מדוע הרופאים התחילו להתעסק בעניינים שאינם קשורים לרפואה?

דיברגנט חדש

Well-known member
"תפציצו את..." (תוסיף את היעד בעצמך) זו בהחלט דעה בטחונית
מוזר, אך כאן אני מסכים עם סנגור המערכת, הרופאים לא ייעצו להפציץ אלא אמרו שמבחינתם כאשני מקצוע בתחום הרפואה, אין כל בעיה להפציץ בית חולים בהסוואה למקום טרור.

nothing but the truth

Well-known member
אם מישהו רוצה לקרוא את המכתב עצמו ולא סתם כותרות יכול כאן

במידה מסויימת זו תוצאה של מאמר שפרסם ד"ר דותן הלוי (פילוסוף, לא רופא) על איסור הפצצת בית חולים בשום מצב. במקור פורסם ב ynet אך לאחר מכן באתר הסתדרות הרופאים. כנראה שזה הצליח לעצבן כמה מהם :)

Harrington

Well-known member
מנהל
אם מישהו רוצה לקרוא את המכתב עצמו ולא סתם כותרות יכול כאן

במידה מסויימת זו תוצאה של מאמר שפרסם ד"ר דותן הלוי (פילוסוף, לא רופא) על איסור הפצצת בית חולים בשום מצב. במקור פורסם ב ynet אך לאחר מכן באתר הסתדרות הרופאים. כנראה שזה הצליח לעצבן כמה מהם :)
לגבי ה"תוצאתיות" שהזכרת, אתמול התראיינה ד"ר חנה קטן על המכתב וציינה כמדומני (שמעתי מילים בודדות ומהאמצע) שמדובר בקבוצה שקמה כקבוצת נגד לרופאים שבמחאה השביתו מערכות וסיכנו או פגעו בחולים לשם כך. כך שיתכן והגיוני לגמרי שגם המכתב הזה הוא מכתב תגובה/תשובה לבעלי מקצוע אחר מאותו תחום.

nothing but the truth

Well-known member
לגבי ה"תוצאתיות" שהזכרת, אתמול התראיינה ד"ר חנה קטן על המכתב וציינה כמדומני (שמעתי מילים בודדות ומהאמצע) שמדובר בקבוצה שקמה כקבוצת נגד לרופאים שבמחאה השביתו מערכות וסיכנו או פגעו בחולים לשם כך. כך שיתכן והגיוני לגמרי שגם המכתב הזה הוא מכתב תגובה/תשובה לבעלי מקצוע אחר מאותו תחום.

הכל יכול להיות.
אני רק יכול לומר שבעקבות המכתב הזה הלשכה לאתיקה של הר"י הוציא הודעת גינוי חריפה שניתן להבין ממנה כביכול שהרופאים החתומים על המכתב קוראים לביצוע פשעי מלחמה.
הפרסום הזה גרר שוב תגובות חריפות נגד הר"י ובין היתר קריאה של רופאים לבטל את החברות (אין לי מושג מי מתכוון לממש את זה).

Harrington

Well-known member
מנהל
הכל יכול להיות.
אני רק יכול לומר שבעקבות המכתב הזה הלשכה לאתיקה של הר"י הוציא הודעת גינוי חריפה שניתן להבין ממנה כביכול שהרופאים החתומים על המכתב קוראים לביצוע פשעי מלחמה.
הפרסום הזה גרר שוב תגובות חריפות נגד הר"י ובין היתר קריאה של רופאים לבטל את החברות (אין לי מושג מי מתכוון לממש את זה).
הנהלת הר"י מורכבת מפוליטיקאים כושלים כזכור, לפחות בחלקה.

נסיך.333

Well-known member
גם על פי החוק הבנילואמי בית חולים או מסגד או בית ספר המשמשים למטרות מלחמה ניתן להפציץ

שמלת תחרה1

Well-known member
למה (לא)? הרי כל מטרתם היא להגיד, אנחנו כרופאים שעובדים בבתי חולים וכו', סבורים שיש להפציץ את בית החולים על אף הכל (אני מקצר, בהנחה שהמטרה ברורה לך בדיוק כמו לי ואין צורך לפרט). הם לא דומים מבחינה זו לקבוצת אזרחים 'סתמית' ודווקא תארי הדוקטור שלהם היא המשמעותית כאן.​
למה כן? מה הם מבינים בבטחון?
גם על פי החוק הבנילואמי בית חולים או מסגד או בית ספר המשמשים למטרות מלחמה ניתן להפציץ​
חוק ראוי לביצוע.

Harrington

Well-known member
מנהל
למה כן? מה הם מבינים בבטחון?
הם לא מביעים דעה בטחונית, אלא דעה של רופאים, בהיותם אנשי המקצוע כביכול לגבי בתי חולים. בכל מקרה כאמור בתחילת הדיון, זה לא שאני מתלהב, אבל זה פחות מפריע לי במקרה הזה. אני מוצא את ההגיון של הכותבים ולא רואה במכתבם בעיה או מעשה פסול.

דיברגנט חדש

Well-known member
הם לא מביעים דעה בטחונית, אלא דעה של רופאים, בהיותם אנשי המקצוע כביכול לגבי בתי חולים. בכל מקרה כאמור בתחילת הדיון, זה לא שאני מתלהב, אבל זה פחות מפריע לי במקרה הזה. אני מוצא את ההגיון של הכותבים ולא רואה במכתבם בעיה או מעשה פסול.
אכן, הם דיברו במונחים של אתיקה רפואית ולא יעצו מתי ואיך להפציץ, רק אמרו שמבחינתם (האתיקה הרפואית) אין בעיה להפציץ.

למעלה