הפלות או לא להיות

אוקיי, יש בזה משהו...

ועדיין - הייתי מעדיפה ללדת מלהפיל, *במידת האפשר*, ואם הפרטנר באותה דעה כמוני.

too addictive

New member
אני אצא מנקודת הנחה שאתה צודק

כי לי אין מושג בנושא.

אז יש ילדים בריאים במקומות אחרים בעולם. ההוויה שלנו לא מצטמצמת לארץ ישראל הקטנה והעלובה, יש המוני ילדים, בהמון מקומות ששם תהליך האימוץ קל יחסית למדינות אחרות.

אני חושבת שהזכות להציל ילד מהחיים שנידונו לו כיתום גדולה יותר מהזכות לגדל ילד בכל מחיר, רק שיהיה מהגנים שלי\יהודי\מספיק קטן (כדי שנחווה את חווית ההורות מ-א ועד ת)\וכמובן בהיר עור עם עיניים כחולות.

!!

טעות.. יש דווקא מספר נאה

רק שלצערינו החוקים לאימוץ בארץ מעט מוציאים את המיץ.
אני מכירה באופן אישי מספר ישראלים שאומצו כאן בריאים לחלוטין.
האימוץ פה בארץ הוא מגיל מבוגר יחסית של הילד

sarit0406

New member
אחריות

כאנשים בוגרים אמורה להיות מידה מסויימת של אחריות.
למה לא למנוע מראש את כל הסיפור של "מה יקרה אם"..ופשוט להתשמש באמצעי מניעה??
זה חוסר אחריות במתכוון.זה לא משהו שלא ניתן למנוע אותו מראש!

אייבורי

New member
עידכונים מהשטח

ראשית היום יש אפשרות לעשות הפלה בעזרת כדור
[למעשה שלשה כדורים] שגורמים להפלה.
ככה שזה בעצם תחליף לתהליך הקודם של גרידה.
בכל מקרה
פעם אכן הפלות היו עלולות לגרום לקשיים להכנס להריון בעתיד
היום זה לגמרי לא כך.
וסיפורי האימים על ההיא שלא מקבלת מחזור, זה ללא קשר להפלה שעברה.

שנית, ילדים זה לא פיקניק, כדאי להביא אותם לעולם כאשר
ממש ממש רוצים, יש יכולת כלכלית וזה מתאים לחיים שלך.

הפלות זה בהחלט אופציה רלוונטית במאה הנוכחית

too addictive

New member
אתה טועה

היום אכן ישנה אפשרות לעשות הפלה באמצעות כדורים, אבל היעילות שלהם פוחתת כלל שהעובר גדל. כך, לחברה שלי, אפילו שהיתה בטווח זמן מקובל לכדורים המליצו לעשות הפלה כירוגרגית כי היו יותר מידי סיכונים לכדורים.

גם לא עושים גגרידה היום, אלא שאיבה. שזה כמובן הרבה פחות כואב ופולשני, ועדין.

אתה לא יכול להגיד שסיפורי האימים על לא לקבל מחזור הם ללא קשר, כי הם הכי עם קשר. במיקרה שלה, רירית הרחם עברה טראומה וצולקה (מהמילה צלקת) ולכן הביצית לא השתחררה וכו וכו. היא קיבלה כל מיני סוגים של כדורים עד שהרופאים החליטו שזה יותר מידי לחץ על הרחם, ואמרו לה לחכות חצי שנה ולחזור לניתוח בשביל לטפל בהצטלקות. לאחר שנה וקצת, היא קיבלה מחזור ולאחר בדיקה ראו שההצטלקות קטנה מעט, ולכן ככל הניראה זה התאפשר.

אז נכון שהטכנולוגיה התקדמה, אבל לא מספיק כדי להתעלם מהסיכונים.

אתה חייב להתעדכן

הכדורים האלה רלוונטים רק אם ההריון ממש בהתחלה, אם ההריון עבר את השלב ההתחלתי הפתרון הוא שאיבה או גרידה אם העובר כבר גדול וזה כאבי תופת ואני מכירה כמה בחורות שעברו את זה.
וסיפורי האימים זה בהחלט קשור להפלה אני מכירה כמה פרחות שלמדו איתי בשכבה ונכנסו להריון עוד לפני שהן הבינו מה זה ילד והן עשו הפלה והיום הן נשואות ולא מצליחות להיכנס להריון. ככה שלהפלה יכולות להיות השפעות ארוכות טווח.

אני אישית תהרוג אותי ואני לא אעשה הפלה גם אם הילד לא רצוי.
ואופציה רלוונטית במאה הנוכחית- גלולות!

Cade Foster

New member
בעד

צריך לחשוב איך ייראו החיים של הילד, וילד שאמא שלו לא רוצה בו יהיה ילד אומלל ב-90% מהמקרים.

רוב האנשים לא מתיחסים להפלות באיזי.

אבל מי שכן,סליחה ,קצת סילי (וזה ,כדי לא לומר משהו יותר מעליב).
אני לא חושבת שצריך להגיע למצב של הפלה.זה הכי קל לא להגיע למצב של הפלה אז בשביל מה?
ברור שאם קרה ולא מתאים אז צריך לעשות אבל בשביל מה להגיע לזה?

שלום

ברור שאם אי אפשר לגדל ילד בתנאים סבירים בשבילו, והוא לא מפותח גופנית במידה שלא מוסרי להפיל אותו, עדיף להפיל כי אם ייולד יזיק לו.

M00PS

New member
אני אעשה הכל כדי לא להכנס להריון

אבל במידה וזה קרה ואני לא רוצה בו, אני אעשה הכל כדי לעבור הפלה.
מבחינתי לעבור הריון, לידה ולגדל ילד בלתי רצוי זה הרבה יותר מסוכן מהפלה (ולא, לתת לאימוץ זה לא פשרה ואפילו לא סוג של פשרה).

קריסטה

New member
אני תומכת בזכות בהפלה

ואעשה אחת כזאת בעת הצורך.
עם זאת, האמירה "מקסימום הפלה" מעידה על בורותה של מי שאומרת את זה, כי זה לא תהליך שאפשר להקל בו ראש.
זה ריצות והתרוצצויות, מלא כסף, ותהליך מאוד מאוד לא נעים, פיזית ונפשית.
כמו כן יש לציין, שהפלה בישראל זה לא דבר אוטומטי, אלא צריך לעבור וועדה שתאשר את ביצוע ההפלה. רווקות מקבלות אישור אוטומטי. נשואות מקבלות רק אם יש אישור מפסיכיאטר שההריון מהווה סכנה לאם, או שההריון הוא מחוץ לנישואין (מאהב) מה שיכול להיות מאוד בעייתי לאישה במקרה של גירושין. וכן, הרבנות תדע על זה.

למעלה