מדוע הרופאים התחילו להתעסק בעניינים שאינם קשורים לרפואה?

שמלת תחרה1

Well-known member
התחילו בעניין הרפורמה, והיום מתערבים בעניין המלחמה.

עשרות רופאים בקריאה לצה"ל: הפציצו את שיפא

עשרות רבות של רופאים ופרופסורים בקריאה דחופה: "הפציצו את קיני הטרור ומפקדות חמאס בבתי החולים בעזה. מקום שמהווה בית לטרור אינו בית רפואה המוגן מלוח

פולגאר

Well-known member
התחילו בעניין הרפורמה, והיום מתערבים בעניין המלחמה.

עשרות רופאים בקריאה לצה"ל: הפציצו את שיפא

עשרות רבות של רופאים ופרופסורים בקריאה דחופה: "הפציצו את קיני הטרור ומפקדות חמאס בבתי החולים בעזה. מקום שמהווה בית לטרור אינו בית רפואה המוגן מלוח
כי הם הבינו את הטעות שעשה הרופא שהציל את חיי סינוואר.

שמלת תחרה1

Well-known member
כי הם הבינו את הטעות שעשה הרופא שהציל את חיי סינוואר.
ובעניין הרפומה?

Harrington

Well-known member
מנהל
גם בעניין המלחמה, מעורבתם לא לעניין.
פחות מפריע לי. ראשית הם לא פוגעים בחולים שלהם במעורבותם זו. שנית הם מביעים דעה וזאת זכותם המלאה. הם לא משקרים לשם כך ולא מציגים מצג שווא שקרי. כך שרוב הדברים הפסולים שהייתה במעורבות הרופאים לגבי הרפורמה המשפטית, לא מתקיימים כאן. מעבר לכך אפשר לראות תמיכה וחיזוק ומתן גב מאנשי מקצוע סמי-רלוונטיים לממשלה בדבריהם (שלא קראתי מעבר לכותרת כאן). ס"ה מטרה חיובית על פניו.

שמלת תחרה1

Well-known member
מעורבותם לא הייתה לעניין, שקרית, פגעה בחולים לחינם מסיבות פוליטיות, והייתה כל כולה עניין של אג'נדה פוליטית על אף שנצבעה בצבעים אלטרואיסטיים כביכול.​
גם בעניין המלחמה, מעורבתם לא לעניין.
פחות מפריע לי. ראשית הם לא פוגעים בחולים שלהם במעורבותם זו. שנית הם מביעים דעה וזאת זכותם המלאה. הם לא משקרים לשם כך ולא מציגים מצג שווא שקרי. כך שרוב הדברים הפסולים שהייתה במעורבות הרופאים לגבי הרפורמה המשפטית, לא מתקיימים כאן. מעבר לכך אפשר לראות תמיכה וחיזוק ומתן גב מאנשי מקצוע סמי-רלוונטיים לממשלה בדבריהם (שלא קראתי מעבר לכותרת כאן). ס"ה מטרה חיובית על פניו.​
רופא כמו אמן, צריך להתעסק בתחום שלו, ולא לכנס לפולטיקה.

משתפרת1

Well-known member
פחות מפריע לי. ראשית הם לא פוגעים בחולים שלהם במעורבותם זו. שנית הם מביעים דעה וזאת זכותם המלאה. הם לא משקרים לשם כך ולא מציגים מצג שווא שקרי. כך שרוב הדברים הפסולים שהייתה במעורבות הרופאים לגבי הרפורמה המשפטית, לא מתקיימים כאן. מעבר לכך אפשר לראות תמיכה וחיזוק ומתן גב מאנשי מקצוע סמי-רלוונטיים לממשלה בדבריהם (שלא קראתי מעבר לכותרת כאן). ס"ה מטרה חיובית על פניו.
אין בעיה, שיביעו את דעתם על כל במה אפשרית. רק בלי להשתמש בתואר ד"ר ובלי לייחס למקצועם את החשיבות לדעתם.

Harrington

Well-known member
מנהל
אין בעיה, שיביעו את דעתם על כל במה אפשרית. רק בלי להשתמש בתואר ד"ר ובלי לייחס למקצועם את החשיבות לדעתם.
למה (לא)? הרי כל מטרתם היא להגיד, אנחנו כרופאים שעובדים בבתי חולים וכו', סבורים שיש להפציץ את בית החולים על אף הכל (אני מקצר, בהנחה שהמטרה ברורה לך בדיוק כמו לי ואין צורך לפרט). הם לא דומים מבחינה זו לקבוצת אזרחים 'סתמית' ודווקא תארי הדוקטור שלהם היא המשמעותית כאן.

נסיך.333

Well-known member
למה (לא)? הרי כל מטרתם היא להגיד, אנחנו כרופאים שעובדים בבתי חולים וכו', סבורים שיש להפציץ את בית החולים על אף הכל (אני מקצר, בהנחה שהמטרה ברורה לך בדיוק כמו לי ואין צורך לפרט). הם לא דומים מבחינה זו לקבוצת אזרחים 'סתמית' ודווקא תארי הדוקטור שלהם היא המשמעותית כאן.
בלי קשר למקרה ספציפי כזה או אחר
כל אחד מנפנף באיזה תואר כאילו כל בעלי התואר הזה תמימי דעים...
ואם מישהו חושב שרופא, סנדלר או טייס מבינים יותר בניהול מלחמה או מדינה טועה ומטעה.

Harrington

Well-known member
מנהל
ואם מישהו חושב שרופא, סנדלר או טייס מבינים יותר בניהול מלחמה או מדינה טועה ומטעה.
מסכים לחלוטין. אבל דווקא כאן כאמור, יש משמעות לתואר הזה. דווקא בגלל מה שאתה אומר, שכל אחד חושב שהוא יודע יותר טוב וכו' (נכון לכל ישראלי באשר הוא כזה), יש משמעות לרופאים שמדברים על בית חולים. לא קראתי את המכתב עצמו, אבל מהיכרות עם אחת המארגנות אני מאוד מסופק אם מישהו שם מציג את הדברים כאילו הוא מדבר בשם אחרים או כל בעלי התואר המדובר.

פולגאר

Well-known member
אין כאן עניין של הבנה, אלא של האמנה שלהם שמחייבת שתהיה החרגה למקרים כאלו.

נערך לאחרונה ב:

שמלת תחרה1

Well-known member

כל הכבוד משתפרת.​
ואם מישהו חושב שרופא, סנדלר או טייס מבינים יותר בניהול מלחמה או מדינה טועה ומטעה.​
שאפו נסיך.|כן|

משתפרת1

Well-known member
לאו דווקא.
כמעט לכל אחד מאיתנו יש הכרות עם בתי חולים. בין אם אושפז ובין אם ליווה מאושפז. לכן לדעתי כאזרחית מקבלת טיפול (לא טופלתי, ליוויתי מטופלים) שיודעת מה חשיבות בתי החולים עבור האזרחים יש חשיבות לא פחות מאשר לצוות רפואי.

פולגאר

Well-known member
לאו דווקא.
כמעט לכל אחד מאיתנו יש הכרות עם בתי חולים. בין אם אושפז ובין אם ליווה מאושפז. לכן לדעתי כאזרחית מקבלת טיפול (לא טופלתי, ליוויתי מטופלים) שיודעת מה חשיבות בתי החולים עבור האזרחים יש חשיבות לא פחות מאשר לצוות רפואי.
לא מדויק, לרופאים יש את אמנת הרופאים שהם מחויבים לטפל בכל אחד שנכנס לשעריהם, זאת הסיבה שהחלאה טופל כאן בארץ.
הרופאים הבינו את טעותם ושמחויב שתהיה החרגה לאמנה וזאת הסיבה שהפעם סירבו לטפל במחבלים והעבירו אותם למקום אחר וגם הפצצת בית החולים כאשר הוא משמש כמגן למחבלים שמשתמשים בו בכדי להתחמש ולשגר רקטות עלינו.

שמלת תחרה1

Well-known member
למה (לא)? הרי כל מטרתם היא להגיד, אנחנו כרופאים שעובדים בבתי חולים וכו', סבורים שיש להפציץ את בית החולים על אף הכל (אני מקצר, בהנחה שהמטרה ברורה לך בדיוק כמו לי ואין צורך לפרט). הם לא דומים מבחינה זו לקבוצת אזרחים 'סתמית' ודווקא תארי הדוקטור שלהם היא המשמעותית כאן.​
למה כן? מה הם מבינים בבטחון?

Harrington

Well-known member
מנהל
"תפציצו את..." (תוסיף את היעד בעצמך) זו בהחלט דעה בטחונית
אוקיי, מזווית מסוימת בוודאי. אבל הכוונה שלהם היא כמובן הבעת דעה של אנשי מקצוע בתחום בית החולים והיותו (כל בית חולים בעולם) ממוגן בפני התקפות.

למעלה