למה כשבחור?

טל קר

New member
I BEG TO DIFFER

ראשית רוב הגברים והנשים לא מודעים לשוויון (כלומר הם מודעים למשהו ברמה של "זה לא יפה להרביץ לנשים" או שהם נגד אונס, אבל רק תנסה לדבר איתם על דייט רייפ ותראה איך חלק משנים את דעתם (נו, אז היא אמרה לא, אבל היא התכוונה לכן אז מגיע לה), או תקלף קצת את נושא האלימות במשפחה ותראה שכמה אומרים שזה "לא נורא, היא הרביצה לו במילים", או שהם מסתפקים בשכר שווה לעבודה שווה, ובכלל לא טורחים לגרד קצת מתחת לראות איך זה שנשים עובדות חצאי מישרות, או עד כמה טבעי כל מיני דברים "טבעיים" ) בקשר למהות הפעולות - אני חוששת שאתה לא ממש מעורה באיזה פעולות נעשות איפה להשגת שוויון. גם אני רואה תהליכים כיום ואני אומרת - ששויון כן יהיה. אולי לא ב"קדנציה" שלי (למרות שבה אני אשתדל לעשות כמיטב יכולתי בנושא) אבל בהחלט יהיה. אגב, אם נורא קל להפליל היום גבר בהטרדה מינית, איפה הם אלפי המופללים? אחוז תלונות השווא על הטרדה מינית הוא 2%. יותר מתלונות על דברים שלא היו ולא נבראו, יש פי כמה וכמה וכמה וכמה (ועוד כמה כמה) תלונות שבכלל לא יצאו לאויר העולם. ולמה? כי הסטודנטית שמוטרדת על ידי המרצה פוחדת על התזה שלה שעומדת ללכת פקקט אם היא תתלונן נגדו, וכי העובדת שמוטרדת על ידי הבוס חוששת לגורל העבודה שלה בכלל ובתקופת מיתון בפרט, וכי זו שמוטרדת על ידי בן משפחה בטוחה שזה על הכתפיים שלה לשמור על המשפחה ולהגן עליה, וכי החיילת פוחדת מתגובת המפקד. כי רוב הפעמים ההטרדה המינית נעשית על ידי בעל סמכות (נחש מה מין בעלי הסמכות העיקריים בארגונים? מתחיל בג. ). תלך אפילו לכנסת, מר דן תיכון, יו"ר הכנסת, מספר בלי להתבייש בעיתון על איך פנתה אליו עובדת בתלונה שעובד הטריד אותה מינית והוא שכנע אותה לרדת מהנושא כדי לא לפגוע במשפחתו של המטריד. זה מה שנפוץ. נשים שמפנימות ולא מתלוננות, או אם הן מתלוננות משכנעים אותן לטאטא את זה מתחת לשטיח. נשים שמוטרדות בצבא, על ידי הבוסים, על ידי בעלי סמכות אחרים כמרצים או רופאים או בני משפחה, ונמצאות בסיטואציות של בין הפטיש לסדן ופוחדות להתלונן. לא תלונות השווא שהן 2% מכלל התלונות (שזה בדיוק אותו אחוז תלונות שווא כמו בפשעים אחרים כמו שוד או גניבה למשל). בקשר לד- (מיד נחזור לג´) - זה נכון בכל הספירה הציבורית, לא רק בענין השכר. גם במידת היצוג הפוליטי, גם במידת היצוג במוקדי כלכלה, חברה, פוליטיקה, דת ועוד כהנה וכהנה ועוד כמה כהנה . בקשר לג- בפמיניזם יש בעיה שאין במאבקים אחרים נגד שוויון. הנשים "ישנות עם האויב". הנשים יותר מחוברות לגברים במשפחתן מאשר לנשים אחרות. קודם כל ברוב רחבי העולם נשים לא מודעות לכך שמותר להן לרצות. חינכו אותן מגיל מאוד קטן מה מותר לאישה ומה אסור לאישה ומה אמורה אישה לעשות. ויש כאלה שהוסיפו לזה את "ככה אלוהים רוצה". אז מה, שהיא תפעל נגד אלוהים? ועם מי, כשהיא מבודדת בביתה? או שהיא בסכנת רצח אם היא תזוז מילמטר הצידה ממה שמצפים ממנה? הבעיה היא גם אצל גברים שלא מכירים בחסרונות השוביניזם עבורם, ומפחדים מפמיניזם, וגם אצל נשים, שכמו רוב היצורים האנושים לא מצליחות לצאת מעבר למה שחינכו אותן ושטפו להן את המוח עם זה. אבל בגלל זה השינוי מתחיל גם בחינוך הממוסד בבית הספר, שכבר שם, וכבר בגן שוטפים לאנשים את המוח באיך צריכה אישה להתנהג ואיך גבר. כשהחינוך ישתנה, גם ה"תוצר האנושי" ישתנה, ואז רוב הנשים יהיו יותר מודעות למה שמותר להן לרצות. ה. אתה מוזמן לפורום פמיניזם, המומחית שלנו לנושא הסוציוביולוגיה היא BOOJIE. אם יהיה לה זמן וסבלנות לענות, היא תענה. בכל אופן, היא תוכל להדגים לך איך למינים שונים בטבע יש צורות שונות לגמרי של חלוקת עבודה בין המינים, ואיך אפשר בטבע למצוא הוכחה לכל מה שרוצים להגיע אליו בסוף. ו. זה רע מאוד שלא התיחסו לתלונתו של הגבר . זה בהחלט לא מוצדק, זה כנראה נובע מההקשר החברתי שבו אישה שהטרידה גבר די מקביל לאדם נשך כלב. בכל אופן, אולי זה שאם אתה חושב על אישה במקום העבודה, מה שעולה לך בראש זה מזכירה (לא בוסית/ לא עמיתה אלא מזכירה, וזה גם תוצאה של חינוך, שמשקף אחרי זה מציאות, כי יש הרבה ארגונים בהם יש גברים גברים גברים, ואישה אחת - פקידה/מזכירה) יגרום לך לחשוב פעמיים על תיקון אפליה? אתה מוזמן להמשיך להתווכח איתי בפורום פמיניזם, פשוט שם אני נוכחת לעיתים הרבה יותר קרובות מאשר בפורום הזה.

voguemaster

New member
מעניין שאת רואה דברים כך

לדעתי פמיניסטיות בהגדרתן לא רואות את המצב באופן אובייקטיבי. הן כאילו מנהלות מסע צלב נגד גברים, באמונה שככל שהוא יהיה מוצלח יותר, כך השינוי עבור נשים יהיה גדול יותר. טפשי ביותר, אבל ניחא... רק דבר אחד לי אלייך. שינוי, כמה טוב שיהיה לעולם לא יביא שיוויון. תשכחי מזה כבר עכשיו, זה לא יקרה. למה זה לא יקרה ?? ההבדלים הביולוגיים והפסיכולוגיים בין נשים לגברים כ"כ שונים, שתמיד יהיו דברים שבהם לא תוכל להתייחס לנשים כמו אל גברים. יש הרבה במה שאמרת על חינוך ועל הסטיגמות החברתיות שמכתיבות את חיי האישה, אבל באמת. גם אם אלו לא היו קיימות, עדיין היית מוצאת ים הבדלים ולא היית מרוצה. בכל מקרה, ישנם אפילו הבדלים כאלו ששמים את הגבר בעמדת נחיתות. רק אחד מתוכם זאת דוגמת ההטרדה המינית. ואת יודעת משהו ?? בחורה שמאשימה גבר בהטרדה מינית, יכולה להרוס לו את החיים, גם אם הוא לא יגיע לכלא ולא ירשיעו אותו בהטרדה. הכח והאמון שניתן לנשים בקטע הזה פשוט לא ייאמן. למזלנו רובכן לא מוצאות את הצורך להרוס לנו את החיים (עדיין..) אני חושב שאתן תיאלצו להגדיר לעצמכן עד איפה השיוויון מגיע. תחליטו איפה צריך ואיפה לא צריך. יש זכויות , יש מעמדים חברתיים, פוליטיים וכו´ וכו´ שאתן רוצות בהן שיויון, יופי. רק תדאגי שזה ייפסק בזמן שתוכלי עדיין להבדיל בין גבר לאישה...
מעבר לזה, אני מאחל לך בהצחלה. אם היה לי הכח, הייתי נכנס לדיון איתכן. יש מספיק על מה להעמיד אותכן במקומכן. לפעמים נדמה לי שפמיניסטיות לוחמות לא מעוניינות בכלל לשמוע ולראות את העובדות, אלא ממוקדות במטרה שלהן, עד כדי כך שהן אפילו לא מסוגלות לראות שהן פנאטיות ולא יותר טובות משאר המטורפים. כל עוד הכל ייעשה בצורה שקולה, מילא, ניחא. אבל איך שאני רואה את זה, ולפי הגישה שאת מציגה פה, הדבר רחוק מלהיות קרוב. אלי

טל קר

New member
לדעתי אם תגיע לפורום פמיניזם

יעמידו אותך על מקומך. למעשה עם רוב הדברים שכתבת, מקומך יהיה בשרשור מיוחד שאני כמנהלת פותחת, הוא נקרא "פינת השוביניסט הצרחני" ושם שוביניסטים ממורמרים ומתוסכלים יכולים ליבב ולהתבכיין על מר גורלם, תוך כדי שכיבה ובעיטה בריצפה. למרבה הצער (ואז כולנו במשותף בפורום מזילות דמעה) הסגנון שלהם מתדרדר במהירות וכך הם נאלצים להחסם מהפורום. בכל אופן, החלטתי בכל זאת לענות לך על כמה נקודות, כי אני חושבת שאתה לא פועל מזדון אלא מאטימות במקרה הטוב ומטיפשות במקרה רע, כך שזה לא לגמרי אשמתך. א. איך אתה יודע מה ההבדלים הפסיכולוגים המולדים בין נשים וגברים? איך אתה יודע להבחין מה נובע מחינוך ומה מה"טבע"? כי אף אחד לא הצליח לעשות את ההפרדה הזו בעבר, אני שמחה לראות שמדען דגול שכמוך חשב על דרך. איך אתה יודע מה היה קיים לולא החינוך והסטיגמות? איזה הבדלים היו נשארים ואיזה לא? הבדלים פיזים היו נשארים, אבל הרלוונטיות שלהם היתה משתנה. ב. ענין ההטרדה מינית זה לא דוגמא לנחיתות של הגבר, וקח דברים בפרופורציה. מי שנדפקת לה איכות החיים זו המוטרדת. בצבא, במקום העבודה, באוניברסיטה. זה מה שנפוץ. תלונות שווא יש בדיוק כמו בשאר המקרים. וכל אחד תמיד יכול היה למרר למישהו אחר את החיים. אתה, כגבר, יכול להלשין על עשרה בעלי מקצוע למשל למס הכנסה ולמרר להם את החיים, להתקשר לשירותי הרווחה ולהתלונן שהשכן מרביץ לילדיו ולמרר לו את החיים, להתקשר למשטרה ולהתלונן שהשכן הרעיל לך את הכלב ולמרר לו את החיים, וכו´ וכו´. אבל ענין תלונות השווא במקרים האלה, כולם לא עולה על 2%. ג. מה זאת אומרת שנדע להבדיל בין גבר לאישה? רק ההבדלים הפיזים בטוחים. כל השאר יכול להיות נובע משינוי חברתי. אז למה לי לרצות לדעת להבחין לפי הקריטריונים השוביניסטים של היום? ד. אין גבול לשוויון. שוויון זה עד שיש שוויון. ה. לפעמים נדמה לי ששוביניסטים ממורמרים לא מעונינים בכלל לשמוע ולראות את העובדות אלא ממוקדים במטרה שלהם עד כדי כך שהם אפילו לא מסוגלים לראות שהם פנאטים ולא יותר טובים משאר המטורפים. ו. שינויים לא משיגים בצורה שקולה ודרך סטטוס קוו. את השקילות הנוכחית ואת הסטטוס קוו הנוכחי זה מה שצריך לשנות.

ליאן.

New member
טל..

לרגע לא שמתי לב אם אני נמצאת בפורום שלי או שלך..
את קוטלת לי את כל הפמניסטים או המתיימרים להיות.. רק שלא יעברו לקבוצה השנייה..

אלדד26

New member
לעולם לא תצעדי לבד, ליאן.

גם עם עוד אלף טל קריות כאלו, לא אעזוב אותך לבד
ואני לא מתיימר להיות פמיניסט, אני באמת כזה, ולא משנה כמה תגיות תשים עליי טל.

voguemaster

New member
אני מניח שאף גבר

לא יוכל לשכנע את הדעות הכ"כ מוצקות שלך. מרוב שאת בטוחה שאת צודקת בכל דבר כבר וכל גבר שמנסה להגיד אחרת הוא שוביניסט צרחני, אז אין שום סיכוי לנהל איתך דיון בנושא. גם אם הייתי רוצה לנהל איתך דיון על הנקודות הקטנות של כל דבר, זה יהיה בזבוז זמן אטומי. לא, אני לא פועל מזדון, וגם לא מאטימות, ובטח יקירתי שלא מטמטום, כי אין לך שום מושג מי אני ומה אני שווה. בהקשר זה אני מבטיח לך שאת היית יודעת, את הפה שלך היית מרסנת אם לא סותמת. א. את באמת מאמינה שאם החינוך היה שווה ולא היו סטיגמות אז ההבדלים הפסיכולוגיים שקיימים כיום לא היו קיימים (או קיימים פחות) ?? למה את משלה את עצמך. ההתנהגות של גברים ונשים שונה בתכלית, ולא כל פן בהתנהגות נובע מחינוך או מסטיגמות. אני בטוח שלא יהיה קשה למצוא לפחות כמה דוגמאות טובות להבדל בגישה ובהיבט הפסיכולוגי של מצב מסוים, ללא קשר לסטיגמות ולחינוך שאותה בחורה קיבלה בבית או בכל מקום אחר. עוד דבר, לא טענתי לעולם שאני מדען דגול, והסארקזם שלך די משעשע אותי במקרה הטוב. חבל באמת שאין לנו בסיס מדעי להשתמש בו. ב. לא זלזלתי במוטרדות מינית, לא באלו שתלונתם כנה בכל אופן. אלו שלא, יכולות למרר לגברים את הצורה, ותאמיני לי, שלהיכנס לצרות עם מס הכנסה זה לא אותו הדבר כמו לאבד את אישתך והילדים בגלל שאיזה מניאקית החליטה לעשות הצגה (אם הצליחה..), אז קבלי את דברים בפרופורציה. זה ממש לא אותו הדבר. ג. קריטריונים שוביניסטיים ?? תגידי, כל דבר שמבדיל בין גבר לאישה לדעתך הומצא ע"י גברים ? את מודעת לכמה מדעניות קיימות בעולם ? עוד דבר: "כל השאר יכול להיות נובע משינוי חברתי", זו דעתך הדי לא מבוססת ואין לך אפילו אפשרות להוכיח דבר כזה. אם את מאמינה בזה, זאת זכותך כמובן אבל את מעלה את זה לדרגות פרופורציה שכבר לדעתי חורגות מהרגיל. מצטער אבל הרעיון שההבדלים הם רק פיסיים וכל השאר יכול לנבוע בגלל הצורה שבה צמחה החברה שלנו, זאת אמירה די חזקה את לא חושבת ? לא נראה לך שיש דברים בגו ? לא נראה לך שיש הבדלים פסיכולוגים בצורת המחשבה של נשים וגברים שהביאו למצב הזה או לחלופין, שלא קשורים לחינוך ? ד. שיויון לעולם לא יהיה. תסתכלי על החיים בטבע. לא קשה לראות שאנחנו לא שונים מבעלי החיים, למרות שאנחנו עושים דברים מסוימים אחרת. יש דברים שבהם שיויון יכול להתקיים, אבל המשוואה לא מאוזנת לחלוטין, ולעולם לא תהיה. תמיד תהיה עדיפות לגבר בתחומים מסוימים ולאישה באחרים, ואני מבין שזה אולי מרגיז אותך לקרוא את זה, כי זה תוקף ישירות את האמונה שלך, אבל אולי אני רואה את הדברים בצורה יותר מציאותית (ואני בטוח שתגידי שאני לא, אז חבל"ז) ה. מעניין. אני לא שוביניסט ומעניין איך הגעת לזה. אני דווקא בעד נשים, בהרבה מובנים. אני פשוט לא חושב ששיויון זה דבר אפשרי, לא לצד זה ולא לצד זה. זה לא עושה אותי שוביניסט. אני מוצא לנכון להתווכח רק במקרה שלדעתי האטימות של נשים מסוימות כ"כ גדולה שאי אפשר לדבר איתן בהיגיון. (טוב אני רואה כבר איך את משליכה את הנקודה הזאת עליי..) ו. את מוזמנת לבצע כל שינוי שתחפצי בו, בהצלחה. לסיום, אני רק רוצה להאיר את עינייך לצורת התבטאותך בתחילת ההודעה שלך. זו מסגירה את הדעות שלך לגבי כל גבר שינסה אפילו לערער על הלוגיקה והאמונות של החיים שלך. גם אם הוא ינסה לעשות את זה בצורה הגיונית יגיע לו להיות חלק בשרשור השוביניסטים הצרחנים שלך. דרך אגב, אם כבר אנחנו בנושא הזה, פורומי תפוז לא נועדו כדי שאת תוכלי כמנהלת לבנות לך מעוז שבו תוכלי ליצור אפליה בין באי הפורום. אני בטוח שתפוז לא התכוונו לכבודך טל קר שהפורום יתפקד בתור סביבה קוטלת גברים ומקום מפגש לנשים פמיניסטיות שרוצות לקדם את אמונתיהן. זה מקום לדיון, לא לדיקטטורה. כבר אמרתי את זה יותר מפעם אחת, ואני אגיד את זה שוב (לכל המעוניין לשמוע). אם את רוצה מקום מפגש מסוג זה, אני מציע שתארגני מפגש אצלך בבית, ולא תשתמשי במשאבים של תפוז לשם זה. הפורום לא שלך (יותר ויותר מנהלים צריכים שיזכירו להם את זה). קיבלת את זכותך לנהל בחסד, אז אולי תפגיני קצת בגרות ותשתמשי בה בחוכמה הראויה ? מאחל לך רק טוב אלי

יש אצלי בפורום לא מעט גברים שלא

רק מתיימרים להיות פמיניסטים אלא באמת כאלה. אגב, תפוז בהחלט התכוון לכבודי שפורום פמיניזם יתפקד בתור מקום מפגש לנשים פמיניסטיות שרוצות לקדם את אמונותיהן. הפורום לא שלי, הוא של נשים פמיניסטיות שרוצות לקדם את אמונותיהן, וגם של גברים לא מעטים שתומכים ברעיון. ואני כמנהלת תפקידי לשמור על הסביבה הזו, ולשמור ת´פינות המוגדרות לשוביניסטים הצרחניים כדי שהפורום יוכל להתנהל באפקטיביות בשאר המקום. אגב, את זכותי לנהל קיבלתי לא בחסד, אלא בזכות, והפורום הוא המצליח ביותר והפעיל ביותר באינטרנט הישראלי בנושא זה. אגב, תוכל לראות בפורום פמיניזם גברים פמיניסטים שאיני תמיד מסכימה עם דעתם. אני לא מפלה על פי מין, ואנו לא קוטלות גברים בפורום. רק שוביניסטים גלויים או סמויים. וזה הסיבה שהודעתך הקודמת היתה ראויה לפינת השוביניסט הצרחני. בזכות, לא בחסד. אגב, אני מבטיחה לך ששום דבר ושום תגית שתשים ליד שמך לא תגרום לי לסתום. גם אם אתה מלכת אנגליה אחרי קורס עברית בברליץ. ובקשר לשאר הודעתך - "את באמת מאמינה שאם החינוך היה שווה ולא היו סטיגמות אז ההבדלים הפסיכולוגיים שקיימים כיום לא היו קיימים (או קיימים פחות) ??" בהחלט כן. אני רואה שידיעותך בסוציולוגיה לוקות בחסר. אתה יכול להסתכל בסקנדינביה שם החינוך פחות סטיגמטי, ונחש מה, יש 40% נשים בפרלמנט. איך הא? "למה את משלה את עצמך. ההתנהגות של גברים ונשים שונה בתכלית, ולא כל פן בהתנהגות נובע מחינוך או מסטיגמות" באמת? איך אתה יודע? ראית פעם אדם שחי מחוץ להקשר מסוים של חינוך וחיברות? "אני בטוח שלא יהיה קשה למצוא לפחות כמה דוגמאות טובות להבדל בגישה ובהיבט הפסיכולוגי של מצב מסוים, ללא קשר לסטיגמות ולחינוך שאותה בחורה קיבלה בבית או בכל מקום אחר" באמת? אם לא קשה, תן אחת. וספר לי איך הדוגמא לא קשורה לסטיגמות ולחינוך שאותה בחורה קיבלה. אגב, אולי זה מה שגרם לך להתבלבל, כשאני מדברת על חינוך, אני מדברת על מסרים סמויים וגלויים שלא עוברים רק במערכת החינוך. גם ספרי ילדים מחנכים. גם תוכניות טלויזיה. גם ספרים גם סרטים גם פרסומות וגם בדיחות. אז תביא לי אחת. זה הרי לא קשה... "לא זלזלתי במוטרדות מינית, לא באלו שתלונתם כנה בכל אופן. אלו שלא, יכולות למרר לגברים את הצורה, ותאמיני לי, שלהיכנס לצרות עם מס הכנסה זה לא אותו הדבר כמו לאבד את אישתך והילדים בגלל שאיזה מניאקית החליטה לעשות הצגה (אם הצליחה..)" מיידעלה, אתה יכול עכשיו להעליל על דודך שאנס אותך בגיל 10, וזה גם עלול לגרום לו לאבד את אשתו והילדים. אז? "קריטריונים שוביניסטיים ?? תגידי, כל דבר שמבדיל בין גבר לאישה לדעתך הומצא ע"י גברים ?" לא בהכרח על ידי גברים, אבל בהחלט על ידי החברה שהיא שוביניסטית עם תפיסות של הגבר במרכז, והאישה כ"אחר". "את מודעת לכמה מדעניות קיימות בעולם ?" לא. כמה? ומה הפואנטה? ""כל השאר יכול להיות נובע משינוי חברתי", זו דעתך הדי לא מבוססת ואין לך אפילו אפשרות להוכיח דבר כזה. " אז זהו, שכן. אפשר ללמוד הרבה ממה שקרה בשבדיה. בשנות ה70 כמעט עבר חוק שרצה להציג את האונס כסוג מיניות לגיטימי של הגבר. בעקבות הצעקה שקמה אז קמו הרבה ארגונים פמיניסטים והחינוך בשבדיה נעשה הרבה יותר שוויוני. כתוצאה שבדיה נעשתה יותר שוויונית, והיא אפילו המדינה היחידה על פני כדור הארץ שבו מספר הזונות יורד במקום לעלות. "מצטער אבל הרעיון שההבדלים הם רק פיסיים וכל השאר יכול לנבוע בגלל הצורה שבה צמחה החברה שלנו, זאת אמירה די חזקה את לא חושבת ? לא נראה לך שיש דברים בגו ? לא נראה לך שיש הבדלים פסיכולוגים בצורת המחשבה של נשים וגברים שהביאו למצב הזה או לחלופין, שלא קשורים לחינוך ?" אני אומרת שאי אפשר לדעת, כי אני לא מכירה מצב אחר. אין דבר כזה אדם שלא עבר חינוך על ידי החברה. "שיויון לעולם לא יהיה. תסתכלי על החיים בטבע. לא קשה לראות שאנחנו לא שונים מבעלי החיים, למרות שאנחנו עושים דברים מסוימים אחרת." קודם כל, שוויון בהחלט יהיה. והמאבק הפמיניסטי לא יפסיק לפני שהשוויון יתקיים. זה לא בהכרח יקרה בקדנציה שלי, אבל זה יקרה והתהליכים ימשיכו להתרחש. ובקשר לטבע, על איזו חיה אתה מסתכל? כי בטבע תוכל למצוא הכל. אולי שאשתך תהרוג אותך אחרי ההזדווגות? או אולי תהיה אתה בהריון, כמו סוסון ים? "תמיד תהיה עדיפות לגבר בתחומים מסוימים ולאישה באחרים" זה לא מחויב המציאות ולכן זה לא יהיה "תמיד".

אלדד26

New member
רק דבר אחד קטן

הייתי חייב להוסיף לכבוד voguemaster, שהוא צודק במאה אחוז בעניין העדיפות בתחומים מסוימים. אין פה קשר למציאות. מוח האישה *שונה* ממוח הגבר. יש להם איזורים חזקים יותר ופחות באופן *מולד*. קיימים על כך מחקרים רבים - גברים יותר חזקים בתפיסה תלת מימדית, נשים יותר טובות בכל הקשור בלשון ותקשורת, למשל. אלו דברים ביולוגיים מולדים ולא נובעים מהחינוך. אגב, כל דבר שהוא אפשר לתלות בחינוך. אין דוגמה ש - voguemaster יביא שלא תוכלי לתרץ בחינוך. אבל, כמו שכבר אמרתי, בדומה לסוליפסיזם יש המון תיאוריות (וביניהן התיאוריה שלך), שלמרות שאי אפשר להפריך אותן, אין להן קשר למציאות בפועל. כל דבר שאת תגידי שהוא נעוץ בחינוך, אני אוכל לנעוץ בגנטיקה.

טל קר

New member
איך אתה יודע שזה מולד? הרי

לא רק אזורים במוח משפיעים על פעילות, גם פעילות משפיעה על אזורים במוח. מכיון שלא נבדקו תינוקות אלא בוגרים, אני בהחלט יכולה לשער אפשרות שהחיברות השונה השפיע. אגב תאוריה על מנת שתחשב תאוריה מדעית, צריכה להיות בעלת אפשרות הפרכה. אחרת למה שלא תדחוף הכל להשפעה של חייזרים?

אלדד26

New member
מה פתאום אין לך את המספר?

דיברתם בטלפון, *נפגשתם*, ועדיין אין לך את המספר? גם כשפגשתי מישהי אחרי 40 דקות של שיחה בצ´ט, עדיין החלפנו טלפונים.

לירוי25

New member
אז מה למדנו מכל הסיפור?

להשאיר את הג´ינטלמניות מאחור וליזום! רוצה? תקחי! וחוץ מזה אם הוא לא התקשר כנראה שהוא לא היה מעונין ופשוט לא היה לא אומץ להגיד את זה מההתחלה. מעשה לא נעים אבל צ´מעי..

The-Saint

New member
הצלצול הגואל...

לצערי הרב, אני מצטרף לחברי שכתב פה למעלה באותה הטענה. כשאני אומר שאני מתקשר, אני (בד"כ) מתקשר, לפעמים קורה שגם אני שוכח, בסך-הכל גם אנחנו בני אדם. אבל לעומת זאת, אני נתקלתי בלא מעט בנות שביצעו את "אותו התרגיל", ודווקא במקרים האלו, אלו היו בנות שפגשתי במציאות ולא דרך הנט... אז אני לא יודע מה לגבי שיוויון או לגבי פמיניזם, אבל זה נראה כמו ניסיון לא מוצלח של המין הנשי לנסות ולהחזיר לנו באותה המטבע על משהו שאנחנו לא ממש עושים (לא כולנו בכל אופן)...

nutica

New member
בתור גבר

אני רק יכול לאמר שזה עניין פשוט מאוד לא רוצים לפגוע בצד השני בכך שנאמר את האמת בפנים ולכן מעדיפים לעשות מעשה שהוא אולי קצת שפל אך הוא אינו פוגע באותה מידה

deyulia

New member
הרשו לי.....

מה יכול להיות יותר פוגע משקר? יש הטוענים פה שהבחור שכח, האם אתם באמת חושבים שזה מה שקרה, טוב אני הופכת לפטתית ואכן אסיים .

אלדד26

New member
זה פשוט לא שקר.

זו הגדרה. זה ברור - גם לך, הרי (!) - שכשמישהו אומר לך "נדבר", אז ברור שהוא לא יתקשר. תמצאי לי מישהו תמים מספיק שיגיד לך "כן, הוא יתקשר". הרי תסכימי איתי שאם הדייט הלך כמו שצריך, אתם לא צריכים לתכנן מה יהיה מחר... הרי *ברור* שתתקשרו. מישהו מכם. זה כבר לא משנה מי ומתי...

ליאן.

New member
"אינו פוגע".. ?

זוהי מחשבה עצלה ואינטרסנטית. לא חייבים להגיד את האמת בפרצוף, אך לשקר ולהבטיח הבטחות סרק, זה בהחלט לא תחליף ש´אינו פוגע באותה מידה´. לשקר ולהשלות פוגע פי כמה ! אם אתה אומר לבחורה אני אתקשר אלייך מחר, למה לתת לה לצפות לטלפון (בהנחה שהיא מעוניינת), וכשהוא לא מגיע, להתאכזב, להתעצבן ולפתח שינאה וייאוש אפשרי ? בתכלס, האמת היא שאתה חושב רק על עצמך ועל איך לצאת עם מינימום ריקושטים מהעניין. רק דע לך שגבר שיגיד לבחורה "היה נחמד, אבל זה לא זה" או "לדעתי, אנחנו לא מתאימים" יוערך פי כמה והמשפט יתקבל בהבנה הרבה יותר גבוה מכפי שנדמה לך.

אלדד26

New member
את חיה באשליות.

ניסיתי, ליאן, באמת שניסיתי - וזה רק מסבך את העניינים יותר. ותאמיני לי שנתקלתי בהכל. נתקלתי בבחורות שהתעצבנו עליי בגלל שאמרתי "אנחנו לא מתאימים". רבאק, אחת התחילה *לבכות*. די עם השטויות, זה לא שקר ולא אשליה. אל תיתממי, הרי *ברור* שהוא לא יתקשר... מה הקטע עם הלצפות??? את רוצה לומר לי שאם מישהו בדייט הראשון היה אומר לך "אני כבר אתקשר אלייך", היית חושבת שהוא *באמת* יתקשר? נו, באמת. אני מעריך אותך קצת יותר מזה ליאן

ליאן.

New member
האמת היא שאכן ציפיתי

ולא חושבת שזה קרה יותר מדי, כי בדרך כלל ההחלטה אם להתקשר או לא היא בידיים שלי ומעולם לא השתמשתי במשפט שכזה. פעם יחידה נפלט לי המשפט: ´היה נחמד, נדבר´ כשרציתי לסיים את הערב, וזה עדיין צורם לי. וחוץ מאותו מקרה אחרון שסיפרתי לך, לא זכור לי שנקבע משהו שלא התממש. לגבי הבחורות שהתעצבנו עלייך, אפשר להבין שהאגו שלהן נפגע, ואולי המשפט הישיר ´אנחנו לא מתאימים´ לא מתאים לכל אחת, אבל אתה יכול להיות בטוח שאם הבחורה שבכתה לך היתה שומעת את המשפט ´אני אתקשר אלייך מחר´ ולא היית מתקשר, היא היתה מתקשרת אלייך ובוכה לך בטלפון ולא רק זה, אלא שהיתה מקללת אותך ואת אמא שלך ואת סבתא שלך. לסיכום, לדעתי, עדיף ליצור כמה שפחות ציפיות בסוף דייט. (אגב, אתה יכול להשתמש בהדגשות במקום ב * (שיכלולים של
))

למעלה