להגיד לכם את האמת

hen1xc

New member
להגיד לכם את האמת

כל הסטודנטים האלה אידיוטים 6 אלף שקל על דירה מתפוררת כבר הייתי מפורר את בעל הדירה זה הטיפשות של כולם לחיות בתוך ת"א ולהיות במרכז העניינים להיות קרוב לכל המועדונים בעיר עיר שאין בה אפילו חניה... העיק משלמים בסביבות ה4-6 אלף שקל בחודש וחיים מהיד לפה תעברו לרעננה לכפר סבא חדרה שעה נסיעה מת"א ולפחות תקבלו דירה בשכירות של אלפיים שקל ויהיה לכם אוכל יהיה לכם כסף לרהיטים לבגדים ואם כבר מעלים את העניין של בגדים אז למה לשרוף 600 שקל על חולצה של טומי הילפינגר ? מיכאל בן גביר עשה לכם בית ספר כשהביא את הסודנים לבריכת גורדון העיקר אמרתם פרובוקציה אבל אתם גזענים שזה לא יאמן חיים בבועה שלכם אמן שיעלו לכם עוד קצת את שכר הדירה אמן סלע..

hen1xc

New member
ולא מספיק כל הצרות

גם במאהל המחאה הקהילה הגאה חייבת להידחף לשמה ולשים דגלים כל המהלך הזה לא לעניין אני לא הומופוב או משהו כזה אבל אתם מערבבים שני דברים שהם לא צריכים להיות שם סבבה יש קהילה גאה אבל למה חייבים תמיד לעורר את זה אצל אנשים

hen1xc

New member
תראו את עצמכם

אנחנו נראים ככה כשאנחנו יוצאים מטעם משרד החינוך להכשיר בני נוער ככה אנחנו נראים בשטח בול ! תעברו לדרום במקום טוסטים תרכבו על גמלים תהיו כמו הנבטים.. אני בספק אם מישהו פה יודע מה זה נבטים

אתה עיוור וטיפש (וכנראה שגם טרול)

אני אספר לך מעט על עצמי, ואח"כ אומר לך למה אתה טועה ומטעה. שמי לא חשוב, אתה יכול לקרוא לי כלב, זה בסדר מבחינתי. אני סטודנט בטכניון וגר בנשר, בפריפריה. שכ"ד השנתי שלי גבוה משכר הלימוד, אני חי כרגע לבד (ללא בת זוג) בדירת שותפים (אני משלם את המיסים של הדירה ועדיין ממתין שהשותף שלי יחזיר לי 500 שקל). מעונות לא קיבלתי כי אני לא בן מיעוטים וההורים שלי נשואים (שלא ברור למה זה קשור). יש לי עוד 3 שנים לשרוד פה ומבלי שההורים שלי יכניסו לי אלפייה כל חודש, אני עובר לרחוב. אני לא קונה בגדים יקרים, למען האמת, אני לא קונה בגדים בכלל, אני לא מעשן וגם לא טסתי לחו"ל אחרי הצבא... אני במעמד הנמוך. למרות שרוב הסטודנטים כבר סיימו ללמוד, אני בעיצומן של הבחינות שלי ולולא הן, כבר מזמן הייתי שותף אקטיבי במחאה. האנשים האלו שמפגינים, עושים זאת בעיקר בשבילי. המחאה הזאת אולי סוף סוף תצליח להוציא אנשים כמוני מהבוץ. אז נכון, הם כנראה "עשירים" יותר ממני, אבל זו זכותם לבחור היכן שהם רוצים לגור. כלכלה נבונה לא שולחת את עובדיה לפריפריה בשביל שיגיעו למרכז. זה נזק לשוק. המדינה צריכה לסבסד דיור בר השגה לסטודנטים, למשפחות קטנות, לאנשים במצוקה בכול הארץ. מלבד זאת, מחאה חברתית לא חייבת לבוא דווקא מהמעמד הנמוך... לי כבר אין עוד הרבה לאן לרדת. מעמד הביניים הוא זה שבסכנה. המחאה צודקת כי ישראל היא מבין 15 המדינות המפותחות בעולם. זה לא ייתכן שבארה"ב ובאירופה, שם המשכורות גבוהות יותר משלמים על דירות חצי מאיתנו בערים צפופות הרבה יותר; סטודנטים לומדים בחינם ואין מצוקת דיור במעונות; ההוצאות השוטפות נמוכות בהרבה מהמשכורת החודשית הממוצעת; המיסים הם לא בין 50-100 אחוז על כל שטות; מעמד הביניים גדל; וכו' וכו'... זכותנו לדרוש את אותו הדבר. ההתנשאות שלך על המפגינים היא מבחילה. לא ברור לי אם אתה מאנשי שלומו של ביבי, דוס שמפחד שאת הדיור בר ההשגה יצטרך לחלוק עם אחרים, בעל דירה בת"א שדורש 2000 שקל ל-10 מטרים, או סתם אידיוט. המדינה הזאת צוללת עמוק לאבדון בגלל אנשים כמוך ששמים רגל לרוב שמנסה לסגור את החודש. המאבק הזה הוא מאבק חברתי נגד גזרות שקבעו הממשלות האחרונות נגד אזרחי ישראל הממוצעים. הדלק, מוצרי מזון, החינוך, הדיור, הרפואה, התשתיות, התחבורה.... הכול פה מתנהל רע. הדג מסריח מהראש. אין לנו אפילו מפלגת שמאל חברתית אחת בכנסת (זה אומר סוציאל-דמוקרטיה, למקרה ואתה לא יודע. זה לא קשור לבעיה הבטחונית/ דתית), והגיע הזמן שהעם יתחיל לייצג את עצמו. אני מקווה שזוהי תחילה של מהפכה. מהפכה שרוב הציבור בארץ יהנה ממנה. תבורך הנהלת תפוז שפתחה את הפורום הזה ויבורכו כל אחד ואחת מהישנים כל לילה באוהל בכיכרות הערים. מי ייתן ונזכה לראות עתיד עבור ילדינו במדינה הזאת.

hen1xc

New member
תגור עם ההורים !

תעבוד תחסוך כף תלמד ותסיים תואר ראשון/שני ושיהיה לך מקצוע אמיתי ושתתחיל להרוויח כמו בן אדם דבר איתי העיר שלך משקיעה בחינוך הבלתי פורמלי בעיר ובפורמלי בפרט ואני מכיר בני נוער מהעיר הזאת והם בסך הכל מרוצים זה לרקע כללי למה שלא תגור אצל ההורים כמו בגיל הנעורים ובמקום שהשותף שלך יהיה חייב לך 500 שקלים ההורים שלך יפנקו אותך ב500 שקלים לא חייבים להיות עצמאיים תמיד במקום לחיות בתנאים מינימליים תחיה אצל ההורים ואני מאמין שבתנאים נוחים מאוד ותעבוד תמצא בת זוג תיא אותה לארוחת שישי ואחר כך תצאו לבלות (וזה בגדר המלצה) אתם חיים מההשפעה בסביבה שכל פלוץ(וסליחה על הביטוי) בן 26 חייב לגור לבד עם שותף צאו מהבועה תתחילו לחשוב חסכוני ובנוגע לישראל ישראל היא מבין המדינות הקטנות בעולם ידידי ועוד אנשים מהשמאל רוצים להביא שטחים נרחבים למדינה פלסטינית לרוב צעירים בגיל שלך חושבים שצריך שלום ולתת להם שטחים זה שטחים שיורדים ממדינת ישראל ועוד כמה שנים שהאוכלוסיה פה תהיה 10 M יהיה עוד יותר צפוף כי אם רובכם לא עוברים לפריפריות למה שתעברו לאיזה כפר ערבי? אבל על פולטיקה אנחנו יכולים לדבר שבועות.. זו לא הפואנטה.. ובהזדמנות זו אני רוצה להודות לשלי יחימוביץ על ההצעות שהיא מקדמת בכנסת

למה אתה יוצא מנקודת הנחה שזה פתרון זמין?

ואם ההורים שלו גרים בב"ש? באילת? בירוחם? או אפילו בת"א? אז שיוותר על הלימודים בטכניון?

hen1xc

New member
שוב

יש מקים יוצאים מן הכלל אני לא מאמין שכל הסטודנטים גדלו בדרום/בצפון הרחוק ובאו לת"א כשאני רואה תוכניות בידור כמו החברים של נאור וצוחקים על מחירי הדירות מצבכם עגום זה תלוי בכם לא באף אחד אחר לא יהיה ביקוש המחירים ירדו גם הממשלה צריכה לדאוג למלא את קופת המדינה ולפעמים להקשיח יד עם האזרחים מקווה שאת מבינה למה כי לפעמים לא מקבלים את מה שרוצים אז עושים צעד אחד אחורנית..

בוא נסכם

שכשאתה תהיה סטודנט, או סטודנט לשעבר, שרוצה להתחיל את חייו הבוגרים ולהקים משפחה, שרוצה לגור בבית משלו ולא בחדר ילדותו אצל ההורים, שרוצה ילדים שיהיה לו גם זמן לראות אותם, שרוצה ללכת למכולת עם כרטיס האשראי שלו (ולא של אמא) ולא לפחד שיתקבל סירוב מחברת האשראי, שרוצה אולי אפילו לרדת פעם ב... לאילת או לנסוע לחו"ל, שרוצה לא לבלות 4 שעות מיומו בנסיעות - אז נדבר. אני שונאת לשלוף את קלף הגיל, אבל חביבי - אתה עדיין לא בנעליים שלנו. אני גם מאחלת לך לא להיות בנעליים שלנו - אני מאחלת לך שכשתגיע לשלב הזה, תוכל לקנות דירה עבור המשפחה שלך, תוכל לגמור את החודש גם בלי לעבוד 12-13 שעות ביום, תוכל לעשות תואר בראש שקט. תפנים - המאבק שלנו הוא בשביל הדור שלך. בשביל שכשתגיע לשלב בחיים בו אנחנו נמצאים - לא תצטרך להיאבק. כדי שתוכל להמשיך לגור אצל ההורים או בפריפריה מבחירה.

hen1xc

New member
ת"א זו עיר שאני לא יכול להגדיר אותה ממש

אבל מה אני יכול להגיד לך במקום שבו יש דרישה המחירים עולים שוב לא כולם שמקום שבו גרים ההורים אחד בצפון הרחוק וצריך להגיע לת"א יום יום אני מבין את הרצון להתפתח ולהתקדם אבל לפעמים אל תקרעו את עצמכם יותר מידי.. זה לא בריא... לפעמים גם לקחת צעד אחד אחורה זה מהלך הכי טוב המאבק שלכם הוא נטו צודק אבל תעשו גם בינכם הסטודנטים קצת ניפוי למי מגיע באמת תמיכה אני לא מאמין שכולכם באתם מהצפון/דרום לגור בת"א אבל לפעמים אתם מגזימים מה זה לחסום כבישים? זו אלימות ! מה זה לצייר על דגל המדינה? זו בושה ! להקים אוהלים ברוטשילד , יפה כל הכבוד ! לקרוא להפיל את הממשלה מותר לכם אבל זה גם בזבוז כספים מה? כל שנה בחירות? תעלו את המודעות למפלגת הירוקים בבחירות הבאות כי סך הכל אתם הדור האיכותי שלנו וכולם יודעים שאיכות זו לא מילה גסה...

naf86

New member
אבל זה לא רק מגורים

כי גם הוצאות תחבורה עולות. אוכל עולה. כל המחירים עולים, והשכבה הצעירה יותר תסבול. יש גבול עד כמה אפשר לגור אצל ההורים. זה לא תקין לגור אצל ההורים אחרי גיל 25. נכון, לפעמים אין ברירה, אבל זה לא האידיאל. להגיד "תגורו אצל ההורים" זה כמו לשים פלסטר על פצע מדמם בצורה קשה. נכון, זה יעזור קצת, אבל זה לא יפתור את הבעיה.

hen1xc

New member
לא תקין?

את זה את המצאת חמוד ! אתם הפכתם את ת"א לשגרת חיים ואני אומר לכם שזה לא נכון... תלמדו לגוון אם אין ברירה אין ברירה תשנו פאזה... תעשו סוויץ' למוח לא לא כול המדינה חייבת לגור בתל אביב... גם חדרה לא כזאת רעה.... פרדס חנה אור עקיבא יוקנעם קרית גת

naf86

New member
מי זה אתם??

תל אביב זה לא המקום היחיד לגור. כל גוש דן יקר. מראשל"צ עד כפר סבא, מתל אביב דרך מודיעין עד ירושלים. פרדס חנה? אור עקיבא? משם כבר מסובך להגיע לגוש דן עם תחבורה צבורית. כלומר, צריך מכונית או לשרוף שעות על תחבורה ציבורית. תשמע, אתה עוד צעיר. כשתגיע לעולם האמיתי תראה שלגור במקומות קטנים ללא רכב זה סיוט. לתחזק רכב זה גם כן לא קל. לא כל המדינה צריכה לגור בתל אביב, אבל שמה נמצאים כל העבודות. להגיע לעבודה צריך תחבורה. אז להציע מקומות מחוץ לאזור תל אביב זה טוב ויפה, אבל עם מחירי הרכב, דלק, פקקים, חניה זה לא שווה את זה.

מסכימה עם שניכם

האחד צודק השני חכם אכן יש בעייה והממשלה אשמה והמצב רע - אתם לא ממציאים, המציאות בישראל באמת רעה, רעה מאוד. הממשלה והכנסת יכולים להביא לפתרונות, אבל לא ניראה לי שזה מה שיקרה במציאות. אבל יש גם פתרונות שיכולים לבוא מכל אינדיבידואל עבור עצמו, בעייה אחרת היא שלא כולם מוכנים לעשות פשרות כדי ללכת בדרכי הפתרונות, ומחכים שהממשלה תפתור להם את הבעיות, זאת כבר בעייה אישית שמאפיינת רבים מאוד ממשתתפי ההפגנות - ולכן האצבע המאשימה מכוונת אליהם גם כן, ואנשים בורגנים מרימים גבה ואומרים לעצמם - שיפסיקו לבכות ויתחילו לבנות את עצמם מהשורש. צודק, אבל לא חכם, כי זה לא ריאלי. ערכים זה יפה מאוד, אבל ערכים תמיד היו עם אלו שהיה להם רע וקשה. ברגע שהשמש זורחת, הערכים קמלים, לכן לא כדאי לצפות שהשליטים יעשו משהו, ואפילו אם הכנסת תישרף באש גדולה, יחד עם הפוליטיקאים שבה, תקום אחת חדשה - מנהיגות צעירה - גם היא תגיע במוקדם או במאוחר לשחיטות ובצע כסף, ואף גרוע ממקודם. מי שאכן רוצה להיטיב עם עצמו, שיפסיק לקרוא סיסמאות ושיתחיל לחסוך, כך שהכסף יתחיל לעבוד גם בשבילו. פשרה זה לא מילה גסה. ערכים גם לא. פשרות יביאו תועלת, ערכים לא ממש.

אינפנטיל

ההורים שלי גרים באיזור אחר בארץ.... לנסוע אליהם בסופי שבוע עולה לי מעל 100 שקל ולמזלי הם גרים קרוב לתחנת רכבת, אחרת היה עולה לי עוד 13 שקל. הזמן שלוקח לי להגיע אליהם הוא בסביבות השעתיים וחצי. התחום שאני לומד קיים רק בטכניון. הכסף שההורים שלי נותנים לי הוא כדי שאני אוכל להוציא אותם מהבוץ שלהם... הם מקווים שאני אצליח בתחום שלי כך שאני אוכל לסייע להם כשהם כבר לא יוכלו לסייע לי. אתה חי בסרט שעכשיו כל זוג בן 23+ יתחיל לגור אצל ההורים שלו... מה נראה לך?! אני לא יודע את אתה באמת בן 16 שחוכמת החיים שלך היא ערוץ הילדים או שאתה באמת אינפנטיל גמור... וגם לא ברור לי מה אתה רוצה להגיד בעצם... הפתרון שלך לבעיה הזו, להתפרקות מעמד הביניים, הוא שאנשים יגורו עם ההורים שלהם? כי אם אתה רציני, אתה זקוק ל"ווייק אפ קול" רציני חביבי. בשום מקום בעולם זה לא קורה וזה לא הולך לקרות כאן. אני לא אעבור לגור עם ההורים שלי, אהרוס את החלום שלי, אפרד מבת הזוג שלי שגרה בחיפה ואצפה מהצד איך המעמד העליון מכרסם עוד חתיכה מהמעמד שלי. זה לא הגיוני שאדם כמוני, ציוני, שמשפחתו עלתה לארץ ובנתה אותה כבר מעל ל-100 שנה, ישקול לעבור למדינה אחרת. לא בשביל להתעשר... בשביל לסגור את החודש. פועל בניין באירופה חי טוב יותר מרופא בארץ.

hen1xc

New member
אל נא תזלזל

אם כל סטודנט לא היה מתפנק לנסוע עוד שעה בדרכים ולגור אצל ההורים אולי מצבכם לא היה כזה עגום יש הרבה זוגות חלק עם ילד חלק לא תבין לפעמים הנושא מורכב אבל צריך פתרון יעיל ורצוי פתרון שכבר קיים.. אז אולי פה בפורום אין הרבה כאלה שחושבים כמוני אבל תביא לי את כל הסטודנטים לפה אולי חלק יחזרו להורים ואז יהיה פחות לחץ לא כולם חייבים לגור בת"א תמיד יש מצבים שונים גם אני לא יכול למצוא פתרון לכל אחד...

yabubi

New member
כשתהיה סטודנט אתה תדבר אחרת

לסטודנטים כל שעה היא יקרה, כל רגע הוא בזבוז לגור אצל ההורים כשהם גרים במרחק שעה נסיעה ברכבת זה בלתי אפשרי. במדינה מתוקנת ההורים לא צריכים להחזיק את הילדים שלהם בגיל 26, וזה לא מקובל על הדעת שאדם בוגר יהיה תלוי בהורים. המאבק הזה הוא בעיקר למען העתיד של הדור שלך, אז אתה מוזמן להצטרף לשינוי.

naf86

New member
מה יעשה מי שההורים שלו גרים רחוק?

הרי נניח שגרים אצל ההורים, מה יעשה צעיר מדימונה שרוצה ללכת ללמוד באוניברסיטת תל אביב? מה יעשו זוגות צעירים עם תינוק? גם יגורו אצל ההורים? בשלב מסוים אדם צריך לצאת ממתחת לסינר של אמא.

hen1xc

New member
ברור

אבל תסכים איתי שלא כל הצעירים התל אביבים לא כולם באו מהפריפריות חלקם באים מאותו אזור מגוש דן ואזור המרכז וחלקם באמת גרים בצפון/דרום אני מאמין שמי שיכול להתקפל להורים שלו ותהיה לו רק שעה נסיעה יקל מאוד על חבריו הסטודנטים סך הכל עליה במחירים זה צעד לגיטימי לבעלי הדירות אבל אתם אלו שהייתם שאננים עד שהמחיר קפץ למחיר משכורת והסכמתם לגור בדירות חדר בלי תנאים..

naf86

New member
שעה נסיעה זה המון

הרי צריך לשלם את שכר הלימוד+הוצאות. אז צריך לעבוד. לא? תוסיף שעתיים ביום על נסיעות (שעה לכל כיוון) ותקבל שעתיים פחות על עבודה/לימודים. אבל שעה נסיעה זה ממש לא טווח גדול בתחבורה ציבורית. תקח כמעט כל נקודה שהיא שעה נסיעה מאוניברסיטת תל אביב / בר אילן ותקבל מחירים מאוד גבוהים לשכירות. שוב, לא כל סטודנט יכול לגור אצל ההורים.

למעלה