שרשור הכרות

n e t a 8 6

New member
לפי מה שהבנתי

למסלול של כלכלה מנה"ס , כלכלה חשבונאות וכלכלה משפטים יש מערכת מובנת. למסלולים הדו חוגיים למינהם יש מתישהו בספטמבר ימי רישום לחוג השני שמתקיימים באוניברסיטה(לא התמקדתי בתאריכים כי זה לא נוגע אליי וגם אלייך לא) ואז משלבים להם את זה יחד עם כלכלה כדי למנוע התנגשויות. לקורסים באנגלית (אם אתה צריך) ולקורסים מחוגים אחרים(אם אתה רוצה) יש יום רישום ב 5/9 בין השעות 15:00- 17:00. בכל מקרה היא אמרה שבימים הקרובים ישלחו הסברים מפורטים לכולם לגבי הדברים האלה וגם יש בשנתון שנמצא באתר. את המערכת אתה יכול לראות בחוברת של כלכלה חשבונאות שנה א ( באתר, אם תרצה קישור אז בכיף). וזהו פחות או יותר, זה לא היה יותר מידי ברור מה שהלך שם. ואם איחרת אז בטח לא שמעת שאין יותר חובת חינוך גופני וגם שפתיחת השנה נדחתה ל 21/10 ( אני לא ידעתי את זה).

stkachov

New member
דווקא שמעתי

שאין חובת נוכחות בחינוך גופני. מה שמביא אותי לשאלה הבאה: האם זה גם אומר שהקורסים בחינוך גופני בוטלו או שאפשר להרשם אליהם כרגיל אבל זה לא נחשב לך לחלק מהקורסים של התואר? ואם מישהו פה יודע על קורס טניס במסגרת החינוך הגופני, אני אשמח לשמוע פרטים איך נרשמים.

n e t a 8 6

New member
שלום בימינו

היי, עכשיו אני בטוחה שזה אתה
מה קורה?מה איתך? שלחתי לך מייל אתמול (יש מצב שהוא לא הגיע - בעיות קלות אז שלחתי עוד פעם).

sagiey

New member
בהחלט הגיע הזמן לפורום ייחודי לחיפה

שם: איל גיל: 21 מסלול לימודים: תקשורת ופסיכולוגיה שנה: מתחיל באוקטובר מגורים בחיפה: מעונות במקור: כפר סבא נחמד שיהיה פורום ספציפי לחיפה, מצורף למועדפים שלי. מקווה שיהיה מעניין :)

stkachov

New member
ברכות למצטרפים החדשים

באמת גם לי היה חסר פורום כזה ייחודי לאוניברסיטה. זאת המיוחד כאשר לכל שאר האוניברסיטאות ישנם פורומים כאלה, אם זה כאן בתפוז ואם זה באתרי האגודות שלהן. אגב, חשוב לציין שהפורום שלנו הוא לנסיון של חודש, במהלכו צריך להראות שהוא פעיל ויש אנשים ופעילות. אבל אני מאמין שזאת לא תהיה בעיה. בכל אופן, אתם מוזמנים גם לספר לחברים שלכם, אם זה כאן בפורומי תפוז ואם זה תוך כדי למידה לבחינות. וכמובן כל אחד מוזמן ליזום דיונים ושיחות על נושאים שמעניינים אותו.

lironk25

New member
מצטרפת :)

שם: לירון גיל: 27 מסלול לימודים: תואר שני מדע המדינה שנה: מתחילה באוקטובר מגורים בחיפה: כרגע לא במקור: ראשון לציון מזל טוב לפורום :)

Lir האחת

New member
גמני! ../images/Emo13.gif

שם:לירון. גיל: 25. מסלול לימודים:מתחילה ללמוד באוני' חיפה בתוכנית הסבה לתואר שני עבודה סוציאלית. שנה: סיימתי תואר ראשון בפסיכולוגיה. באוקטובר הקרוב אני אתחיל את השנה הראשונה שלי לקראת לימודי תואר שני. מגורים בחיפה: בשנה הראשונה ללימודים אני נשארת לגור במרכז. מגורים במקור: ראשון לציון.

gilishvili

New member
אניאניאני!

שם:
גילי מסלול לימודים:
הפרעות בתקשורת שנה:
מתחילה שנה ראשונה מגורים בחיפה:
שאלה טובה... רשומה למעונות, אבל יותר בכיוון של כפר הסטודנטים בהדר או הדירות הפתוחות - לדירות הפתוחות יש לי דינמיקה קבוצתית בשני בבוקר...ובהזדמנות זו, אם מישהו מכיר את אחד מהפרוייקטים ויכול לתת לי מידע של קצת יותר תכל'ס, אודה לו מאד. מגורים במקור:
נגב שנתחדש?

gilishvili

New member
../images/Emo140.gif

http://socres.haifa.ac.il/index.php?option=com_content&task=view&id=47&Itemid=59 עוד לא ממש ברורים לי ההבדלים בין זה לבין הדירות הפתוחות, פרט לכך שאני מניחה שכאן יש איזשהו דגש על "קהילת סטודנטים", והשוני בשעות ובתגמול.

dudmel

New member
אמממ... מעניין

יש הענות לפרויקט הזה? נדמה לי שאין הבדל גדול בין זה לבין מלגות אחרות על מעורבות חברתית.

gilishvili

New member
לגבי ההיענות

אין לי מושג, זה פורסם רק לפני כמה ימים, אז אני מרשה לעצמי להניח שזו שנה ראשונה בה מפעילים את הפרוייקט. זה נשמע כמו סוג של 'איילים', וההבדל העיקרי בין זה לבין שאר המלגות הוא עניין המגורים ב"כפר". לי זה נשמע כמו יתרון, אבל אני עדיין מתלבטת. מעונות טליה, דירות פתוחות, או זה (בהנחה כמובן שיקבלו אותי לשניים האחרונים)? אני מפחדת שלתת 12 שעות בשבוע זה קצת הרבה מדי בשבילי. שנה א' אמורה להיות עמוסה משהו, ולמרות שאני לא מפחדת מעומס, לא בא לי גם להרוג את עצמי. אז אולי לתת פחות, או שבכלל ללכת לגור במעונות? בקיצור, בלבלות

dudmel

New member
מצחיק אותי שקוראים לזה "כפר סטודנטים"

אני מבין את האינטרס של העירייה לאכלס את הדר באוכלוסיית סטודנטים צעירים. נראה לי שאת ההשראה לרעיון הם קיבלו מירושלים. למעשה מה שקורה (כמו שאני רואה את זה) זה שמקבלים מילגה שמחייבת בפעילות למען הקהילה כמו מילגות רבות אחרות, אבל בנוסף מגבילה את איזור המגורים. אני לא הייתי הולך לגור בהדר בתנאים הללו. אם את לא עובדת, לא צריכה להיות לך בעיה לתת 12 שעות שבועיות. אם את כן עובדת אז אני לא ממש רואה צורך במילגה הזו - עדיף לגור במעונות טליה, או לשכור דירה באזור רמז או נו"ש, שם שכה"ד במילא לא גבוה מדי.

יאללה

שם: ולן גיל: 20.5 מסלול לימודים: כלכלה-פסיכולוגיה שנה: מתחיל א' מגורים בחיפה: קריות מגורים במקור: קריות וכן, גם אני הייתי בכנס המיותר הזה ולא הבנתי כלום...

gilishvili

New member
כלכלה - פסיכולוגיה

התחלתי ללמוד את השילוב הזה השנה בבן גוריון. די מהר הבנתי שזה לא זה - הפסקתי ללמוד כלכלה, והשנה אני מתחילה מחדש בחיפה. בכל מקרה, תתכונן ללימודים די עמוסים, שני חוגים שמושכים כ"א לכיוון אחר. בנוסף,כדאי לך גם לעשות לעצמך איזשהו סדר עדיפויות בראש, להחליט מה הכיוון שלך בסופו של דבר, כדי לא למצוא את עצמך משקיע מאמצים במשהו שיהיה פחות רלוונטי, בסופו של דבר. אני אומרת את זה על סמך מה שלמדתי בב"ג, אולי בחיפה זה אחרת... בכל מקרה, בהצלחה!

gilishvili

New member
../images/Emo13.gif

הכוונה היתה שכלכלה הפסקתי ללמוד עוד לפני תקופת המבחנים של סמסטר א', ועם פסיכולוגיה המשכתי עד סוף השנה (ועדיין מתעסקת עם מועדי ב'). האמת שזה סיפור קצת מורכב: אחרי שנים של לבטי 'מה ללמוד?' והבנה בסיסית שאני מחפשת תחום טיפולי, ומתוך היכרות הולכת ומעמיקה עם התחום של הפרעות בתקשורת, החלטתי שזה פחות או יותר הכיוון שלי, נרשמתי לחיפה, והתקבלתי. הבעיה העיקרית היתה שממש ממש ממש ממש רציתי ללמוד בב"ג, כבר מכיתה ט' אני מפנטזת על ללמוד שם, אז נרשמתי בהתחלה לביולוגיה מתוך כוונה לעבור לרפואה (כל מיני דברים מוזרים עברו לי בראש), ואז שיניתי את דעתי ונרשמתי לפסיכולוגיה (כי זה טיפולי) וכלכלה (כדי לאזן את הפלסף הפסיכולוגי). כשהייתי בראיון בחיפה ראש החוג של הפרעות בתקשורת אמר לי שהוא מאמין שיפתחו בב"ג חוג להפרעות בתקשורת בשנה שלאחר מכן, כי הם עובדים על החוג הזה כבר כמה שנים. אז אמרתי לעצמי שיאללה, סה"כ שנה, אם כלכלה-פסיכולוגיה לא ילך, אני פשוט אנסה לעבור לקלינאות. בסופו של דבר זה לא עבד, כי הכלכלה דרשה ממני המון המון המון תשומת לב שבכלל לא התכוונתי להשקיע בה (הרי היה לי ברור שהכיוון שלי זה הפסיכולוגיה), ואחרי כמה זמן הבנתי שלמרות שפסיכולוגיה זה מאד מאד מעניין, כרגע זה לא מתאים לי, מהמון סיבות. אז בגלל שלא פותחים השנה בב"ג חוג להפרעות בתקשורת, ואחרי שגם ויתרתי על פיזיותרפיה וחינוך, נרשמתי שוב לחיפה (ולמכללת הדסה בירושלים - אבל לא משנה), ואת העובדה שקיבלו אותי תוך שבוע בלי לעשות שוב ראיון ולמרות שעכשיו הסכם שלי נמוך מהנדרש קיבלתי כאות משמים. בקיצור, בשנתיים האחרונות הייתי רשומה למליון חוגים בערך: ביולוגיה, כלכלה, פסיכולוגיה, הפרעות בתקשורת (בשני מוסדות, באחד מהם פעמיים), חינוך ופיזיותרפיה - כל אלו בעדיפות ראשונה. ואת כל זה יכולתי לחסוך אם מראש הייתי הולכת על מה שחשבתי שהכי מתאים לי. וזו הגרסה המקוצרת
סתם, סתם ילדה קשה.

stkachov

New member
../images/Emo6.gif

אתה לא היחיד אני רק מה שהבנתי מהכנס זה שהבן אדם שבנה את המערכת הממוחשבת שלהם הוא תותח.

שלומות

הפרטים שעברו את הצנזורה: בת 26 (כמעט), מסיימת תואר שני בפסיכולוגיה, גרה בחיפה מתחילת התואר הראשון.

למעלה