תחבורה ציבורית בשבת🚖🚎🚌⛽🛑

מצב
הנושא נעול.

אבי בן 1231

Well-known member
שים לב, שבשום מקום לא טענתי שאין כפיה דתית, אך כתבתי שלא מדויק לכתוב שאין גם כפיה חילונית.
אגב, הדוגמה שנתתי היא לא רק כפייה לדתיים, אלא גם לחילוניים, כי יש המון חילונים שרוצים להיות בשבת עם המשפחה ולא בעבודה.
בכל דמוקרטיה קיימת כפייה ואני יכול למלא עבורך 100 עמודי פוליו עם דוגמאות לכפייה.
למה כופים עליי לחגור חגורת בטיחות כאשר אני נוהג, אין באי חגירת חגורת בטיחות פגיעה כלשהי בביטחון הציבור.
חברה שעובדת בשבת מן הסתם זכותה לקבל עובדים שיתאימו לתנאי החברה, זו לא כפייה חילונית.
זה בדיוק כמו חברה העוסקת בדיג לא תקבל לעבודה עובד המתנגד ל"רצח דגים".
או חברה העוסקת בבניה לא תקבל לעבודה אדם קטוע ידיים.
או חברה העוסקת בהובלה במשאיות כבדות לא תקבל לעבודה צעיר ללא רשין נהיגה מתאים.
אדם הרוצה להתקבל לעבודה במקום עבודה כלשהו חייב להתישר עם מקום העבודה ולא לנסות לכופף את מקום העבודה לתנאיו!!

דיברגנט חדש

Well-known member
בכל דמוקרטיה קיימת כפייה ואני יכול למלא עבורך 100 עמודי פוליו עם דוגמאות לכפייה.
למה כופים עליי לחגור חגורת בטיחות כאשר אני נוהג, אין באי חגירת חגורת בטיחות פגיעה כלשהי בביטחון הציבור.
חברה שעובדת בשבת מן הסתם זכותה לקבל עובדים שיתאימו לתנאי החברה, זו לא כפייה חילונית.
זה בדיוק כמו חברה העוסקת בדיג לא תקבל לעבודה עובד המתנגד ל"רצח דגים".
או חברה העוסקת בבניה לא תקבל לעבודה אדם קטוע ידיים.
או חברה העוסקת בהובלה במשאיות כבדות לא תקבל לעבודה צעיר ללא רשין נהיגה מתאים.
אדם הרוצה להתקבל לעבודה במקום עבודה כלשהו חייב להתישר עם מקום העבודה ולא לנסות לכופף את מקום העבודה לתנאיו!!
בעולם זבל שה0מולנים אימצו לעצמם, שהכסף חשוב יותר מהכול, שהעובד היינו משאב והוא צריך להסכים לכל גחמה של מעבידו, באה המדינה להגן על זכויותיהם של העובדים ומנעה קיום עבודה בשבת.
מה לעשות רוב העם רוצה את השבת כיום עם המשפחה, לרבות אנוכי ולא לעבוד בשבת.
ברור לי שזוהי לא מטרת הכפייה הדתית, אך כמי שנוהג להסתכל על חצי הכוס המלאה, אני שמח מכפייה זאת.
יותר מזה, כמי שמתעב את מפלגת ש"ס, שקמה על רקע עדתי נטו ושינאת האחר, אני מברך כל פעם מחדש ששר הפנים הוא ממפלגתם, הוא לא מאשר לכל דיכפין שאינו יהודי אזרחות ישראלית ומגן על ריבונות היהודים במדינת היהודים.

אבי בן 1231

Well-known member
שים לב, שבשום מקום לא טענתי שאין כפיה דתית, אך כתבתי שלא מדויק לכתוב שאין גם כפיה חילונית.
אגב, הדוגמה שנתתי היא לא רק כפייה לדתיים, אלא גם לחילוניים, כי יש המון חילונים שרוצים להיות בשבת עם המשפחה ולא בעבודה.
שוב אני חוזר וכותב, לעובד הפוטנציאלי אין את הזכות לשנות את חוקי החברה בה הוא רוצה לעבוד,
בעלי החברה הם אלה שקובעים את תנאי העבודה, כמובן במסגרת החוק.
לאדם הוא דתי אין מקום לעבוד במקום שאינו שומר שבת, אם זה תחבורה ציבורית, מסעדה, מסעדה שאינה כשרה, מועדון ריקודים וכו'.
זו לא כפיה דתית ולא כפיה חילונית זו כפיה לתנאי העבודה באותה חברה, זכותך לכנות זאת כפייה דתית.

דיברגנט חדש

Well-known member
שוב אני חוזר וכותב, לעובד הפוטנציאלי אין את הזכות לשנות את חוקי החברה בה הוא רוצה לעבוד,
יפה וכאן נכנסת המדינה וקבעה זאת במסגרת החוק בכדי למנוע מצבים כאלו של תיעדוף עובד א' עפ"י עובד ב' רק בגלל שלא רוצה לעבוד בשבת.
לאדם הוא דתי אין מקום לעבוד במקום שאינו שומר שבת, אם זה תחבורה ציבורית, מסעדה, מסעדה שאינה כשרה, מועדון ריקודים וכו'.
כפי שכבר הסברתי, לא מדובר רק באדם דתי, אלא אפילו בחילוני כמוני שלא מעוניין לעבוד בשבת
זו לא כפיה דתית ולא כפיה חילונית זו כפיה לתנאי העבודה באותה חברה, זכותך לכנות זאת כפייה דתית.
מצד אחד, אתה טוען שכל הדתיים פרזיטים שלא רוצים לעבוד והנה אתה רוצה לצמצם להם את אפשרויות התעסוקה.

Harrington

Well-known member
מנהל
כפי שכבר הסברתי, לא מדובר רק באדם דתי, אלא אפילו בחילוני כמוני שלא מעוניין לעבוד בשבת
לא קראתי את כל הדיון ביניכם אך נזכיר, מי שהגיש בזמנו את הבג"צ נגד פתיחת עסקים בתל אביב היו קבוצת בעלי עסקים קטנים, חילונים לחלוטין, שהתקשו להתמודד מאחר והעדיפו לסגור בשבת ולהיות עם המשפחה.

אבי בן 1231

Well-known member
יפה וכאן נכנסת המדינה וקבעה זאת במסגרת החוק בכדי למנוע מצבים כאלו של תיעדוף עובד א' עפ"י עובד ב' רק בגלל שלא רוצה לעבוד בשבת.

מצד אחד, אתה טוען שכל הדתיים פרזיטים שלא רוצים לעבוד והנה אתה רוצה לצמצם להם את אפשרויות התעסוקה.
מעולם לא טענתי שכל הדתיים הם פרזיטים!!
אני מכיר "רק" 99% מהדתיים, כך שאיני יכול לקבוע שכווווולם פרזיטים.
בנוסף אולי תאסור בחוק על הפעלת מסעדות לא כשרות שבהם דתיים אינם יכולים לעבוד.
זו כפייה חילונית!!
תאסור גם על עיסוק של חנויות לא כשרות מאותה סיבה של כפייה חילונית.
האם כל הדוגמאות האלה שנתתי אכן נחשבות בעינייך לכפייה חילונית??!!

אבי בן 1231

Well-known member
ומה דעתך אם כאשר דתי ירצה לעבוד במסעדה לא כשרה, האם בעל המסעדה יחויב להכשיר את מסעדתו עבור הדתי|תוהה|
עובד פוטנציאלי אינו יכול לכופף את המעביד הפוטנציאלי אלא חייב להתישר איתו|פטיש|

שחר 676

Well-known member
מנהל
נכון, אך לא מדויק.
קחי לדוג' את הנושא המדובר, מי יהיו הנהגים בתח"צ? האם רק לא יהודים?
כנראה שתשובתך תהיה לא ונימוקך יהיה שכל מי שירצה יעבוד בשבת ויתוגמל בהתאם, אך זה לא נכון, כי אם עובד א' יסכים לעבוד בשבת ואילו עובד ב' לא יסכים לעבוד בשבת, המעביד יעדיף לקחת לעבודתו את עובד א', קרי יצרת כפייה של עבודה בשבת, אחרת עובד שלא יהיה מוכן לעבוד בשבת, יהיה עובד סוג ב'.
תמיד כשמתעורר קונפליקט הקרוי "תחבורה ציבורית בשבת" אני תמיד מזכיר לעצמי מדוע מדינת היהודים מחויבת לשמור על קורטוב של יהדות ממוסדת שהרי "מי ששכח מאין בא לא ידע לאן הוא הולך"

רוב הכותבים כאן מחפשים באובססיביות כל עדות מינורית וקטנטונת לכפיה דתית מסיבות אוטואנטישמיות - אני יכול להעריך ברמה גבוהה של ודאות שכל הכותבים כאן לא השתמשו בתחבורה ציבורית מזה שנים וגם אם היתה תחבורה ציבורית כנורמה בשבת הם לא היו משתמשים בה. הנושא כלל לא מפריע להם - זה סתם תירוץ לשנאה העצמית הזורמת בעורקיהם. הם אוהבים להתריס , לעשות "נא בעין" , תיעוב עצמי מהרמות הגבוהות ביותר שיש , אנשים מסוגם מספקים דלק לשונאינו ברחבי העולם.

"שמירת שבת" הינה אורח חיים יהודי שהתקדש בקרבנו מזה אלפי שנים וזאת בכדי שנוכל להבדיל בין יום קודש ליום חול ויש לציין כי בתקופה זו כל אחד שומר או לא שומר שבת כרצונו אך בכדי לשמור על מינימום יהדות במדינה שהוקמה למען תת בית לעם היהודי יש לשמור על מינימום קורטוב של יהדות ממוסדת.

אני מציע לך לצפות בסרטון המרתק הזה מתחילתו ועד סופו - חומר למחשבה הממחיש מדוע העם היהודי בציון זקוק למינימום קורטוב של יהדות ממוסדת - עזוב אותך מאלו המתעבים את עצמם ונסה לקשור את הדברים אל הקשר בין הדת היהודית לחבל הארץ ההיסטורי עליו הקמנו מחדש את מדינת היהודים.

צפיה נעימה. (לדעתי אתה תאהב מאד את הסרטון)

נערך לאחרונה ב:

דיברגנט חדש

Well-known member
תמיד כשמתעורר קונפליקט הקרוי "תחבורה ציבורית בשבת" אני תמיד מזכיר לעצמי מדוע מדינת היהודים מחויבת לשמור על קורטוב של יהדות ממוסדת שהרי "מי ששכח מאין בא לא ידע לאן הוא הולך"

רוב הכותבים כאן מחפשים באובססיביות כל עדות מינורית וקטנטונת לכפיה דתית מסיבות אוטואנטישמיות - אני יכול להעריך ברמה גבוהה של ודאות שכל הכותבים כאן לא השתמשו בתחבורה ציבורית מזה שנים וגם אם היתה תחבורה ציבורית כנורמה בשבת הם לא היו משתמשים בה. הנושא כלל לא מפריע להם - זה סתם תירוץ לשנאה העצמית הזורמת בעורקיהם. הם אוהבים להתריס , לעשות "נא בעין" , תיעוב עצמי מהרמות הגבוהות ביותר שיש , אנשים מסוגם מספקים דלק לשונאינו ברחבי העולם.

"שמירת שבת" הינה אורח חיים יהודי שהתקדש בקרבנו מזה אלפי שנים וזאת בכדי שנוכל להבדיל בין יום קודש ליום חול ויש לציין כי בתקופה זו כל אחד שומר או לא שומר שבת כרצונו אך בכדי לשמור על מינימום יהדות במדינה שהוקמה למען תת בית לעם היהודי יש לשמור על מינימום קורטוב של יהדות ממוסדת.

אני מציע לך לצפות בסרטון המרתק הזה מתחילתו ועד סופו - חומר למחשבה הממחיש מדוע העם היהודי בציון זקוק למינימום קורטוב של יהדות ממוסדת - עזוב אותך מאלו המתעבים את עצמם ונסה לקשור את הדברים אל הקשר בין הדת היהודית לחבל הארץ ההיסטורי עליו הקמנו מחדש את מדינת היהודים.

צפיה נעימה. (לדעתי אתה תאהב מאד את הסרטון)

מסכים עמך במאה אחוז, תח"צ לא כלכלית בשבת, אין דרישה ומצפים מבעלי החברות להפעילה בשבת למרות שבמקום להרוויח כסף, הם מפסידים כסף ואז יצטרכו להתחנן לממשלה שתסבסד אותם כפי שעושים לקווים לא ריווחיים בכל מיני חורים.

שחר 676

Well-known member
מנהל
מסכים עמך במאה אחוז, תח"צ לא כלכלית בשבת, אין דרישה ומצפים מבעלי החברות להפעילה בשבת למרות שבמקום להרוויח כסף, הם מפסידים כסף ואז יצטרכו להתחנן לממשלה שתסבסד אותם כפי שעושים לקווים לא ריווחיים בכל מיני חורים.
ברור.

האוטואנטישמים מצפים שתופעל תחבורה ציבורית ללא מינימום דרישה והכל בכדי לעשות "נא בעין" לכל אדם בעל תודעה יהודית גאה. (אין להם שום בעיה שהמדינה תספסד את ההפסדים)

יש כאן אנשים בעלי שנאה חולנית לדת אבותיהם - יש הומוסקסואלים המתעבים את דת אבותיהם כי היא אינה מקבלת את נטייתם המינית , יש כאלה שבא להם להקיא רק מלראות אדם חובש מגבעת או כיפה , יש המבקשים לשרוף את עצמם לאחר מותם רק בכדי לעשות "דווקא" לשומרי המסורת ויש גם כאלה שתרמו את גופות בני משפחתם למדע ועוד כהנה וכהנה - שאלוהים ישמור אותנו מפגיעתם הרעה.

מבלי להבין , האוטואנטישמים הללו , "הגויים לעתיד" האלה מבקשים להפוך אותנו למדינת מהגרים מכל הלאומים והדתות נוסח ארה"ב ובסופו של דבר מה שיקרה בגללם הוא שהעם היהודי יהפוך להיות מיעוט בארצו ואז יקיץ הקץ על שיבת היהודים אל נחלת אבותיהם ההיסטורית ושעון החול לגירושנו מנחלת אבותינו יתהפך.

יותר מאוטואנטישמיות , הטיפשות היא המאפיין הגדול ביותר של האנשים הללו

נערך לאחרונה ב:

אבי בן 1231

Well-known member
ברור.

האוטואנטישמים מצפים שתופעל תחבורה ציבורית ללא מינימום דרישה והכל בכדי לעשות "נא בעין" לכל אדם בעל תודעה יהודית גאה. (אין להם שום בעיה שהמדינה תספסד את ההפסדים)

יש כאן אנשים בעלי שנאה חולנית לדת אבותיהם - יש הומוסקסואלים המתעבים את דת אבותיהם כי היא אינה מקבלת את נטייתם המינית , יש כאלה שבא להם להקיא רק מלראות אדם חובש מגבעת או כיפה , יש המבקשים לשרוף את עצמם לאחר מותם רק בכדי לעשות "דווקא" לשומרי המסורת ויש גם כאלה שתרמו את גופות בני משפחתם למדע ועוד כהנה וכהנה - שאלוהים ישמור אותנו מפגיעתם הרעה.

מבלי להבין , האוטואנטישמים הללו , "הגויים לעתיד" האלה מבקשים להפוך אותנו למדינת מהגרים מכל הלאומים והדתות נוסח ארה"ב ובסופו של דבר מה שיקרה בגללם הוא שהעם היהודי יהפוך להיות מיעוט בארצו ואז יקיץ הקץ על שיבת היהודים אל נחלת אבותיהם ההיסטורית ושעון החול לגירושנו מנחלת אבותינו יתהפך.

טוב שאתה כותב: "מבלי להבין", אז אכן אתה לא מבין, זכותך לכנות את אלה שאינם שומרים שבת כאוטואנטישמים כטיפשים או אולי כמתעבים את דת אבותיהם, או שיש שינאה חולנית לדת אבותיהם.
אך מה שניראה מכל מה שאתה כותב פה ולא בפעם הראשונה הוא זה שבך בוערת שינאה תהומית נגד יהודים ששונים בדעותיהם ממך!!
ובנוסף כאשר טענתך: "הטיפשות היא המאפיין הגדול ביותר של האנשים הללו", תחשוב היטב את מי מאפיינת הטיפשות|תוהה|

אבי בן 1231

Well-known member

אבי יקירי.

ראשית - לא כתבת שפרשת מהפורום ?
אני שמח לראות שחזרת כל כך מהר :)

שנית - לרגע לא התכחשתי לשנאתי לאוטואנטישמים/גויים לעתיד שלא מבינים שהם כאלה ולא מודעים לתרומתם למצב בו נאבד את הרוב היהודי בציון. אני מאד משתדל לא להיות צבוע ולכן איני מסתיר שנאתי.

אבל אני מוציא מן הכלל את אלו שאין להם ילדים ביולוגים משלהם שכן יקשה עליהם להטביע את שנאתם העצמית בבני אנוש שאינם צאצאיהם הביולוגים. אין לי ספק שאתה מבין אותי......
שחר "יקירי", היית רוצה שאפרוש אך ............... "על אפך וחמתך אני פה חי נושם ואבעט אם יהיה צורך"!!!
אומר את האמת ולא אבוש הייתי מאוד נעלב אם לא היית שונא אותי אהבה ממך היא כמו אהבה מעקרב!!
המשך לשנוא אותי "יקירי"!!!

שחר 676

Well-known member
מנהל
שחר "יקירי", היית רוצה שאפרוש אך ............... "על אפך וחמתך אני פה חי נושם ואבעט אם יהיה צורך"!!!
אומר את האמת ולא אבוש הייתי מאוד נעלב אם לא היית שונא אותי אהבה ממך היא כמו אהבה מעקרב!!
המשך לשנוא אותי "יקירי"!!!
חלילה איני חפץ בפרישתך.

אני מאד שמח שהחלטת לחזור בך ולהמשיך לכתוב כאן - אתה הפוגה נעימה עבורי.

איני שונא את האוטואנטישמים שאין להם צאצאים ביולוגים משלהם - עליהם אני מרחם.

נערך לאחרונה ב:

אבי בן 1231

Well-known member
ברור.

חלילה איני חפץ בפרישתך.

אבי בן 1231

Well-known member
ברור.

חלילה איני חפץ בפרישתך.

לכן אינך שונא את עצמך, הא|!||!||!||!||!|
איני מרחם על אוטואנטישמים כמותך שאין להם ילדים ביולוגיים|!||!||!||!||!||!|
ההיפך הוא נכון הייתי מרחם על הילדים המסכנים|!||!||!||!||!|
זכותם של ילדים להיוולד להורים נורמליים
|!||!||!||!||!||!|

שחר 676

Well-known member
מנהל
לכן אינך שונא את עצמך, הא|!||!||!||!||!|
איני מרחם על אוטואנטישמים כמותך שאין להם ילדים ביולוגיים|!||!||!||!||!||!|
ההיפך הוא נכון הייתי מרחם על הילדים המסכנים|!||!||!||!||!|
זכותם של ילדים להיוולד להורים נורמליים
|!||!||!||!||!||!|
זהו , הסכר נפרץ , תוציא הכל עד שתרגע.

חשוב שאדם לא יתרגז תחת קורת גג שאינה שלו שכן אם הוא יעצבן את הבעלים הוא עלול למצוא את עצמו מתגורר כאן :cool:

נערך לאחרונה ב:

אבי בן 1231

Well-known member
זהו , הסכר נפרץ , תוציא הכל עד שתרגע.

חשוב שאדם לא יתרגז תחת קורת גג שאינה שלו שכן אם הוא יעצבן את הבעלים הוא עלול למצוא את עצמו מתגורר כאן :cool:

אני מבין את האכזבה שלך מהחיים לחיות ללא צאצאים ביולוגיים זה מתשכל
ואת התישכול אתה מוציא כאן.
למה השיר הזה תמיד מזכיר לי אותך

מצב
הנושא נעול.
למעלה