שרשור לעולים/ות לכיתה א' ולאלו שכבר חוו זאת

catנוע

New member
מסכימה איתך

גם אני רואה את זה בגן של חבצלת. לא ברמה שמעכירה את האווירה לגמרי, אבל נקודתית בטח שכן. בנות קלעפטעס בהחלט, כולל 'חרמות' קטנות של 'אם לא תעשי X אני לא אזמין אותך אלי וגם אגיד לכל הגן לא להיות חברים שלך'. וכל זה בגיל 4.5 - 5. אני פחות מעורה במה קורה עם הבנים בגן, אבל גם שם יש 'חזקים' ו'חלשים'. כנראה שככה זה

נוRית

New member
גם אצלנו...

יש ילד שכל הזמן אני שומעת את קסם מדברת על כך שהוא מרביץ, או לחלופין - היא מספרת בפליאה שבארוע מסוים הוא לא הרביץ... עצוב... ושמעתי שיחה שלה עם שני חברים שלה מהגן שהם מדסקסים את הילדים (בעיקר הבוגרים בגן) מי נחמד ועוזר ונעים ל"קטנים" ומי לא... דווקא שמות הבנות לא נעלמו מהדיון ודווקא בצד של הפחות נעימים...

אורora

New member
אני לעומת זאת לא רואה את זה בכלל...

אני מהרהרת ביני לבין עצמי למה? האם זה לא קיים, או אולי הילדה שלי כל כך רחוקה מזה שאני לא מודעת. הילדונת בוחרת חברים/חברות דומים לה במובן זה מאוד תמימים וללא שמץ רוע. יכול להיות שעקב זאת אני פחות חשופה. בנוסף לזה בגן של הילדונת יש רוב מוחלט של בנים ( 24 לעומת 13 ) ובקרב הבנות הרוב קטנות ממש ( בטרום חובה ובסוף השנתון ) יכול להיות שעקב כך יש פחות רוע מהסוג הזה בשלב הנוכחי.

דש1דש

New member
את רצינית? אני רואה את זה כבר בגן של הקטנה!

אמנם שם זה לא סיסטמטי אלא בא והולך אבל בהחלט יש "היא שמה יד בטוסיק אז אנחנו לא חברים שלה" "הוא ילד מרביצן אז אמרנו לכולם לא לשחק איתו" ועוד ועוד מה שאני רואה זה שהיא היום חברה של ומחר לא - וזה בא והולך ולכן אני לא מרגישה שיש שם משהו נגד איזה ילד - אבל ברור שיש ילדים שסופגים את זה יותר ובטוחה שביום שעושים עליך חרם אתה בא הביתה באיכס גדול אולי את לא מודעת כי היא לא מספרת - בגלל שלא מספרת או יותר נראה לי בגלל שהיא עוורת לזה? (אשריה!) מהגדולה גם שמעתי וראיתי את זה מגיל טרום - טרום. אמנם גם שם זה בא והלך ולא היה סיסטמטי נגד אותו ילד כל הזמן ותמיד היה מי שהיה לצידו של הקרבן- אבל בהחלט שמעתי על סיפורים כאלו מידי פעם.... יש קליקות ויש קבוצות.... אלימות בגנים שלהן אין כמעט בכלל - בזכות הגננות ולדעתי יש להן חלק מאוד חשוב בזה!

אורora

New member
כן רצינית לחלוטין

אני לאל ושמעת דברים כאלה לא ממנה ואל מהחברות שלה. הילדונת מרבה לספר מה קורה בגן לא ניראה לי שהיא לא מספרת....ניראה לי שיש שם פחות (בגלל ההרכב של הרבה בנים ומעט בנות) ושהיא עיוורת לחלוטין לעניין. זה שאין בה שמץ של קלפטעיות...(איך כותבים את זה) זה לא מפתיע אותי (ולא אף אחד שמכיר אותה). התמימות הזאת מדאיגה אותי...איך היא תסתדר. ומצד שני עובדה שהיא מסתדרת. בכל מקום שהיא נימצאת יש לה המון חברים וחברות ואיך שהוא התמימות הזאת לא מזיקה לה.

דש1דש

New member
הכי טוב ליהיות עיוורים לזה!

והיא תסתדר - בקטע הזה היא כמו הקטנה שלי - שלא שמה לב כשמציקים לה - ולכן זה לא מזיז לה (מתחילה להתקלקל לצערי
) גם הנסיכה - אם יציקו לה או יחרימו אותה - כל עוד יהיו לה חברות היא אפילולא תשים לב - הרי תיהיה מאושרת ביותר! ואני באמת לא מופתעת שהיא לא רואה - כי גם כשיש 4 בנות זה בטח עולה מידי פעם (עם בנים באמת שלא
) ואין ספק שהתמימות מושכת אחרים ליהיות חברים שלה - יש משהו בשקט שלה שחודר עמוק עמוק

אורora

New member
אני לא חושבת שהיא לא תבחין

אם יחרימו אותה. היא תמימה לא טיפשה... אני מקווה (לפחות עד עכשיו זה נכון) שאין בה משהו שמושך את המכשפות להיטפל אליה. הלוואי וזה ימשיך כך.

דש1דש

New member
תלוי איך יעשו את זה

אם לא ירצו לשחק איתה - היא תלך לשחק עם אחרים בלי שזה יזיז לה - ולא יחרוט משהו - אז אולי אפילו לא תספר לך - או תספר כדרך אגב שXX לא שיחקה איתה או אפילו היום שיחקתי עם YY זה לא טיפשות - זו תכונה נהדרת שמוציאה את העוקץ מחרמות

catנוע

New member
צודקת. הלוואי ולשלי היתה היכולת

לא לראות מתי מציקים לה
למרות ששוב, גם אצלה בגן זה לא סיסטמטי נגד ילד מסויים. וזה גם לא קורה כל יום. אבל זה קיים. ולשמחתי, חבצלת ממש לא נגררת לזה, והיא גם לא מחבורת הקלאפטעס. אבל זה כן משפיע עליה ומעציב אותה.

למעלה