5x11 - The Other Woman

HollyGolightly

New member
ואת שמה לב לדפוס:

גברים לבנים סטרייטים לא מתבקשים לסרסר בגופם למען החברה. גבר הומוסקסואל מפוטר כי לא עשה זאת, וראינו מה קורה גם ג'ואן.

לגבי סאל: באחת העונות הראשונות אשתו אמרה שיש לה קרוב משפחה במונטריאול שעובד בסוכנות פרסום (או שסוכנות הפרסום שייכת לו? לא ממש זוכרת). מי עוד ממונטריאול? מייגן דרייפר. Get my drift?

lollapalooza

New member
הדפוס הזה די ברור

זה לא שמישהו טוען אחרת.
לגבי מונטריאול, לא ברור מה רצית להגיד בזה...?

HollyGolightly

New member
ששום דבר בסידרה הזאת הוא לא מקרי

ושמונטריאול עשוייה להיות נקודת מפגש בין דון דרייפר לסלבטורה רומנו. איך? לא יודעת. מתי? בהמשך הסידרה. האם דון או סאל ידעו על זה מראש? התחושה שלי היא שלא.

lollapalooza

New member
זה נראה לי הימור רציני

יש שני אנשים שהוזכרו בסדרה וגרים במונטריאול, קשה לי להאמין שזה יותר מזה. במיוחד כשמייגן כבר לא גרה שם ושאין לך מושג מה קרה עם סאל. זה נראה לי קצת יותר מדי היסחפות להסיק מסקנות על סמך המידע הקלוש הזה.

ההבנה שלי את הפרק היתה

שאולי הוא פוטר כי הוא הומו ולא הצליח להסתיר את זה.

לא חשבתי עד לרגע זה שסלבטורה פוטר כי הוא סירב לשכב עם לקוח - כי אם זה נכון - זה סותר לגמרי חלק גדול מהדברים הטובים שאנחנו חושבים על דון בסיפור עם ג'ואן, ומעמיד אותם באור אחר לגמרי.

זה בלי ספק מה שהיה שם

ואני חושבת שזאת הפעם היחידה שדון התנהג בצורה כל כך בוטה לגבי נושא כזה
הוא יחסית מאוד פתוח ומקבל הרבה דברים שנחשבו טאבו בתקופה ההיא

אבל לחלוטין זאת הסיבה שהוא פוטר.

black scar1

New member
סאל אומר באותה שיחה בפירוש -

"אז הייתי צריך פשוט לשכב איתו?" ודון נותן לו להבין שזה בדיוק מה שהוא היה צריך לעשות.

ואני חושבת שזה מעין שילוב של שני הדברים. כלומר, דון שופט את סאל על היותו הומו, הוא כאילו מאשים אותו. כשסאל אומר לו שהוא אמר ל-לי שהיה בלבול כי יש לו אישה. דון עונה לו בציניות, משהו כמו- "אז אמרת לו שהוא טעה, כי יש לך אישה?"

זה מעין שילוב לדעתי שדון כאילו מאשים את סאל בזה שהוא הומו ולכן כנראה שידר, או הפך את עצמו זמין להצעות מסוג זה (מה שלחלוטין לא נכון כפי שרואים בסיטואציה), ואם זה המצב, אז לסאל כאילו אין זכות לסרב, בסוף יוצא לו אפילו: "you people" - בפירוש כאיזה ביקורת על הומואים. דון לחלוטין יצא שמוק מכל הסיפור. סאל אפילו שואל אותו בפירוש, מה היה קורה אם זאת הייתה בחורה? ודון אומר לו- תלוי איזה בחורה.

black scar1

New member
בדיוק ראיתי את הפרק הזה

ודון יוצא שם חתיכת בן זונה על מה שהוא עושה לסאל.

מה שקרה הוא שהלקוח של לאקי סטרייק עשה על סאל מהלך, וסאל דחה אותו. לאחר מכן הלקוח דרש לפטר את סאל ולא הסביר למה. סאל פנה לדון, היחיד שידע את הסוד שלו (ודווקא עשה רושם שהוא מקבל אותו ותומך בו, כשגילה בפרק הראשון של עונה 3), ואז דון פיטר אותו על זה שלא שכב איתו וזאת הייתה הפעם האחרונה שראינו את סאל. ואפילו סאל שואל אותו- מה היה קורה אם הייתי בחורה? איך היית נוהג? דון עונה לו משהו בסגנון- "תלוי איזה בחורה". פשוט דוחה! (ועכשיו אנחנו יודעים מה דון עושה אם זאת הייתה בחורה. למרות שאתם צודקים שהסיטואציה שונה).
זה אחד הדברים הנלוזים ביותר שדון עשה לדעתי. וגם אני כמוכם כ"כ אהבתי את סאל. גם אני ממש רוצה לראות מה קורה איתו היום. הוא הדמות הטרגית ביותר בסדרה לדעתי!

אני זוכרת שקראתי איפשהו משהו בקשר לזה בהשוואה לסופרנוס. גם שם הייתה דמות של הומו, ואז שהמאפיונרים גילו אז כמובן הרגו אותו (מאפיונר הומו?? השם ישמור! איזה סטייה) ואז בכתבה היה כתוב משהו כמו, זאת הפעולה המקבילה של הסידרה ללהרוג מאפיונר הומו- אי אפשר להרוג אותו במד מן, אז מפטרים אותו.
בסופו של אותו פרק רואים את סאל עושה שיחת טלפון מטלפון ציבורי, לאישתו ואומר לה שהוא מתעכב במשרד. מנתק, וזה האחרונה שראינו אותו. עד עכשיו לא הבנתי מה בדיוק קרה איתו. האם הוא ברח כי פחד שסודו התגלה? הלך להתחיל עם איזה גבר? מה קרה איתו?

daniaz1

New member
אני לא שופטת את גואן

רובנו היינו עושים כמוה...
פשוט דון הוא בנאדם בלי ערך גדול לכסף...
ולא שהוא לא זונה ממין זכר בעצמו (לנוכח 4 העונות הקודמות)
אבל כסף זה לא מה שמנחה אותו בדר"כ

אולי אבל

חלק מזה שליין דחף אותה לשם זה כי היא אשה וזה תפקידה.
היא נהפכה לשותפה בעקבות זה, האם היתה איזשהי דרך אחרת להפוך אותה לשותפה?
כשדון אומר לפגי על ג'ואן "היא איתנו 17 שנה", ברור לנו שזה שטויות, לא זאת הסיבה למה היא שותפה.
למרות שברור שאם היא היתה גבר היא כבר מזמן היתה שותפה אחרי 17 שנה.

סתם תוהה לגבי זה. האם זאת הדרך היחידה של אשה להגיע למעמד כלשהו? אני משערת שנחכה ונראה לפי מה שקורה עם פגי.

black scar1

New member

מה פתאום? המניעים של ליין ברורים וחד משמעיים. הוא בחובות והוא גנב כסף מהחברה, הוא לא יכול להרשות לעצמו שהחברה תפסיד כסף. הוא כבר הגדיל את מכסת האשראי של החברה בפרק הקודם, במרמה, בלי להגיד לאף אחד כדי לזייף לעצמו את הצ'ק. לכן כשפיט מבקש ממנו לבדוק אם הוא יכול להגדיל את מכסת האשראי, הוא יודע שהוא לא יכול לעשות את זה. ההצעה שהוא מציע לג'ואן, לבקש שותפות מהחברה, זה אך ורק כדי למזער את הסיכויים שלו להיתפס.

ואאל"ט דון אומר שהיא 13 שנה איתם. לא שזה כזה חשוב.

lollapalooza

New member
אני לא חושבת

במקרה של רוג'ר, הוא באמת אכזב, אבל ליין (איליין?!) מנסה בסך הכל להכניס כסף לחברה כדי לחפות על המעילה שלו. נראה לי שבכל מצב אחר הוא היה מגן על ג'ואן בסיטואציה הזו.

wasaby

New member
ליין

לא דואג לג'ואן (למרות שהם היו קרובים בעבר) אלא לעצמו. הוא חושב שאם לא ישלמו לג'ואן במזומן אלא בשותפות אז ישאר כסף בכל זאת לבונוס והוא יוכל להסוות את הבונוס המוקדם שהוא ארגן לעצמו.

אני מסכימה

שרוג'ר כנראה נהנה קצת יותר מדי מלסרסר בג'ואן, למרות שבהתחלה הוא כביכול חושב שזה לא בא בחשבון. זה בעצם מעיד שלכל אורך הדרך הוא התייחס אליה בעצם כמו אל סוג של זונה. רק תראו איזה קשר רב שנים היה להם, שתמיד היה סודי, והוא כמובן התחתן עם מישהי אחרת ולא איתה.

ליין מתגלה כנמושה חסרת עמוד שדרה אבל גם אם הוא נתן לה עצה מתוך אינטרסים שלו - אני חושבת שזו עצה טובה לג'ואן.

ולגבי פיט, אחרי שחשבתי לרגע בכמה פרקי קודמים שהחליטו לחבב אותו עלינו, הוא שב ומתגלה בגדול בתור היצור הנאלח והחלקלק שהוא היה פעם - וגם אידיוט. בעעעעעעעעעע (האם רק לי הוא מזכיר את גולום של שר הטבעות?)

למעלה