זקוקה לעזרה עם חניך.

הכוכב33

New member
צודק מאוד- שלום

הילד הוא כניראה קורבן לתקיפה מינית. יש כאן עיניין של הצלת נפשות. תעבירי דחוף פרטים לפקידת סעד.

zooey1

New member
זקוקה לעזרה עם חניך.

שלום, אני בת 17 וחצי ואני מדריכה בקייטנה. החניך שלי בן 5 ואני ועוד חברי צוות בקייטנה שמנו לב להתנהגות מוזרה מצד החניך. ההתנהגות המוזרה שלו מתאפיינת בבטויים מיניים ונגיעות הן בעצמו,בחניכים אחרים ובחברי צוות. לדוגמא: בבריכה החניך נגע לי בחזה,מיד הורדתי אותו ממני והסברתי לו שזה לא בסדר וזה אסור.התגובה שלו הייתה "אני נוגע ככה גם לאמא". החניך גם נגע בהפתע לחבר צוות אחר באיבר המין ואז התרברב בזה בפני חניכים אחרים. בין החניכים בקבוצה שלי הייתה היום שיחה על דברים ישרים (אני לא זוכרת במדויק את השיחה).הם העלו דוגמאות לכל מני דברים ישרים. המדריכה שאיתי (גננת במקוצעה) ואני נכנסנו לשיחה בתמימות של ליצור קשר עם החניכים (הקייטנה התחילה רק השבוע) והחניך קפץ ואמר "אתם יודעים מה עוד ישר?? הפות של אמא שלי ישר". הגננת ואני היינו בהלם.קיימנו על זה כבר ישיבת צוות כי זה מפריע לכולנו. אנחנו לא יודעים מה לעשות. תייעצו לי בבקשה.

שלום לך

כל הכבוד לך על פנייתך. אני מבינה את הדאגה שלך ואני אנסה לעזור. כמה דברים כלליים: ילדים בגיל הגן עוסקים במגוון רחב של פעילויות מיניות - משחק רופא-חולה, נגיעות, דיבור מיני, אוננות ועוד. חשוב להבחין בין התנהגות מינית טבעית ובריאה לבין התנהגות לא נורמטיבית ומעוררת דאגה. ילדים בקבוצה זאת לעתים עברו פגיעה מינית, פיזית או נפשית, או חשופים להתנהגות מינית של מבוגרים שאינה מתאימה לגילם. אכן, לפחות חלק ממה שאת מתארת מעורר דאגה אצלי. אך תחום המיניות בגיל הרך הוא לא תחום שאני מומחית בו. אני מציעה לך/לכן, לפנות לקו החם להתנהגות מינית של ילדים שמספרו: 03-6477898 ולהתייעץ איתם. הם גם יוכלו להנחות אתכן לגבי מה נתן לעשות. ועוד: אני לא יודעת למי שייכת הקייטנה, האם זה משהו פרטי או שייך לגוף מסויים? האם קיימת מפקחת, פסיכולוגית שעובדות עם הגן במהלך השנה? אם כן, אני מציעה לשתף אותן. אם אתן זקוקות לעוד עזרה, אנא, כתבו שוב.חשוב, למען אותו ילד, שתגיעו לכתובת שתוכל לתת לכן תשובות וגם, אם יש צורך,לקחת את האחריות על המשך ברור וטיפול.

פשוט חינוך לקוי..

מה את מצפה מילד בן 5 שבטח רואה דברים כאלה בבית ובטלויזיה - ופתאום מופיעה בפניו בחורה צעירה בבגד ים (שכנראה גם דיי חשופה)??? בוודאי שההתנהגות שלו נראת קצת לא רגילה, אבל בעוונותינו זה החינוך היום. ילדים קטנים רואים דברים כאלה בטלויזיה, כל מיני סדרות וטלנובלות שבזמן הלא רחוק מדורנו היו אסורים לפני השעה עשר בלילה ... ועוד לבוש של בחורה בגילך כנראה לא ממש הוסיף לעניין. לדעתי תתחזקי ממה שאמרתי לך כאן, את בחורה צעירה וכנראה עדיין נמצאת בשלב תמימותך (לפי השאלה הבוגרת) תסיקי מסקנות לבד...

בייבי 25

New member
היא לא ביקשה שתשפוט אותה היא ביקשה עזרה ..

טל ... סליחה על הבוטות אבל במי אתה מטפל??? אתה מאשים את הבחורה על כך שהיא לובשת בגד ים??? היא מדריכה בקייטה מה נראה לך שלבריכה היא תלך עם חצאית וחולצה ??? היא לא ביקשה ממך לשפוט אותה היא בסה"כ ביקשה עזרה עם ילד שההתנהגות שלו מעט בעייתית ... ואתה מדבר עם החינוך של החילוניים מה קורה אצלכם הדתיים ... מעניין שדווקא אצל הדתיים רוב ההתרדות המיניות!!!!!! ולא רק התרדות מינות אלא גם אלא גם רוב מקרי האלימות!!! אז אל תשפוט אחרים כי מול בורא עולם כולם שווים גם אם אתה דתי זה לא עושה אותך בן אדם יותר ממני או מהבחורה שביקשה עזרה

אביI

New member
בתור 1 שמתעסק בתחום החינוך

אמנם זה אצל חרדיים אבל אני מתעסק עם זה. ברוך ה` עדיין לא היו אצלי כאלה מקרים והסיבה היא פשוטה כי אין אצלנו מצב של חשיפה בין בנים לבנות אבל מדי פעם יש בגילאי הרך. ואז מה שאמורים לעשות בעצם זה להפריד את אותו המין מהשני אם זה בן להפריד אותו מבנות וכן להפך. יכול להיות שמה שהוא אמר הוא קצת התבטא בצורה מאד גזעית אבל ודאי תסכימי איתי שאצלכם החשיפה בין בנים לבנות זה הרבה יותר. אי לכך ברור שהמשיכה תיהיה יותר גדולה אצלכם. לגבי הגיל זה באמת נשמע מוזר אבל אני מאמין שיש דברים בגו. שבטח הוא רואה בבית את הדברים בין אבא לאמא שלו. או אם הוא רואה אותם בים. בקיצור ההתנהגות בבית משפיעה מאד ובנוסף אם ההורים לא מרחיקים אותו מלראות כאלה דברים גם בטלוויזיה וכדומה אז החשיפה עוד יותר גדולה. מה שבכ``א כן צריך לעשות זה לא לחנך את הגננת אלא צריך לבדוק טוב איך ההורים מתנהגים בבית וזה אפשרי לבדוק איך הם מתנהגים בחוץ ליד הילדים. אני מאד מקוה שמקרים כאלה לא יישנו אצלכם. אבל ברור שההתנהגות בבית מאד משפיעה ו.... בנוסף לזה יתכן והוא חווה דברים לא נעימים בבית ואז כבר צריך טיפול רציני של ההורים. בתקוה שהועלתי גם בייעוץ וגם תיקון לתגובה שלו.

tookmy

New member
ורבנים או מדריכים

שנוגעים בבנים? ובנים שנוגעים בבנים? ובנות שמטרידות בנות? כלומר לא הבנתי מה קשור הפרדה בין בנים לבנות בהקשר הזה, הרי ילד חסר גבולות או בעייתי יוציא את זה על מי שבסביבה ולא משנה מי נמצא מולו כי יש לו מצוקה להוציא וזה לא קשור להפרדה.

אביI

New member
ברור שכשיש הפרעות צריך לטפל

ואני לא אמרתי שכל מה שאת קוראת בעיתונים שדברים קרו אצל חרדים זה בסדר. ברור שזה גועל נפש. ובקשר לדברים שקורים בין בנים לבנים ובין בנות לבנות. זה גם לא תיקני אבל זה דבר שעוד נסבל אבל ודאי שצריך טיפול. אבל בעיה של ילד עם נשים זה משהו חריג מאד וזה מן הסתם מגיע ממה שהוא רואה

לא כל כך חריג כמו שאתה חושב

בשנים האחרונות יותר ויותר מדעני בולטים ומשפיעים בקהילייה המדעית בתחום הפסיכולוגיה ההתפתחותית טוענים שההתפתחות המינית הטבעית של האדם מתחילה עוד הרבה לפני התפתחות מערכת המין בגיל ההתבגרות. מה גם שהיום ילדים פשוט מתבגרים יותר מהר, מכל הסיבות שצוינו למעלה. ברור שהתנהגות של ילד בגיל כזה נגזרת ישירות ממה שהוא רואה. אם ההורים מתנהגים בצורה מינית לידו או שמרשים לו לראות תכנים בעלי אופי מיני (לאו דווקא פורנוגרפי - ילד בן 6 או 10 "מתחרמן" גם מקצת ציצי ואפילו מנשיקה חושנית), הילד מהר מאוד ירצה לנסות בעצמו - ולו בגלל הסקרנות הטבעית שלו ל... פחות או יותר הכל (כולל מחבתות רותחים ושקעים של חשמל). אבל מה, אני, שלא כמוך, מאמין שזה טבעי לחלוטין. זה כן דורש תשומת לב, אבל זאת ממש לא "בעייה עם נשים". למען האמת, הבעייה הזו היא האינסטינקט החזק ביותר בעולם החי - יצר ההתרבות (שהוא, כידוע, חזק הרבה יותר אפילו מיצר ההישרדות). בלעדיו, ידידי, לא היו חיים על כדה"א. היצר הזה זו הסיבה שחרדים רבים מוכנים לגדל שמונה ילדים כשלאף אחד מהם אין מספיק מקום, בגדים ולעיתים אפילו אוכל, העיקר להפיץ את הגנים (סליחה, לפרות ולרבות). זו הסיבה שזכר האלמנה השחורה מזדווג עם הנקבה למרות שאין לו שום סיכוי לצאת מזה בחיים. זו הסיבה שאמהות נותנות את חייהן (להלכה ולמעשה) עבור ילדיהן וזו גם הסיבה שרוב הגברים (ובימינו גם הנשים) לא נשארים נאמנים לאורך כל חייהם - גם אם הם לא בוגדים סדרתיים. פשוט בגלל שזה בטבע שלנו. בגנים שלנו אם תרצה. הקב"ה ברא אותנו ככה מסיבה מסויימת, ואני מסרב להאמין שהוא רוצה שנתכחש לזה. לא בגיל 5 ולא בגיל 55. וזה לא שאנחנו באמת יכולים... הרי כל אישה נהיית עצבנית בזמן המחזור, לא משנה מה היא אומרת. ובאותה מידה גם כל גבר יעיף מבט אם הוא יראה אישה שמושכת אותו - לא משנה כמה הוא נאמן. ואם אותה אישה גם תתחיל לדבר איתו, הוא עשוי למצוא את עצמו מהר מאוד בסיטואציה שהוא יתבייש בה עד סוף ימיו. כי אנחנו לא יכולים לשלוט בטסטוסטרון שלנו. למעשה, יותר נכון להגיד שאין לנו שום דרך למנוע מהטסטוסטרון שלנו (ועוד מי יודע כמה הורמונים ונוירו-טרנסמיטורים וגורמים אלו ואחרים) לשלוט בנו. כל מה שיצא מהנסיון הזה זה הרבה מאוד תסכול - בין אם נצליח להימנע באותו רגע נתון ובין אם לאו. ושלא תטעה, אני לא חושב שילד בן 5 שנוגע למישהי בחזה זה נורמאלי ובסדר. אבל אפילו פחות נורמאלי מזה זה ילד שלא יגלה שום התעניינות מינית בתקופת הילדות. יכול להיות מצב כזה - כמו למשל במשפחה חרדית שבה התעניינות שכזו לא תעלה על הדעת - אבל זה לא שהילד לא מתעניין, הוא פשוט לא מגלה התעניינות. דהיינו, הוא שומר הכל בבטן. וכולם הרי יודעים כמה שטוב לשמור בבטן... אני לא רוצה לדבר רק על חרדים אז בוא ניקח דוגמה אחרת לשם שינוי: למה אתה חושב שיש כל כך הרבה מקרים של כמרים שאונסים נערי מזבח? כי אסור להם לשכב עם נשים. היצר (בין אם זה יצר הרע או יצר הטוב או יצר העמו) פשוט לא נעלם. להיפך. הוא רק מתבשל ותופח ומתעצם בחזקות, עד שבסוף אתה לא יכול להתאפק ופשוט אונס נער מזבח. אז יצר הרע הפך ליצר האיום ונורא. מה עשינו בזה? לא, הפתרון הנכון הוא לשבת איתו ולדבר איתו בגובה העיניים. להסביר לו בדיוק איך מגיעים ילדים לעולם ואיך עובדת מע' הרבייה, להסביר לו למה אסור לגעת לנשים בחזה בלי רשותן, ולמה לדעתכם ולדעת רוב האנשים בעולם ילד בגילו לא צריך לגעת לנשים בחזה בכלל. לשאול אותו למה הוא בכלל רוצה לגעת באנשים אחרים בצורה מינית, ואם הוא יודע למה אנשים מבוגרים עושים את זה. להסביר לו שזה צריך לבוא מאהבה ולא רק בגלל שבטלוויזיה עושים את זה. להסביר את הסכנות ולהסביר לו שבתכלס זה לא כזה ביג דיל כמו שעושים מזה. ואני יודע מה אתה הולך להגיד. אתה הולך להגיד שהוא רק בן 5 ושהוא עוד ממש ממש לא בוגר מספיק בשביל השיחה הזאת - אבל העובדה היא שבעידן האינטרנט והפרסום האובר, אובר אובר אוווובבבבררר אגרסיבי אתה לא תוכל להשאיר אותו בחוסר ידיעה לאורך זמן. מה שהוא לא ילמד ממך הוא ילמד מהחברים ומה שהחברים לא יודעים הם ילמדו ביחד מהאינטרנט. כך שבסוף הוא ידע הכל בין אם תספר לו ובין אם לא תספר לו. ההבדל הוא שכשאתה תסביר לו את זה, אתה בטח תתן לו כלים טובים יותר להבין את המציאות מאשר סרט פורנו יתן לו. אני, באופן אישי, מאמין שמין זה דבר יפייפה, הביטוי המוחלט של השלמות שמסמל האיחוד בין הזכר והנקבה שהם מנוגדים אך משלימים. האש והמים, היום והליל, היין והיאנג. השלמות שהיא הקב"ה. זהו איחוד כל כך גבוה, כל כך מושלם, עד שהוא מעניק לנו, ולו לרגע קט, את הכוח להעניק חיים. אני מאמין שאין לאיש מאיתנו זכות להתכחש למתנה כה נפלאה, ובטח ובטח לגרום לאחרים להתכחש לה. ואם לסכם את כל המגילה הזאת במשפט - זה הכל מן ג'ה!

nissimlev

New member
מה כל זה

צריך להגיד לילד שזה לא יפה ואסור לגעת בגוף של אחרים אחרת הוא יקבל עונש

אביI

New member
שלא תביני לא נכון.

אני גם מכיר את הצד החילוני מקרוב. ויש הבדל גדול בחינוך של החרדים והחילונים אמנם יש דברים לטובה ויש גם קצת שלא. אבל ברור שהמון אנשים היו מעדיפים את החינוך של החרדים הנורמלים מאשר של החילונים. בדוק. הן מבחינת משמעת והן מבחינת רמה שיכלית והן מבחינת רמה התנהגותית

tookyאם הסדנה שלך מתאימה לציבור חרדי מאוד |ח|

אשמח לארח אותה בביתי. אם כן צרי קשר דרך המסרים|

יש גם מקרים כאלה ...

צריך לזכור שאם לוקחים 100 אחוז חרדים ומאה אחוז חילונים - אז אין שום ספק שאצל החילונים המימדים הרב יותר גדולים - וזה לא בגלל שאדם חילוני הוא חולה נפש חלילה, זה בגלל שאדם חילוני בפשוטו יותר חושפני למקרים כאלה ואחרים. וכאחד שמטפל באנשים ונפגש עם אנשים מכל הסוגים - אני יכול לומר לך בוודאות שאצל אדם שאינו שומר יש בעיות רבות יותר.

yellow feather

New member
לא נכון

החרדים נמנעים מלדווח על מקרים כאלה ולכן אין סטטיסטיקה מדויקת על הנעשה במגזר החרדי, זה הכל. האם אתה מעלה על דעתך נערה חרדית העובדת כמדריכה בקייטנה שתתלונן על ילד שנגע לה בחזה? הרי מבחינתה היא האשמה במעשים שלו - כי היא "פיתתה" אותו, לא? הרי זה מה שאתם מלמדים את הבנות שלכם - שהן אלו שגורמות ליצר הרע של הבנים ושהן צריכות להקפיד שלא לעורר את יצר הרע של הבנים ולכן הן צריכות להתלבש בצניעות (בשאיפה לאופנת נשות הטאליבן). בעצם, זה מה שגם אתה אמרת - בתגובה הראשונה שלך - שהיא צריכה להקפיד על ההתנהגות שלה, לא?

ככה נוצרו הרבה הומוהים-וביחוד במגזר הדתי

בגלל ההפרדה הזו של הבנים מהבנות. זה הכי טבעי בעולם שילדים משחקים בתמימות משחקי רופא חולה. וכשמפרידים בנהם הבנים משחקים עם הבנים... אין לי חלילה שום דבר נגד הומויים - אני מקבלת את כולם כשווים אני גם מכירה המון הומוהים שמרקע משפחות דתיות שהופרדו, וכשחקרתי אותם איך זה התחיל אצלהם כולם במפתיע סיפרו שהם היתנסו בזה כשהיו קטנים. ולא מדובר באחד מתוך קבוצה של - אילה חבורות שלמות של ילדים שלמדו יחד. ככה שיש לזה השלחות פסיכולוגיות. ותעשה את החשבון לבד. גם אם הילד שלי יהיה הומו אני יקבל אותו ויואהב אותו. אבל אני לא בכוונה יגדל אותו כזה. ולכן שמתי לב לזה. סליחה שאני מתערבת אבל אני ממש לא יכולה לשמוע על זה שהחינוך הזה הוא חינוך טוב ובריא. כי הוא ממש לא. לא בריא ולא טבעי.

ועוד דבר-אין שום רע במשיכת בנים לבנות!

אבל ההתנהגות של אותו ילד ספציפית היא קצת שונה. למרות שיום אחד ישבתי עם חברה במקדונלדס - וישבו לידי שני ילדים בני בערך 5 או 6 ממש קטנים וכשאמא שלהם הלכה לקנות להם המבורגר - הם התחילו לדבר כמו שני סוטים!!! הם אמרו מילים שאני אפילו לא הבנתי. והצחיקו אחד את השני. כשהאמא חזרה הם התנהגו כמו שני מאכים - אני הייתי המומה. אני מקווה שאותו ילד סתם ניסה לשעשע את המדריכה וסתם דיבר שטויות שהוא לא ממש מבין אותם ומתמימות - ולא באמת עובר התעללות. אבל כמובן שזה שווה בדיקה.

בייבי 25, מאיפה הסקת שטל דתי?

לא היתה בתגובתו שמץ של רמז שהוא דתי ולדעתי מי שבוטה פה זאת את. אגב גם יש לך שגיאות כתיב מטרידות. הטרדה כותבים למשל באות ט' ולא ת' וכו', אז בייבי 25, עם ניק כמו שלך, נשאר רק לקוות שבן ה5 מהקיטנה לא קורא בפורומים ולא מבין אנגלית, כי הוא בטח היה מתפלא שיש תינוקת בת 25 והיה רוצה להחליף לך טיטול, רק בשביל את יודעת... לבדוק שגם אצלך זה ישר כמו אצל אימו.... דבר אחד בטוח, הילד חשוף בביתו למראות ודיבורים שלא צריכים לראות ולשמוע בגילו ואם הוא לא יקבל עזרה עכשיו, הוא עלול לגדול ולהיות פדופיל.

איזו התנפלות ...

לא שפטתי אותה ולא האשמתי אף אחד. פשוט הסברתי את דעתי. ולשאלותייך ... אני מטפל בפסיכולוגיה סינית וברפואה סינית, בין הייתר בבעיות מהסוג שהיא נתקלה בו. אני אכן מאשים אותה שהיא לובשת בגד ים וכנראה שבגלל זה הוא נגע היכן שנגע. אני לא מצפה שתלך לבריכה עם חצאית וחולצה ארוכה, אבל אני כן מצפה שתשמור כמו כל בחורה על צניעות מינימאלית. לגבי זה שאצל החרדים יש התרדות מיניות, את אכן צודק. גם אצל החרדים יש התרדות, יש גנבים, יש נוכלים, יש אנסים וכו'. אבל לצערי הרב אלו לא אנשים דתיים אלא מתחזים לדתיים ... וזה שאמרת "רוב הדתיים" יש לך טעות יסודית גדולה מאוד. אומנם יש את אותם בעיות שיש אצל מי שאינו שומר תורה ומצוות, רק בכמויות הרב יותר נמוכות מבחינת אחוזים (ורצוי שלא נכנס לזה כי לדעתי את לא בראש של ללמוד באמת אלא להתנגח). העזרה שלי במה שכתבתי היא, שהחינוך שחילוני לוקה ביותר, וחלק מהלבוש של הבחורה היקרה אינו הולם את המעמד שלה כמדריכה. שמדריך צריך לתת דוגמה, גם מבחינת לבוש. וזה שבורא עולם אוהב את כולם, זה באמת נכון ... גם את היהודי הרחוק ביותר בורא עולם אוהב - אבל זה לא קשור. אני לא אמרתי שבורא עולם לא אוהב אותה חלילה ...

למעלה