5 עובדות שאתן חייבות לדעת עלי כחברת פורום :)

• פותח הנושא dify
  • פורסם בתאריך

לאןלאן

New member
??

סעיף אחד בכל החקיקה האזרחית??? ממממ אני יכולה לחשוב על הרבה אנא, האירי את עיני.. אני מבינה שאת גם עו"ד??

לאןלאן

New member
??

ס' 11 לפקודת סדרי שלטון ומשפט? סימן 49 לדבהב"ם? שיגעת אותי עם זה...

את בכיוון

זה באמת ס' שהוא כללי. מדובר בס' 61(ב) לחוק החוזים (חלק כללי), התשל"ג - 1973. ס' זה מהווה את הבסיס לכל המשפט האזרחי היות והוא מחיל את דיני החוזים דרך 'צינור הזרמה' זה על כלל המשפט האזרחי (לפי ס' זה דיני החוזים יחולו 'בשינויים המתחייבים' על כל פעולה משפטית אשר אינה נובעת מחוזה). דיני חוזים, מבחינה תורתית משפטית מהווים את 'כלל ההכרה', קרי חוק אשר יוצר חוקים. דיני החוזים הם גמישים מאד: כלליים מאד, מחד, אך 'מסוימים' מאד, מאידך, ועל כן יכולים להתאים עצמם לסיטואציות שונות. לא בכדי הוחלו דיני החוזים על שורה של תחומים במשפט: החל מסדר הדין האזרחי (ראה לדוגמא כנפי נ' ביה"ד הארצי לעבודה שם נפסק כי ניתן לבטל פסק דין עקב טעות כמשמעותה בדיני הפגמים של חוק החוזים וזאת מכוח שילוב ס' 14 לחוק החוזים עם ס' 61(ב) לחוק החוזים), דרך דיני החברות (החברה נחשבת גם 'פקעת חוזית' ומקום בו לא ניתן לפתור סיטואציה בדיני חברות דרך הכלי של דיני החברות משתמשים בדיני החוזים הן מכוח ס' 61(ב) אשר מחיל את דיני החוזים באופן עקיף על כל פעולה משפטית והן מכוח היות תקנון החברה 'כחוזה בין חבריה'), וכלה ביחסי הממון בין בני זוג (הלכת השיתוף החלה כ'חוזה מכללא' בין בני הזוג לתמיכה הדדית). 'הלבשת' החקיקה השיפוטית את הדיסציפלינה של דיני החוזים על ספקטרום כה נרחב של דיסציפלינות משפטיות לכאורה לא קשורות נובעת מהיות דיני החוזים מעין 'כלל הכרה' משפטי ומגמישותם לסיטואציות רבות, מה שמאפשר לשופטים 'לזמן אותם' כ'פתרון קסם' מקום בו דיסציפלינה ספציפית (דיני חברות/סדר דין אזרחי/דיני רכוש משפחתי) אינם מספיקים. ס' 61(ב), אם כן, ממלא תפקיד חשוב בשורה של תחומי משפט אזרחי, ואת קצה הקרחון הצגתי פה.

לא להעליב

דניאל פרידמן
. אסון לאנושות. אני בצד של חשין. כל פעם שהוא מתלהם על פרידמן דרך העיתון אני קוראת קריאות עידוד סמויות!

לאןלאן

New member
תקון טעות

נו מה ברור שניצחת כמו שאמרתי יש לי את המקצוע הכי דפוק בעולם...

a n a t i 3 3

New member
../images/Emo6.gif

למרות הנצחון המוחץ........ מוכנה להחליף בתלושים בסוף החודש

בת עולם

New member
טוב :)

נולדתי בדרום אמריקה ומדברת ספרדית שוטפת
גרה ביפו עם
ה מקסימה ו
ה שמאוד לא אוהבת אותה
אני משתכרת מאוד בקלות
אוהבת אנשים- וגם נשים- שלא מדברים יותר מידי ושלא מדברים סתם, בעיקר אוהבת כשמדברים רגוע ולעניין
גרה יחסית קרוב לים, אך הולכת מעט מאוד, וכשכן הולכת לים, זה כדי להכנס למים, לצאת ולחזור הביתה מיד מי שרוצה להכיר יותר מוזמנת לקרוא פה וגם הנה- קצת יותר מ- 5 דברים עלי

a n a t i 3 3

New member
עצרתי במלפופונים החמוצים :))

בעוד שעה בעבודה.... מבטיחה להמשיך לקרוא ולהכיר!

בת עולם

New member
עבודה נעימה ../images/Emo20.gif

הזכרת לי כשהייתי עובדת במשהו דומה אך עם אוכלוסיה שונה, איך היו לי כוחות לעבוד בכל שעה וכל יום מוזמנת לקרוא ולהכיר בכיף

a n a t i 3 3

New member
לא מרגישה את השעות...

למרות שהיום כן הייתי מעדיפה להיות בביתי שלי אחרי מה שעברתי :) אוהבת את העבודה הזאת, אוהבת את הדיירים... אז אכן קראתי, הכרתי, נהנתי
למרות שלא התחברתי לסעיף 7 (ההוא עם התמונה לפני הדייט) אצלי זה הפוך!!!

בת עולם

New member
את לא בעבודה?

סעיף 7 משהו בסיסי אצלי אבל אני מבינה שהרוב לא חושב כמוני, לא שאכפת לי האמת....

a n a t i 3 3

New member
בזמן כתיבת ההודעה....

אכן הייתי בעבודה...... גם שם יש מחשב
עכשיו בבית, אחרי מקלחת טובה... כוס נס קפה לידי
וסיגרייה טיים מאה דלוקה לה
לחיי החיים היפים... והמבולבלים

בת עולם

New member
עבדת כל הלילה? את ישנה שם?

או חייבת להיות ערה? הרגע חזרתי הביתה, היה לי יום כל כך מבאס שמתפוצץ לי הראש
הכי זקוקה עכשיו למסז' מרגיע ולשקט

a n a t i 3 3

New member
מתשע עד תשע../images/Emo133.gif

בטח ישנה שם... אחרי האיכסה של אתמול ישנתי שם שבע שעות רצופות, בחיי יותר מאשר בבית
אל תספרי לאף אחד אבל קמתי ארבעים דקות אחרי הזמן שהייתי חייבת לקום
אני זקוקה לחיבוק, זה משהו שבדרך כלל זקוקה לו

למעלה