שאלה ובדיקה...

MeMyOwn

New member
שאלה ובדיקה...

שלום לכולם. רציתי לדעת מה אתם חושבים לגבי בחירת יו"ר חדש לאגודת החירשים. הבנתי, ממקורות אלו ואחרים, כי היו"ר האחרון לא ענה ולא עלה על כל ציפיות החירשים בארץ (בייחוד אלה הקשורים, באופן אדוק יותר, לאגודת החירשים ויודעים את אשר נמצא בתוכה) ורוצים להחליפו (כמובן שאלו רק דברים ששמעתי, ואין אני יכול לחזק בעצמי דבריי בשל אי רצוני לאמר דברים שאינם ודאיים לחלוטין!!!). בנוסף, שמעתי ממישהו (שכתב במקום מסויים), כי עדיף להחזיר את היו"ר הקודם, אעפ"י שגם ציפיות החירשים לא נענו ע"י אותו יו"ר קודם. נשאלת השאלה, מדוע לא לחפש מועמדים ליו"ר חדש טוב יותר (מכולם, כמובן), שידע "לשחק" נכון עם התקציב של האגודה והסניפים בארץ, לרבות תקציב מתורגמנים, לרבות תקציבים נתונים אחרים וכו'... מה דעתכם? אנא ענו לי, מאחר ובכוונתי לבדוק הנושא ולהיכנס לתוכו במלוא המרץ (כמובן, שברגע הנכון והמתאים)... תודה!

אביחי הלוי

היה פעיל בתפקידי מפתח במרכז אח"א ויודע מה לכתוב. אורטל לא היתה צריכה למחוק את דבריו על הוועד הציבורי.

MeMyOwn

New member
היי...

קודם כל שלום... איני מבין את העניין של כמה פורומים קיבלו את אותו הפירסום. אני חבר במאות פורומים, וכחבר בפורום זה או אחר אני חושב שישנה הזכות המלאה המגיעה לי בנגוע לפרסום עניין זה או אחר, כל זמן שהוא רלוונטי כמובן, בפורום המתאים. אין לי מושג מדוע קיבלת רושם מוטעה, כי אין העניין רציני וקשה להתייחס אליו ברצינות, שהרי, אחרי הכל, ניתן יהיה להבין מכך, כי הרצינות גדולה בהרבה מן הרגיל, מאחר וככל שפרסום רב גורר תגובות רבות, כך ניתן, באופן מעשי, לקבל יותר רושם מן הסוגייה ומן התגובות של האנשים השונים לגביה... זה מה שהיה לי עוד לכתוב לך לגבי התגובה הבלתי רצינית שלך בעצמך ותחשוב שוב, אולי בסוף דבר יעלה בדעתך, כי פרסום רב מביא תגובות רבות ותגובות רבות מביאות לפעולה מתאימה (לי ולגבי לפחות...)

MeMyOwn

New member
עדיין לא ברור

לי מה אתה בדיוק מנסה להגיד כאן. אני שואל כאן שאלה חשובה, ש"עלולה" איפוא להעלות את העניין לסדר היום ולגרום ל"שלטון" חדש בתוך אגודת החירשים בישראל. ארגון אח"א, ככל הנראה, אמור לקבל חיזוק חדש וחיובי לגבי פעולות אלה ואחרות, ראש צעיר ולא מדוכא שיודע היכן וכיצד יש "לפזר" את הכסף, ובהתאם לכך, הן לשמור על הכספים הנכונים ברגעים הנכונים והמתאימים לכל הקהילה... אנחנו צריכים כסף, סדר, ידע, שיתוף, התנדבות והרבה הרבה שינויים... יש לבצע רארגון (REORGANIZATION) לכל האגודה (אח"א)...

לי ברור

שאתה רוצה להיות יו"ר אח"א. לא כאן המקום. לך לאסיפה הכללית. ככל שתכתוב ביותר פורומים, כך יירדו סיכוייך. דמי חבר כבר שילמת?

MeMyOwn

New member
היי, מר "אוקספורד"

ראשית כל, אני רואה שאתה בהחלט עוסק בקטנות, בעניין שולי ביותר, בסוגייה שאין אפילו כל חשיבות (קטנה כגדולה) לנושא זה... שנית, למען האמת, לא חשבתי לרוץ בעצמי לעניין, אולם כשאתה אומר את זה וכשעוד מספר אנשים אמרו לי זאת, אולי באמת אעשה זאת, אני רואה עצמי מתאים לא פחות מאותם "נכשלים" כדבריכם... אבל לא נראה לי שאבצע פעולה שכזו, מאחר ומטרתי העיקרית לסייע ולעזור (ככל שרק ניתן) לאגודה בכלל וכן לכלל הגורמים, המפעילים אותה. לא ייתכן, כי אגודה תנוהל תחת משטר בעייתי (ניתן יהיה לומר אף "אנרכיה"), אשר בו יבוזבזו כספים על ימין ועל שמאל... שלישית, אתה בהחלט יכול לעזור קצת לכל האגודה במקום לדבר... ולהיות יו"ר אח"א אינו קשור להיותי חבר באותה אגודה או, לחילופין, להיות קשור לתשלומים לאגודה, אלא להיות אדם, שבהחלט מתעניין במצבה של האגודה וכן מנסה ורוצה לעזור לה ככל יכולתו. תודה!!! ואגב, אם אין יותר מדי דברים חכמים להגיד, מוטב פשוט לא להגידם ("סייג לחכמה, שתיקה!!!") - תחשוב על זה ככה... היות ואתה נשמע כאחד שלא כ"כ מתעניין בהליכים המתבצעים באגודה, אלא "למי יש כרטיס חבר" ומי בכלל "חירש" או לא, ומסנן אנשים עפ"י החלטות וסוגיות מטופשות ביותר, אין אף את הניסיון להגיש אלך...

מעניין לקרוא את "הכללים" החדשים שלך

אולי תכתוב עליהם בפורום כבדי השמיעה החבוי לו באיזשהו מקום. חבוי עד כדי כך שמנהל הפורום חזר ופירסם אותו כאן. לגופו של עניין: אם אתה רוצה לעזור לאח"א, שלם קודם כל דמי חבר. אחר כך למד היטב את תקנון אח"א, ממנו תבין שאין "מקפצות" ואין "קיצורי דרך" באח"א. מי שרוצה להיות יו"ר אח"א, צריך קודם כל להשתפשף בפעילות מקומית בסניף. רק אחרי פרק זמן של פעילות מקומית הוא יכול להתמודד על תפקיד יו"ר אח"א. יו"ר אח"א שהיה בתפקידו 17 שנים אמר לי מהו תפקידו של יו"ר אח"א: "לאכול את ה[צונזר] של החרשים". אם רצונך בכך, בבקשה

MeMyOwn

New member
שוב היי

קודם כל, אתה בהחלט עסוק כל הזמן בלכתוב שאי אפשר להיות יו"ר אח"א ואני מנסה להגיד לך "SORRY, טעות בידיך..." אני יכול בהחלט להוכיח לך שאני יכול להיות יו"ר אח"א בתקופה של חודש (ואני כ"כ לא מגזים וכן כ"כ רציני ומסוגל לכך), אולם לא בכך דבריי ומעשיי... אינני רוצה להיות יו"ר אח"א כדי לשבת על הכיסא, "להילחם" בשביל החירשים או כבדי השמיעה ו"לשחק" על חשבון אחרים, אלא בהחלט לפעול למען המשך פעילות מלאה... בנוסף, להערכתי כמעט כל חירש וכבד שמיעה יכול בהחלט להיות חלק מן היו"ריות של אגודת החירשים בישראל ועם האיחוד יבוא הכוח והרעיונות המבריקים ביותר... כולל ידע נרחב ויכולות מדהימות... וזה בהחלט אפשרי "אין זה חלום, עוד יבוא היום..." בהצלחה למתמודדים... (ותפסיק, כי אני בהחלט לא אחד מהם... אולם אולי בהחלט בעתיד אהיה כך...)

איפה כתבתי שאי אפשר להיות יו"ר אח"א

בהחלט אפשר להיות יו"ר אח"א לפי תקנון אח"א, ואתה מוזמן לנסות להיות יו"ר אח"א למשך חודש או לתקופה ארוכה יותר. התמודד באסיפה הכללית ולא בפורום באינטרנט...

MeMyOwn

New member
ואו, אתה ממשיך להתעקש...

מר "אוקספורד" הנכבד. שוב אני אומר, בפעם המי יודע כמה, אני לא מתכוון להתמודד להיות יו"ר אגודת החירשים, אלא אך ורק לעזור בעניין, אם הייתה לי הכוונה להתמודד, בטוח שלא היתי מבצע זאת בשיטת ה"פורום ותיבחר", פשוט מאוד ראיתי דיון לגבי יו"ר חדש או ישן ושאלתי בסה"כ אם הגורמים כאן מבקשים להחזיר יו"ר ישן או חדש... זה הכל - פשוט לדעת כי לדעתי אם לא מתאים לכולם שיו"ר קודמים יהיו וישובו אזי צריך לבחור יו"ר חדש - אם יש בכלל דבר כזה... טוב יותר או מתמודדים בכלל... עכשיו אתה סוף סוף מבין?

MeMyOwn

New member
היי, עוד אחד...

שלום גם לך... אני לא כ"כ מבין מה הולך כאן: כל מה שאני רואה כאן בפורום הזה, בניגוד לפורומים אחרים, שבהם אני משתתף, זו עוינות בלתי נסבלת. אין לי בעיה להיכנס לסוגיית ה"אנטי" ולגרום לפירוד מהותי של החירשים מן העם ולהיפך, אולם, מאחר ומכיר אני רבים מן החירשים וכבדי השמיעה מאיזור המרכז, החלטתי לעזור ולא להיכנס לויכוחים על שטויות. אין לי מושג מי אתה או "אוקספורד" המפורסם שכותב לפעמים לעצמו בפורום, מאחר ולא תמיד מתייחסים לדברים שהוא כותב (בזמן שכתב לי כל הזמן כאן בפורום באופן אינפנטילי ביותר, אני מבין למה לא תמיד מתייחסים לדברים שהוא אומר). מעבר לעוינות המטופשת, הילדותית והבלתי נסבלת שלך ושל "אוקספורד" (כן, אזכיר אותו כאן בהודעה זו בפעם השניה - ולא לשם חלוקת מחמאות, אלא להיפך), אין לי מושג מדוע אתם כאן - זהו פורום "תמיכה" ולהערכתי (אחרי הערכת מצב אישית כללית - גם פורום "קידום החירש" - מאחר והוא היחיד כאן בפורומים של "תפוז")... הרי המטרה של כולנו, לדעתי באופן כמעט שווה, היא לעזור ולקדם. אם הנושא שהעלתי הינו "יושב ראש אגודת החירשים בארץ", זה מאחר ואני חושב שישנה חשיבות עליונה לניהול נכון ולא לניהול כושל ובלתי אפשר של אדם אחד או של מערכת אחת - אחרי הכל, טעות של יו"ר אחד ושל רו"ח אחד (או,לחילופין,עו"ד אחד) עולה לאלפים של חירשים בארץ (שלא לדבר על הפגיעה האישית של כל אחד ואחד מהם--- ושוב אומר זאת מאחר ומכיר אני רבים ויודע בדיוק על מה אני מדבר...) ושלישית, ואחרונה, המשפט של "נכנסת לפורום בלי כלום ויצאת עוד יותר בלי כלום" מראה על הבורות המיותר והמעמיקה של בנושא הפורומים. לא יודע אם ידעת, אבל ישנה סוגיית ה"מסרים האישיים" וכן ה"דואר האלקטרוני"... לצערי, אנשים רבים כתבו לי באופן אישי במסרים ובדוא"ל ולא כאן בפורום, וחבל, מאחר ועל כולכם לראות מה הם כתבו ומדוע... ואגב, לשאלתך העתידית, -לא- אין בכוונתי לפרסם את אשר כתבו לי באופן אישי - אם החליטו לכתוב באופן אישי אני בהחלט מכבד זאת ושומר על פרטיות הודעה והודעה וכן מכתב ומכתב... בנוסף, אף אם הייתי מקבל באופן אישי ומיוחד אישור מאותם כותבים לפרסם דבריהם, לא הייתי מבצע זאת בשל אנשים מדהימים שכמוך, שכל החשוב להם הוא "איגוד באגודת החירשים", שעלותו אולי 200 ש"ח בשנה - לא זה מה שירים את האגודה ויכניס את הנכסים חזרה... וכן לא ההתמודדות האישית שלי או של כל אחד אחר, הרואה עצמו מתאים לתפקיד (ושוב אחזור על דבריי למי שלא הבין, כמו אדון "אוקספורד", אין לי כוונה, כרגע, ולו המזערית ביותר, לרוץ בטעות ולהיות יו"ר אח"א!!!) אלא העזרה שכולנו כאן ובכלל יכולים להרים לשם הקמת האגודה מחדש - החזרת החובות המסתוריים והכנסות גבוהות מאוד מאוד מאוד!!! בעתיד -ואכן זה אפשרי... בהצלחה לכולנו, ובכוונתי להמשיך ולהילחם אם אראה צורך בזה או אם אתבקש ע"י אדם ו/או גוף זה או אחר למען האגודה!!! וכן אתה אמור לעשות (אגב, חירש כשמוע ככבד שמיעה-כולנו באותה סירה!!!)

דיון משמעותי על אח"א

מתקיים בפורום החרשים "הסגור" באורט, לא בפורום החבוי בו מצפה ומחכה מנהל הפורום לכל מילה שיואילו לזרוק לו חרשים, ולא במסרים
אין עוינות כלפי אף אחד, ובוודאי לא כלפי מי שאינם חברי אח"א ומנסים תוכניות "גדולות", אך אינם מוכנים לשלם דמי חבר באח"א.

ומנהל פורום שבקושי כותבים בו

"נתלה" בפרשה של מים מינרלים כמדד לשינוי באמצעות האינטרנט. אני מעדיף (ולא "אנחנו מעדיפים") לצפות בכוכבת סדרה מתארחת בבלוג TV.

על אפרת כהן ומלכיאור

אפרת כהן מתארחת בתפוז, מנהל פורום מערבב בין מלכיאור, אבנים מנצרים ויחס ההלכה לנכים - ואת אפרת מעריצים בתפוז. בקרוב החרשים ידרשו כיתוביות בבלוג TV

למעלה