5 עובדות שאתן חייבות לדעת עלי כחברת פורום :)

• פותח הנושא dify
  • פורסם בתאריך
אם הבנתי נכון

את מדריכה שיקומית בהוסטל ל'פגועי נפש'? וזו עבודה של מ 9 עד 9? עם/בלי שינה? ובמה היא כרוכה?

a n a t i 3 3

New member
אכן הבנת נכון... שמדובר על משמרת לילה!

אני מדריכה שיקומית בהוסטל של נפגעי נפש, הוסטל של חבר'ה צעירים 18-28. זה כולל השגחה, שיחות, טיפול, לקיחת תרופות בזמן... עבודה מדהימה עם אנשים מדהימים עוד יותר

dify

New member
זוהי יפו ילדה, זוהי

יפו- כשהייתי קטנה דמיינתי שאני אגור בעג'מי. בבתים גבוהי התקרה שם, עם האנשים המיוחדים שגרים שם. היה נראה לי נפלא. אם כבר ת"א- אז לפחות שיהיה ביפו. אני גם אוהבת את החוף של יפו. אם אנחנו כבר הולכות לים זה בדר"כ יהיה בחוף של עג'מי. גם כי יש בו משהו יותר רומנטי. וגם כי יש בו משהו, לטעמי, הרבה יותר משחרר. איכשהו את לא חלק מתהלוכת הבשר על החוף הזה. אם פעם הגעת לחוף ומצאת את סמל הלסביות מפוסל על החוף- זו אני וזוגתי השארנו אחרי איזה בוקר שם :) נ.ב. החתול לא אוהב את יפו או לא אוהב את הכלב? :):):):)

בת עולם

New member
מאוד אוהבת את החוף הזה

זה כל כך כיף שמעט אנשים מכירים אותו השנה לא הייתי שם
רק שלשום הייתי בבית שנמצא ממש 100 מטר מהחוף, ומהגג ראיתי את השקיעה, זה היה נפלא החתולה לא אוהבת את הכלבה, אין מה לעשות, זה מה שקורה כשמביאים גורה לבית בו יש חתולה מבוגרת ושרגילה להיות לבד

dify

New member
כשראיתי בהתחלה את משימת 100 הדברים

חשבתי לעצמי שזו משימה משעממת ומתישה. אבל אחרי שקראתי את מאה הדברים שלך יש לי דבר אחד לאמר- וואו! פנקייקס עם טחינה? מאיפה זה בא (ולמה?) ומה זה נטיית ההתאבדות הזו (ואיך שרדת את זה?) (סעיף 6) איך יצאת מזה (סעיף 13) וכמובן- מה מסתתר מאחורי סעיף 14? תכתבי לנו פעם? 56 ו-19-
גם 33 דורש פירוט... 81- עוד סיפור שאת חייבת לספר... מזדהה מאד עם סעיפים- 5,8,28,47, 62, 65, 73, 89,91 ומי שתרצה לגלות במה מדובר, תצטרך להיכנס לרשימה של בת עולם ולקרוא אותה- מרתקת! :) (זה כבר קורא לי לארגן איזה מדורה על חוף הים, וככה בשעות הקטנות של הלילה לשמוע את בת עולם יושבת ומספרת לנו את הסיפורים מאחורי הסעיפים הללו :)

בת עולם

New member
איזה כיף לי

שמחה מאוד שאהבת אני אוהבת לשלב ולטעום יחד דברים שאני מאוד אוהבת, וככה קרה שבדקתי איך זה השילוב של טחינה ופנקייקס
יצר ההתאבדות שלי נעצר אז בתור ילדה, לדעתי זה היה ביטוי לא מודע לכל מיני דברים שקרו בבית נראה לי שיתר הסעיפים נשאיר למדורה <אייקון של אש>

5 עובדות עליי

1. אני לא עושה בית שחי ושפם מתוך עקרון. אני חושבת שנשים שמגלחות את עצמן נכנעות לתכתיבים של החברה השובניסטית. 2. בזוגיות אוהבת כבר 3 שנים עם האהבה הגדולה של חיי- תחיה. 3. אני גרה בחצור הגלילית. 4. מגדלת חתול בשם כריסטופר 4 זה מספיק אני מקווה, כי אני לא יודעת מה עוד אני יכולה לכתוב
.

si779

New member
סוף סוף....

יששש..מצאתי מישהי כמוני , שלא עושה רגליים או בית-שחי ממש הרגשה עילאית !!! תהני לך ..ושיהיה לך בהצלחה וכיף בהמשך החיים מתרגשת ... סיגל.

a n a t i 3 3

New member
../images/Emo2.gif../images/Emo2.gif

זהו, החלטתי סופית................. אני לא לסבית

dify

New member
בגלל השערות?

בגלל השערות? לא קלטת שאנחנו באות במגוון סוגים? אישתי היקרה הולכת טיבעי אני הולכת מעוקר.. (מלשון לעקור) אל תדאגי- רק בגלל השערות אנחנו לא נזרוק אותך מהקהילה :)

ואני

אין חלקה כמוני.... כלומר זה עניין של טעם, אני כל כך מתעבת גברים וגבריות שאני משתדלת לעקור כל זכר ל'גבריות' שבי ע"י מריטת שיער אשר דומה במהותה לעקירת יישובים! (וההתנגדות של השיער- אוהו! ממש עמונה!)

סאנסטון

New member
זו פשוט הכחשה לכך שנשים הן שעירות מטבען

ותת לשיערות להיות מנכסות לידי הגברים זה כמו לתת לגבר להרוויח יותר ולסבול פחות

dify

New member
כמה מילים על שיער...

אני לא רואה קשר בין שיעור למיניות. שיעור היא תכונה של בע"ח כדי לשמור על חום הגוף. גם נשים וגם גברים נולדים עם שיעור טיבעי, מי יותר ומי פחות בהתאם לגנים שלו הפרטיים :). בעיני הוצאת השיער היא האקט המינני- המפלה! איפה ההגיון בזה שאני אצטרך להכאיב לעצמי או להעסיק את הזמן שלי בשאלה האם יש שיער וכמה ואיך להוציא (ועוד לא דיברתי על כסף) בזמן שגבר יכול ללכת עם גופיה ומכנסיים קצרות וכולו מבצבץ שערות ארוכות? לי ברור שזה דיכוי וברור לי שיש פה פאן כלכלי- לחברות הקוסמטיקה יש אינטרס שנוריד שיער (=נשתמש בסכיני גילוח, בשעווה, בלייזר וכד') יש פה שוק אדיר שמגלגל מילארדים. לכן יש אינטרס להמשיך ולקדם את הורדת השיער ואף לנסות להרחיב אותו שגם גברים יורידו שיער (מגמה שהיום הולכת ותופסת יותר ויותר ומכניסה עוד מילארדים לבעלי החברות). אני מורידה שיער באופן חלקי ביותר. אני עושה את זה למרות שאני מבינה שזה אידיוטי. קשה לי מאד לשבור את ההרגל ואת ההפנמה החברתית. ככל שעובר הזמן אני מצליחה יותר ויותר לצאת מדפוסי החשיבה שכל כך טרחו להטמיע בי מילדות איך אישה צריכה להיראות ולהתנהג בחברה. כשאני לעצמי- אין לי שום בעיה עם שערות הגוף שלי או של אחרים/ות, וגם הרבה נשים הולכות בחורף עם שיער ורק בקיץ מגלחות= הן לא עושות את זה למען עצמן אלא למען התדמית, כי כשאף אחד לא רואה הן כן משאירות את השיער (מעצלות, מכאב או מכל סיבה אחרת...) בקיצור- שכל אחת תעשה מה שהיא רוצה. אבל בעיני נשית זה המצב שבו נולדתי אני, כמו שאני, זו נשיות (אלא מה????) לא יתכן שהגדרה הוליוודית תחליט עבורי מה זו נשיות ואני בטח לא צריכה להוריד שיער על מנת להיות נשית. תחשבי על זה.

dify

New member
הקשר בין כלכלה לנשיות :)

לפני X שנים המציא אדם נחמד בשם מר ג'ילט את סכין הגילוח החד פעמי (עד אז היו משתמשים בתער). אם יצא לך פעם לשמוע על התפתחות תהליך המכירות שלו ואוסף הפרסומות שנשאר מאז את תגלי שבעבר נשים לא היו מורידות שיער (תחשבי על תנאי הסניטריה שבהם הן היו חיות, זה באמת היה לא הגיוני ולא מעשי להוריד שיער גם אם הן רצו,זה גם לא היה שימושי עבור שום דבר בחיים). ואז מר ג'ילט המציא את סכין הגילוח החד פעמי. עבור הגברים, לייעל את תהליך הגילוח שלהם. ושם החל התהליך של החדרת המוצר לשוק, ופה החיבור בין גילוח לבין כלכלה. עד אז נשים לא גילחו ולא כלום. העובדה שתנאי הסנטציה השתנו ולג'ילט כבר היה נתח שוק שבו הוא הגיע למקסימום (הגברים)- גרם לו לחפש שוק חדש ולמכור לו את הצורך לגלח שיער. נשים, שוק גדול עם כוח קנייה עצום, הפכו בשלב כלשהו לאופציה בעיניו. איך גורמים לקהל לקנות את המוצר שלך?- מלמדים אותו שהוא זקוק למוצר. עושים את זה על ידי שימוש בדימויים (אם תשתה בירה יהיו לך חברים, אם תהיי רזה יהיה לך חבר וכד'...) אנחנו, אני ואת, כבר נולדנו לתוך חברה שהפרסומות עבדו עליה והופנמו, לא עלינו, אלא על אימהותינו וסבתינו. אנחנו כבר נולדנו לעולם שיווקי שמגדיר נשיות דרך גילוח שיער, דרך איפור, דרך מספרה ואופנה מתחלפת, דרך מוצרי הרזיה ובשנים האחרונות דרך עיצוב הגוף בחדרי כושר. אישה נולדת אישה. כל פעולה ופעולה שאני עושה היא נשית כי אני אישה. זו עובדה בשטח. אבל מוכרים לנו שעל מנת להיות נשיות אנחנו צריכות לעשות א' ב' ג' וכמובן שא' ב' ג' מושגים על ידי קניית מוצרים שעולים כסף. והרי לך הקשר בין כלכלה למושג נשיות :)

סאנסטון

New member
לא הבנת, השאלה היתה על הקשר

בין הפנמה חברתית לכלכלה האינטרסנטית ולא בין כלכלה לנשיות. מושג הבחירה קיים עבור נשים כאשר ג'ילט החלה במסע הפרסום. ואילו בהודעתך העלית את עניין הדיכוי, אולם הפרסום של חברות הקוסמטיקה לחלקות החל לאחר המהפכה הפמיניסטית וזכות הבחירה, כשדיעה נשית היתה כבר מושמעת. ולכן, ההפנמה החברתית באה כתוצאה משיווק חזק. אני מוצאת שזה חשוב משום שדיכוי זו בחירה של אוכלוסייה. ואם בהודעתך חיברת בין דיכוי לשיעור אז תוכלי לחבר גם בין נקביות לנשיות.

dify

New member
הסבר נוסף

אני מתנצלת, אבל אני באמת לא מבינה את הנקוטדה הספציפית שאליה את מתכוונת. יתכן שפספסתי את כוונתך- תוכלי להסביר שוב בדיוק מה הנקודה שאליה את מתכוונת? (במילים אחרות כי לא הבנתי את כוונתך כאן)

למעלה