5x11 - The Other Woman

lollapalooza

New member
זה לא הפרק שעליו דיברתי

דיברתי על "המזוודה", שמשנה את כל מערכת היחסים ביניהם.

לדעתי כל העניין עם דון ופגי נובע לא רק מהיחס של דון, אלא גם מהציפיות של פגי. היא כל הזמן רוצה להרגיש מיוחדת, היא כל הזמן רוצה שיגידו לה כמה היא מצוינת, היא כל הזמן רוצה להרגיש כוכבת. זה לא עובד ככה. ברור שהתגובה של דון לא הייתה טובה בכלל, ברור שלזרוק עליה כסף בפרצוף ולצעוק עליה זה לא להיט (למרות שבמצבו של דון יש נסיבות מקלות לעצבים שלו) אבל גם פגי צריכה להשתחרר מהקטע הזה שהיא עפה על עצמה יותר מדי. מאז שמייקל הגיע לחברה, היא לא מביאה יותר מדי הברקות, יש לה בטחון עצמי מופרז שלא מבוסס על עבודה - כמו למשל בישיבה שבה הם מציעים רעיונות לסנובול, למשל, היא מאוד יהירה והרעיון שלה לא טוב. לא כי דון אמר, פשוט כי הוא לא טוב, והיא לא צריכה סוגר לקמפיין שלה, כי לא צריך. מה זה לא צריך? ממתי ולמה לא צריך? פגי הגיעה למצב שהיא רוצה שכולם יתייחסו אליה כאילו היא כשרון נדיר והיא לא תצטרך לגבות אותו בעשייה. במילים אחרות, היא רוצה שיעריצו אותה כמו שמעריצים את דון, וזה לא הולך לה. ולתת לה אחריות לכל מה שהוא לא יגואר, זו אחריות עצומה, אבל גם זה לא מספיק בשבילה כי היא לא יושבת בחדר הישיבות ואוכלת לובסטרים.

דון לא מושלם בכלל, אבל גם פגי יותר מדי מתלהבת מעצמה. היא לא חפה מבעיות וטעויות.

black scar1

New member
במזוודה זו בדיוק הפרק

בו היא מתלוננת בפניו על חוסר ההכרה בקליאו (בעצם קראו לזה גלו קוט לא?), ואז בא כל הנאום שלו של "את צריכה להגיד תודה לי ולישו כל יום שאת כמה בבוקר על ההזדמנות שאני נותן לך". וכמובן המשפט הנצחי: "בשביל זה הכסף קיים". (אתה אף פעם לא אומר תודה)

ואני ממש לא מסכימה איתך על רוב מה שכתבת על פגי. נכון שהעונה הזאת היא מאוד התדרדרה (היו לה רק 2 הצלחות. הפרק הנוכחי, ובמוהק שרוג'ר ביקש ממנה), אבל בשלושת העונות הקודמות היא הבריקה, ולא רק זה, ראו אותה לא מעט עובדת הרבה יותר מאחרים, בהרבה יותר יסודיות. מבריקה הרבה איפה שאחרים לא מבריקים.

ודון מרשה לעצמו לדבר אליה באופן שהוא לא היה מרשה לדבר להרבה אנשים. נראה לך שהוא היה זורק ככה כסף בפרצוף למישהו אחר?

אני דווקא חושבת שזה מגיע מאהבה עצומה שיש לו לפגי. זו הסיבה שהוא מרשה לעצמו. אני חושבת שיש לו סוג של אהבה אבהית אליה באופן מסוים, לכן הוא מרשה לעצמו להתייחס אליה ככה, באופן שלא היה מתייחס לאחרים.
אבל זה לא מתאים לה יותר. ובצדק.

black scar1

New member
אויש.. בלבול אדיוטי

קליאו = הפרס שהוא קיבל. גלו קוט = המוצר. משהו לא הסתדר לי, לא זכרתי מה זה הקליאו הזה לשניה, וידעתי שזה לא המוצר.

lollapalooza

New member
נכון, זה הפרק שבו היא מתלוננת על כך

אבל כל הפרק הזה הוא סוג של מסע שבסופו דון מעריך את פגי הרבה יותר ובמובן מסוים גם קולט שהוא צריך להתייחס אליה בצורה שונה. כל היחסים ביניהם משתנים מאותו רגע. ולא כי היא התלוננה לו על חוסר יחס.

לא דיברתי על העונות הקודמות. דיברתי על העונה הזו. פגי לא עשתה שום דבר משמעותי בעונה הזו, מבחינה קריאייטיבית, כל ההברקות היו של מייקל - אפילו הרעיון שהיא מביאה בפרק האחרון בנוי לחלוטין על משהו של מייקל, היא רק שינתה לו את הסוף. מה שהיא כן עשתה בעונה הזו, זה לצעוק על הלקוח מהיינץ וכמעט לאבד אותו, להגיד "אני היחידה פה שמסוגלת לעבוד ולשתות באותו זמן?" ולהפגין בטחון עצמי שלא מבוסס על כלום בפרזנטציה לסנובול. בשאר הזמן היא מתנהגת כמו גבר, סוחטת כסף מרוג'ר בלי למצמץ והולכת לקולנוע לבצע אקט מיני באיזה בחור רנדומלי באמצע היום. פגי הגיעה למצב שבו יש כוכב חדש בקריאייטיב - מייקל, ובמקום לנסות ולקחת את התחרות למקום פרודוקטיבי, היא לא מבינה למה היא כבר לא הגאון של דרייפר. את רוצה שיקחו אותך לעבוד על יגואר? אל תבכי, תביאי רעיון פצצה. פגי לא מוכנה להיות במקום ה"אפור" הזה שבו היא הוכיחה את עצמה ומקבלת סמכויות בלי שיתלהבו ממנה כל הזמן.

העניין הזה של מייקל והרעיון הפיל אותי

ה- נכון אני לא על הפרוייקט אבל אני מוצלח ויש לי רעיון ואני רואה שישמעו אותו
ואז נפל לי האסימון שפגי במקום לקטר היתה צריכה לעשות את זה

(ובכלל לקחת את זה כטיפ לחיים)

black scar1

New member
הוא לא הוריד את מייקל מהפרוייקט

הוא אמר להם לרדת מקו המחשבה של המאהבת. מייקל חשב על משפט שקשור לזה והציג את זה לדון בכל זאת.(ולפי דעתי לא היה כזה גאוני בכלל, המשפט נשמע לי דיי בנאלי).

זה שונה עם פגי, היא בכלל לא על הפרוייקט.

אבל העניין הזה

של להכנס לדון ולהציג רעיון. בלי קשר אם כן או לא מקומך להגיד את זה.

זה מה שהיא היתה צריכה לעשות במקום להתמרמר על זה שהיא לא אוכלת לובסטר.
רוצה להיות שם? תוכיחי את עצמך
(וכן נכון שלא כולם צריכים להוכיח את עצמם כמוה)

אגב הרגע הזה שהיא הסתכלה על הלובסטרים ממש דחה אותי. מעבר לזה שלובסטרים זה מגעיל לדעתי, הפרצוף החמוץ הזה...זה היה נורא ילדותי ולא מקצועי

lollapalooza

New member
נכון, גם מייגן עשתה את זה.

היא נכנסה אליו עם הרעיון של היינץ, כשהכל כבר היה מוכן לפרזנטציה עם רעיון של מייקל. אולי היא הרגישה בנוח כי היא אשתו של הבוס, אבל אין סיבה שפגי תרגיש לא נוח בחברת דון, היא הרבה יותר מנוסה ממייגן ואמורה להיות בטוחה בעצמה לידו (ואלוהים יודע שהיא מרגישה מספיק בנוח כדי לצעוק עליו כשהיא רוצה)

black scar1

New member
טוב לגבי רוב ההודעה

אני לא אתווכח, כי נראה לי שדעותינו פשוט רחוקות מדי אחת מהשני. אבל לגבי יגואר- דון בפירוש אמר לה- "אני לא יכול לשים בחורה על יגואר, בגלל הבחורים האלה של המכוניות". אין לה בכלל הזדמנות לבוא עם רעיון פצצה ליגואר. (ואולי זה לא אשמתו של דון, אבל זה עדיין ממש לא פייר). ובכל מקרה, זו גם לא הסיבה שהיא עוזבת. אם זה היה רק זה, היא לא הייתה עוזבת.

lollapalooza

New member
בטח שיש לה.

היא הייתה מזכירה ולקחו רעיון שלה, אז יקחו רעיון שלה גם עכשיו, אם הוא מספיק טוב. מה שמשנה זה לא מי עובד על הרעיון, אלא מי מביא את הרעיון הכי טוב. ואם היא הייתה מביאה רעיון מספיק טוב, הלקוח היה רוצה אותו ולא משנה מי הציע (כמובן, אם השיקולים של הלקוח היו מקצועיים ולא קשורים לטובות הנאה מזעזעות) או שהיו מוצאים פתרון אחר. אם היא הייתה מביאה את הרעיון המנצח, אף אחד לא היה מוותר עליו רק בגלל זה.

black scar1

New member
יופי, אז היא צריכה לחשוב על רעיון טוב

ונגיד שהיא תצליח, ולא תקבל שום קרדיט על זה כי חס וחלילה שהלקוח ידע שבחורה חשבה על זה?
כאילו ג'יזס, הם אפילו לא מכניסים אותה לחדר. אני בחיים לא הייתי מוכנה להיות מושפלת ככה. לחשוב על זה שאני הייתי עושה את כל העבודה ולא מקבלת שום הכרה על זה? בשביל מה לה? זה שונה כשהיא הייתה מזכירה. אז היא קיבלה הזדמנות. זה לא היה המקצוע שלה. עכשיו זה בדיוק המקצוע שלה - היא קופרייטרית שמוגבלת באפשרויות שלה בגלל מינה.

לא מבינה מה את רוצה ממנה. אם היא כ"כ גרועה במה שהיא עושה איך היא קיבלה הצעת עבודה כ"כ טובה? ומה זה משנה? אולי משהו באווירה חסם לה את היצירתיות. אולי היא נתקלה בקיר. אולי היא הרגישה שמיצתה את עצמה בחברה הזאת. היא קיבלה הצעה יותר טובה ולקחה אותה. מה הבעיה עם זה?

black scar1

New member
לא אמרתי שהשפילו אותה

אמרתי ש-למה לה לחשוב על רעיון שהיא לא הולכת לקבל עליו שום קרדיט. מראש לעבוד באוירה הזאת שאת יודעת שאת לא יכולה להיות חלק מהפרויקט הכי גדול בחברה הזאת, בגלל שאת בחורה זה פאקינג משפיל. מצטערת. ואולי תרדו כבר מהלובסטרים. זה לא הסיבה שהיא עזבה. זה היה הצטברות של דברים.

אני מסכימה עם העזיבה שלה

כי אני חושבת שבמקום מסויים היא צריכה להתנתק מדון ולהתחיל באמת להכיח את עצמה ולראות מה היא מסוגלת, גם כלפי עצמה.
אני חושבת שזה צעד נכון להתחיל מחדש איפשהו.

אבל אני ממש לא חושבת שזה שלא שמו אותה על יגואר זה משפיל. לא בגלל זה עשו את זה. זה הלקחו והלקוח מקבל מה הוא רוצה, פה זה שאשה לא תעבוד\ בפרוייקט אחר זה שיהודי לא יעבוד עליו.
זה לא בסדר בלי ספק, אבל זה לא נעשה במטרה להשפיל את פגי. ובכלל בתמורה לזה היא קיבלה לנהל את כל הפרוייקטים האחרים שזה לחלוטין דבר מרשים

black scar1

New member
התכוונתי שזה יהיה משפיל

אם היא תביא רעיון ליגואר ואז לא יתנו לה את הקרדיט על זה- כמו שאת הצעת בעצמך (למה היא לא נכנסת ומציעה רעיון כמו מייקל וכו' וגו'). כמו שאמרתי שוב- למה לה? היא לא תקבל על זה שום קרדיט.

ולמרות שדון אמר לה שהיא אחראית על כל שאר הפרוייקטים הוא עדיין רצה לשלוח את מייקל לפריז, למרות שהיא הצילה את החשבון.

יהיה ברור

אבל אנחנו לא יודעים מה יהיה. ואני לא חושבת שהיא צריכה לעצור את עצמה בגלל ש"אולי לא יקשיבו".
היא לא היתה כזאת פעם.

לא זוכרת לפרטים מה היה עם מייקל ופריז. אולי הוא לא רוצה לשלוח אותה כדי שתשאר קרובה אליו?
(סתם מעלה רעיון)

אני חושבת שהבעיה העיקרית זה שדון לוקח אותה כמובן מאליו, מישהי שתמיד תהיה לצידו ותעשה מה שהוא אומר ותעבוד לפי הדרישות שלו.
לא מתוך זלזלול בה, להפך. אני חושבת שהוא מאוד מעריך אותה אבל לא מראה את זה בשום צורה שהיא, ואני די בטוחה שהוא לא מרגיש שזה משהו שצריך בכלל להגיד אותו.

black scar1

New member
אני לא מבינה על מה את מדברת?

כאילו את לא קוראת את ההודעות שלי. לא אמרתי שלא יקשיבו לה. אמרתי, גם והיה והיא תבוא עם רעיון מדהים ודון יחליט לקחת את הרעיון של ליגואר, היא לא תקבל קרדיט, הוא יגיד שמישהו מהבחורים חשב על זה כי הלקוחות של יגואר לא יקחו את זה יפה שבחורה הייתה מעורבת בפרוייקט. אז למה לה מראש להתאמץ אם אפילו אם היא תפציץ ברעיון, היא לא תקבל מזה כלום?

מה היה עם מייקל ופריז? זה הפרק הזה! דון אמר לה שהיא אחראית על כל הפרוייקטים חוץ מיגואר. ואז הפרוייקט של הבושם הזה (נראה לי שזה בושם), שמייקל בהתחלה רצה לעשות לו פרסומת כמו "לילה של יום מפרך של הביטלס". ואז הם רצו לבטל את הפרוייקט כי זה היה מכוון לבנות ולא לבנים, ופגי הצילה את הפרוייקט ברגע האחרון ושינתה את זה כך שצריך לצלם בפריז. ואז היא קני והארי נכנסו להגיד לדון והוא אמר שהוא יפנה את מייקל כדי שיסע לפריז ואז פגי אמרה בדיוק מה שאני אמרתי- "אז אני לא אחראית על הכל?". ואז הוא זרק לה את הכסף בפרצוף. ("רוצה לנסוע לפריז, הנה תסעי לפריז")

למעלה