חוסר נימוס של הדיינים, שיסתכלו על הריצפה או על השמים.

Harrington

Well-known member
מנהל
כבוד בית הדין, ומה עם כבוד המתרחצים בים, פתאם מגיעות נשים עם חולצות ארוכות וחצאיות ארוכות עד בלי סוף, ונכנסות לים, לים נכנסים עם בגד ים
:-):
.
איזו הפרעה יש כאן זולת צרות עין?
בכל מקרה כבוד בית הדין וכבוד חוף הים, לא בדיוק אותו דבר :).

in bal1

Well-known member
אני אדם חילוני.לפני כמה שנים ביקשו שאעבוד ביישוב חרדי.הייתי צריכה לעבור ראיון והדרכה אצל רב היישוב על מנת להתחיל לעבוד.וכדי להתפרנס אז כן עברתי ראיון והדרכה אצל הרב.וכן באתי בלבוש צנוע כדי לכבד את הלקוחות שלי.
ואגב מה זה נהנתי לעבוד איתם! אחד האוכלוסיות היותר נחמדות שהכרתי.אני לפעמים ממש החמרתי עם עצמי.והם צחקו והרגיעו אותי שהכל בסדר.

nothing but the truth

Well-known member
אני אדם חילוני.לפני כמה שנים ביקשו שאעבוד ביישוב חרדי.הייתי צריכה לעבור ראיון והדרכה אצל רב היישוב על מנת להתחיל לעבוד.וכדי להתפרנס אז כן עברתי ראיון והדרכה אצל הרב.וכן באתי בלבוש צנוע כדי לכבד את הלקוחות שלי.
ואגב מה זה נהנתי לעבוד איתם! אחד האוכלוסיות היותר נחמדות שהכרתי.אני לפעמים ממש החמרתי עם עצמי.והם צחקו והרגיעו אותי שהכל בסדר.

שני דברים שונים.
אצלך היה מדובר בלקוח פרטי, ולכסף אין ריח. כך שאם חשוב לך, תצטרכי להתאים את עצמך ללקוח (כי הלקוח תמיד צודק).
כאן מדובר ברשות שלטונית, והשאלה אם מותר לה לדרוש את זה.
מאוד ייתכן שמותר לה.
בית דין רבני הוא סוג של בית משפט. אמנם לדעתי זה די מגוחך שיש עדיין דברים כאלה היום (או לפחות שאנשים מאולצים להגיע לשם) אבל זה לא משנה. גם לבית משפט שלום יש קוד לבוש ואי אפשר להגיע איך שמתחשק.

למעלה