ובכן

ובכן

חייבת לשאול את אלו שאוהבים את הסטייק שלהם מרוח בממרח נוטלה מלמעלה.
זו השאיפה שלכם?
ככה אתם רואים את החיים האידאליים בשניים? (או שלושה, ארבעה וכל היותר הרי זה משובח)
שווה לקרוא עד הסוף :))

YES

אבל רק בפנטזיות במציאות הייתי רוצה שבת זוגי תתמסר אך ורק לי , יש שיגידו שאני מיושן כמו סטייק אנטריקוט :)

לי בא

New member
אז ככה

אני מאוד מונוגמית, לא יכולה לחשוב על בן זוגי עם אחרות.
אבל מתוך הבנה שהעולם הוא לא שחור ולבן, זה סוג של אפור.
זוגות שבנו בית יחד, ולא רוצים לפרק כי יש אהבה, אבל משהו במיניות חסר, זה יכול לפתור להם את המחסור.
בעיני, זה יותר טוב מלצאת ולבגוד, ואנחנו יודעים שהמון אנשים בוגדים.

החיים מלאים

בלפחות 50 גוונים של אפור

אין ספק שהמתואר בכתבה ביזארי וקשה לעיכול עבור רובנו
יחד עם זאת, הוא כנראה מתאר סיפור אחד מוקצן מאד מתוך רבים, שחלקם (הגדול), יכול בהחלט להיות הרבה פחות מופרז מהמתואר ומשכך, נוח ואפשרי יותר לעיכול.

מובנת לי הפוריטניות הבסיסית שלך או אולי של רובנו.
ומאידך, צריך להודות שהפיתרון המונוגמי ההוא (של פעם), פשוט לא עובד ...

למי קראת פוריטנית???

הפתרון המונוגמי ההוא (של פעם בלשונך) אולי פשוט לא עובד לך, זה לא אומר שהוא לא עובד לאחרים.

פחחחחחחח

אם יורשה לי ...

פחחחחחחחחחחחח

מה אני קשור ?
העובדות הן, ששיעור הגירושין גבוה מאי פעם
העובדות הן, ששיעור הבגידות גבוה מאי פעם
העובדות הן, שכבר עכשיו, או בקרוב מאד, רוב הילדים בישראל יגדלו כילדים גרושים

אלה עובדות.
לא אני יצרתי אותן.
והן מעידות הרבה יותר ממני, על כך שהפתרון המסורתי לזוגיות - אינו עובד עוד.

דונט פחחחחחחחחחח מי!!!!!!

לכל העובדות האלו יש הרבה הסברים אחרים.
בחירות לא נכונות בגיל צעיר.
התפשרות בגיל מבוגר יותר (שעון ביולוגי שמתקתק).
זה ממש לא מעיד על כך שהזוגיות המסורתית פאסה מהעולם, זה רק מעיד שהזוגיות הנכונה היא נדירה בימינו, בגלל כל הדברים שציינתי קודם.

לי בא

New member
תשמעי, מורידה בפניך את הכובע

טוב שעוד נשארו בינינו אופטימיים,
ממה שאני רואה סביבי,
אכן הזוגיות הזאת כמעט נעלמה מהעולם,
גם בעיקר בגלל הסיבות שציינת,
החיים השתנו.
מאחלת לך שתמצאי

יש כאלו

שקוראים לי חיה בסרט, מטיילת בירח, יוצאת לסיבוב בין כוכבים, והמהדרין קוראים לי בכלל: מקרה אבוד :))
לא מזיז לי את הקצה של הציפורן הקטנה ברגל ימין (רגל שמאל פשוט נתקלה בשולחן אתמול ונשברה).
אני לגמרי מאמינה בכל זה
תודה

לי בא

New member
כיף לך

ושלא תאלציי להתפכח מזה לעולם.
מאחלת לך את האהבה שאת מאחלת לעצמך.

jakuper

New member
אני אגיד את מחשבתי בגרוש,

למרות שהיא כבר בוטאה. אבל איזה יהודי לא יגיד משהו עם ירשו לו?
אז הנה, תנו לי בבקשה גרוש שלכם ןאתן לכם את מחשבתי:
כולנו שופטים על פוליגמיות ממצב בו אנו נמצאים (ורבים נמצאים במונוגמיות).
מישהו חכם אמר שאי אפשר להבין משהו חדש עם משתמשים רק עם הכלים המוכרים. לחדש צריך גם כלים חדשים.
אותו דבר בקשר לפוליגמיה - אין לנו מוסג איך נרגיש בקשר אליה עד שלא ננסה. לא, איני מציע לעשות זאת. כל מה שאני אומר, שלגנות את התופעה זה לא נכון, כי אנו לא יודעים מה אנו חושבים באמת. כל מה שידוע לנו, מה כרגע, לפני ההתנסות, דעתינו על זה.
זה כמו שאשאל את הצעירים בני 20 האם הם רוצים לחיות 200 שנה. רבים יגידו שכן. אבל תשאלו זקנה בת 90 האם היא רוצה להמשיך לחיות כך עוד 20 שנה, ורובן תשתוקנה, או אף תענינה בשלילה. התנסות משנה את הדעות.

טוב, ובינתיים, בלי התנסות אישית (אם זכרוני לא מטעה אותי - ויש לו תכונה נבזית כזאת להראות לנו רק את מה שאנו רוצים באותו רגע), לי זה נראה לא מתאים עבורי. אני לא קנאי מי יודע מה (אולי ארים קול, אך לא בטוח שאהרוג (לרצות לא נחשב, נכון?) או אפילו ארים יד), אבל בכל זאת נראה לי שארגיש מאוד לא בנוח מידיעה כזו, כמו שאני בעצמי לא שש לעשות זאת. מצד שני, להגיד שלא היו פינטוזים, אפילו קצרים, לא אוכל. אבל פינטזתי גם שאני רוצח נהגים רעים בכביש ומגלה תרופה נגד סרטן. אבל בינתיים אף אחד לא רץ להכניס לכלא או לתת לי פרס נובל. הכל רק פינטוזים. האם זה נחשב?

דרך אגב, (טוב, זה לא קשור כל כך, אבל שוב, יהודי שמתחיל לדבר, תנסו להשתיק אותו) קראתי שבאיטליה אישה ניצחה במשפט נגד בעלה - היא האשימה אותו בבגידה כי הוא גילה לה שפעם חלם להיות עם מישהי אחרת. בית משפט הסכים איתה שזו בגידה, אפילו שהיא רק במחשבות, כלומר וירטואלית. אותי זה קצת מצמרר - מחרתיים יבואו לעצור אותי כי במחשבתי רציתי להרוג את הנהג שכמעט גרם לי לתאונה. אבל במשפט ישחררו, כי עורך דין שלי יגלה שבדיוק באותו רגע שבראשי הרגתי את הנהג, הוא היה עסוק במחשבות על הריגה של כל משתפחתו. כך שעוד יודו לי ויכלאו את הנהג לכל החיים (אבל יכלאו רק במחשבה). בררר. מצמרר, לא?

לי בא

New member
אני חייבת להגיב

רוב הנשאלים יענו את התשובה שלך,
אז איך אתה מסביר את זה שהמונים בוגדים?!
עצם העובדה שלא פתחתי את זה מול זוגתי,
נותן לגיטימציה לשכב עם אחרים?!
בוא נשאל שאלה היפותטית: אתה לא מאושר בסקס עם זוגתך, והאופציה היא או בגידה או יחסים פתוחים, לא תלך על זה?

ברשותך - אני נדחף

שתי האלטרנטיבות שהצגת הן לא תקפות לדעתי במסגרת זוגית נורמלית.
משתי סיבות עיקריות.
א. משום שכמעט כולנו פוריטניים בחינוך שקיבלנו ומשכך - אין לנו את המנגנונים המאפשרים בכלל לשקול אלטרנטיבה של זוגיות מאפשרת.
ב. משום שבזוגיות נורמלית התקשורת מתה מזמן, שאם לא כן, קרוב לוודאי שהסקס הקלוקל (לא חייב להיות קלוקל.. יכול להיות סתם שיגרתי), היה מדוסקס בין בני הזוג והיו מתגבשים פתרונות מבוססי תקשורת.

ולא.
בעולם מוסרי, שבו אמון הוא אבן יסוד בקשר, לא צריכה להיות לגיטימציה לבגידות.
ועדיין ... 85% זה מספר שנתקלתי בו באיזה סקר לגבי היקף הבגידות

לי בא

New member
אז כולנו מתחסדים?

נעדיף לבגוד מאשר לפתוח את הדברים?
אני מניחה שזה מה שקורה בפועל.
עצוב מאוד.

בדד1

New member
בגידות

זה בכלל לא דומה למה שמדובר כאן
ובגידות זה סוג של טרנד
וכשהסקרים אנונימיים כולם יספרו לך שהם בוגדים
אני בטוח שאם הסקרים היו מזוהים
לא היינו מגיעים אפילו ל20% שזה כבר היה אפילו בתנ"ך
דיבורים כמו חול......

לי בא

New member
אני לא בטוחה

אנשים לא יגידו שהם בוגדים אם זה לא אנונימי.
לא בטוחה שזה עניין של טרנד,
אבל בכל שיחות סלון שנוכחתי בהן לאף אחד לא היה נח לדבר על מערכת יחסים פתוחה, אבל כולם מכירים אנשים שבוגדים.
דיבורים כמו חול?! הלוואי...
בגידה היא דבר אכזרי בעיני, מקווה שזה אכן כמו שכתבת...

אני

מסכים עם בדד שבגידות זה עניין של טרנד.
טרנד של כמה אלפי שנים שלא מתיישן :)

גם אם הסקר מוטה זה אך מחזק את הדברים ... אדם יגיד בסקר אנונימי שהוא בוגד כדי לדפוק את התוצאות של הסקר ? או כי יש בזה סוג של כבוד/הצלחה ?

פגיעה באמון (שבגידה היא תת קבוצה שלה) היא תופעה בלתי נעימה, ולדעתי היא הקשה ביותר לשיקום במארג זוגי.

b e c k y

New member
בגידה היא פחדנות.

לדעתי היא נובעת מהפחד לאבד את הדברים הלא חשובים של החיים (כסף, רכוש, מעמד) ומזלזול בדברים החשובים באמת (דימוי עצמי, כבוד לפרטנר, אהבה).
צריך להפסיק להעצים את המוסכמה החברתית שהזוגיות היא לכל החיים ולהבין שגם זוגיות, כמו כל חברות אחרת היא מוגבלת בזמן. כשהיא כבר לא ממלאת את תפקידה, צריך להפסיק אותה. ובכך. ובכך להמנע מהדבר הנורא באמת שעליו דיבר פמיניסטי - הפגיעה באמון.
לבגוד, זה לזלזל בעצמך.

למעלה