המרכז להורות

גם כאן אני מסכימה עם אינס וחושבת

שמוטב שהפורום ישמש לתמיכה ולהחלפת מידע ולא לדיונים "פילוסופיים" של מי שיש לה 2-3 ילדים ועל בטן מלאה, תרתי משמע, היא מטיפה מוסר על אי המוסריות שבפונדקאות.

דורית++

New member
שלשה דברים

אחד - לומר שלמישהו אין זכות להתווכח מכיון שלא עבר טיפולי פוריות זה לא לגיטימי. זו התייחסות לאדם ולמי שהוא, במקום לתוכן דבריו, וזה גורר דה-לגיטימציה של כל דבר שעשוי להאמר. אגב, גם אני עברתי טיפולי פוריות, ותאומי הם ילדי IVF, בנסיון שלישי... אני גם לא חשבתי שהטיפולים כל כך נוראים, אבל מי יכול להתווכח עם פרות קדושות. שניים - אף אחת, פשוט אף אחת, לא בוחרת בזנות מרצונה החופשי. באותה מידה שלא תמצאי מישהו שיתרום כליה מרצון חופשי אמיתי. שלוש - המצב בו המדינה מאפשרת את הדברים האלו, וכופה מגבלות שרק מגדילות את הבעיה, אינו מכיון שיש פה דמוקרטיה, אלא משהו שיותר קרוב לתיאוקרטיה. נקודת המבט שרואה בפריון את חזות הכל, ומתירה שימוש בגופן ונשמתן של נשים לצורך כך, היא נקודת מבט תיאוקרטית שוביניסטית. חבל שנשים שותפות לנקודת המבט הזו. דורית

א י נ ס

New member
למה את מציבה קשר בין תיאוקרטיה

ובין הפריון כחזות הכל? המון זוגות חילוניים וחופשיים לגמרי ממגבלות ואיסורים דתיים רוצים ילדים, למה צריך כל כך לחטט ולנתח את צורך הזה. אולי בעקבות הויכוחים האלו נזמין את הפונדקאיות עצמן להגיב ולספר על תחושותיהן בעניין? מי אנחנו בעצם שנקבע מה חושבת הפונדקאית ומה לא? דווקא בזה יש סוג של ניצול והתנשאות. אני אומרת בואו נשמע מה יש לכלה לומר.

דורית++

New member
כי זה יחסה של הדת לענין

הצבת הפריון - מצוות פרו ורבו - במקום כל כך גבוה בסולם העדיפויות נובע מגישה דתית לעניין. אפשר לראות שבמדינות מערביות אחרות הגישה מלכתחילה שונה לגמרי, וניתן למצוא שם זוגות ללא ילדים, מבחירה. בישראל, אין כמעט זוגות כאלו. מצב של "אין ילדים" נובע רק מבעיות פריון, או סתם בגלל שאשה אינה נשואה. כולם, פשוט כולם, "נורא נורא רוצים" ילדים, וכולם, פשוט כולם "נורא נורא מסכנים" אם אין להם. זה במקרה של זוגות נשואים כמובן, כי אם את רווקה אז ברור והגיוני שאין לך ילדים, ואין בכך מסכנות כלל (חוץ אולי מהמסכנות הנובעת מהיעדרו של בעל). במילים אחרות, הטענה שלי היא שקידשו פה את הפריון, ולא במקרה. הבעיה היא שזה נעשה על חשבון זכויות האדם של חלקנו. אני מבינה שמהמקום בו את נמצאת קשה לראות את העובדה שדורכים כאן על מישהו (גם אם אינו מודה בכך, כמנהגן של נשים מנוצלות).

א י נ ס

New member
אני? אשה מנוצלת???

מה זה הרמז הזה? באיזה מקום את חושבת שאני נמצאת?

דורית++

New member
לא רמז כלל

כנראה שלא הסברתי את עצמי היטב. התכוונתי לומר שבתור מישהי שמתקשה להרות וייתכן ורואה בפונדקאות אופציה, את מוטה רגשית להצדיק את העניין. חלילה לא התכוונתי לפגוע, וודאי שלא לומר שאת מנוצלת (אולי להיפך...). דורית

וגם אני פונדקאית מירב אם שכחת ..

וגם אני לא מבינה תמלחמה הזו כאן והשוואת פונדקאית למוכרת גופה כמו זונה

לא השוונו פונדקאית לזונה

אלא את האמירה לגבי הבחירה לאמירה דומה שמנסה להצדיק את הזנות. ואת העדר הבחירה הממשית בשניהם, אם מטעמי מצוקה פיזית וכלכלית ואם ממניעים נשפיים ואישיותיים כאלו או אחרים. זו לא ברירה - זה חוסר ברירה. ולמיעוט שכן בחרו - כבודן במקומן מונח אבל אינו מצדיק את הניצול המעזע שבעצם השימוש בפונדקאית ככלל.

א י נ ס

New member
דורית כמו שכולנו מודים

למחוקק שמאפשר תרומת זרע וביצית ופונדקאות ואימוץ בארץ ואימוץ חו"ל, כך אני חושבת שגם את צריכה להודות למדינה "התיאוקרתית" שבה אפשרו לך לעשות טיפולי פריון, בלי להיות נשואה. אם היית חיה במדינות אחרות, לא בטוח שהיית מקבלת את הפריבילגיה הזאת. וגם לא היית מקבלת את כל ההטבות שהמדינה באמצעות המיסים שאני משלמת, נותנת לך בנדיבות בתור אם חד הורית.

א י נ ס

New member
ואם כבר מדברים על ניצול

אז אני חייבת לומר שלדעתי אם חד הורית שעושה זאת מבחירה, קובעת מראש לילדיה חיים פחות טובים. ילד צריך גם אמא וגם אבא. ומי שבוחר/ת שלילדיו יהיה רק הורה אחד, מגשים את ההורות שלו על חשבון ילדיו.

דורית++

New member
מצטערת, עכשיו הרגזת אותי

הגזמת לגמרי. את ממש מלאה בדיעות קדומות. "הטבות שאני מקבלת מהמדינה על חשבון המיסים שלך"? מה זה צריך להביע? לידיעתך, ההטבה היחידה שאני מקבלת מהמדינה היא נקודת זיכוי נוספת אחת במס הכנסה, ששוויה 180 שקל לחודש. זהו. מס ההכנסה שאני משלמת מגיע לכ-6000 ש"ח לחודש, ומס הבריאות וביטוח לאומי לכ-1800 ש"ח נוספים. הגן שאליו הולכים ילדיי בני השלוש הוא פרטי, שכן למעון נעמת (בו אני זכאית להנחות) לא קיבלו אותם בטענה ש"אין מקום". בגן פרטי איני מקבלת הנחות (על חשבונך?), ומשלמת 3600 ש"ח לחודש. איני מקבלת השתתפות בשכר דירה מאחר ויש לי דירה בבעלותי. מה עוד? נראה לי דווקא שאת היא זו שמשלמת פחות מיסים ממני. אני מצפה להתנצלות. אה, כן, ותודה שאפשרת לי להרות. זה באמת היה על חשבונך.

דורית++

New member
עכשיו גם ילדיי מסכנים?

עכשיו הבחנתי בהודעה השניה שלך. את מכירה אותי ואת משפחתי שיש לך את החוצפה להאשים אותי בהענקת חיים גרועים לילדיי? הדיעות הקדומות שאת שטופה בהן מעבירות אותך על דעתך. נראה לי שיש לך הרבה חשבון נפש לעשות עם עצמך ודיעותיך המוזרות. אני רק מקווה שאינך מורה או גננת, העלולה לפגוע בילדים שאת (אולי) מחנכת. אני מתחילה לחשוב שיש פה איזה מתחזה שכותב בשמה של משתתפת. אני פשוט מתקשה להאמין שמישהו רציני כותב את הדברים האלה. אינס האמיתית - השמיעי קול. דורית

א י נ ס

New member
אין צורך להיות צינית כל כך

אני לא יודעת אילו הטבות מקבלות חד הוריות, כי אין לי נסיון בזה. וסליחה אם חשבתי שמקבלים יותר. ובאמת איך ידעת שאין לי משכורת כל כך גבוהה, שרק מס ההכנסה עליה הוא 6000 ש"ח (לחודש?) הלוואי שתהיה לי כזאת משכורת. קבלי את התנצלותי. בכלל, אין לי שום נגיעה בנושא הפונדקאות. כנראה שכל אחד צריך להצמד לפורום האם שלו. שלום

מירבי*

New member
כללי התנהגות בפורום

ברצוני להביא לידיעתכם את העובדה שחל איסור על כל פרסום מסחרי מכל סוג בפורום, הודעות שיכללו אופי פרסומי יוסרו מהפורום. להלן הציטוט מהחוק "שפה ותוכן חופש הביטוי הוא מאבני היסוד של האתר אך גם השמירה על חוקי מדינת ישראל. לפיכך, מנוע מלפרסם באתר את התכנים הבאים : תכנים בעלי אופי מיני בוטה, מאיימים, גזעניים, מוציאי לשון הרע, מעודדים לביצוע עבירות, פליליות או אזרחיות, פוגעים בפרטיות, מזיקים ופוגעים ברגשות הציבור; תכנים בעלי אופי מסחרי ו/או המכילים מידע פרסומי כלשהי; תכנים אשר זכויות הקנין הרוחני בהם אינן שייכות לך; תכנים אשר מכילים וירוסי מחשב מכל סוג שהוא; תכנים הכוללים שימוש בשפה בוטה, גסה או מעליבה; תכנים אשר מהווים הפרה כלשהי של החוק; ותכנים אשר אינם רלוונטים לפורום או לצ´ט בו אתה נמצא. החברה רשאית להסיר תכנים אשר לדעתה מפרים מי מהתנאים הנ"ל ו/או עלולים לפגוע באתר ו/או בצד שלישי כלשהו, והיא רשאית למחוק תכנים אלו בכל עת. מירבי*

את כללי ההתנהגות בפורום

מירב את צריכה לשם מקום בולט שכל החבורה כאן תוכל לקרוא ולשנן היטב יופי סוף סוף יהיו פה שינויים משמעותיים לגבי כללי התנהגות פה. דרדסית
נ.ב שימי לב להודעה המשמיצה של גרגמל אני מחכה לראות מה תעשי איתה

מירבי*

New member
הודעה יותר נמוכה ובוטה ואישית

ומעליבה ממה שכתבת לאודליה אין ומן הסתם גם לא תהיה. את בוחרת להיכנס לפינות כאלה, את בוחרת למשוך אנשים בלשונם, את לא כותבת שום דבר שקשור לפונדקאות ולתהליך עצמו, את זוכרת שזה פורום פונדקאות ולא פורום כללי התנהגות. מירבי*

למעלה