבי ההריון - מקווה שהכל בסדר (אם בא לך לפרט אפשר במסר)! האם את צריכה עזרה במשהו? מכיוון שאני מתחילה החודש קורס הדרכת הנקה שמסתיים באמצע מרץ, אשמח לעזור בנושא! גם בלי הקורס יש לי שנה וחצי נסיון אישי...

אוי זה כל כך מסובך

מטפלת או גן, את מאוד צודקת בטיעונים שלך ומצד שני אני כל כך לא שקטה להשאיר את הילד בגיל כל כך קטן, שעוד אין שום התעניינות או כישורים חברתיים, שמבחינה התפתחותית אין שום תועלת בסביבת ילדים אחרים, בגן שבו יש הרבה ילדים, ואין תשומת לב ממש אישית לכל ילד. מי יודע כמה זמן הוא ישכב עם חיתול מלוכלך לפני שיחליפו לו. מה אם שתי הגננות מאכילות ילדים אחרים בדיוק כשהוא צורח ורוצה לאכול, הלב שלי נשבר רק מלחשוב על זה. מטפלת, לעומת זאת, איך אפשר לדעת אם אפשר לסמוך עליה? איך באמת מכירים אדם זר ונותנים בידיו את התינוק שלך? אז כמובן שאם אני אמצא מישהי אני רוצה שתהיה ישראלית, לא שזו תעודת ביטוח. כמובן שאחפש המלצות, אבל גם זה מי יודע. ואולי בכלל אני אהיה פרנואידית ואשתיל בבית מצלמות מכל הכיוונים. אני יודעת שזה נורא מסובך, ולצערי אין לי פתרון. אמא שלי תוכל להגיע אולי לשבועיים אחרי הלידה כדי לעזור לי קצת אבל זה הכל, ואין לי כאן משפחה ואני בקושי מכירה כאן שלושה וחצי אנשים. אולי אני צריכה להתחיל לבקר בגנים ולראות בעצמי. אולי אני צריכה כבר מעכשיו להתחיל לחפש ולראיין מטפלות. האמת היא שכל הנושא כל כך מפחיד אותי שאני די מדחיקה אותו וזה לא ממש פתרון יעיל... ההריון בסדר, יש לי קצת דלקות כליות ובעיות בתפקודי כליות ואני קצת בלחץ מזה. יש לי מחר תור לאיזה מומחה כליות במנהטן ונראה מה יהיה לו להגיד. נראה שהאנטיביוטיקות שנתנו לי כל ההריון בשביל הדלקות בדרכי השתן לא ממש פתרו את הבעיה והם לא עלו על זה שזה מתפתח לדלקת כליות... בקיצור קצת מפחיד אבל מכל הבדיקות האחרות עולה שהתינוק בסדר גמור. בדיקת הסוכר יצאה במרכז הנורמה והדופק והגודל של התינוק תקינים ושיהיה בריא הוא עושה אימונים בשחיית חתירה כל היום! אני מקווה שזה ייפתר על הצד הטוב ביותר. אני כבר לא ממש מתרגשת מרופאים, בעיקר אמריקאים. הכסת"ח שלהם מעודד אותם להפחיד שלא לצורך לפעמים, ואני משתדלת לקחת בערבון מוגבל. איזה כיף לראות דופק!! בפעם הראשונה שראיתי ממש התרגשתי, ואח"כ כששמעתי בדופלר בכלל הייתי בהלם מוחלט. עד היום בכל פעם שהיא מקרבת את המכשיר לבטן אני כולי נרעדת. איזה כיף!! אני מקווה שהבחילות והצרבות יעברו מהר. לפני כמה שבועות היו לי נורא צרבות ועכשיו הן די עברו. היום התחלתי חודש שביעי, והרגשתי כאבים משונים, כמו כאבי מחזור - היו לי כאלה בהתחלה אבל הם פסקו כבר מזמן, והיום שוב חזרו. מחר אני אשאל את הרופאה אם זה נורמלי. ולגבי העבודה, יהיו לי קצת ימי חופשה ומחלה וכו´ וסה"כ אני מאמינה שאני אוכל לקחת עוד בערך שלושה שבועות בתשלום מלא, ואח"כ לעבוד מהבית עוד איזה חודש. אני עוד לא יודעת אם יתנו לי אבל אני חושבת שבהינתן הבחירה שבין לקחת חופשה ללא תשלום ולא לעבוד בכלל לבין לתת לי לעבוד מהבית, הם יבחרו בלתת לי לעבוד מהבית. אחרי הכל אין מי שיחליף אותי והדברים רק ייערמו להם. אבל נחיה ונראה ונחזיק אצבעות. מה שכן זה לא יהיה משהו קבוע, אבל אני מקווה שאני אצליח למתוח את התקופה שלי בבית לשלושה חודשים... ואז אני כבר ארגיש טיפה יותר טוב לגבי להכניס אותו לגן (אולי...) הייתי שמחה לשמוע כל מה שבא לך להגיד בנושא הנקה. סיפרת לי על הקורס, זה נשמע ממש נחמד. אשתו של חבר לעבודה ילדה השבוע והוא בדיוק סיפר איך האחריות הדריכו אותה לא נכון וגרמו לה לכאבים ועגמת נפש נוראיים, עד שבא הרופא להציל את המצב עברו איזה יום וחצי. אז ספרי איך הולך! באיזה שבוע את?

iditbs

New member
לעדי, בקשר להנקה (אמנם לא נשאלתי)

ללא ספק התנ"ך בתחום הוא "ספר ההנקה" של דליה פלד. זהו ספר יפיפה (גם ויזואלית) מקיף מאוד ותומך באם המניקה (ובאשמתו הנקתי אני נבוכה מדי לומר כמה זמן.....)

אדרבא

דווקא כשלא שואלים מקבלים את העצות הכי טובות. את יכולה אולי למצוא לי לינק? לא יודעת אם אני אוכל להשיג אותו כאן אבל אני אבקש מההורים לשלוח לי.

iditbs

New member
אפשר להשיג on line ב:

http://www.stmus.com/book_covers/pregnancy/1pergnancy.html

efrat100

New member
עוד משהו בקשר להנקה...

חברה שלי ילדה כאן לפני שלושה שבועות, ואצלנו בבתי חולים יש משהו שנקרא "יועצות הנקה" - Lactation consultants - והן באו אליה והסבירו לה בדיוק מה צריך לעשות וכל 4 שעות באו לבדוק אם הולך לה טוב, הביאו לה לנסות את כל המכשירים - בקיצור, היא לא היתה צריכה חוץ מהן שום דבר, הן היו ממש נהדרות. זה באמת הרבה יותר קל שאפשר להתייעץ עם מישהי שיש לה הרבה נסיון והיא עוזרת במקום (עם המיקום, הם הילד והכל). תבררי אם בבית חולים שאת הולכת ללדת יש משהו כזה, אם כן - את מסודרת. אפרת

ronnieyuval

New member
רק לשים לב טוב טוב ש....

שזו באמת יועצת הנקה, ולא אחת האחיות במחלקת יולדות, כי אלה בד"כ לא יודעות מהחיים שלהן. אמורה להיות יועצת הנקה בכל בי"ח שמכבד את עצמו, אבל לפעמים את צריכה לבקש שהיא תבוא כי לא תמיד הן באות לבד.

ronnieyuval

New member
למה נבוכה? את צריכה להיות גאה!

אני הנקתי כשנה וחצי, ולו יכולתי הייתי ממשיכה.

סנדייז

New member
עידית למה נבוכה?להניק זה דבר נפלא

ומאוד מאוד בריא לילד . אני הנקתי את שני הילדים שלי 10 חודשים. עדי אם החלטת שאת רוצה להניק,תנסי ללדת בבית חולים שמעודדים הנקה ושיש שם יועצות הנקה.זה מאוד עוזר ומקל.מה עוד אם מסביבך תהיינה נשים מניקות אתן תוכלנה ללמוד ולהתייעץ אחת עם השניה. עדי בלידה כמו גם בקורס הכנה ללידה יש כמה גישות כשבעקרון זה מחולק לגישה הקונבנציונלית ולגישה הטבעית שזורמת עם האשה ההרה. אני מתומכיי הגישה הטבעית.עשיתי קורס הכנה ללידה לפי הגישה וכן ילדתי בבית חולים שיש לו אוריינטציה ללידות טבעיות(בי"ח משגב לדך-בירושלים) בבית חולים עם גישה כזו,הם זורמים עם היולדת ,את בוחרת באיזו דרך את רוצה ללדת(אני ילדתי בקריעה,חברה ילדה בשכיבה על הרצפה כשהיא שוכבת לצד)הוצמדה אלי בחורה בנוסף למילדת שטפלה בי בשמנים ובמסאז להקלת כאבים. את יכולה לבקש ללדת בעוצמת אור חלשה,עם מוזיקה .ללדת במים וכו . במקום כזה מעודדים להניק,שזה מאוד עוזר ליולדת לאחר לידה הן ברמת ההדרכה והן ברמה הרגשית והתמיכה. מה שכי הכי חשוב בנוסף לכל זה לבדוק שהבית חולים טוב גם ברמה מקצועית. לכל מקרה טפו טפו טפו טפו
. ככל שזה יתקרב אני בטוחה שהנושא ידובר הרבה. ד.א עד מהשלומך.מה,החלטת לעשות סקי?לא שמעת על אתריי סקי מסודרים
חג שמח
ושבת חמימה
דרורה

טוב אז ככה

דרורה מיום ליום את מתגלה כאוצר של מידע
, אולי תכתבי ספר? לגבי הלידה ובית החולים והכל, לא עשיתי מזה עניין. אין לי שום מושג איך אני רוצה ללדת, למען האמת לא כל כך חשוב לי איך העיקר שיהיו משככי כאבים ושהרופאים יהיו טובים. בית החולים שאני אלד בו נחשב מצויין וקיבלתי המלצה על המרפאת נשים ועל הרופאים המיילדים שאחד מהם יילד אותי, חוץ מזה אני חושבת שהם תומכים בהנקה כי במסגרת מגוון הקורסים שלהם הם מציעים גם קורס הכנה להנקה שבהמלצתה של רוני אני מתכוונת לקחת בנוסף ללמאז. אני מניחה שיש להם שם יועצות הנקה אבל כשאני אלך לקורס ולסיור בבי"ח אני אברר את כל הדברים האלה. בינתיים המליצו לי על איזה ספר ואני אשתדל לקנות גם אותו. כן, אני בהחלט מתכוונת להניק אם רק אצליח. אני יותר מתרכזת באחרי הלידה, לא כל כך מתמקדת בלידה עצמה איך ולמה, כי כאן מחזיקים בבית חולים בקושי 24 שעות וזהו, מעיפים הביתה. בית החולים נחשב טוב ויש שם פגיה ויחידת טיפול נמרץ ילודים ברמה אחת מהגבוהות באיזור וזה יותר חשוב לי מהכמה שעות (או מקסימום ימים) שאני אהיה בחדר לידה. ולגבי סקי, כנראה מישהו שם למעלה חשב שזה לא בסדר שאני ארבע שנים פה ומעולם לא ניסיתי סקי אז הוא החליט להכריח אותי לנסות
מה שכן, עכשיו בטוח שאני לא אלך לנסות את זה לעולם. אני מתה מכאבים בעצם הזנב ולא יכלתי לישון בלילה. החלטתי לא לצאת מהבית בכלל עד יום שלישי (למזלי יש סופשבוע ארוך בגלל מרטין לותר קינג). אז יאללה, חזרה לכביסות ולנקיונות ולגיהוצים. שבת, לא? הבישולים זה מחר.

ronnieyuval

New member
לידה והנקה

לידה היא דבר נפלא, וכן גם ההנקה. גם אני הינקתי תקופה ארוכה (כשנה וחצי) ולולא ההריון הבעייתי שלי הייתי ממשיכה. אין כמו הנקה! מסיבה זו אני מתחילה בסוף החודש הזה קורס מדריכות הנקה! לגבי הלידה - המממ..... לפני שילדתי גם אני דגלתי בלידה טבעית, אבל אני חייבת לציין שזה קל לדגול וקשה ליישם. באופן אישי, הלידה שלי התקדמה מאוד מהר. הצירים שלי לא התחילו לאט לאט והתגברו, כמו שבד"כ צפוי, אלא התחילו ישר על ההתחלה כל 3 דקות, באורך דקה כל ציר. במצב כזה שאין כמעט הפסקה בין ציר לציר וזמן להבין בכלל מה פה קורה פה, הגעתי לביה"ח כל כך כאובה (ומקיאה, ומכווצת), שמיד נשכחו כל ההבטחות וייללתי שיביאו סמים - ומהר! ואני חייבת לציין שאני מברכת על כך! אין לי ספק שבלידה הבאה אדאג שהמרדים יישב כמה שיותר קרוב לחדר שלי (אם אפשר לחדר השינה בבית עוד יותר טוב...) ושהאפידורל יוכנס ברגע שאני מגיעה לביה"ח. הלידה שלי היתה כל כך חלקה ולא כואבת, ממש לא התעכבה, להיפך! מהרגע שקיבלתי את האפידורל נרגעתי, השרירים נרפו, והפתיחה רצה... יובל נולדה תוך פחות מתשע שעות מרגע הציר הראשון. בלי חתך, ובלי בטיח. היה נפלא! לדעתי הכי חשוב לא לסגור את עצמך בפני אופציות אחרות, ולא להגיד "אני רק X או Y" כי דברים משתנים, והכי גרוע אח"כ זה להתחרט או להרגיש שפספסת או ש"נכנעת" כי אין דבר כזה. כל לידה היא נפלאה, ובאמת יותר חשוב בעיני להתרכז באחרי ולא בלפני. זה הרבה יותר משמעותי. עדי - למה מוציאים מביה"ח אחרי יממה? אני נשארתי שני לילות ולפי מיטב ידיעתי זו גם המדיניות בניו ג´רזי. תבררי!

אני מרגישה

שאני לא יכולה להחליט החלטות עקרוניות כאלה לגבי משהו שעוד לא התנסיתי בו בחיים ואין לי מושג ירוק איך הוא ייראה, ירגיש או ישפיע עליי. ולכן אני אפילו לא מנסה, מה הטעם להחליט כך או אחרת כאשר כשאגיע לשם דברים ייראו לי שונים במילא... בגלל זה אני לא משקיעה בזה מחשבה, מה שייראה לי נכון באותו זמן הוא מה שיקרה, וגם אם לא, לידה זה דבר שחולף ומה שחשוב זה הבריאות של התינוק. בקשר לבית חולים, ככה אמרו לי כאן, שעקרונית מוקצבים שני לילות אבל אם את מגיעה לבית חולים נניח בערב, יולדת רק בבוקר, כבר בצהריים למחרת את בבית. אבל נחיה ונראה

ronnieyuval

New member
שני לילות

נספרים מהלידה, לא מההגעה לביה"ח. בכל אופן, נראה לי שהפעם אני דווקא הייתי מעדיפה לצאת משם כמה שיותר מהר ולחזור הביתה לנסיכה שלי.

ronnieyuval

New member
אני בשבוע 10 בערך...

אני אומרת "בערך" כי אני לא סופרת הכי מדוייק הפעם - הזמן עובר לי כל כך מהר ואין לי זמן להתעמק אם זה שבוע 9+4 או 10+2... אבל זה בסביבות ה-10.
לגבי ההנקה - קשה מאוד לעשות את זה על רגל אחת (כלומר - לתת הסברים כלליים). יש כל כך הרבה לדעת! הקורס שתקחי הוא התחלה טובה. תכיני את עצמך כמה שיותר! אכפת לך לקרוא באנגלית? אם לא אז לכי כבר עכשיו ורכשי לך ספר נפלא בשם "SO THAT´S WHAT THEY´RE FOR!" מאת JANET TAMARO. הספר הזה פשוט נהדר - גם כתוב בשפה יחסית קלה ולא מעיק כמו ספר רפואי, גם מאוד אינפורמטיבי ועוזר לפתור בעיות (לפעמים עוד לפני שצצו), וגם כתוב מיד ראשונה ונסיון של אשה שגם אספה סיפורים של אחרות. שווה ביותר! ושווה לקרוא כבר עכשיו! תספרי לי אם קראת. עוד לא נתקלתי בספר דומה בעברית (לפי מיטב ידיעתי לא תורגם). עניין הגן הוא בעייתי. כן - כדאי לך לבדוק כבר מעכשיו! אני יכולה להגיד לך שאצל יובל יש חוקים מאוד רציניים לגבי הדברים שהזכרת, כולל החלפת חיתול (מחליפים כל שעתיים מקסימום) והאכלות (התינוקות אוכלים לפי צורך, לא לפי שעה מסויימת כמו שהגדולים), ויש יחס קבוע שאין לרדת ממנו בין ילדים למטפלות. אני חייבת לציין שמעטות הפעמים ששמעתי בהן תינוק צורח כשבאתי לגן, גם באמצע היום ללא התראה! תראי, הגנים כאן הם לא כמו בישראל. אין דבר כזה שאסור להכנס לגן באמצע היום, אין דבר כזה שמישהו יאסוף את הילד במקומך ללא התראה, אפילו אי אפשר להכנס למבנה ללא כרטיס מגנטי! אין להם אפילו טלויזיה אחת בכל הגן. יש חוגי העשרה (גם לתינוקות! מוזיקה וכו´), ופעילות קבועה מראש לכל יום ושעה. את מקבלת פירוט על כל פלוץ שהילד עשה או לא עשה בדף יומי ובו כתוב מתי הוחלפו חיתולים, מה היה בפנים... מתי אכל, מה אכל, וכמה, הפעילויות לאותו היום ואם היה משהו לא בסדר. ככה זה אצלנו בכל אופן. אם כבר לוקחים מטפלת, אני ללא ספק הייתי עושה ביקורי פתע, שמה מצלמות, וכל זה. ואני לא הבנאדם הכי היסטרי בעולם! ממש לא! אבל כשזה נוגע לילדים שלי אני לביאה. עדיין מספיק שתפסתי אותה פעם אחת, ואני אוכל את עצמי כל החיים על הפעם האחת הזאת שהילדה סבלה.

Lina nj

New member
מסכימה לגמרי

אומנם מסרתי את טלי לגן רק בגיל שנתיים, זה לא בגלל שלא רציתי מקודם, אלא כי לא מצאתי גן שנראה לי. אך מהנסיון הרב שלי עם מטפלות - אחת פשוט נעלמה, בלי להודיע או משהו, ואחרת - אצל ילדיה התגלתה מחלה זיהומית איומה שבדרך בלל נובעת מתנאים לא הגייניים בבית. והיא הגיעה אלי בהמלצתה של חברה טובה! גם ההיא לא ידעה מזה, כמובן. פלוס הילד יושב בבית עם אדם אחד שמתעייף מזה בדיוק כמוך ואפילו יותר. בגן יש פיקוח, השגחה על המתרחש והילד נמצא עם עוד ילדים, עודה דברים מעניינים ומגוונים. עדיין, אם הילד החדש שלי הייתה רוצה להשאר בבית עד שנה. כיף לשנינו

קרן משם

New member
גם אצלנו 3 שנים חופשת לידה

וכעת עבר חוק שלתאומים ושלישיות 6 שנים! אז אני יושבת לי בשקט ועושה מה שמתאים לי....הכסף זורם למרות שהוא לא רב!

גילי מק

New member
גם בקנדה המעסיק משלם דמי לידה

בקנדה המעסיק משלם ליולדת במשך שנה שלמה משכורת נטו (שכמובן לא כוללת תוספות למיניהם). כמו כן הוא מחוייב לשמור עבודה במשך שנה זו.

אני עובדת

ומכוונת להמשיך לעבוד מיד לאחר חופשת לידה קצרצרה שאיכשהו אצליח לגרד כאן... מעניין אותי מאוד לשמוע מאמהות אחרות שעבדו או עובדות וחזרו לעבודה די מיש לאחר חופשת לידה, איך ההתמודדות? למה אני צריכה לצפות?

למעלה