שלום וברוכים הבאים

נועם@בת

New member
עוד פורום אחד מתווסף לפייבוריט../images/Emo45.gif

גם אני כאן, אמא של ניצן שנולדה לי חמישה ימים לפני יום הולדת 46, נועם@בן כבר עבר את גיל 50. הורות מאוחרת... יש בזה משהו כל כך מתסכל. אחת התחושות החזקות ביותר בתחילת ההריון הזה היתה מרירות של "נו, יופי, למה רק עכשיו" ולקח לי הרבה זמן להשתחרר ממנה. עכשיו יש רק אושר אחד גדול, המון סבלנות ובגרות שבטח לא היתה לי בגיל צעיר וניצן אחת מופלאה. נועם

טילי2

New member
נועם, את עושה לי את היום עם התמונה

על הבוקר והיד החסונה של נועם בן המגן על בכורתו. לי יש תמונה שאני מערך בת 3 הולכת עם אבא שלי והוא מחזיק לי את היד וזה באמת התחושה שיש לי כל החיים עם אבא שלי, באשר הוא יהיה הוא מחזיק לי את היד. באשר לתחושה של: "למה לא קודם"3, אני החלפתי את התחושה הזאת ב'טוב שעכשיו"

איזו גוזלית מהממת ../images/Emo99.gif

נועם, איזה כייף לראות אותך כאן! יש לי הרבה מה לומר לך, אבל כרגע נסתפק בברכת ברוכה הבאה!

מזדהה כל כך עם ה"למה רק עכשיו"

לי זה לא עבר כל כך מהר וממשיך עד עכשיו, במיוחד לנוכח אמהות בשנות ה-20 שלהן. גם אני מרגישה שהאמהות שלי סבלנית עמוקה ומעניקה ללא אגו, בטוח שלגיל יש משהו לתרום לזה, אבל אני פוגשת אמהות צעירות שהן לא פחות ממופלאות. אני אוהבת מאוד את המפגש עם נשים צעירות שאם לא הנושא המשותף של גידול ילדים, לא היינו נפגשות. אבי נפטר לפני 8 שנים, עוד הספיק לשמוח איתנו על הולדת הבת. אמא שלי, שתיבדל לחיים ארוכים בת 76 ובמצב מצויין
אני כל הזמן צוחקת עליה - שאצלה אם צריכים בייבי סיטר, צריכים להזמין ולתאם איתה 3 ימים מראש. עסוקה עד מעל הראש, ונראית צעירה ב-10 שנים מגילה.
אני אמא לנגה בת 9.

טילי2

New member
יש תקווה אם פוגשים את אמא שלך

ובמקומות כאלה אני נאחזת למראה אימי החכמה, האלגנטית והחריפה, שיושבת ולא יודעת מימינה ומשמאלה. אלצהימר זה לא תורשתי!

כל כך עצוב לראות את ההורה

שפעם היה חזק ובריא, וכעת הוא חסר אונים. יש לי דודה כזאת בת 90. רק ב-5 השנים האחרונות החלה להדרדר ממש. היא בבית אבות, לא יכולה ללכת יותר, ועם חיתולים. הוא מודעת למצב, רק שיש לה פגיעה בזכרון לטווח קצר, והיא גם מסוממת מתרופות. זאת אשה שבגיל 72 התחתנה בשנית, וחיה כל חייה את החיים באינטנסיביות רבה. סובבה תמיד לגברים את הראש עם שמחת החיים והסקסאפיל שלה. הנחמה שלנו היא שהדודה שלי מיצתה את החיים, ועד גיל מבוגר ממש. זה מה שמנחם אל מול האדם המבוגר שאיבד את כוחו. אלצהיימר היא מחלה איומה, שתוקפת לאו דווקא רק את המבוגרים שבחבורה.

טילי2

New member
האמא שלי חטפה אלצהימר בתחילת גיל

שבעים. ועכשיו שהיא בת 77 זה מתחיל להיות אקוטי.

../images/Emo20.gif ברכות לפתיחת הפורום ../images/Emo20.gif

מכירה מקרוב את הנושא של הורות מאוחרת לעולל לצד טיפול בהורים, אשמח לקחת ולתת כאן חלק.

טילי ../images/Emo20.gif לפתיחת הפורום

חסר לי מאוד סגנון הכתיבה שלך, על רגישותו ונחישותו. אשמח מאוד לחזור ולקרוא אותך כאן. בעקיפין הנושאים שיידונו כאן נוגעים גם לי, כיוון שאני בת יחידה ואני יודעת שבבוא היום אני אהיה האחראית הבלעדית לשלומם של הורי. המחשבות בעניין תמיד ברקע למרות שהורי צעירים יחסית, אבל יחד עם האמהות (שלי) הגיעו גם החרדות.

טילי2

New member
אינה, תודה../images/Emo25.gifתהני מהוריך כל עוד

אינך צריכה להתמודד עם זקנה ומחלות ותנצרי זאת כזיכרון נפלא לעתיד. גם הבנים שלי שנולדו לסבים זקנים, ינצרו זכרונות מהתקופה שעוד היו להם למי לקרא בשם הזה ויזכרו כל סוכריה ושוקולד שקבלו. גם לי יש זכרונות ילדות מסבתא שלי ומחוות קטנות שהיא עשתה עבורי.

טילי יקרה../images/Emo24.gif../images/Emo23.gif

מאוד שמחתי לקרוא על דבר הווסדו של הפורום הזה. את עוברת כחוט השני בין הפורומים ההוריים ומשאירה את חותמך המיוחד בהם. והנה, עכשיו את כאן, בביתך החדש והנעים (ואין לי כל ספק שהוא יהיה נעים בצורה מיוחדת, והכל אודות לך), עם שמך הכחול המתאים לך כ"כ. שמחה לדעת שאוכל לפגוש אותך מעל דפי הפורום ולקרוא אודותייך תכופות, ולא להסתפק בטיפות מעטות של מידע אודותיך (רמז
). טילי - חסרת לי
. מאחלת לך הצלחה מרובה בניהול הפורום, ויודעת שמשתתפי הפורום יהנו ממנהלת מוצלחת מאוד.

טילי2

New member
תודה אמא של שגיא ונגה, על המילים

החמות. במקרה שלך אני מכירה גם את הסבתא החתיכה שגם היא התמודדה עם הורים מבוגרים, אבל בגיל שהיא הייתה כבר סבתא והרווח הוא שלכם.

אכן כן. והיא עדיין מתמודדת עם הורה

אחד מבוגר, סבתא שלי (בדיוק חזרנו לא מזמן מירושלים לאחר שנסענו להביא אותה).

מתאמצת

New member
ברכות לפתיחת הפורום

גם אני אמא מאוחרת - 45 שנים מפרידים בין בתי וביני. נטע כיום בת ארבע, ויש לי בן גדול מנישואים קודמים. שיהיה בהצלחה! מתאמצת

וואוו ריגשת אותי../images/Emo50.gifבהמשך...

לא ממש שייכת לכאן (30)אבל בהחלט ריתקת אותי, מאחלת לך הצלחה בניהול הפורום החשוב הזה ובהצלחה בכלל בהורות שבכל גיל היא מהווה אתגר מיוחד... מצחיק תמיד חשבתי שאני התחלתי מאוחר...לפחות לפי התוכניות שלי שיהיה הרבה בהצלחה

מזל טוב לפורום החדש ../images/Emo24.gif

שהוא בעצמו נולד בהורות מאוחרת... כבר מזמן היה צורך בכזה פורום
בהצלחה, טילי, אין לי ספק שהפורום זכה בענק כשקיבל מנהלת כמוך.

למעלה