ל-DJisrael

T r i v i n

New member
באמת מעניין...

אתר חופש הוא אתר נחמד אבל יותר מדי אתאיסטי לטעמי.

T r i v i n

New member
אוקיי...

סיפור גן העדן לפי דעתי נועד להסביר לנו את המחיר ששילמנו תמורת התבונה שלנו. תסתכל למשל על השימפנזים: חיים להם ביער, אוכלים חופשי מהעצים. נשאר להם המון זמן לפעילות חברתית ומשחקים. האדם גם חי ככה פעם אבל אז האוכלוסיה שלנו גדלה והיינו צריכים ללמוד לגדל את המזון שלנו בעצמנו ולהגר למקומות פחות טובים למגורים. והחיים שלנו הפכו הרבה פחות נוחים. אני חושב שאחת הקללות הגדולות ביותר שנותנת לנו התבונה היא הידיעה שיום אחד אנחנו נמות. רוב בעלי החיים(אם לא כולם) חיים את החיים שלהם בלי שהנושא ידאיג אותם. מצד שני אנחנו חיים את חיינו בידיעה שיום אחד כל זה יגמר. בקשר לצלע, בזמנו חשבתי על הנושא הזה ולבסוף הבנתי את זה(או לפחות כך אני חושב) כשראיתי תצלום של הכרומוזומים של האדם. ב-DNA שלנו קיימים כרומוזומי מין X ו-Y. לגבר יש XY ולאישה יש XX. כרומוזומים דומים לצלעות גם מבחינה ויזואלית(לפחות אחרי שמישרים אותם) וגם מבחינה שהם באים בזוגות. כך שאני מניח שהכוונה בקטע הזה הייתה שאלוהים "לקח" כרומוזום X מהגבר וממנו יצר את האישה כי לאישה יש XX. והינה תמונות להמחשה: כרומוזומים בגבר וכרומוזומים באישה.

nas636

New member
אז אתה טוען שסיפור גן עדן...

"נועד להסביר לנו את המחיר ששילמנו תמורת התבונה שלנו"<< כך כתבת ואז עברת לשימפנזים, התיאוריה באמת יפה ומענינת וגם התיאוריה של הצלע והכרומוזומים, אהבתי. אבל ברשותך אני אמשיך אחרי סיפור גן עדן, אחרי הגירוש מגן עדן של אדם וחווה מסופר על: אָדָם שֵׁת, אֱנוֹשׁ. ב קֵינָן מַהֲלַלְאֵל, יָרֶד. ג חֲנוֹךְ מְתוּשֶׁלַח, לָמֶךְ. ד נֹחַ שֵׁם, חָם וָיָפֶת. {ס} ה בְּנֵי יֶפֶת--גֹּמֶר וּמָגוֹג, וּמָדַי וְיָוָן וְתֻבָל; וּמֶשֶׁךְ, וְתִירָס. } ו וּבְנֵי, גֹּמֶר--אַשְׁכְּנַז וְדִיפַת, וְתוֹגַרְמָה. {ס} ז וּבְנֵי יָוָן, אֱלִישָׁה וְתַרְשִׁישָׁה, כִּתִּים, וְרוֹדָנִים. {ס} ח בְּנֵי, חָם--כּוּשׁ וּמִצְרַיִם, פּוּט וּכְנָעַן. ט וּבְנֵי כוּשׁ--סְבָא וַחֲוִילָה, וְסַבְתָּא וְרַעְמָא וְסַבְתְּכָא; וּבְנֵי רַעְמָא, שְׁבָא וּדְדָן. {ס} י וְכוּשׁ, יָלַד אֶת-נִמְרוֹד; הוּא הֵחֵל, לִהְיוֹת גִּבּוֹר בָּאָרֶץ. {ס} יא וּמִצְרַיִם יָלַד אֶת-לודיים (לוּדִים) וְאֶת-עֲנָמִים, וְאֶת-לְהָבִים-- וְאֶת-נַפְתֻּחִים. יב וְאֶת-פַּתְרֻסִים וְאֶת-כַּסְלֻחִים, אֲשֶׁר יָצְאוּ מִשָּׁם פְּלִשְׁתִּים--וְאֶת-כַּפְתֹּרִים . {ס} יג וּכְנַעַן, יָלַד אֶת-צִידוֹן בְּכֹרוֹ--וְאֶת-חֵת (דברי הימים) ספר שלם - התנ"ך. כולו בנוי למעשה מאדם וחוה והבנים שלהם והבנים של הבנים והבנים של הבנים וכו'....... כל זה משל? לא מדובר רק "בהעלמת פרטים"., מדובר בספר שלם שבנוי על זה שאלוהים ברא את אדם וחוה.

T r i v i n

New member
תראה...

אני מאמין שאדם וחוה באמת היו קיימים. הוכח מדעית שלכל הגברים בעולם יש אב משוטף שחי לפני 60 אלף שנה. הנה כתבה מאוד מעניינת על זה. אז אם אדם התקיים במציאות אולי גם כל שאר האנשים ששמותיהם כתובים.

nas636

New member
טוב, זכותך להאמין במה שאתה רוצה.

הסיפור התנכ"י שונה בתכלית השינוי מהדוגמא שהבאת. איך אב קדמון משותף קשור לאדם וחוה, לא יודע. בכל מקרה-התיאוריה שלך צריכה לעבור עוד כמה "שיפורים" להביא עובדות ולהסתמך על בסיס חזק. אבל בסך הכל לא רע.

T r i v i n

New member
לא ממש שונה...

יש האומרים כי "אדם הגנטי" שחי לפני 60 אלף שנה היה האדם המודרני הראשון ולכן צאצאיו הצליחו כל כך ו"השתלטו" על העולם. לי נשמע הגיוני שאדם המתואר בתנ"ך הוא לא ההומו ספיאנס הראשון אלה האדם המודרני הראשון. התיאוריה שלי עוברת שיפורים כל הזמן(היא עברה כמה שיפורים במהלך הדיון הזה). אם יש לך הצעות, אשמח לשמוע.

Henif

New member
מדענים הוכיחו שכדור הארץ בן 4.5 מיל

האם זה "גיל" כדה"א? או כדה"א צעיר מגילו?

suma10

New member
מקורות

אפשר בבקשה מקורות? כי אני דווקא שמעתי שתארוך בפחמן 14 מראה פחות זמן?

deathcaster

New member
אני אענה לך במקומו

2 אופציות : 1. הדתיים טוענים כי 5767 שנים הם מתחילות מבריאת אדם הראשון. 2. דתיים אינם מאמינים בשיטות המדעיות של תארוך .... ומיד הם יכתבו שבדיקת פחמן 14 היא עם שגיאות מדידה של מאות שנים... הם צודקים, אכן קיימת שגיאת מדידה של מאות שנים, אבל זה עדיין לא מסביר את זה שבדיקת פחמן 14 מוכיחה שגיל כדורה"א, הוא הרבה יותר מ- אגדת הבריאה.

nas636

New member
ניסית לענות לי?

אם כן, איפה ההתייחסות לדינוזאורים?

gdisrael

New member
אני אשכלל את תשובת זוהר

1) הספירה העברית, היא מבריאת האדם, לפני כן, ישנם עוד 6 ימים, אשר אין אנו יודעים את אורכם. שהרי אף לפני בריאת צבא השמיים ביום הרביעי, נכתב "ויהי ערב ויהי בוקר", אז אין לנו השגה בכוונה. יתכן שה' ברא את העולם גם במילארדי שנים. בקשר למה שכתבת כאן : >גם אלוהים היה צריך מיליארדי שנים בשביל "לברוא" את האדם?< ואם ה' ברא את העולם ב - 6 ימים - ה' צריך 6 ימים בשביל "לברוא" את העולם ? ואם ה' ברא את העולם בדקה, ה' צריך דקה בשביל "לברוא" את העולם ? אתה יכול לשאול זאת על כל פרק זמן, מה ההבדל בין מילאדי שנים לבין שנייה ? אלו עניינים יחסיים. ה' יכול לברוא את העולם במילאדי שנה - כי כך רצונו. בדיוק כמו שרוצנו יכול להיות בריאת העולם ב - 6 ימים, 7 ימים, או אף שנייה, או אף לא בזמן - אלא פשוט "בריאה". 2. אכן, אין אנו סומכים על שיטות התיאוך המדעיות, מכיוון שהם בלתי מדוייקות בעליל. בבדיקת פחמן 14, נמצא שכלב ים בן 1000 שנה (כאשר הוא היה חי), ויש עוד מקרים רבים שמעידים על אי דיוק זה. אי דיוק זה נגרם מכמה סיבות : 1) התיאורך מתבצע, בהנחה שהעולם מיצירתו עד היום, לא השתנה - ותנאיו נשארו זהים. ברור שלא כך הדבר - שאף בתורה מוזכר המבול, אשר שינה את כל פני כדור הארץ. 2) ובפרט כל פני כדור הארץ באו במגע עם עופרת - אשר משנים את מהירות הריאקציה עם פחמן 14 בצורה לא קונבנציונאלית. דהיינו, העולם עבר שינוי אשר גרם לתיאורכים להיות בלתי-קבילים. 3) העולם נברא בצבינו ובקומתו, ואף חז"ל אומרים זאת מפורשות. האדם נברא בן 20, ואילו העץ בן 100. והיום, אנו יוכלים להגיד זאת על הכוכבים, שנבראו בני מיליוניו ומילארדי שנים. אם היית מסתכל על האדם, היית אומר שבן 20. אם על העץ, בן 100. אבל שהרי נבראו רק לפני יום ! דהיינו, נבראו בצביונם ובקומתם. וכך גם כל עולמנו. מביא לכך רב משל, שאיני זוכר את שמו, על פסל שמפסל פסל, של אדם זקן, בן 70. באים 2 אנשים, הפסל שואל אותם בן כמה הפסל, אחד אומר - בן יום, השני אומר - בן 70. והרי ששניהם צודקים ! השרי מבחינה חזותית, הפסל בן 70 - שהרי הזקן, בן 70 הוא. ואילו הפסל עצמו, ממתי שנבנה - רק בן יומו. וכך גם עולמנו, ה' פיסל את העולם ביום, אך מבחינה חזותית - נראה כבן 13.7 מילארדי שנים, אם אינני טועה. מבחינה הדינוזאורים : התורה מדברת אודותם מפורשות, "התנינים הגדולים", ומספר שמות אפשר להוכיח שתנין הכוונה למשפחת בע"ח, שהרי הנחש נקרא נחש, ולאחר מכן - תנין. והנחש ממשפחת הזוחלים הוא -זאת אומרת, תנין הוא כינוי למשפחת-הזוחלים. משפחת הזוחלים הגדולים - דינוזאורים. ומהיגיון - כל הבריאה מפרטת מיני בע"ח, ורק "התנינים הגדולים", חיה ספציפית ? וכי דווקא תנינים, שהרי פילים ולוויתנים יותר גדולים ? הכוונה לזוחלים גדולים - שהרי הם משפחה בפני עצמם. תיאורך הדינוזאורים, נעשה עלי ידי תיארוך העצמות, ושכבות גיאולוגיות. שיטת תיארוך העצמות - לא קבילה מהסיבות שציינתי לעיל. ושיטת השכבות הגיאולגיות - לא קבילה מהסיבה, שכדור הארץ עבר מבול גלובלי, אשר שינה את כל פני כדור הארץ, ואת כל פני האדמה, הן הפנימית והן החיצונית, וכך השכבות הגיאולגיות לא קבילות, כי אינך יכול לתארך אותם בדיוק, כפי שהיו במציאות, כי עברו שינוי. אם באמת השכבות היו מתפתחות טבעית, ללא גורם-חיצוני ששינה אותם, אז זו הייתה אמת לאמיתה (ועדיין, היה את עניין ה"צביונם ובקומתם"). אך מכיוון שכל פני כדור הארץ השתנו בעקבות 2 מטאורים שפגעו בכדור הארץ, ותהומות רבה נפתחו, השכבות הגיאולגיות התפתחו בצורה לא אחידה ועקבית, לא טבעית ללא הפרעות, אלא על ידי התערבות גורם חיצוני. מעבר לכך, כתוב שה' "בורא עולמות ומחריבן", ואנו רק העולם השישי - יתכן שהדינוזאורים היו קיימים בעלומות שקדמו לעולם הנוכחי. ולצורך העניין, יתכן שכל שכבה גיאולוגיות מייצגת עולם אחר ששרר כאן. והנה ראה בקישור, את אי-הדיוק בעניין השכבות הגיאוגליות, וממצאי המאובנים : http://www.shevanet.org.il/04/04-17.htm

nas636

New member
יש המון פירושים לכל פסיק...

ה' "בורא עולמות ומחריבן" - מה הכוונה? איזה עולמות? מה היה בעולמות האלה? מתי הוא ברא? למה הוא ברא? את כל מה שכתבת פה דניאל בלס הסביר לי בטלפון, תשאל אותו. אבל... הוא טוען שדינוזאורים חיו לא מזמן ונכחדו במבול. וחלק מהרבנים טוענים: "ה' בורא עולמות ומחריבן". ולא מפרטים ולא מסבירים, אז כתוב באחד מספרי הקודש: "ה' בורא עולמות ומחריבן" ואז מתאימים את זה לדינוזאורים שנכחדו לפני 65 מיליון שנה, נחמד. בוא נניח שדינוזאורים נכחדו במבול- לפני כמה זמן היה "המבול"? אתה חושב שבני אדם יכולים לחיות בצד דינוזאורים? ראית באיזה ספר עתיק שמסופר על דינוזאורים? אני לא.

gdisrael

New member
תשובות :

>ה' "בורא עולמות ומחריבן" - מה הכוונה? איזה עולמות? מה היה בעולמות האלה? מתי הוא ברא? למה הוא ברא?< אין לנו ידיעה בעולמות הללו, כי לא היינו בהם. ואת האמת ? אתה מתעסק בתפל, זה בכלל לא רלוונטי. הדבר היחיד שרלוונטי, ש*יתכן* שבאותם העולמות היו הדינוזאורים. >את כל מה שכתבת פה דניאל בלס הסביר לי בטלפון, תשאל אותו. אבל... הוא טוען שדינוזאורים חיו לא מזמן ונכחדו במבול.< גם אני גורס בדעה זאת, אך לאף אחד מאיתנו אין סימוכין לדברינו. >וחלק מהרבנים טוענים: "ה' בורא עולמות ומחריבן". ולא מפרטים ולא מסבירים, אז כתוב באחד מספרי הקודש: "ה' בורא עולמות ומחריבן" ואז מתאימים את זה לדינוזאורים שנכחדו לפני 65 מיליון שנה, נחמד.< מה צריך להסביר ? באותם העולמות שה' החריב - *יתכן* והיו דינוזאורים. אתה לועג ? זו בעיה שלך - אך אל תטען שהיהדות נותרה ללא מענה. >בוא נניח שדינוזאורים נכחדו במבול- לפני כמה זמן היה "המבול"?< לפני כ - 4100 שנים. >אתה חושב שבני אדם יכולים לחיות בצד דינוזאורים?< אני משוכנע שכן. >ראית באיזה ספר עתיק שמסופר על דינוזאורים? אני לא.< אם כל האנושות הושמדה במבול - ברור שלא נותרו כתבים וספרים עם איזכורים על הדינוזאורים. אני אפילו לא בטוח שהיה כתב באותו הזמן. עם זאת, אכן נמצאו קירות מערה עם ציורי דינוזאורים - ואכן אלו דברים שיכלו לשרוד במבול.

nas636

New member
לא לועג...

פשוט מציג את איך שזה. אני בסך הכל מחפש תשובות. "גם אני גורס בדעה זאת, אך לאף אחד מאיתנו אין סימוכין לדברינו"<< סוף סוף תשובה כנה. ישר כוח. אם המבול היה לפני 4100 שנה וכל האנושות הושמדה, מהיכן הגיעו הסינים שמעידים על תרבותם שקיימת 5000 שנה ויש להם תיעודים כתובים מלפני 3.500 שנה? הרי אם כל העולם התחיל מנוח, מאיפה הסינים הגיעו?

למעלה