למה חיילים מרווחים 352 שקלים?

רזאי

New member
כשהקרבי שלי היה בסדיר,

נתתי לו סיר חשמלי. זה אסור, אבל הציל אותו ואת החברים שלו כשחזרו מפעילות בשעות הלילה וכבר לא היה מטבח פעיל. הם היו לוקחים מהמטבח תפו"א ומבשלים אותם. אחרי יום כ"כ מלא פעילות גופנית הם רצו ארוחה כבדה ומשביעה.
למרות שבאופן קבוע הם לא קיבלו ארוחות, מישהו מאוד כעס שחסרים שם תפו"א במטבח. התקינו שם מצלמות , ומאז היינו צריכים לשלוח תפו"א לבסיס.

לאונידס

Active member
רק אני חושב שזהו פוסט ממש עצוב?

ילדים רעבים מבריחים תפוחי אדמה?
תקציב ביטחון של 55,000,000,000 שקלים שעכשיו נוסק לכיוון ה 60,000,000,000 ונוער כדי לא להיות רעב צריך להבריח תפוחי אדמה?

kagome10

New member
אני חיילת

ולא רק שאני לא לוקחת כסף מההרים אני גם מצליחה לחסוך קצת.

טלון סלולרי - 10 שקלים בחודש. גם במקרה הכי רע עם תוכנית הכל כלול זה לא עולה יותר ממאה שקלים.

אני בת.

אפשר להכין סנדוויץ' בחדר אוכל. אם יודעים מראש שהולכים לפספס ארוחה אפשר לקחת פירות מהארוחה הקודמת, להכין כריך.

זה שקשה להם עם האוכל בצבא - זו בעיה שלהם! מלבד מקומות מסויימים שבהם אכן יש בעיות, וזהבעיקר אצל לוחמים במוצבים בפינות נידחות, האוכל בהחלט בסדר. לא טעים, אבל כזה שאפשר בהחלט להסתדר איתו. לאכול אוכל מהבית זו מותרות, פינוק.

מה זה "בלאי של הלבשה תחתונה"? אנא הסבירי לי נא זאת, שכן עוד מעט אסיים שנתיים בצה"ל ואני לא יודעת מה הו אבלאי זה.

ואומנם אי אפשר לצפות שלא יקנו בגדים, אבל בשנתיים קניתי בגדים בפחות משלוש מאות שקלים. ולדעתי גם הבגדים האלו שקניתי הם מותרות - יכולתי להסתדר בלעדיהם ועשיתי זאת להנאתי בלבד.

כך שאני יודעת, בוודאות, שאפשר לא רק להסתדר, אלא גם לחסוך, בלי תוספות מההורים, מהמשכורת של 352 ש"ח.

katam

New member
"בלאי של הלבשה תחתונה" גרביים תחתונים

חזיות וחולצות מתחת למדים.

לא תמיד יודעים שהולכים לפספס ארוחה. בכל אופן אצל הבת במערך הטכני של חיל האויר.

לגבי הבן הקרבי: גרביים גרביים ושוב גרביים הם נשחקות והם חייבות להיות באיכות הכי טובה.

kagome10

New member
חמש מאות שקל לחודש?

אני לא יודעת כמה מתבלות גרביים אצל קרביים - אני לא קרבית. אבל אני מתקשה להאמין שזה עולה יותר ממתאים שח לחודש.

ואצלי אם מפספסים ארוחה בגלל התפקיד אז אמורים לספק כריכים. ואם לא יודעים מתי הולכים לפספס אפשר להכין מראש ולשים במקרר <יש אצל הבת שלך מקרר במדור?> בכל מקרה, אם זה היה המצב אז הייתי מתלוננת למפקד שלי, והלאה במעלה שרשרת הפיקוד.

בכל מקרה, אני מתקשה להאמין שחיילת שחוסכת לא תוכל להסתדר עם דמי הכיס הצבאיים.

einatgross1

New member
הוא רעב וקר לו

הבן שלי עבר בין מספר בסיסים. יש בסיסים שניתן להסתפק באוכל שנותנים ויש בסיסים שהאוכל לא מגיע לצלחת החיילים. יתר על כן, אם הם יוצאים לפעילות קרבית, הם בדרך כלל מחמיצים את זמני הארוחות או שהן ישנים בזמן הארוחות כדי להספיק לצבור שעות שינה לקראת הפעילות הבאה.
יקירי גם אני הסתדרתי וגם הבת שלי הסתדרה עם התקציב. אבל לבן שלי במפורש יש תנאים שאנחנו חייבים להשלים לו ביגוד אם לא הוא נכנס להיפותרמיה. אני לא מגזימה. זה קרה!
מעבר לכך, אני רואה את התפקיד שלי כהורה, לדאוג שיהיה לו כסף לבילויים כדי להגביר את החוסן שלו למה שהוא צריך לעבור בפעילות שלו.
ייתכן וניתן בתת תנאים להסתדר עם המשכורת הצבאית, אבל אנחנו לא בראשית המדינה ואין שום סיבה שהבן שלי פתאום יחיה ברמת חיים עלובה כל כך, שמאפשרת המשכורת הצבאית.
הם מסכנים את החיים שלהם ואין סיבה לחוסר התודה הנדרשת מצד החברה.
גיוס של ילד לצבא ובמיוחד לקרבי, הוא גם גיוס של המשפחה ובמיוחד של ההורים.

צודקת במאה אחוז

גם אנחנו קנינו דברים רבים לנוחות ונוחיות החילים שלנו
הגיעו דברים לידי כך, שכמעט קנינו לבן הבכור (לוחם) אפוד קרמי.. כי הצבא לא סיפק אותם בזמנו, בסוף היחידה קיבלה תרומה של אחד ההורים- ונקנו אפודים לכולם.

לא באה להלונן אלא לספר את ההתנהלות הלא נכונה של הצבא.
הבן השני- כאמור תומך לחימה ביחידה קרבית, נהג מפקדה- תפקיד של תלך-תביא (תסע 200 ק"מ, תביא ארוחת ערב, תסע מהגולן לנגב להביא תחמושת, ואפילו תסע ותקח את המפקד הביתה...)
משמעו שימים רבים לא היה מגיע לארוחות- ואת כל הארוחות ממנו אנחנו.. נכון שיש איזה נוהל לא ברור של החזר כספי, אבל לפחות הוא לעולם לא השתמש בו

זה אינו הוגן ואינו צודק בשום קריטריון..

וכן- כל המשפחה התגייסה, כולל סבתא שמיום הגיוס ליום השחרור- צ'יפרה אותו בסכום נכבד

BrightEye

New member

חיילים שנמצאים בשמירות במוצב וצריכים לארגן לעצמם את האוכל, (וכמו שכתבת גם תמיד מתלבטים בין לישון לבין לאכול), מקבלים אוכל למקרר שלא תמיד מחזיק כאכיל, ברור שיביאו אוכל מהבית.
בימינו הורים לא "ישלחו" את החייל ו"שיסתדר" כפי שהיה כשאנחנו היינו חיילים.

GeJuFan

New member
גם אני מהראשי וכמו שאמרו: שטויות

בתור מי שהשתחררה לפני 7 וחצי שנים, אני יכולה להגיד לך שהשכר שצה"ל נותן הוא בולשיט.
במקרה שלי היה לי מזל, שירתתי בבסיס די קטן ואולי זו הסיבה שהאוכל היה די סבבה, אבל היה ופיספסתי ארוחה? נראה לך שמישהו היה נותן לי משהו מהמטבח?

אני בחרתי להוציא אישור עבודה ועבדתי בשביל להשלים את הכסף שהיה חסר לי להוצאות אישיות, הוצאות שעלו די מעל השכר של אולי 400 ש"ח (אני אומרת אולי כי בכל זאת עברו 7 שנים אני לא זוכרת במדויק) שהצבא החליט לשלם לי על כך שנתתי לו x שנים מחיי.
ואיכשהו למרות שההוצאות האישיות של לא היו של כל מיני דברים שבהחלט אוכלים את כל השכר של החיילים במהלך החודש (כמו סיגריות) ואם נוציא מהמשוואה הוצאה אחרת קבועה שהייתה ההחלטה שלי להמשיך איתה, עדיין סיימתי את השירות הצבאי שלי עם מינוס בבנק.
לידיעתך: אני שילמתי לבדי את הנייד שלי, אני כיסיתי לבד עלויות של בגדים (לא הרבה אבל מדי פעם) וכל מיני הוצאות קטנות אחרות שנעשו בשביל הנשמה כי מה לעשות גם חיילים הם בני אדם. וכל זה למרות שבאתי מבית שבהחלט יכול היה לעזור לי, ולעיתים גם עזר לי.

אני כבר שנים אומרת שהגיע הזמן להפוך את הצבא לצבא מקצועי, יש מפקדים שבחייאת ראבאק למה משרד עם מפקד אחד צריך שלוש פקידות?! וחמישה חיילים באפסנאות בבסיס של אולי 150 איש?!
ברגע שתעשה חיתוך חד בשומן (וברוב המקרים זה אומר בחיילים התומכי לחימה שיוצאים כל יום הביתה ושיושבים במשרד ממוזג ואין להם כלום מה לעשות כי יש עוד שניים לפחות כמותם במשרד) פתאום יראו שמתפנה הרבה מאד כסף ושאפשר לעלות את המשכורות לאותם פקידים ומזכירות ואנשי לוגיסטיקה וכו'.
יש המון, אבל המון! בזבוז בצה"ל, הן של כסף והן של משאבים.

אבל במדינה שבה כמעט כולם עושים צבא, ההרגשה של אני עשיתי את זה ולכן גם אתה כי ככה זה, ועוד כל מיני סיפורי צבא העם או משהו כזה.. לאף אחד אין את האומץ בצמרת להגיד את האמת המלאה: שמה שהיה נכון לפני 60 ואף 30 שנה במצב המדינה כבר לא נכון ומתאים למדינת ישראל של המאה ה-21.

אוכל סביר ??

מכירה אישית את אחד המקומות האלה.
הדבר הכי מקומם זה שכבר בכותרת כתוב- מטופל. זה לא משנה כבר לאורך שנים !!

כן, הרבה אוכל צריך לקחת ולשלוח ולגמרי לא בגלל פינוק.

Simply Be

New member
ממש לא פינוק

כל נושא האוכל צריך לעבור מהפכה אמיתית בצבא ,
כולם יודעים את זה ואף אחד למעלה לא באמת מוכן לעשות משהו וזה לא רק שזה נהיה יותר טוב
לפי שאני שומעת זה נהיה יותר גרוע.

Apotheosis

New member
מה מקומם אותך -שיש להם יותר כסף?

או הג'ובניקים אשר מקבלים את כל ההטבות בעוד הבן שלך באמת ובתמים תורם משהו למדינה המחורבנת הזאת?

תני לו כסף בעצמו - ותאמיני שב"בילויים" האלה - הם משלמים יותר מסכום הכסף שנותנים להם - פנקי את הבן שלך כשהוא מגיע הבייתה - ותני לשאר לחגוג.. את תראי כשהילד שלך שמח - אפקט הכסף מתפוגג מהר מאוד.

raz2008

New member
שירות בסיסי של חיילים עד שנה.

מי שרוצה להשאר אחר כך בקבע (כן, אחרי שנה)שיקבל לפחות משכורת מינימום. זאת דעתי.

ben 911

New member
למזלי החייל שלי עבד ולמד לפני גיוסו

והצליח לעשות קופה לא רעה..
כך שבינתיים יש לי פטור מלתמוך בו כספית.
אבל זה עדיין לא פוטר את השרים המדושנים שם בחלונות הגבוהים מלתת לנו פתרון הולם.
למשל לתגמל את כל החיילים הסדירים ממש כמו את עובדי צבא הקבע.

BrightEye

New member
אם יעשו תחשיב שמוריד ממשכורת מינימום

את מה שהצבא נותן להם- כלכלה, נסיעות, ולבוש, אני חושבת שיגיעו לסכום שהוא סביר.

לאונידס

Active member
אם היו נותנים לך סכום כזה כשכר

+ כלכלה נסיעות ובגדי עבודה עבודה, נראה לך שהיית מקבלת שכר ראוי? סכום סביר?

למעלה