כסף כסף כסף..

Nessa12

New member
כסף כסף כסף..

מעבר למגורים משותפים גורר איתו הוצאות רבות.
אז מאחר ואני סטודנטית דלת אמצעים ועניית משכורת, הגענו להסדר שבו אני משלמת את החשבונות. גז, חשמל, ארנונה ומים, כל אלו ועוד נפלו בחלקי.
והנה, מסתבר שזה לא זול (כמובן, לא היה לי ספק) ואפילו גובל ביקר יותר ממה שחשבתי.
והנה קיבלתי חשבון חשמל עבור חודש אחד בשבל של 300 ש"ח.
אני מניחה שהוא נובע מכמה דברים: 1. אורות. 2. טלוויזיה. 3. מקרר. 4. המחשב.
אז לגבי מקרר ואורות אין לי ממש מה לעשות... טלוויזיה, לא נשארת דולקת כשלא צופים בה.
ונשארנו עם המחשב.
המחשב של חבר שלי דולק כ-ל ה-ז-מ-ן. 24/7.
הוא טוען שכשהמחשב נמצא ב"סליפ מוד" הוא לא צורך כלום וכ'ו.
אך מבדיקה קטנה שערכתי בגוגל רבתי, ההפך הוא הנכון!
גם מחשב בסליפ מוד צורך, גם אם לא תיגע בו, הוא צורך והרבה. המון.
אני לא אתחיל להתקטנן איתו כמובן ולומר לו ש"זה המחשב שלך, אתה תשלם עליו!"
אבל ניסיתי להסביר את הדברים וזה לא ממש עבר......
צריכה עצה.
להשלים עם זה ולשלם או שיש דרך אחרת?

guya72

New member
כסף כסף והרבה !!!

לפני שאת מתחילה להתחשבן, קחי בחשבון שכל מכשיר חשמלי שנמצא במצב סטנד-ביי צורך חשמל בכמות כזאת או אחרת.

זה נכון למחשב, טלוויזיה, ממיר של הוט / יס וכו'.
על אחת כמה וכמה - שהמכשיר צורך חשמל כאשר הוא עובד...
-*-*-*-
לאחר ההסבר הטכנופובי - לדעתי אין מה לעשות.
ברגע שאנשים מקובעים על דעה מסויימת - שום דבר לא ישנה את דעתם (תוכיחי את צדקתך כמה שתוכיחי - זה קרב אבוד מראש).

אין לך ברירה אלא להשלים עם זה...

מה הבעיה להגיד

"מאמי, גדול עליי החשבון חשמל, בוא נראה איך אנחנו מסדרים את זה"?

ואז להחליט אם הוא בוחר לכבות אותו או לקחת את התשלום עליו, זה כבר ביניכם.

הוא יודע כמה את מכניסה?

Nessa12

New member
יודע יודע.

הוא טוען שיש לו ערך לכסף הוא מבין את החשיבות...
אבל בואי נגיד, שאני הבונקר מבינינו. אני המחושבת יותר.
יש לו ערך לכסף והוא מודע, אבל בואי נגיד שלפעמים לא מספיק - אבל זה מה יש, זה הבנאדם.
השאלה כאן היא לגבי המחשב.
הוא מתייחס אליו (לדעתי!) במן צורת פולחן כזאת, שהרבה פעמים אני צוחקת איתו שאם הייתי יכולה הייתי מטיסה אותו להודו ומחתנת אותו שם עם המחשב.

לדעתי זה לא הגיוני להשאיר מחשב דולק כל הלילה, כשאתה אפילו לא משתמש בו.
זה דבילי בעיניי כמו להשאיר את הברז של המים פתוח וללכת לישון.

פשוט מחפשת דרכים יצירתיות לגרום לו להבין...

Nessa12

New member
החשיבה שלי היא פשוט אנליטית..

בכסף שאני זורקת על המחשב שדולק בלילה, אני יכולה לקנות מחר אוכל בסופר.

חשיבה אנליטית אבל שגויה - מחשב בסטנד-ביי צורך כ 4.5 וואט לשעה.
- תעריף חברה החשמל היום (כולל מע"מ) הוא כ 60 אגורות לקילו-וואט לשעה. קילו-וואט הם אלף וואט, כלומר המחשב צורך כרבע אגורה לשעת סטנד-ביי (0.27 אגורות ליתר דיוק). כלומר, אם תשאירי את המחשב 30 ימים בחודש, 24 שעות ביממה בסטנד-ביי, זה יעלה לך שני שקלים שלמים, כולל מע"מ, לכל החודש.

מצד שני, כיבוי והדלקה של המחשב מקצרים את חייו, והנזק שיגרם מכיבוי והדלקה יום-יומית יכול להתבטא בהחלפת חלקים שיעלו מאות ש"ח, שלא לדבר על הזמן שמתבזבז כל פעם.

מסכימה לגמרי! חבל לריב על דבר כ"כ זניח

מנסיון - מקרר ישן או מקרר שלא מכוון על טמפ' נכונה הוא צרכן חשמל לא קטן. תבדקי את זה

תחסכי לך, אין לך הרבה מה לבדוק. הוא צודק.

תהיי רגועה בקשר להוצאות החשמל - סביר שה-300 ש"ח באים מהוצאות על המקרר (70%) + 30% מכל שאר המכשירים בבית. המחשב, כשהוא ישן, זה לא יותר מ-2-3 ש"ח.

בקיץ ובחורף, כשמפעילים מיזוג/קירור תוסיפי עוד כ-200-500 ש"ח לחודש (!) על הקירור / חימום, תלוי כמה משתמשים.

אני לא מבינה כל כך

אם הוא יודע כמה כסף את מכניסה ושכרגע אין לך איך לשלם את זה, אז.. אז.. מה? הוא מצפה שתשלמי מכסף שאין לך?

שאלה כללית- חלוקת הכספים ביניכם היא בצורה מתחשבנת או "מה ששלי שלך" כזה?

המחשב לוקח מעט

אני טכנאי מחשבים,

נכון כשהוא במצב שינה הוא עדיין צורך חשמל אבל זה מינורי המאוורים שלו לא עובדים והמעבד כמעט שלא צורך חשמל.
את יכולה לאלתר להגיד לו שיכניס את המחשב למצב Hibrenate, שהוא זהה למצב שינה ולא יצרוך חשמל בכלל, החיסרון במצב הזה שאת צריכה דיסק קשיח גדול כי הוא שומר את תמונת המצב של המערכת על הדיסק.

לעניות דעתי, את קטונונית ומנסה למצוא תירוצים, ומאישימה אותו בדברים שאין לך שמץ של מושג בהם.

1)מה שלוקח לך חשמל והרבה זה מקרר, שאין מה לעשות, מקרר בלבד צורך כ 90-100 שקל בחודש קבוע במומוצע, לאלאתר את יכולה להחליף את המקרר במקרר שלא זולל חשמל.

2)את יכולה לחסוף באורות הרבה אם תקני נורות חסכנויות במקום נורות ליבון או להט ישנות, הן מחזיקות הרבה יותר זמן פי 6, וצורכות הרבה פחות חשמל, תקני אותם ב W נמוך, אבל שיספיק להאיר את במידה מספיקה. (הם עולות יותר כסף אבל בתווח הרחוק חסכנויות בהרבה)

3) האם יש לכם דוד חשמל או שמש? קחי בחשבון שזה משהוא שזולל חשמל, תשדלי לצמצם בהדלקה שלו.

אייבורי

New member
החבר שלך צודק

מכשירי חשמל בסטנד-ביי צורכים בערך 5% מהחשבון הכללי
והחסכון בין סגירת מחשב לבין מצב שינה הוא בערך כמה אגורות ביום.

בכלל בחיים כאשר יש מצוקה, יש לנו צורך למצוא אשמים
אבל המצוקה שלך איננה בגלל החבר
אלא בעיקר בכלל תזרים מזומנים נמוך.
אז לחסוף זה נהדר
אבל אולי שווה לחשוב איך מגדילים הכנסות

עוד שעתיים-שלוש של עבודה בשבוע בשכר מינ'

יכסו יותר מחצי חשבון. הייתי הולכת לכיוון הזה (וגם הלכתי אליו כשהייתי סטודנטית)

miss owl

New member
עקרונית אני איתך

אם אפשר לחסוך,גם במחיר של ויתור קטן מבחינת איכות החיים אז ראוי ורצוי במיוחד שזה לא כסף שלו ואת במצב כלכלי לא משהו. יחד עם זאת במקרה הספיציפי הזה מהידע שיש לי עלות החשמל שמחשב צורך בסליפ מוד זעומה לעומת הסכומים שיעלו החלפת חלקים במחשב שעשוים להיפגע במצבים של הדלקה וכיבוי. ידיד שלי הסביר לי את זה בצורה פשוטה - מתי בד"כ מנורות נשרפות ? שהן סתם פעולות או בזמן שמדליקים או מכבים? ככה גם מחשב.
אגב מה עם מזגן/ מאוורר ומכונת כביסה+מייבש, מדיח, קומקום, מגהץ- מניסיוני גם מזגן וגם קומקום אלו בזבזני חשמל רציניים.

מסובכת

New member
איזה שטויות? מה עם קצר? הפסקות

חשמל למניהם? לא יזיק לתת מנוחה למחשב.
יתר פעילות מקצר אורך חיי חלקים..או שזה להיפך, ככל
שמדליקים כך החיים מתאריכים

miss owl

New member
ומה עם אל פסק?

הדבר החביב הזה שמונע מהפסקות חשמל וקצרים לפגוע במחשב. הידע שלי הגיע מאחד מאנשי המחשבים הבכירים במדינה ועד עכשיו לגמריי הוכיח את עצמו, המחשב שלי כבר בן שבע וטפו טפו טפו עדיין לא נאלצתי להחליף אף חלק והוא נסגר בערך פעם בחודש לאיזו שעה שעתיים.

פעם קראתי ברשת

שמחשב שדולק 24/7 מוסיף עוד כ50 ש"ח לחשבון החודשי.

פה לא טמון הכסף הגדול שלכם.

אתם גרים בדירה עם דוד חשמלי או שיש לכם גם דוד שמש?

Nessa12

New member
מתייחסת:

קודם כל המחשב בכלל לא בסליפ מוד, אלא דולק. פשוט דולק. אז ביקשתי ממנו שישתדל לשים בסליפ מוד כי זה יותר חסכוני.
לגבי מקרר, זאת דירה שכורה... וממש אין לנו עכשיו 10,000 שקל להוציא על מקרר. כך שכן, המקרר ישן וכנראה שזאת באמת הבעיה.
השאלה שלי לגבי המחשב הייתה לפי נתונים שהבאתי מגוגל, אני לא איש מחשבים ומעולם לא טענתי להיות אחד

אם זה מינורי ואפשר יהיה להשאיר את המחשב על סליפ מוד - אז מצאתי לי פתרון.

ואגב פרי, גם 50 שקל בחודש זה כסף. בשבילי.

יש לנו דוד שמש אבל חוץ מפעמיים שהדלקתי אותו למשך כ-10 דקות, לא ממש בוצע בו שימוש נרחב... קיץ.

אז את הפתרון שלי מצאתי, תודה לכם

למעלה