סופ"ש מה שתינו

kinks

New member
סופ"ש מה שתינו

מה נשתה.
אחרי הכל זה הפוסט היחידי שמזיז פה משהו.

ברורה!

קיבלתי מחבר (תודה!) סמפל קטן לטעימה עיוורת.
המידע היחיד שהיה לי הוא שהויסקי לא צעיר, ומגיע ממזקקה שמתחילה באות B (יש יותר כאלה משנדמה בהתחלה!)
&nbsp
ישבתי, כתבתי רשמים, והצלחתי לנחש נכון שמדובר בברורה, מזקקה שנסגרה לפני מעל ל-30 שנה ונחשבת אגדה של ממש.
(ניחשתי גם חוזק 57-8 וזה 58.1, וגיל 23 וזה 20).
&nbsp
די מרוצה מיכולת הטעימה!
&nbsp
תקציר הרשמים למתעניינים:
ריח מתוק עם דבש, שעווה, חבלים, פירות צהובים ובמיוחד קרמבולה, ומעט עשן נקי ולא מאוד כבולי ברקע.
&nbsp
המרקם סמיך מאוד, ממש לעיס. חוזק גבוה אבל לא עוקץ מדי.
הטעם פירותי, תפוזים מלונים ואפרסקים צהובים. גם דבש, שעווה ושוב העשן הנקי והמתוק. מליחות קלה ברקע.
&nbsp
הסיומת חלקה ושמנונית, האלכוהול לא מורגש. השעווה מתגברת, גם העשן, ובסוף פירותיות מתוקה- מרירה.
&nbsp
ויסקי מופלא, מאוד מורכב ומלא טעם.
כל כך חבל שהמזקקה סגורה.

nimrodrosen

New member
אבל השירשור היה חי

rustynail

New member
whisky day או איך לא להרים אירוע ויסקי

אתחיל בזה שאני לא נהניתי!
ועכשיו אפרט:
מבחינת קצת מודעות לאירוע לפני בקושי פרסמו מי יציג או איזה ביקבוקים של איזה מותגים יהיו ובמעט שהיה גם נפלו טעויות, סקאפה 14? באמת... היה 16... שני דברים שונים בתכליתם.
הגעה וחניה לאירוע נקודה חיובית לציון יש בשפע וקל להגיע.
כניסה מהירה ויעילה כוס בהחלט חביבה, לא מוצלחת ככוס לטעימות דווקא.
מחיר למראית עין הוגן 40-60 כניסה + סדנא + כוס + קופון בודד דהיינו טעימה ראשונה(20 שח לקופון נוסף או 3 ב50).
במציאות חלק גדול מהדוכנים תמחרו את הטעימות של 30 מ"ל לא מדוד(נקודה לטובה ורעה גם יחד) בלפחות 2 קופונים ולא טרחו לידע אף אחד אלא רק לאחר המזיגה. אז בואו נחשב לדוגמא מזיגה של סקאפה 16 30 מ"ל ב40 שח יותר יקר מכל בר שנתקלתי בו. האם זהו אירוע טעימות מסודר?
נניח שכסף אינו הבעיה הכאן וניתן היה לשתות חופשי. נתקדם הלאה.
מבחר: דוכנים מעטים קטנים עם מבחר מצומצם שבו שום דבר לא התחדש תחת השמש. חברות רבות לא טרחו להציג וחבל.
ציון לטובה הדוכן של IBBLS קופון למזיגה מבחר בסיסי עם 2 הפתעות בדמות טאליסקר סטורם וסינגלטון 15. מבחינתי הדוכן המוצלח בתערוכה. עם שני הויסקים הטובים בתערוכה.
דוכן נוסף חביב עם מבחר טוב היה של אגתד עם טילינג וטומינטול ומונשיין, סה"כ דוכן עם המבחר המרשים ביותר מבחינת עניין למבקרים מנוסים.
שאר הדוכנים הציגו מותגים בסיסיים ומשעממים ללא חידוש בתחום.
בחנות ה"מוזלת" המחירים היו גבוהים משמעותית מכל חנות אינטרנטית או לא שנחשבת למוצלחת בישראל.
לסדנאות לא טרחתי להשאר. בויסקי לייב ישראל ביליתי יומיים ולא טעמתי מכל מה שרציתי, כאן מיציתי לאחר שעה והלכתי.
אז כנראה אני לא קהל היעד שזה בסדר הבנתי וחבל , האירוע הקודם היה טוב בהרבה והיה בשורה מוצלחת לרבים וחובבים בתחום.
עוד קצת על העניין האירגוני: לא יזיק מים למכירה או מזיגה, דוכן מזון כלשהו שלא יצא מהקולנוע של שנות ה90 ומכונת קפה.
אני רק מקווה שויסקי לייב ישראל שהשאיר טעם טוב ואמור לשוב השנה יפיק מטעויות שנה שעברה לקחים ומאירועים כמו ויסקי דיי וימשיך כאירוע מוביל לחובבי הויסקי הרבים בישראל.
&nbsp
&nbsp

kinks

New member
יופי של ביקורת

לא היה לי זמן להגיע.
וויסקי לייב היה מעולה והולך להשתפר עוד יותר.

תודה על השיתוף

לצערי (או שלא...) לא יכלתי להגיע גם.
נשמע כמו אירוע עם הרבה פוטנציאל ומעט מימוש. מקווה שהמארגנים קוראים פה, כי הביקורת שלך מאוד עניינית.
&nbsp
אבל חיממת את התיאבון לקראת ויסקילייב, ממנו נהנתי גם אני שעות ארוכות בכל יום בשנה שעברה ומשוכנע שאהנה לא פחות גם השנה.

foodnwine1

New member
מחזק. היה ארוע מאכזב מכל הבחינות

קודם כל, הגעתי לארוע כמוזמן, לגילוי נאות. ועכשיו:
&nbsp
כמובן, לוקח בחשבון שהארוע לא מיועד לגיקי ויסקי ששותים מאות ויסקים לשנה אבל עדיין.
אכן, היה יקר לתמורה. לא היו מים מספיקים, וגם ההיצע היה די מצומצם, וכאמור, נדרשתי "לשלם" בשני שוברים עבור טעימה של EAGLE RARE לא בדיוק ויסקי נדיר. לפחות קיבלתי אבני ויסקי.
טעמתי כמה דברים נחמדים, אם כי בהחלט היה מקום לעוד יבואנים.
סדנת ה BULLEIT שהשתתפתי בה היתה דווקא חביבה, עם הסברים נאים, טעימה של הבורבון וה RYE (ללא הגבלה) וכמה קוקטיילים (לא לכל משתתף וחבל). אבל היתה בהחלט טובה.
&nbsp
מבחינתי יש הרבה לקחים, ואם הייתי לקוח משלם, ששילם כניסה ורוצה לטעום קצת ויסקי הייתי הרבה יותר מאוכזב.
&nbsp
בכל מקרה,היה כיף לפגוש כמה חברים ולדבר. מקווה, ובטוח ש וויסקי לייב יהיה טוב הרבה יותר.
&nbsp
&nbsp

gabi a

New member
יין

אבידן סירה רזרב 2010 וסוסון ים גראנש אנד קו שנקנו בדרך היין במבצע של 1+1, אחרי שקראתי על המבצע הזה פה - תודה לוולרון
הסוסון ים מעט מאופק לעומת היינות האחרים שלהם. גראנש טיפוסי, הרבה פרי אדום ותבלינים, תמורה טובה למחיר (60 לבקבוק)
אבידן עם המון פרי שחור בשל, לא מעט טעמי עץ, אבל עם חמיצות טובה שמאזנת את כל העסק. תמורה מעולה למחיר,לחובבי יינות עולם חדש
סופ"ש הבא אמור להיות מעניין מאוד.מקווה שהמוטון רוטשילד 85 ' במצב טוב,ושאני אפול על מוזג נדיב במיוחד אצל איש הענבים :)

נמסר לי שיש אחלה מבצעים על מגוון רחב של אבידן בדרך היין

סניף השלום, כולל יינות קינוח שלהם.
&nbsp
לא יודע מה בדיוק דרך היין סגרו עם היקב, אבל שימשיכו!
(לפחות עד שהתוצרת הנהדרת של צינה תיגמר ותישאר רק בזכרונות... מישהו יודע אם הם חזרו לעבוד מאז שצינה ז"ל הלכה לעולמה?)

kinks

New member
טוב הם לא זקוקים ממש ליקב

אבידן הוא אחד מבכירי בנק הפועלים אם אינני טועה.

בעיקרון לא רק, אבל בנס ציונה למשל אין את הכל

אני בטוח שבחשמונאים למשל יש את השאר...
&nbsp
אם מחפשים משהו ספציפי כדאי להתקשר לוודא בסניף הספציפי.

kinks

New member
טלגרף

טלגרף 2005 לבינתיים.
נפתח ביום רביעי היה מעט סגור נטעם קצת היום, עוד לא שם אך מתקדם לשם יפה.
מאוד טעים.

למעלה