הפלות או לא להיות

too addictive

New member
מה ז"א אישור אוטומטי?

חברה שלי (רווקה) אשכרה היתה צריכה להגיע ולהסביר שאין לה בן זוג קבוע וזאת היתה תאונה והכל.

ברור שנתנו לה, אבל זה לה היה אוטומטי.

קריסטה

New member
נכון שהן צריכות להגיע

ולשלם גם אגרה על הוועדה, אבל אין כזה דבר שלא יאשרו למישהי לא נשואה הפלה.

צריך לעבור ועדה????????

Nessa12

New member
יאפ. ככה זה במדינה שלנו.

צריכים לעבור ועדה במידה וזה דרך קופ"ח.
פרטי אני חושבת שגם... אבל זה קצת אחרת.

קריסטה

New member
ההבדל בין פרטי לציבורי

הוא איפה את עושה את ההפלה וכמה את משלמת.
את הועדה בכל מקרה צריך לעבור.

Survivor Man

New member
מחודש מסויים קשה לומר שהעובר הוא חלק

מגופה של האישה העותרת (פנייה רגילה לועדה היא עד הריון של 24 שבועות - בשלב הזה העובר כבר מפותח דיו כדי שהשאלה על הזכות להפלה תעלה לדיון).

עדיין...

מחרידה אותי המחשבה שמישהו יחליט בשבילי אם להביא ילד לעולם או לא, בעיקר אם וכאשר אני לא מעוניינת בו

יש לי פשוט צמרמורות עכשיו

too addictive

New member
כן

החל מהחודש התשיעי, אי שם, העובר מפסיק להיות חלק מגופה של האישה והופך לתינוק.

הזכות להפלה לא צריכה צריכה להיות דיון של אף אחד- היא צריכה להיות מותנת אך ורק ברצון ההורים.

ואם כבר ונניח אולי בעולם דפוק (דהיינו- העולם שלנו), אנחנו נאפשר וועידה שאשכרה תחליט עבור מישהי אם היא צריכה ללדת תינוק שהיא לא חפצה בו, בוועדה הזאת לא אמורים לשבת אנשי דת, בטח ובטח אם אין לאותה בחורה שום קשר לדת.

אוגלה

New member
אין בוועדה אנשי דת

בועדה יושבים גניקולוג, פסיכולוג ועובד סוציאלי.

Survivor Man

New member
לא

החל מחודש חמישי בערך העובר מקבל צורה אנושית, ומערכת עצבים מפותחת מספיק, כדי להתחיל להתייחס אליו לראשונה כאל בנאדם עם זכויות לכל דבר עניין. להפיל בשלב הזה ואילך שוות ערך בהרבה מובנים להריגת תינוק בן-יומו. שלא לדבר על חודש שמיני ותשיעי בהם העובר כבר יכול לשרוד מחוץ לרחם...

בוועדה לא יושבים אנשי דת.

too addictive

New member
אפשר להתווכח על זה

כי יש הרבה גישות. זה שיש לו מערכת עצבים אבל לא ריאות, ריאות אבל לא שמיעה...בלהבלה.

אז אתה מעדיף לכפות על מישהי להפוך לאם (אני בכוונה לא כותבת אמא, כי יכול להיות שהיא תמסור אותה לאימוץ), ועל מישהו להפוך לאב, רק כי במובנים רבים, זה אולי בן אדם?

Survivor Man

New member
מבלי להכנס לשאלה הפילוסופית "מהו אדם"

אם נניח שיש קונצנזוס שמחודש מסויים העובר כבר לא סתם צבר תאים מתחלקים אלא בנאדם עם זכויות מסויימות, השאלה שלך מקבלת גוון הזוי. האם זה בסדר מבחינתך שסינים הורגים כל תינוק ממין נקבה רק כי לא מעוניינים שתהיה להם בת? על אותו עקרון: האם זה מוסרי להרוג תינוק רק כי ההורים שלו לא רוצים בו? הרי זה בדיוק מה שאת מציעה שחור על גבי לבן - תינוק הוא תינוק רק כשהוא יוצא מבטן אמו, עד אז הוא נתון לחסדי הוריו, גם כשזה נוגע ללחרוץ את גורלו עד יום הלידה. נראה לך הגיוני?

too addictive

New member
אבל אי אפשר

כי מבחינתי להרוג אותו כל עוד בבטן, זה לא להרוג תינוק. זה להרוג צבר תאים.

אז כל ההשוואות שלך לא תקפות.

אולי אולי אפשר לקחת את הקטע שבאמת מחודש שביעי בערך, הוא מסוגל לתפקד בעצמו. אבל אני לא מתמצאת עד כדי כך. מבחינתי, הרצון של האנשים שיצרו אותו, צריך להיות מעל לכל, כל עוד הוא לא נולד.

Survivor Man

New member
יש לי שאלה:

נגיד שלקחת קורס באמבריולוגיה ובו למדת שעובר החל מחודש חמישי מפותח עד כדי כך שלראשונה האם מרגישה אותו זז ובועט בבטנה, והוא מסוגל לישון ולחלום, לבלוע רוק להשתין, לפהק, לשמוע ועוד פעולות שלא מבדילות אותו בהרבה מתינוק מפותח לחלוטין - רק בגודל ובבשלות האיברים הפנימיים (ריאות, לב ועיכול) - מה נותן לתינוק שיצא מהבטן את התו המוסרי "בנאדם" לעומת "סתם עובר" בחודש החמישי? הרי את מסכימה שעובר לא משתנה בבת אחת לתינוק לאחר הלידה, זה תהליך הדרגתי עם הרבה תחומי ביניים, כשהלידה עצמה היא טכנית ולא קשורה כלל לשאלת המוסריות בהפלה.

too addictive

New member
הממ...

באופן כללי אני יכולה להגיד לפעמים צריך להעביר את הגבול איפה שהוא, ולפעמים זו בחירה כמעט שרירותית, אבל צריך שיהיה גבול וזה מה יש.

אז אולי באמת אפשר שהפלה תתבצע עד חודש חמישי בערך.

למעלה