שאלה ובדיקה...

ההצעה של 0ne Man

יו"ר בובה תרגום: להפוך את אח"א לשמע מס' 2. עוד אחד שאינו מכיר את תקנון אח"א ואינו יודע איך חושבים צירים. אנלוגיה: לאפשר לכל ערבי להצביע שלוש פעמים, ולכל שלושה יהודים להצביע פעם אחת. כלומר, כל שלושה יהודים יקבלו מעטפה אחת וישימו בתוכה פתק אחד. איזה יופי של סקר הגיע עכשיו. גם לי יש סקר: מי הכי פצצית? 1. אורטל מאיר 2. אלה אוחוטין 3. לילך זינו 4. שרה מלך 5. אני 6. אף אחת. [למען הסר ספק, אין כוונה לפגוע ברגשותיה של אף אחת - וההתייחסות היא לסקר עצמו בלבד]

אופס

סתירה. 0ne Man 1: "העליתי הצעה, להפוך את המרכז לגוף שתפקידו היחיד יהיה לבקר את ניהול האגודה, ולא להשתתף בפועל בניהול האגודה. לדעתי תפקיד היו"ר צריך להיות ייצוגי בלבד ולא ניהולי". 0ne Man 2: "חמור מאד בעיני, שחבר מרכז מודיע באמצע יולי, שהוא עדיין לא יודע מה התוצאות של שנת 2003... למסור את המאזן תוך חודשיים-מקסימום שלושה חודשים לאחר תום השנה... למסור דוחות ביניים ריבעוניים, מדי שלושה חודשים... זה נקרא להחזיק את היד על הדופק- לדעת תמיד כמה כסף יש לך בבנק, כמה אתה מרוויח (או מפסיד) ובהתאם לנתונים לקבל החלטות איך לפעול". זה מה שקורה כאשר מי שאינו חבר באח"א מציע "פתרונות" באינטרנט איך לנהל את אח"א, כי האינטרנט אינו יכול להחליף את הסניפים.

סקופ עולמי ../images/Emo141.gif

יו"ר אח"א לשעבר העלה לפורום בוואלה קובץ בכינוי "חרשים שונאים את מוטי ומרכז שסגרו את שירותי תרגום". מאה אלף שקל בכיס של מוטי. רק להרים ולקחת

ומי תוהה על הנעשה באח"א?

למה לא כתבתי בפורום אף שאלה על הנעשה בשמע / מיח"א / בקול / המכון לקידום החרש? מדוע שמע / מיח"א / בקול / המכון לקידום החרש אינם נמצאים על סדר היום שלי? למה כל כך חשוב שאח"א או מישהו "מטעם" אח"א "ידווח" באינטרנט על מה שאירע באסיפה הכללית האחרונה של אח"א? היום ישבתי בבית מלון מפואר עם יו"ר אח"א היוצא. הוא אמר לי כל מה שעלה בדעתו, ואינני מתכוון לשתף במידע הזה אף אחד. אז כן, התשובה היא: "אם היית משלם דמי חבר, היית יודע מה אירע באסיפה הכללית האחרונה".

0ne Man

New member
מה לקח לך כל כך הרבה זמן להגיב?

הייתי בטוח שתוך שעה אמצא את תגובתך בפורום. (אגב, לדעתי יש מקום לשנות את שם הפורום ל "פורום אוקספורד וחברים") אתה מקווה שאתה בקו הבריאות והכל בסדר איתך. לא מתאים לך להתעכב כל כך הרבה זמן בפרסום תגובה. אודה לך אם תפרסם להבא את תגובותיך להודעותיי לא יאוחר משעה אחר פרסומן. תודה

מה קורה

בפורום החדש והמצוחצח? עוד מחלקים שם כדורי ויטמין B "לשיקום אח"א"? מתי יגיע השידול הבא להיכנס לכתוב בפורום המרכז
יופי שאתה מתקן את שגיאותיך - לא כמו המנהל השני, ששגיאותיו מזמן הפכו לבדיחה. פרספקטיבה כמעט נהפכה לפרסטרויקה. זו כמעט אותה משמעות - אך בכל זאת אלו שתי מילים שונות. בוא אכתוב לך בשקט: אף אחד לא מוחק כאן. מותר גם לכתוב בשגיאות... לפחות אינני צריך לפתוח קומונה. נשאר כאן פורום שלם.

ולצוות החירום באח"א

אחרי שפירסמתם באינטרנט מה היה באסיפה הכללית, אני מצפה ממכם לתשובה מדוע החלטתם לא לפטר את עובדי אח"א? איך תיראו בבית המשפט כשתבקשו עיכוב הליכים נגד תביעות, ומצד שני תמשיכו להעסיק עובדים בשכר? בנושא התמונה שפורסמה באינטרנט, אין לי מושג במי מדובר. מי שאינו רוצה להצטלם, רשאי לבקש שלא יצלמו אותו. מרגע שהסכים להצטלם ברשות הרבים, תמונתו הופכת לנחלת הכלל. בפורום מיכאלה הצטלמו בני נוער עם כוכבי הסדרה. עקב תנאי הצילום, חלק מהתמונות לא יצאו מוצלחות ובאופן תיאורטי נגרמה "פגיעה" בכוכבי הסדרה. כאן ניתן לצפות ל"נזק" גדול יותר מאשר פרסום תמונה שהמשתתפים בה לא בחרו בקריירת משחק מקצועית. ועדיין דבר אינו משתווה לבלגן שבחר לעשות אחד גלעדוס בן 17 בפורום מיכאלה...

כצפוי - אנטי

אח"א איננה בית חם? האם אייל מקבל סל תקשורת? האם סל התקשורת אינו מחמם מספיק את אייל? אני קורא להוקיע את אייל ואת שאר כבדי השמיעה שכותבים כמוהו.

כמה גרוע אפשר לכתוב? ../images/Emo6.gif

"לקויי שמיעה מסמנים" זה כמו "יהודים פלשתינאים". אין מילה כזאת. יש חרשים מסמנים ויש כבדי שמיעה. המדקדקים בוחרים גם בין כבדי שמיעה לבין חרשים אורליים. לקויי שמיעה היא מילה שהמציאו שומעים בשביל חרשים כדי לברוח מסטיגמות של חרשים, בהן עדיין שבויים כבדי השמיעה. לא הצלחתי לבחור בהודעה הגרועה ביותר בין הודעותיהם של מנהל הפורום הראשון, מנהלת הפורום השניה ו-0ne Man המתחיל את כינויו באפס במקום O גדולה. המנהל התדרדר מוויטמין B לתמונת הקבר של החרש האחרון. אני מוכן לבוא לרקוד על קברו של המנהל אם יגיע יום כזה. המנהלת כתבה על חשיבותו של האינטרנט כמדיה שאי אפשר להתעלם ממנה. כבר הצעתי לנהל את האסיפה הכללית באינטרנט: חסכון בזמן, הוצאות ונסיעות. גם דיונים בכנסת אפשר לנהל באינטרנט, כמו בסרט "סופרמן": חמישה מסכים קובעים את גורלם של שלושה אנשים להגלייה מחוץ לכוכב. המנהלת אף הוסיפה ועדכנה את הפורום בדבר "הפער המנטלי" בין אח"א לבין בקול, כשמצד שני היא מדגישה את "שיתוף הפעולה הפוליטי" בין הארגונים - שיתוף פעולה פוליטי כזה שבזכותו כמעט כל כבדי השמיעה מקבלים ונהנים מסל תקשורת. ואיש אחד הוא הגדול מכולם: גוער בחרשים על כך שהוא מקבל ידיעונים חודשיים מאת ארגון "בקול". מה אגיד לו? שאינני מקבל שום ידיעון חודשי מארגון "בקול" מהסיבה הפשוטה שלא נרשמתי כדי לקבל ידיעון כזה? שלא שילמתי דמי חבר לארגון "בקול"? מודה באשמה. משום כך גם אינני מצפה לקבל ידיעון כזה מארגון "בקול" כפי שאינני מצפה לקבל ידיעונים מהאגודה למלחמה בסרטן. אם אני רוצה לדעת מה קורה באח"א, אני מקבל מידע ממי שצריך. כל מה שצריך הוא לגשת לסניף אח"א המקומי או אפילו להרים טלפון ושם נמצאות התשובות. לא האינטרנט יספר לי מה נעשה באח"א.

eyal998

New member
חייב להגיב

דבר ראשון, אני לא מקבל סל תקשורת, מתוך בחירה ומתוך אמונה שהסל הזה הוא לא הוגן ולא מוצדק, הוא ניתן לכולם ללא אבחנה וללא בחינה האם המקבל זקוק לו. וחוץ מזה מה שונה מחרש מלידה לחרש מגיל 20? דווקא לאדם שמאבד את שמיעתו בגיל מבוגר יותר זקוק לתמיכה ועזרה. אבל קשה להתווכח עם אנשים שהכיס חשוב להם יותר מהכל. דבר שני, האם אסור למתוח ביקורת על אח"א? ממתי אח"א הפכה לפרה הקדושה שאסור לנגוע בה? דווקא בגלל העדר ביקורת אח"א הגיעה לאן שהגיעה, דווקא אתה היית אמור לעודד ביקורת ולהביע דעות גם אם זה לא לפי דעתו של מר אוקספורד המהולל.

מהולל?

על מה ולמה? זכותך להביע ביקורת כרצונך - באסיפה הכללית של אח"א, או אף בפניה אישית לאח"א. בעצם, איזה עניין בדיוק יש לך בביקורת על אח"א שאתה שולל את קיומה? למה לי אין ביקורת על בקול / שמע / מיח"א / המכון לקידום החרש? בשורה התחתונה: מה העניין "להסתגר" באיזשהו פורום שאף אחד אינו יודע איך מגיעים לשם (והראיה היא שממשיכים לשאול שאלות כאן, וכל פעם מגיע אותו מישהו ומתאמץ להפנות אותם לפורום המסוגר) - ולהמשיך לקרוא כל מילה שמופיעה כאן. לי זה נראה כמו בדיחה טובה. גם מפתיע אותי שאף אחד מכבדי השמיעה בעלי השפה הצחה והרהוטה אינו מצליח לסתור אף מילה מדברי.

ומהו עניינך בשפת הסימנים האמריקאית

נוכח העידן החדש של המושתלים היוצא לכבוש בסערה את הארץ?

eyal998

New member
שולל? חס וחלילה

שולל את קיומה של אח"א? מאיפה בא הרעיון הזה? אני טוען שאח"א חשובה ושהיא צריכה להתקיים, אין אף גוף שיכול לקחת על עצמו את הטיפול בחירשים כמו שאח"א עושה. אבל לדעתי מה שהיה לא יכול לחזור על עצמו, לדעתי אח"א זקוקה לעבור שינוי, אני טוען שאח"א צריכה לחשוב ולדון על דרכה בעתיד, ולא תהיה לי בעיה עם כל החלטה שתהיה לה. זכותה של אח"א לעשות מה שהיא חושבת שמתאים לה. אבל לא יזיק לה לבחון האם ניתן להשתנות והאם השינוי יכול להועיל לה. הבעיות שבהן נתונה אח"א כיום לא באו משמים, הן באו בשל העדר ביקורת גלויה ואמיתית. מה כל כך רע בביקורת ציבורית וגלויה? למה לסגור הכל בתוך אח"א? האם זה עזר לאח"א עד היום? ואני לא מדבר על ביקורת פרועה ומשמיצה, אלא על ביקורת איכפתית ובונה.

למעלה