תחבורה ציבורית בשבת🚖🚎🚌⛽🛑

מצב
הנושא נעול.

אבי בן 1231

Well-known member
חלילה איני חפץ בפרישתך.

אני מאד שמח שהחלטת לחזור בך ולהמשיך לכתוב כאן - אתה הפוגה נעימה עבורי.

איני שונא את האוטואנטישמים שאין להם צאצאים ביולוגים משלהם - עליהם אני מרחם.
מי כמוך יודע מהו גודל התישכול לחיות בלי צאצאים בילוגיים!!!

נערך לאחרונה ב:

אבי בן 1231

Well-known member
אבי יקירי.

ראשית - לא כתבת שפרשת מהפורום ?
אני שמח לראות שחזרת כל כך מהר :)

שנית - לרגע לא התכחשתי לשנאתי לאוטואנטישמים/גויים לעתיד שלא מבינים שהם כאלה ולא מודעים לתרומתם למצב בו נאבד את הרוב היהודי בציון. אני מאד משתדל לא להיות צבוע ולכן איני מסתיר שנאתי.

אבל אני מוציא מן הכלל את אלו שאין להם ילדים ביולוגים משלהם שכן יקשה עליהם להטביע את שנאתם העצמית בבני אנוש שאינם צאצאיהם הביולוגים. אין לי ספק שאתה מבין אותי......

אבי בן 1231

Well-known member
אבי יקירי.

שנית - לרגע לא התכחשתי לשנאתי לאוטואנטישמים/גויים לעתיד שלא מבינים שהם כאלה ולא מודעים לתרומתם למצב בו נאבד את הרוב היהודי בציון. אני מאד משתדל לא להיות צבוע ולכן איני מסתיר שנאתי.

אבל אני מוציא מן הכלל את אלו שאין להם ילדים ביולוגים משלהם שכן יקשה עליהם להטביע את שנאתם העצמית בבני אנוש שאינם צאצאיהם הביולוגים. אין לי ספק שאתה מבין אותי......

אבי בן 1231

Well-known member
אבי יקירי.

raya

Well-known member
נכון, אך לא מדויק.
קחי לדוג' את הנושא המדובר, מי יהיו הנהגים בתח"צ? האם רק לא יהודים?
כנראה שתשובתך תהיה לא ונימוקך יהיה שכל מי שירצה יעבוד בשבת ויתוגמל בהתאם, אך זה לא נכון, כי אם עובד א' יסכים לעבוד בשבת ואילו עובד ב' לא יסכים לעבוד בשבת, המעביד יעדיף לקחת לעבודתו את עובד א', קרי יצרת כפייה של עבודה בשבת, אחרת עובד שלא יהיה מוכן לעבוד בשבת, יהיה עובד סוג ב'.
על זה יש לי תשובה.
עובד א' כהגדרתך יעבוד גם בשבת, עובד ב' יתקבל לעבודה אך לא יעבוד בשבת אם איננו רוצה/מוכן לעשות זאת.
בנוסף, היתה תקופה שהיה צורך במקום העבודה שלי לבוא גם בשבתות, היה איתי עובד נוסף שיחד עבדנו על מכשיר מסוים.
לא שמחתי על זה שהייתי צריכה לקום בשבת מוקדם בבוקר, לעלות להסעה למקום העבודה, ולחזור לקראת צהרים הביתה, להיכנס למטבח ולהכין ארוחת צהרים (הילדים היו אז עדיין בבית).
ה"שותף" שלי לעבודה אמר לעצמו, אני בא בשבת, רוצה את כל ההטבות של עבודה בשבת, נשאר ליום עבודה מלא (לא היה לו מה לעשות מעבר לעבודה הספציפית של הבוקר), קבל שעות נוספות ונדמה לי שגם יום חופשה.
אז אפשר להסתדר אם רוצים.
וזו לא היתה כפיה חילונית, אלא הכרה בצורך לבוא לבצע אנליזה מסוימת שתוצאותיה חוסכות חשמל ולחזור הביתה מוקדם ככל האפשר.

דיברגנט חדש

Well-known member
על זה יש לי תשובה.
עובד א' כהגדרתך יעבוד גם בשבת, עובד ב' יתקבל לעבודה אך לא יעבוד בשבת אם איננו רוצה/מוכן לעשות זאת.
בנוסף, היתה תקופה שהיה צורך במקום העבודה שלי לבוא גם בשבתות, היה איתי עובד נוסף שיחד עבדנו על מכשיר מסוים.
לא שמחתי על זה שהייתי צריכה לקום בשבת מוקדם בבוקר, לעלות להסעה למקום העבודה, ולחזור לקראת צהרים הביתה, להיכנס למטבח ולהכין ארוחת צהרים (הילדים היו אז עדיין בבית).
ה"שותף" שלי לעבודה אמר לעצמו, אני בא בשבת, רוצה את כל ההטבות של עבודה בשבת, נשאר ליום עבודה מלא (לא היה לו מה לעשות מעבר לעבודה הספציפית של הבוקר), קבל שעות נוספות ונדמה לי שגם יום חופשה.
אז אפשר להסתדר אם רוצים.
וזו לא היתה כפיה חילונית, אלא הכרה בצורך לבוא לבצע אנליזה מסוימת שתוצאותיה חוסכות חשמל ולחזור הביתה מוקדם ככל האפשר.
מקרה חד"פ לא נחשב.
אם אני כמעביד צריך לבחור בין שני עובדים בעלי פחות או יותר אותם כישורים, ברור שאבחר את עובד א'.
למה שאכניס ראש בריא למיטה חולה ואבחר בעובד לא גמיש (עובד ב')?

Harrington

Well-known member
מנהל
על זה יש לי תשובה.
זה לא כל כך פשוט כמו שזה נשמע. המעסיקים הם מעסיקים חזקים שאין להם בעיה לגייס עובדים. העובדים הם אנשים קשי יום, לעתים לא צעירים, שיודעים שאם יעשו יותר מדי בעיות 'ישוחררו' מתפקידם ולא בהכרח יהיה להם קל למצוא עבודה אחרת.
המצב הזה מוביל לכך שהמעסיק לגמרי יכול לדרוש מהעובד לעבוד בשבת ולחייב אותו לעשות כן, והעובד ירגיש צורך להיענות בחיוב על אף שהוא ממש לא רוצה ולא מעוניין בכך. זאת בדיוק הסיבה שהמחוקק סבר שיש לעגן את הדברים בחקיקה ולמנוע את האפשרות הזאת מלהתקיים לכתחילה (בניגוד לדעה הרווחת שהסיבה לחוק הזה היא דתית, הסיבה האמיתית או למצער העיקרית הייתה סוציאלית).

אז אפשר להסתדר אם רוצים.
טעות נפוצה, מבלי לפגוע, היא לקחת מקרה בודד (בכל דבר ועניין) ולנסות ללמוד/להשליך ממנו על הכלל. לא קראתי כל מילה, אבל זה שאת הסתדרת במצב מסוים כמובן לא אומר בשום צורה שכל שאר העובדים באותו מצב יוכלו ליהנות מאותו פתרון או מפתרון כלשהו לעניין זה.

mיטלמן

Well-known member
מדינה יהודית היא כזאת שיהדותה באה לידי ביטוי במרחב הציבורי, בעוד שבמרחב הפרטי כל יהודי נוהג כרצונו. על כן כל השאלות האלה חסרות כל רלוונטיות לשאלת התחבורה הציבורית בשבת.
להיות רעה?
להזכיר לך כתיבה שלך (בטעות?) כאן באחד הפורומים בשבת או בחג? בפומבי לגמרי.
טוב, לא אזכיר.

Harrington

Well-known member
מנהל
להיות רעה?
להזכיר לך כתיבה שלך (בטעות?) כאן באחד הפורומים בשבת או בחג? בפומבי לגמרי.
טוב, לא אזכיר.
מה רע בזה? מציאות. סתם לא רלוונטי לשום דבר. לא לדיון ולא לדברי. אני מאמין בכל אופן שיש בכושרך להבין את ההבדל בין פעולה של אדם פרטי לפעילות של המדינה במרב הציבורי... ואולי אני טועה וקשה לך באמת להבין את המטריה עליו את מנסה, בפתטיות משהו, להגיב. לא משנה. העיקר הכוונה.

אבי בן 1231

Well-known member
והאם את יודעת מה הפרוש של מדינה יהודית??
האם יש לך נייד כשר?
האם את משתמשת בנייר טואלט כשר?
האם את משתמשת בסבון כשר?
האם גילחת את שיער ראשך, ערוותך??
האם את מתפללת בבית הכנסת בכל שבת?? ואם כן האם זה לפני או אחרי שאת גולשת פה בפורום??
האם את שומרת נגיעה??
האם את מקפידה על כשרות?? כלי אוכל נפרדים, שני כיורים במטבח, כלים נפרדים לפסח!!
אני די בספק!!!

אם את מקיימת את כל אלה, אני מתנצל מראש!!!
לצערי לא קיבלתי ממך תשובה אלא מהמפקח הראשי של משרד הדתות פה!!

שמלת תחרה1

Well-known member
היה צורך בטחוני בתקופה הראשונה של המלחמה, כך שהייתה הצדקה מלאה כמובן. כיום הצורך הזה כבר לא קיים ואין שום הצדקה "להילחם" עבור חילול שבת פומבי במדינת ישראל.​
ונלחמים, מחפשים להוציא את מירי רגב שקרנית, יש בעם קבומה שאינה מבינה את הפירוש מדינה יהודית
האם יש לך נייד כשר?
האם את משתמשת בסבון כשר?
האם את מתפללת בבית הכנסת בכל שבת?? ואם כן האם זה לפני או אחרי שאת גולשת פה בפורום??
האם את שומרת נגיעה??
אני די בספק!!!​
אם את מקיימת את כל אלה, אני מתנצל מראש!!!​
מזה חילוני?
האם אדם השומר על עשרת הדיברות?
נחשב לחילוני?

אבי בן 1231

Well-known member
ונלחמים, מחפשים להוציא את מירי רגב שקרנית, יש בעם קבומה שאינה מבינה את הפירוש מדינה יהודית

מזה חילוני?
האם אדם השומר על עשרת הדיברות?
נחשב לחילוני?
בעשרת הדיברות כתוב לא תרצח, האם זה סימן שרוצח הוא חילוני או דתי?!

שמלת תחרה1

Well-known member

ואני כאחד שלא שומר שבת חייב להתחשב בחרדי שגר בבני ברק

אם אני נוהג בתל אביב, כי ........................ זה מפריע לו!!

תיסע, ויש נוסעים בת"ל אביב, וגם ברמת גן.
בעשרת הדיברות כתוב לא תרצח, האם זה סימן שרוצח הוא חילוני או דתי?!​
בעשרת הדיברות כתוב כבד את אביך ואת אמך, חילוני מכבד את אביו? אם כן אינו חילוני.
כך גם כל מצווה שהוא מקיים, אם זה אינו גונב, ואינו חומד את אשת רעהו,
צר לי אבי אינו חילונו, כי הוא מבצע מצוות.
לכן אל תחפש שדתי זה שחובש כיפה, או אשה המגלחת את שיער ראשה.
או שמברכים שהכול, מודים שכל דבר נעשה בידיו.

אבי בן 1231

Well-known member
האם יש לך נייד כשר?
האם את משתמשת בסבון כשר?
האם את שומרת נגיעה??
אני די בספק!!!

אם את מקיימת את כל אלה, אני מתנצל מראש!!!
לצערי לא קיבלתי ממך תשובה אלא מהמפקח הראשי של משרד הדתות פה!!
כן.

זה לא מפריע לאף אחד לשמור על שבת יהודית במידה ויבחר.
אבל זה מפריע לאלה ששומרים שבת אם לא שומרים שבת!!

Harrington

Well-known member
מנהל
ואני כאחד שלא שומר שבת חייב להתחשב בחרדי שגר בבני ברק
אם אני נוהג בתל אביב, כי ........................ זה מפריע לו!!
לא. לא בגלל שזה מפריע לו. אלא בגלל שאתה מבקש ממנו להשתתף ברצונך זה. זו הסיבה העיקרית להתנגדות. יש סיבות נוספות, כמו האווירה הציבורית ביום הקדוש למשל, או הבעיה הסוציולוגית של עובדים קשי יום שנדרשים להתנתק מהיום היחיד בשבוע בו ילדיהם גם בחופש וכו'. הכאב שמרגיש שומר מצוות ממוצע על כך שהחילוני שם פס על השבת, היא ממש לא מה שגורם להתנגדות שלו לתחבורה ציבורית בשבת. על כן דבריך אלו, אינם נכונים, כפי שאפשר לדעת אם טורחים ללמוד את המטריה קצת יותר לעומק (ומשם גם אפשר להתחיל לעבוד על פתרונות. אבל בלי זה, זה לא יקרה).

מצב
הנושא נעול.
למעלה