האם הידע וניסיון החיים שלנו

נועה,תקשיבי חמודה!

אף אחד שלא משדר בתדר שלך,לא יוכל להתקרב לנימי נפשך,ולכן לדעתי,חבל'ז! רק לדעתי! זהו פורום שנקרא העצמה אישית,והתרגלתי לנושא שלו,ואי לכך אני סבור שמה שאת משדרת לי הוא לא ממש העצמה,ומכיוון שאני חייב לפגוע בנימי נפשך,ע'מ להסביר את עצמי,או לספק לך הסברים,לגבייך,(כמו גם ההיפך),אז בואי ננוח קצת,בסדר? איך אמר פעם המורה שלי למתמטיקה? "יומיים לפני בחינה לא ללמוד,לבלות,ולא לחשוב על המבחן"... נחכה קצת,כי "באשר יגורתי בא לי".... וכבר כתבתי לך אוטוטו.....אמרת תודה,ועברת לפסים שבגללם היו כאן מלחמות אז את לא אשמה-זה אני! נדבר כבר בהזדמנות..... קחי
,שלא תחשבי שאני מלא בכעסים....

שכחתי לתת לך את המתכון לנימים שלי..

את לא אמורה לעשות כלום,תמשיכי להיות עצמך,בלי להתאמץ, ואם תפרטי לי,אני אודיע לך,את כבר תרגישי לבד... אני חוזר בי מההצעה המגונה לנסות לעשות משהו שאת לא אמורה לעשות באופן מלאכותי. כבר אמרתי לך,שוחחי איתי בחופשיות,וגם אם תיזרי לי מלח על הפצעים,אני אלקק,ואומר לך
,כי אני תמיד מבקש מהסובבים אותי: "תקרעו אותי לגזרים,ותשפכו הכל,רק ככה אני חי טוב יותר..."

נועָה

New member
../images/Emo135.gifעוזי, תצחק, תצחק... ../images/Emo78.gif

שכחתי שאתה לא אשה, אז אתה לא מת לדבר על הרגשות שלך. זה לא נושא לדיון... הנושא לדיון הוא רק הרגשות שלי. בסדר גמור מצדי. אני דווקא אוהבת את זה... בנוגע אליך - מה שלא מעצים אותך ואני ממשיכה לדבר איתך עליו, גם לא מעצים אותי. אז אני משוגעת אבל לא פסיכית. אין לי מושג מה הלך כאן בעבר, אבל יש לי מושג איזה דברים היו בעבר שלי ולא היו מתאימים לי. ובקשר לתדר, אני קולטת רק בתדר אחד, אבל משדרת במספר תדרים. וכשאני מרגישה שזה לא בתדר שלי, עוד לא החלטתי סופית איפה נמצאת הבעיה. האם זו התחנה או האם זו העוצמה או החולשה של הווליום. אבל בטח אקבל תשובה גם בקשר לזה. וזה בסדר גמור מצדי - לנוח. לא הרגשתי שאתה כועס עלי. כעסת ולא הרגשתי? וויי, וויי. ותודה על הפרח. שיהיו לך אחלה של שחיות בים.

רגין1

New member
מונע ומסיג לאחור

ניסיון רלוונטי לסיטואציה מסוימת שלעולם תהיה חד פעמית. אין סיטואציה זהה משום שגם אני לא אותו אדם שהייתי אפילו לפני שעה. אם אני מנסה ליישם את הנסיון והידע שרכשתי על לכאורה אותה סיטואציה ברור שאני אנחל מפלה קשה שגם תגרום לי ליסוג לאחור. כל רגע ורגע הוא שונה גם אם מעורבים בו אותם אנשים. ניסיון החיים שלנו אקטואלי לפרק זמן קצר ביותר. לאחריו הוא פג תוקף. אמרה ידועה היא "כל החיים לומדים ובסוף מתים טפשים". טפשות במובן של חוסר ערך לכל מה שהתנסינו בו עד לרגע זה. הסתמכות על ניסיון העבר משולה לריצת הארנב של עליסה. רצים ריצה מטורפת רק כדי לגלות שעומדים במקום.

אז רינת,יש לי שאלה ברשותך!

מה זה נסיון חיים? את מבטלת את זה שלך? לא ממש מבין אותך בקטע הזה,אשמח אם תשיבי לי על השאלות הללו.

רגין1

New member
קודם כל הבהרה

זה לא ניסיון החיים שמסיג אותי לאחור אלא השימוש הקלוקל בו. אני לא מבטלת את ניסיון החיים כי אני לא יכולה. אני לא יכולה למחוק מהראש שלי וגם מהלב את כל מה שנצבר בהם עד לרגע זה. אני כן יכולה לעשות בהם שימוש מושכל, כלומר להגיד "הכל טוב ויפה לאותו רגע ולאותה הסיטואציה בה התרחש הדבר". אני לא נוטה לבטל גם דברי אחרים כי מניסיונם הוא נאמר ולהם יתכן והוא נכון להם. בוא ניקח לדוגמא מקרה שכיח. אני ואדם נוסף עומדים על שפת המדרכה במטרה לחצות את הכביש. מכונית מתקרבת והאדם השני אומר לי שאפשר לחצות את הכביש. האמירה הזו מתבססת על אומדן יכולתו ומהירות הליכתו אבל זה לא רלוונטי לגבי כי היכולות שלי שונות. ולא רק זה, אלא שעל בסיס ניסיונו הקודם הוא חוצה את הכביש אבל לא לוקח בחשבון את מי שנוהג במכונית באותו הרגע - גורם שלישי = סיטואציה שונה ולכן הטיפול בא צריך להיות שונה. הדוגמא הזו מאד פרוזאית ואילו הייתי מביאה כאן דוגמאות מהטיפול בלקוחותי, כלומר, עירוב של מספר אנשים במצבים שונים, זה היה בא לידי ביטוי ביתר שאת. אנחנו חושבים שאנחנו לומדים אבל הסקת מסקנות נכונה רק לגבינו כאנשים מתפתחים ולא לגבי המצבים אותם אנו בוחרים .

אם כך...

כמה פעמים ביטלתם משהו חדש ששמעתם על בסיס הטענה: "אבל מהניסיון שלי, זה לא עובד כך.." או "מניסיוני זה אחרת" או "מה פתאום, זה קישקוש" וכד'...??? מה עשיתם באותו הרגע בראש? מהו התהליך שעבר בראשכם באותו הרגע ממש? מיקי

אני מנוע מלענות לך,תקרא מה כתבתי

בתגובה לשאלה המקורית! מה,יכול להיות שאני כזה מושלם?

עוזי ? לא קרה לך מקרה כזה?

שבו הסתמכת על ההגיון שלך (שבעצם מורכב מהניסיון חיים שלך) או על מה שאתה כבר יודע, בכדי לבטל או רק להטיל ספק במשהו שמישהו אחר אמר? מיקי

מה זאת אומרת,מיקי?

כמובן שזה קרה לי!!! אני כל הזמן משתמש במה שאני יודע,"עד עכשיו",בכדי לשפוט בין טוב לרע, וגם על מנת לקבל או לא לקבל את מה שאני שומע! כולנו כאלה,אין מתחמקים,כל השאר סיפורי פוגי! מה שכתבתי למעלה מתייחס,מיקי,לנסיון קלוקל נניח,שגורם לאנשים לא להתנסות שוב בחוויה שמזכירה להם חוויה שלילית, למשל,סתם משהו שבא לי לראש: היית במסיבה והזמנת מישהי לרקוד,והיא סירבה לך בעדינות. וניסית שוב,וזה לא הלך... יש כאלה,שזה הספיק להם,פעמיים,ויותר הם לא יזמינו,כי החוויה שהם עברו, כאשר יזמו,היתה שלילית מבחינתם. ויש כאלה,שינסו תמיד! מיקי,מה שלומך,ואיך אתה מרגיש כן עכשיו מזווית הניהול הזמני? אתה מרגיש אחרת,מפעמים קודמות? האם אתה חווה משהו אחר? אני חושב שאתה אחלה,אתה יודע,תמיד היה כייף לשוחח איתך,ומה שמייחד אותך שאף פעם לא סיפקת לי סיבה טובה לריב איתך.. רוצה לריב?

אם זה קרה לך...

האם באותו הרגע שמת סימן קריאה או סימן שאלה? אם שמת סימן קריאה, והרי שהניסיון שלך עוצר אותך מההיזדמנות לראות משהו חדש/שונה, ואם שמת סימן שאלה והרי שפתחת לך הזדמנות ללמוד משהו חדש.. מה דעתך? ולגבי הריב? בשביל מה? שהילדים ישחקו בפנינו
מיקי

מיקי!אל תגלה את התשובות שאתה

מעוניין לקבל.... למה אתה "מכין לי את שעורי הבית"? אתה המנחה עכשיו, התשובה שלי חיובית,אבל יש לי איזו בעייה...? מתי נגמרות השאלות? יש כאלה שטוענים שאני שאלן! אתה מכיר מישהו שלא שואל? דירסט אמר פעם,וגם אביבה,שמי שלא שואל שאלות,לא זקוק לתשובות=מאושר או משהו דומה..

מתי תחליט שזהו

נמאס לך להסתכל על בעיות ואתה מתחיל להסתכל על פתרונות? מתי תחליט שאתה לוקח את החיים היקום וכל השאר בקלילות? ומוכן לנסות ולהתנסות? ללכת עד הסוף עם השאלה ולא לעצור באמצע השאלה בגלל ששמת סימן קריאה? מיקי

רוב המשפטים שלי בפורום,מהיווסדו,

נגמרים ב: ....... איפה אתה רואה שאני לא מוכן להתנסות? אם הייתי מוכיח לך אחרת,האם תיקח את האחריות,ולהבא,נניח,לא תחפז?

נועָה

New member
מיקי, אני מתערבת בשיחה. ../images/Emo151.gif

א. מתי תחליטי שנמאס לך להסתכל על בעיות ואת מתחילה להסתכל על פתרונות? הרגע. אתמול. לפני שנה. לפני עשר שנים. מחר. בעוד עשר שנים. ב. מתי תחליט שאתה לוקח את החיים היקום וכל השאר בקלילות? ומוכן לנסות ולהתנסות? ללכת עד הסוף עם השאלה ולא לעצור באמצע השאלה בגלל ששמת סימן קריאה? היום, אתמול, שלשום. ומחר-מחרתיים- בטח ובטח. הדבר הכי טוב לעשות עם מסקנה ותובנה - הוא לשים סימן קריאה. ואחר-כך לשכוח מהעניין. להוציא אותו מהסיסטם. הדבר הכי טוב לעשות עם שאלה - הוא לשים סימן שאלה. אתה תמיד צריך לשאול את עצמך: האם הדבר הזה מהווה עבורי סימן שאלה או סימן קריאה? אם זה סימן קריאה, העניין מיצה את עצמו. למדת, התקדמת, עכשיו עולים כיתה. אם זה סימן שאלה - עוד יש לך מה לעשות שם. למה? כי אתה בחרת והחלטת שככה. כי זה אתה שלוקח אחריות על חייך
ועל מה אתה מכניס אליהם, מה אתה משאיר בתוכם ומה אתה כבר מוציא החוצה.

נועָה

New member
../images/Emo82.gif אם זה באמת דבר

שאני כבר מכירה מנסיוני שהוא לא עובד או לא מתאים לי, זה טפשי לנסות אותו שוב. כבר ניסיתי. עדיין לא טעים לי תרד. אפילו אם הפעם הוא מבושל בחמאה. אם זה משהו שלא מעניין אותי, לא תודה, אין לי בזה עניין. אם זה משהו שלא מעניין אותי, וגם אתה לא הצלחת להציג לי אותו בצורה שתעניין אותי, בבקשה, אל תאשים אותי... ואם זה משהו שמעניין אותי אבל זה הוא שלא מוצא חן בעיניי, לא תודה, זה לא נראה לי. האם זה באמת משהו חדש עבורי? או שזה משהו שכבר טחנתי עם עצמי. האם החידוש הוא משמעותי? האם זה משהו שאני זקוקה לו?

איך תדעי אם זה משהו חדש?

תוך כמה זמן את מחליטה באם רעיון חדש שמישהו מנסה להעביר לך הוא משהו שאת מכירה או משהו חדש? האם את מחכה עד שהאדם יגמור את הרעיון, או שברגע שאת מזהה משהו מוכר את כבר מחברת את זה לניסיון עבר כלשהו? עכשיו לא מדובר על תרד, אלא על רעיונות ודברים שהם קצת מעבר לזאת. אם זה רעיון שלא הועבר אליך באופן שהצליח לתפוס אותך - לחלוטין האחריות על המוסר. לעומת זאת - יש גם לך אחריות מסויימת - האחריות שלך על הלמידה שלך. האם הקדשת לזה מספיק מחשבה? האם בדקת במה זה שונה ממה שזיהית שאת מכירה? האם בדקת איפה זה כן יכול לעבוד? האם יכול להיות שזה משהו שטחנת עם עצמך כבר שעות על שעות, אך בהצגה החדשה פשוט יהיה איזשהו רעיון שיאפשר לך לראות את כל הנושא מזוית אחרת שלא חשבת עליה? האם כשאת מאבדת את הסבלנות בהתחלה, מכיוון שזה משהו שכבר טחנת עם עצמך שעות על שעות, האם את לא עלולה לפספס את אותו הדבר שיכול להוות שינוי בתפיסה של אותו נושא? איך תדעי אם החידוש הוא משמעותי אם לא תקשיבי עד הסוף ותבדקי אותו לעומק? איך תדעי אם זה משהו שאת זקוקה לו אם לא התנסית בו עדיין? מיקי

נועָה

New member
מיקי יקר,

בבקשה, תן לי קצת יותר קרדיט - שאני יודעת מה מוצא חן בעיניי ומה לא. בעבר - מאוד לא נתתי לעצמי לסמוך על האינטואיציה שלי. מה שלמדתי בשנים הקשות שלי היה - שמותר לי ושכדאי לי לסמוך עליה. ואני רואה אצלך ת'נשמה הענקית שלך. בראבו!

למעלה