מחסור ביכולת לשוחח על דברים.

gami088

New member
מחסור ביכולת לשוחח על דברים.

אני נמצאת בזוגיות מזה כ 3 שנים. גרושה, אם לתאומות, בן זוגי גם כן גרוש ואב לשניים. אני ובן זוגי מתגוררים יחד וחיים במשותף לגמרי (עובדים באותו משרד). אני צעירה ממנו בכ-12 שנים. במשך כל הזוגיות שלנו מעולם לא הייתה לנו את היכולת לשוחח, לשבת ובאמת לדבר על דברים שמפריעים לנו, על דרכים לשיפור הזוגיות, על הדברים הרציניים באמת. אני מרגישה שאנחנו סוג של חולקים דירה, מיטה וילדים. אהבה יש, אבל אין פרטנר לצרכים. אין כתף תומכת. מכירים את הסרטים הרומנטיים שבהם הזוג יושב לדבר על דברים, סתם לארוחת בוקר וכאלה. אז ככה אני רוצה. הבעיה היא שבן זוגי לא ממש הטיפוס שיודע/אוהב/מסוגל לשבת לשיחות על מטרות, רגשות ותחושות. וזה מתסכל אותי נורא, אני טיפוס שכן זקוקה לשיחה, לתמיכה ועידוד. אנחנו תושבי הדרום, אז עקב המצב הביטחוני נשארתי בבית עם הילדים, הבנים שלו מתגוררים במושב עם גרושתו ואין להם מיגון, אז הם שהו אצלינו חודש שלם!! חודש שלם שאני יושבת עם ארבעה ילדים מגיל 5-12 ולא הולכת לעבודה, מבטלת לגמרי את עצמי בזמן שבן זוגי כן יוצא לעבודה וכן מנהל שגרת חיים רגילה. אז המצב שיגע אותי אבל לא היה לי למי לפנות, נאלצתי לבלוע ולשתוק ולהתמודד פשוט לבד עם עצמי. תחילתו של ויכוח הכי קטן, בן זוגי פשוט קם ומתעלם לחלוטין- שתיקה רןעמת והוא מתעסק בעניניו. אין פתירת בעיות, אין לסיים ויכוח עם תוצאה או הבנה. כלום. הכל פשוט נתקע. וזה כל כך מתסכל, הבעיה הכי גדולה היא שאני לא יודעת איך לגשת לזה, איך לדבר איתו, איך לפתוח דברים, אני לא אלופה בלהתבטא מילולית, רק בכתב אני יודעת להסביר את עצמי בדרך שלא תגרום לי להצטער שהתחלתי. וכשאני מנסה להסביר לו מה הבעיה בהודעות, איך שהוא אני תמיד יוצאת אשמה, או לא בסדר, או מגזימה. ולו אין שום רצון או יכולת לנסות ולהבין. האמת שזה מתסכל אותי נורא ואני פשוט מתפתה להרים ידיים, כן אני יודעת שבחוץ אין דברים טובים יותר, ושנוח לי איתו בסך הכל, מאוד נוח, וישנו ההרגל... אבל זוגיות לא אמורה להיות עניין של להעביר כל יום ליום אחר שנראה אותו הדבר. הצעתי טיפול זוגי והוא צחק ולא הבין במה אנחנו צריכים לטפל, לא הצלחתי להסביר, לא הצלחתי להניח את האצבע על בעיה אחת ספציפית, משום שהכל כבר לוואי של בעיית התקשורת.
מקווה שלא חפרתי יותר מידיי.. זקוקה נואשות אם לא לעצה אז לפחות לתמיכה. ערב טוב

גארוטה

New member
אם היה מדובר

על כורסא שמישהו (מישהי) אחר החליט להיפטר ממנה ואת החלטת לקחת אותה לעצמך כי היא דיי נוחה לך, נוחה אך לא לגמרי מתאימה למידותייך,
אז תשאירי אותה אצלך אבל תדעי שלמרות הנוחות גם הבד ממש לא נעים ומגרד, קצת מתפורר, אין אפשרות לשפץ ולצבוע וזה או להשאיר
אותה ולהתגרד לעיתים ואולי גם קצת יכאב, או פשוט לזרוק /להעביר הלאה.
ההחלטה שלך, רוצה נוח או רוצה מעניין וכייפי? רוצה לשבת ולהרגיש שהבד מלטף אותך ואת יכולה להשעין את הראש אחורה
ולדעת שיש משענת שתחזיק או לשבת ולהזהר בתנועות שלך ולפחד שאם תעשי תנועה חדה מידי ולא מקובלת הכורסא לא תחזיק מעמד.

12 שנים זה הפרש לא קטן בכלל אבל הוא גם תלוי גילאים. אם את בת 22 והוא בן 34 זה לא כמו אם את בת 30 והוא 42
מה חיבר אותך אליו מלכתחילה?

gami088

New member
צודק

אבל.. לצערך יש לי ספה בדיוק כזאת. באמת ספה, מעור תעשייתי בצבע סגול חציל דוחה, מתפוררת מאוד ואני לא מחליפה כי היא נוחה, כי היא במידות של הבית וכי כלכלית זה לא מתאים עכשיו. אז הדימוי עם הספה קלע לשני המצבים.
לשאלת הגיל, אני בת 24 והוא בן 36. ומה שמשך אותי מלכתחילה היה מה שמתלווה אל הגיל- הרצינות, חוסר הצורך במשחקי כבוד, אגו וכל השטויות שלא נמשכתי אליהם אצל גברים בגילאי 24-30 ואפילו יותר.התבגרתי מוקדם בגלל הנסיבות, נישואים בגיל 18.5, לידה 19 וגירושין ארבעה חודשים לאחר מכן..
היו לי כבר 2 ילדות בנות שנתיים וחצי ולא הייתי זקוקה לעוד ילד בן 24 שאצטרך לגדל, רציתי גבר, איש, אבא של משפחה, בעל לעתיד וזה מאוד התאים ומתאים גם כיום. ונוחות היא לא בחירה מתוך חוסר ברירה ומחדל, נוחות היא עניין מאוד חשוב וקריטי בחיי זוגיות, נוח לי לא רק החיים איתו בתור בן אדם, הוא אדם נוח מאוד, לא לוקח אותי בתור השפחה של הבית, אם הבית מהפכה (אני פריקית של סדר) אז לא התהפך העולם מבחינתו, הוא פשוט יילך בין הבלאגן, יאכל פיתה עם חומוס אם אין מה לאכול, אדם נוח. ונוח גם מבחינת ייחסי המין, נוח לי לעשות או לא לעשות איתו דברים, מסתדרים מעולה בסך הכל חוץ מהעניין עם התקשורת שמטריף אותי. אחרי שעה הכל כאילו לא קרה, אבל המשקע עוד שם ותמיד יהיה וזה מפריע.

גארוטה

New member
אולי את

חופרת?
כמו שלך התאים מישהו בוגר, ללא אגו ומשחקים של צעיר בן 24 גם לו התאים מישהי שתקבל אותו
בלי חפירות ופטפוטים על רגשות.
מצד שני, יש מצב של איך ומתי? אולי את לא יודעת למצוא את העיתוי המתאים לדבר על ליבו, אולי את לא מסבירה
את עצמך ואומרת הרבה אבל לא מתמקדת.
סה"כ הוא נשמע אחלה בנאדם

אני במקומך

הייתי מוצאת מטפל זוגי - גבר
או זוג מטפלים זוגי- גבר ואשה
לא אשה - כי בעלך מתנגד אז עם אשה הוא לא יסכים בכלל
ונפגשת איתם לטיפול - לבד.
אחרי פגישה או שתיים שיש כימיה בינכם - כי זה הכי חשוב כימיה טובה עם המטפל - כלומר שאת מרגישה בטוחה רגשית ומבינה שיש להם ידע לעזור.
הייתי רושמת פתק לבעלך - "כשתרגיש שאתה מעוניין בטיפול זוגי - תטלפן למספר הזה - (המספר של המטפלים הזוגיים) ותשתלב בשיחה טיפולית איתי. תשמור על עצמך ,אוהבת אשתך"

אורזת את עצמך והילדים שלך ונוסעת לאכסניה או בית מלון בצפון השקט. ונעלמת.
משאירה את הנייד בבית - שיבין שאין מצב שישיג אותך.
תקני לך איזה נייד זול חלופי.

ואני רוצה לראות שהוא לא מגיע לפגישה באותו יום לטיפול זוגי

שילה1

New member
סורי.אין לך זוגיות.יש לך יזיזות נוחה לכל הצדדים,במקרה הטוב.

אין תיקשורת-אין זוגיות.
מה לעשות?לברוח מהר כי המצב לא ילך וישתפר,עם ההרגלים והזמן.

סליחה, זאת עיצה רעה מאוד

לא מכריחים אדם לבוא לייעוץ, אם הוא עושה את זה כי הכריחו אותו, זה פשוט לא יעבוד. את אולי בטוחה שהוא יגיע באותו היום לפגישה (מה יעשה שם חוץ מלכעוס עליה, אני לא יודעת), אבל נגיד, רק נגיד, שהוא עם כל היתרונות שלו, גם טיפוס עקשן שלא נכנע למאניפולציות ויחליט שהוא לא בא לפגישה, גם אם המחיר הוא לאבד אותה, מה בדיוק היא תעשה? תגור באכסניה לנצח? תחזור אליו עם הזנב מקופל בין הרגליים?
צעד מהסוג שאת מדברת עליו עושים אם מוכנים לקבל גם את התוצאה השניה - שהוא יוותר עליה, וכמו שזה נקרא מדבריה, היא ממש לא מעוניינת לוותר על הזוגיות הזאת כרגע ועדיין רואה בה יותר יתרונות מאשר חסרונות.
תמיד עדיף להמנע ממאבק כח, אבל אם מחליטים להיכנס אליו, צריך לקחת בחשבון גם הפסד, ולהתכונן גם לאפשרות הזאת.

זה גבר שמתייחס אליה כמו אל שטיח

מנצל את פערי הגיל והכוחות בינהם כדי לבטל אותה לגמרי
והיא גם מבטלת את עצמה לגמרי

חוץ מלהתאבד - יותר גרוע מזה עבורה זה לא יהיה
זה או שהיא תעשה משהו שיעורר אותו שלא רק הוא ואפסו עוד קיימים
או להמשיך להיות שטיח שחובטים בו

לא התכוונתי שהיא תישאר באכסניה לנצח
אני בטוחה שהיא לא מטומטמת כמוך...
וכמובן בטיפול זוגי - ימשיכו להדריך אותה כיצד להישאר או להתגרש ממנו

מריוס זכריה

Member
מנהל
אני במקום בעלה

מגיע באותו יום לתחנת משטרה עם תלונה על חטיפת ילדים.
כי זה מה שזה.
&nbsp
כוונתך טובה, אבל העצה, עפעס, פלילית.

קשקוש בלבוש...

היא יכולה גם לעזוב בלי הילדים זה לא העיניין..- עדיף אפילו - שיתמודד לבד עם כל הבאלגן של הילדים...

העיניין שבעלה תלוי בה ומנצל אותה
וחייב להבין שזה לא נסיעה חינם
והיא לא משרתת שלו
אלא אדם בעל צרכים ורצונות ומאווים ונשמה

ולגבי משטרת ישראל.. הם לא מטפלים במקרי שחיתות, שוד, אונס ורצח.. אז ניראה לך שיתייחסו ברצינות למקרה שולי כזה?
הצחקתני

מריוס זכריה

Member
מנהל
קשקוש בלי לבוש...

אכן, לעזוב בלי הילדים זה משהו אחר לגמרי. היא יכולה לעשות את זה, אם לא מפריע לה לנטוש את הילדים.
&nbsp
משטרת ישראל אכן עצלנית ולא יעילה, אבל חטיפת ילדים היא מהעבירות הרציניות יותר, והם דווקא יפעלו ומהר.אם את חושבת שאלו שטויות, את כנראה לא קולטת שילדים זה לא מזוודה, והם לא רכושה הבלעדי של האמא.
&nbsp
לגבי זה שהוא מנצל אותה - לא הבנתי איך ולמה. אולי היא מנצלת אותו (כלכלית)? הם חיים יחד בשיתוף, וכל תלונתה היא שהוא לא יושב איתה לשיחות כמו שהיא הייהת רוצה. התלונה לגיטימית לגמרי, אבל מכאן ועד ניצול המרחק גדול, בערך כמו המרחק בין צימר בגליל לנווה תרצה.

אני קוראת בין השורות

היא מסוגלת לומר שהוא לא מדבר איתה..
אבל אם תקרא באופן ביקורתי את תיאור מערכת היחסים תבין שהיא אשה כל כך מדוכאת... שרגילה שיתייחסו אליה גרוע - כמו שרשמה לגבי גברים אחרים..
שהיא לא מודעת למצבה וזקוקה לתמיכה מקצועית .

מריוס זכריה

Member
מנהל
אני לא משוכנע שהיא מדוכאת ומתייחסים אליה גרוע

היא מתוסכלת מאוד, נכון, מזה שהוא לא שותף לשיחות על "מטרות, רגשות, ותחושות".
אני לא מזלזל בזה, ושיחות הן דבר חשוב, אבל נראה לי שאת משליכה עליה דברים שלא בהכרח יש שם.
אבל אני מסכים שתמיכה מקצועית יכולה לעזור לה, וזה מה שגם אני ייעצתי לה.
אני פשוט לא חושב שצריך להשחיר את בן זוגה. היא כותבת שהוא אוהב, ואחראי. אוקיי, אז הוא לא דברן/קו נטוי/חפרן. זה מתסכל, אבל זה עדיין לא פשע.

אתה לא חכם כמוני - זו הבעיה שלך

תדמיין לחיות יום אחד עם מישהו שמדבר איתך רק על דברים טכניים
והוראות הפעלה - תנקי, תוציאי את הילדות מהגן וכד'
ובלילה עושה איתך סקס - (זה כניראה ה"אהבה" שהוא מעניק לה .. וזה שהוא לא מרביץ לה כשהבית לא נקי - כי להזיז אצבע בבית זה הרע כמובן לא מתפקידו של השייח....)
ואתה לא גומר תמיד בסקס- אם בכלל ...
רק הפרטנר מגיע אל סיפוקו - מסתתובב ונרדם.

"זה איננו פשע"
מערכת יחסים איננה מבוססת על חוקי ישראל - לא מחפשים פשעים , וחקירות, והגשת תלונות, ומשפטים... זה השריטה שלך לא שלהם.

"נוח גם מבחינת ייחסי המין, נוח לי לעשות או לא לעשות איתו

דברים" - ציטוט דברי הכותבת המקורית, פותחת השירשור.
אז יש פה כנראה מישהי אחרת שלא גומרת והפרטנר שלה מסתובב ונרדם...

gami088

New member
לגבי יחסי המין

מכירים את הסרטים הרומנטיים על בני זוג שעושים "אהבה"?! ומתלטפים ומתכרבלים ומתענגים ופשוט מתנים אהבים.. אז זה מה שקורה אצלי, הסקס מדהים, ובניגוד לייחסים קודמים, אני מגיעה לסיפוק, בעיקר כי בן זוגי עוזר. אז לבוא ולהוציא מהקשרו כזה משפט זה טיפשי לגמרי. רוצה שאגיד לך מה התכוונתי בנוח לעשות או לא לעשות דברים?!.. אז אגיד לך, הכוונה הייתה שנוח לי לנסות איתו בסקס דברים שלא ניסיתי בעבר כמו אנאלי ושהוא לא ניסה גם כן כמו 69, ונוח לשנינו גם לא לעשות דברים שהרוב הגורף חושב שצריך לעשות (כמו לבלוע). הסקס מושלם (2-3 פעמים ביום) אז הכיס מרה שמתפוצץ פה הוא לא שלי, אז תבדקו של מי כן.

מריוס זכריה

Member
מנהל
עכשיו הכל ברור

עם 4 ילדים (פלוס מינוס), ועבודה, סקס נפלא 2-3 פעמים ביום?!?
ואת עוד רוצה שידבר איתך?!?
אני הייתי נשכב על הגב, מחרחר, ומחכה למד"א.
&nbsp

למעלה