הדמיה תלת-ממדית לצורך סביבת מחקר ריאליסטית

ב ן ח ו ר י ן

Member
מנהל
הדמיה תלת-ממדית לצורך סביבת מחקר ריאליסטית

פרויקט בשם "ICE DREAM" הוא פרויקט מעניין מאוד אשר מבצע הדמיה ריאליסטית תלת-ממדית של העברת קרחון קרח מאי ניופאונדלנד שבקנדה אל האיים הקנרים שבאוקיינוס האטלנטי על מנת להפיק ממנו מים. היופי בהדמיה הזו הוא שנלקחים בחשבון כוחות שונים ותהליכים אשר מתבצעים במהלך העברה כזו ואז משפרים את היכולת לתכנן פרויקט כזה בצורה נכונה, תוך עמידה על הקשיים במהלכו ותוך תיכנון נכון של השקעה כספית לצורך ביצועו. קישור לידיעה וסרטים המתארים את הפרויקט

sivan120

New member
המחשבים החליפו לנו את הדמיון...

אני כמובן אומרת את זה לטובה. אפשר לראות את ההשתלטות של המחשבים על תחום המשחקים, הבידור ובעצם בכל דבר אבל כאן המחשב ממש עוזר לתכנן ולדמיין מצבים שונים שבעבר מוח האדם היה צריך להתמודד איתם...

peach20

New member
אין לי מושג מה כתוב שם...../images/Emo13.gif

תוכלי להסביר בכמה מילים למה הכוונה???

פולספגן

New member
אני אנסה להסביר לך באמצעות דוגמא

נניח שיש לך שני תאים סרטניים מחוברים יחדיו ואת רוצה לבודד אותם. באמצעות ההתמרה הזאת, היא לוקחת את המקסימום וככל שאת מתרחקת, את מקבלת עוצמה חלשה יותר. את כמובן צריכה לנקות רעשים של מינימום מקומי. לאחר שהפרדת יש לך 2 מרקרים שכ"א צבוע בצבע אחר וכך זיהית את התא הסרטני. בהדמייה שהם עשו נראה לי שהם שילבו את זה עם התמרת הף (מקרה פרטי של רדון).

peach20

New member
אני לא מבינה משהו...איך זה קשור???

איך זה קשור לעניין ההדמיה הוירטואלית-ריאליסטית של העברת הקרחונים?

פולספגן

New member
אני הפשטתי את זה מאוד

יש לך כאמור גם מציאת קצוות וסימונם ועוד דברים שכן קשורים.

פולספגן

New member
קשה להסביר את זה על רגל אחת

אם זה מעניין אותך, קרא תחילה על Edge detection. כמו כן, קרא על Huffman שזה כפי שהסברתי מקרה פרטי של התמרת רדון ("סוג" של התמרת פוריה). כמו כן, מצרפת את הקישור לויקי שנראה לי ששם זה יהיה לך מובן יותר.

deathcaster

New member
אני אנסה להסביר

אני מסכים איתך ועם השבלול שלפולפגן ניסתה להסביר ויצא לה הסבר ולא מובן הקשרית לטענתכם. צביעת תאים כנגד מולקולות שמעידות על סרטן מבוצעת ע"י צבענים שאיך נגיד? לא תמיד יתנו לנו תמונה אידיאלית, לכן בתוכנות מחשב של ניתוח גרפי ישנן כל מיני מניפולציות במקרה של הדוגמה של פולספגן היא מתייחסת למניפולציה מסוג WATERSHED של תוכנת MATLAB שלמעשה לוקחת את כל נקודות הצבע במסך, מגדירה (אם הבנתי את השיטה נכון) את הנקודות הבהירות ביותר במשך כמקסימום צביעה (במקרה של הדמייה תרמית זה האיזורים החמים ביותר, או הקרים ביותר- מה שמחליטים, ובמקרה של התאים הסרטניים זה התאים הכי סרטניים או ליתר דיוק עם הכי הרבה מולקולות המעידות על תהליך סרטני), ואת כל הנקודות הבהירות פחות מגדירה כרקע, כ"רעש לבן" שאין להתייחס אליו, כך שהעיבוד התמונה הסופי שמתקבל רואים רק את הדברים החשובים ביותר (קרחון .....או תא במצב סרטני מתקבל), כך זה עובד במכשירי FACS, כך זה בוודאי עובד במיקרוסקופיה פלורסצנטית (ב-2 אלה אני מעיד מניסיון) וכך (אני מניח) שזה עובד בהדמייה תרמית (MATLAB אני מכיר די טוב, אבל לא בהקשר של הדמייה תרמית). אני מקווה שההסבר הזה מובן יותר לאלה שלא צבעו תאים סרטניים מעולם ולאלה לא עסקו בהדמייה תרמית.... ובטח לאלה שלא רדפו אחרי קרחון מעולם

deathcaster

New member
תיקון

שלפולפגן= שפולספגן "ויצא לה הסבר ולא מובן הקשרית לטענתכם"= ויצא לה הסבר מסובך ולא מובן הקשרית לטענתכם

פולספגן

New member
נתת הסבר יפה

יש לך מס' אי דיוקים, אך הם זניחים, כמו למשל שהיא לא מגדירה כרקע את כל הנקודות הבהירות פחות, כי לפעמים יש מינימום מקומי שהיא מסווגת בתור תא בפני עצמו ולכן חשוב להעזר בטכניקות לגילוי קצוות, כמו למשל מסנן סובל. כמו כן רוצה להוסיף, שבאמת בד"כ אין קשר בין הטכניקות שמבצעים להפרדת תאים סרטניים באופן ממוחשב (למשל שיטות מורפולוגיות) לבין ההדמייה שתוארה כאן ולכן מובן לי למה לא הבינו את ההקשר.

deathcaster

New member
תגובה

בתור אחד שהפעם האחרונה שנגע במטלאב...הייתה לפני 3 שנים (או יותר?) ...אז אני אקבל זאת כמחמאה

פולספגן

New member
בהחלט

אגב, מטלב עבר הרבה שינויים בשנים האחרונות, אז כדאי לך להתעדכן ...

deathcaster

New member
תגובה

אין לי שימוש בו כרגע וגם אני לא חושב שיהיה לי בעתיד הקרוב... אני די אהבתי את העובדה שקיבלתי בקורס 96 וזו הייתה ככל הנראה הפעם האחרונה שאגע בזה

deathcaster

New member
תגובה

מה זה "אצלכם"? ולמה אני שומע שוב נימה של זלזול? ואם זה "אצלנו"... מה זה "אצלכם" ?

למעלה