סיפור בהמשכים

אלדורית

New member
וגם אגדות של אנדרסן

ואליס בארץ הפלאות, וסטיוארט קטינא, וכל ספרי רואלד דאל, ואיש המים הקטן, והמכשפה הקטנה (שניהם של פרויסלר) ועוד ועוד

מירי 4

New member
אחרי שהציעו פה את כל התותחים הכבדים

אז אוסיף משהו קליל, לימים שכבר מאוחר וכו': יש אוספים של שלמה אבס: סיפורי הרשלה, חכמי חלם, סיפורים מצחיקים ועוד קלים, קצרים ואהובים מאד (ומעולים גם לראשית קריאה עצמית)

אלינקה

New member
למה לא לקחת לספריה?

אני מחליפה לבני כל יום ספרים הוא בן 5 ואני לא מחפשת לו ספרים בהמשכים כל יום מחליפים ספר לא רצה כי מה הוא יקרא כאשר ידע לקרוא? אני כן מזהירה מהספרים שהם תקציר של ספרים קלאסים כי הם לא יקראו את המקור.כשיגדלו אבל אתכן יכולה לקחתאת הסדרה טולי תעלולי של רון פדר

אלינקה

New member
אני מציעה לקחת את קיפניס

יש לו ספרים יפים , גרוסמן , אבס יש הרבה ספרים מוחבאים אל תרוצו לספרים של הגדולים אני מציעה את זה מהמבט של ספרנית תנו להם את הקצב שלהם כדאי שיגעו לאט ובהנה

ענתש

New member
בעיה לוגיסטית עם להגיע

לספריה ובכל מקרה אנחנו קונים ואוספים המון ספרים כך שרוב מה שהזכירו פה דווקא יש לי בבית.

אמאבולי

New member
הקוסם מארץ עוץ

נוסה אצלנו בגיל 4+ ונזנח במהירות. בגיל חמש + חזרנו אליו, והתמדנו עד פרק 17 (מתוך 24). השתדלתי לחזור מידי פעם על פרטי העלילה המרכזיים בע"פ, אח"כ היא כבר עשתה את זה לבד- לחבר לנו רצף קטן כל ערב לפני שממשיכים לפרק הבא. לפעמים היו פרקים מותחים במיוחד, אז קראנו ישר את הבא, כדי לא להשאר במתח בלילה.

אמאפלוס

New member
ספרי הקריאה של ראשית קריאה - רובם

טובים. בכללם קוקי חבקוקי - זכה לאהבה רבה. דבורה עומר - סיפורים ליום שבת. מעשה בלולי ה הרפתקאות ויפללא. נילס הולגרסן (אם כי התרגום של התרגום הרג אותי - השפה שם מעצבנת) בלבי סיפורים של עודד בורלא.(חיוך בכל פינה). מצטרפת להלהל - מיתולוגיה יונית - אהב מאד אני עושה הפרדה בין ספרים שאני קוראת - לספרים שאנחנו קוראים ביחד, אבל נראה לי שטוב לעבור בין הרמות, ולגרום להעשרת השפה והחשיבה. חוץ מזה אני נורא נהנת לקרוא לו דברים שאהבתי

ענתש

New member
מסכימה שיש בו רבדים עמוקים

יחסית (של רגשות בעיקר כמו קנאה וגעגועים...) אבל הסיפור פשוט ולא מסובך וגם בגיל צעיר אפשר להזדהות איתו.

פלגיה

New member
הסיפור מספר על ילדות בנות 7

עם קשיים של ילדות בנות 7, בשפה שילדות בנות 7 מדברות. מבוגרים יכולים למצוא הרבה מעבר, אבל הספר יכול לדבר לגיל 7 וגם לפני כן.

חוטהשני

New member
הבת שלי קוראת את הספר עכשיו (בת 7+) ודווקא מאד נהנת.. יתכן שיש בו עוד רבדים שהיא לא שמה לב אליהם.. אבל זה תמיד ככה בספרים.

ענתש

New member
תודה ../images/Emo13.gif אני מעדיפה את ההמלצות

על ספרים שהסיפור בהם "מתמשך" ולא פרקים-פרקים כי זה כל הרעיון בבסיס "סיפור בהמשכים". קיבלתי כמה רעיונות לא רעים... הולכת לעשות "סיבוב" בעצמי על כמה ספרים, יש לנו עוד שני לילות עד שנסיים את אלרגיה.

אורית ג.

New member
אני ממליצה על "ג'ים ונהג הקטר"

היא קצת קטנה אבל נראה לי שמתאים לה בכל זאת , אם העזת לקרוא לה את "אלרגיה"
ויש לו גם המשך "ג'ים וכנופית ה-13" - הוא קצת יותר מורכב. ואני מזהירה אותך מ"המסע את האי אולי" קראי לפני שאת קוראת לילדה. יש שם צירוף של גישות : שוביניסטית ומעצבנת ואני מוכנה להתערב (גוגל לא מספק מידע היום...) שלסופרת לא היו ילדים. אני מתעבת את ילן-שטקליס, כן יש לי איזה טיק נגדה. ככה.

אורית ג.

New member
לחא כתבתי עוד : שכן קראתי לילדים את

"המסע אל האי אולי" רק שחתכתי כמה חתיכות.

27חומד

New member
המסע לגן השושנים

אין לי מושג אם אפשר להשיג אותו, אבל היה אחד הספרים האהובים עלי. אחד הדברים לגביו שחרותים לי טוב בזיכרון זה איך כל פרק מסתיים במשהו כמו "ועל כך נשמע בפרק הבא". אבא שלי היה מקריא לי פרק כל יום ועד שלמדתי לקרוא בעצמי תהיתי אם זה חלק מהסיפור או תותספת שלו
אם תרצי פרטים, אני אחפש לך אצל הורי את הספר עם שם מחבר.

May first

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo207.gif על קריאה בהמשכים

גם אנחנו קוראים בהמשכים. החומד בן רבע לשבע, קורא מצטיין בעצמו. הולך בד"כ לישון עם ספר (או עיתון מסע צעיר), ואנחנו מחלצים את הספר מתחתיו ומכבים את נורת הקריאה
אבל כמובן, נהנה מאוד מסיפור לפני השינה. הגומד בן העשרה לשלוש, מצטרף אף הוא. קנינו עשרה ספרים ב-100 ש"ח במצבע בצומת ספרים, ואנחנו קוראים מתוכם מה שנראה לנו מתאים. קראנו את נרניה - והיה נהדר, ומתח והרפתקני. עברנו ל"לובנגולו". החומד מאוד אוהב, ומזכיר לי מדי ערב. הוא נהנה מהשפה העשירה והמוזרה לאוזנו ומפענח מילים ודורש להבין, ואין לי ספק שזו חוויה נעימה ואוריינית עבורו. אבל אני... אני לא אוהבת את הספר הזה
והבנתי את זה רק כשהיה מאוחר מדי. ראשית, יש בו תיאורים אלימים, וכיוון שהחומד קורא שוטף אני לא יכולה לצנזר, כי אני תחת עינו הפקוחה. שנית, הוא ארכאי מאוד בתפיסות העולם שלו. וזה לא רק שהוא לא פוליטיקלי קורקט. זה ממש קשה לי לקרוא את המילה "כושים" (אף כי אני מטעימה אותה במלרע, כי זה נשמע לי יותר טוב ויותר דומה לתיאור של אנשים שהם "מארץ כוש"). אני לא יכולה לסבול את תיאורי העבדות. קשה לי עם זווית הראייה האתנוצנטרית. אני מתעצבת על הציד ועל המנהג הרומס בערכי טבע. בהתחלה, ניסיתי להתעכב על מה שמפריע לי, ולמנף את זה לשיחה. אבל החומד, רק מתעצבן. הוא רוצה שאקרא לו את הסיפור בשטף (ולכל היותר רוצה ביאורים למילים הקשות, ולא פרשנות בת זמננו). בקיצור - מבחינתי זה פחות מוצלח. עכשיו אני קוראת רק כדי לסיים, והשיעור מבחינתי - הוא לקראו לפני הקריאה המשותפת ולראות שמתאים לי. (הבא בתור: "המסע המופלא של נילס ואווזי הבר", ואחריו עוד מחכים לנו על המדף "35 במאי", אמיל והבלשים" ו"צ'רלי בממלכת השוקולדה").

למעלה