עונה 3, פרק 18 - שלב ההופעות החיות ב'

trilliane

Well-known member
מנהל
לא הכרתי את השיר, אבל היא מצוינת, מקצועית מאוד

אהבתי גם את הסטיילינג, השמלות האלה לגמרי היא.

השיר קצת מתקתק מדי, אבל בסדר, חביב. הופעה טובה.
אין ספק שהיא ורומה יילחמו חזק אצל שלומי...

xjoiq

New member
זמרת נהדרת טוב שהיא בתוכנית

גם זוכים לשמוע שירים יפים בצרפתית על הדרך.
המקור אולי יותר טוב אבל היא מקסימה.
מחכה לביצועים הבאים שלה מקווה שהיא יותר תשים טביעת אצבע אישית עליהם ולהרגיש אותה יותר בשיר.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
נ.ב. לרוחמה: זה לא נכון. אפשר להנות מאוד משיר גם אם לא מבינים את המילים. לפעמים אפילו יותר. הזמר שר על השטויות שלו אבל הוא עושה את זה בפאתוס/בדרמטיות/ברגש/בתיאטרליות עדיין זה יוצא די יפה.
גם בעברית זה נעים לפעמים לא לעקוב אחרי המילים או לא לשים לב אליהם.(היחידי בעברית שהייתי עוקב והיה מעניין אותי לעקוב אחרי המילים שלו היה אריק איינשטיין ז"ל)

זה עניין של גישה

כשאני שרה שיר או שומעת שיר, חשוב לי לדעת על מה זה. השיר בעיניי הופך להיות מטוב לטוב מאוד אם המילים משמעותיות וחזקות.
לכן, לי קשה לשמוע שירים בשפות שאותם אני לא מכירה. המנגינה נחמדה, והקול יכול להיות טוב, אבל חסר לי את המשמעות, וזה הבנת הטקסט.

xjoiq

New member
תבדילי

לזמר המבצע חשוב מאוד לדעת על מה השיר וכי איך הוא יתחבר לשיר, לטקסט, לנופך התיאטרלי ולכוונת המשורר?
אבל למאזינים זה בכלל לא חשוב - התווים מדברים, ומספיק שהם שומעים שהמבצע מתחבר לטקסט!

מי אמר?

ולמה אתה מדגיש את העניין כל-כך? מה מפריע לך שאני לא נהנית משירים בשפה שאני לא מבינה?
אני מחפשת בשיר הרבה יותר מזמר שמתחבר לטקסט.

xjoiq

New member
טוב אם את מאלה אז בסדר

אל תשמעי שירים בשפות שאת לא מבינה
&nbsp
חלק מהעולם הוא כמוני וחלק מהעולם הוא כמוך. לא עשיתי סטטיסטיקה וזה גם לא חשוב.
אני שמח שאני מאלה שיכולים להנות מהרבה יותר דברים

trilliane

Well-known member
מנהל
אנשים נהנים גם ממוזיקה אינסטרומנטלית...

מוזיקה היא קודם צלילים, המילים הן רק תוספת אופציונאלית. יש שירים שאין בהם כמעט מילים, לפעמים רק חלק קטן או משפט... ועדיין הם מוזיקה מצוינת. לכן המילים פחות חשובונת בעיניי ואני בהחלט מסוגלת ליהנות משירים בשפות זרות שאיני מבינה (ואפילו לשיר...
אם כי אני יודעת במקרה כזה מה המשמעות הכללית של השיר). מסכימה אותך שמילים משמעויות וחזקות משפרות את השיר, אבל זו לא חובה בעיניי כדי ליהנות ממנו, ולהבדיל, אם לשיר יש מילים משמעותיות וחזקות אבל לחן מעצבן, עדיין לא אהנה ממנו.

וגם ממוזיקה קלאסית

שזה רק מנגינה ויש לזה יתרונות. רק מנגינה בלי מילים, בלי קול.
וגם מטראנס או ראפ.

לי זה מפריע שאני לא מבינה על מה השיר. כן, אפשר להנות מהשירה של הזמר, מהתפוארה, מהלחן, מהעיבוד. אבל אני יותר נהנית אם אני מבינה על מה השיר

trilliane

Well-known member
מנהל
שיכולה להיות אינסטרומנטית או בשפה זרה, אכן

מוזיקה קלאסית, בין אם התכוונת למובן הרחב המקובל בציבור (מוזיקה קונצרטנטית) או למובן הצר המקצועי (מוזיקה מהתקופה הקלאסית, למשל מוצרט) אינה בהכרח אינסטרומנטלית; יש בה לא מעט ביצועים קוליים (אופרה, מיסה, רקוויאם, לִיד). עם זאת כשמדובר ביצירות אירופאיות שכתבו בעיקר מלחינים גרמנים, אוסטרים, איטלקים וכו' היא גם לא בעברית או באנגלית...
&nbsp
אני לא צריכה לדעת את נושא השיר כדי ליהנות ממוזיקה טובה; אם הוא תופס לי את האוזן, הוא תופס.

אני שמחה שאת יודעת הרבה על מוסיקה קלאסית

אבל מה שהתכוונתי להגיד שאנשים נהנים ממוזיקה בהרבה רבדים שונים. מה שטוב לאחד לא טוב לאחר. זה כמו שהרבה אנשים אוהבים מוזיקה מזרחית, והרבה שלא.... טעם מוזיקלי של כל אדם שונה לחלוטין וזה מה שיפה במוזיקה היא מחברת אנשים שונים מתרבויות אחרות, כי רובנו, אם לא כולנו, שומעים מוזיקה.

trilliane

Well-known member
מנהל
ודאי שאנשים שונים נהנים ממוזיקה שונה, הפורום מדגים זאת היטב

בסה"כ תיקנתי את דברייך שמוזיקה קלאסית היא רק מנגינה (כאמור, לא בהכרח).

סיכום

יש לה קול מהמם, והיא פשוט חמודה.
&nbsp
הבחירה של השיר קצת פחות טובה, כי הוא קצת לא מוכר (לי לפחות. שרית חורשת עליו מסתבר.
) - וקצת קשה להתחבר לשיר לא מוכר בשפה זרה.
&nbsp
היתה לה הופעה טובה.
(אוי אביב...)

danlevin1

New member
מי שרוצה לצפות בתוכנית ברמה

שיצפה בTHE VOICE ארה"ב
החיקוי הישראלי פשוט מחוויר
גם שיש מתמודדים טובים הורסים אותם

matan59

New member
US מלא מניירות ושירים קיצ'יים. UK הכי טוב וגם קצת אוסטרליה.

danlevin1

New member
UK ואוסטרליה ממש חלשים

בקושי מצאתי קולות מיוחדים בעונות האחרונות
THE VOICE הביאו מתמודדים נהדרים ומיוחדים עם השנים

בדה וייס ארה"ב

אדם ובלייק פשוט אדירים
. הלוואי והיו לנו כאלו מנטורים בארץ(הייתי בכיף מחליפה את מוש ואביב).

trilliane

Well-known member
מנהל
אני הייתי מחליפה את מוש ושלומי...

אני חושבת ששרית טובה יותר משלומי והיא ממלאת את הנישה היטב (וצריך לפחות אישה אחת, עדיף שתיים). הייתי מחליפה את מוש בדני רובס או יוני רכטר או שלומי שבן או מישהו בסגנון אחר שאין בתכנית, ואת שלומי בזמרת, אולי יהודית רביץ או שירי מימון (אם כי היא כבר בתכנית אחרת...) או מירי מסיקה (גם היא כבר הייתה בתכנית אחרת... קשה, קשה).

למעלה