פיטר רוט מתארח ביום חמישי!

שאלות בענייני ציוד:

שם כלי הנגינה/אפקטים/מגבר (לפרט על כל אחד בנפרד): הצגת הכלי/אפקט/מגבר (מספר שנים, רקע כללי): מתי נתקלת בכלי/אפקט/מגבר לראשונה? מה אהבת בו במיוחד? סיפור מיוחד על הכלי: דגימת סאונד (אם יש, לא חובה): לינקים: תמונה/תמונות (חשוב): בנוסף - איך עוברים מגישה 'גיטריסטית' כשמנגנים על באס? איזה ציוד מבחינתך הוא פיסגת החלומות? יש לך טיפ למוזיקאים שנכנסים לשוק הדורסני הזה שנקרא רוק ישראלי? תודה! טל

RoieL

New member
השאלה על הבס מעולה. נזכרתי בשאלה

תוכל לפרט על התהליך של יצירת השיר "שיער קצר" ?

לטל הגיטריסט המהולל

הכלי הראשון שנתקלתי בו היה בטח איזה גיטרה של אבא שלי שמנגן גם כן, בבית היו מפוזרות הרבה גיטרות וסלילים.... אני זוכר שקיבלתי מגבר מתנה לגיל 12, מגבר 15 וואט של רוס עם ריברב, זה היה חתיכת עיניין, גם הדיסטורשן הראשון שךdod, היה אטרקציה ולבר מצווה קיבלתי סטארט יפנית שגם זה מאורע בלתי נשכח. אני מנגן בס מגיל 13 כך שאני מחשיב את עצמי גם כבסיסט ולא גיטיריסט שזיגזג, אני חושב שמאוד הושפעתי ממקרטני שדאג לשמור שהבס יהיה מאוד משמעותי מלודית. עם השנים למדתי לאהוב גם נגינה מינימליסטית ופשוטה לכאורה כמו בפיקסיז למשל. לנגן שמיניות כמו קים דיל זו אומנות פורצת דרך. מבחינת ציוד, הלוואי והיה לי את כל הגיטרות בעולם, כל המגברים וכו'..... הרי זו סטייה לא?:), נורא בא לי sg אחת, ו335, ועוד. אבל אני חייב לציין שהציוד מהווה 20 אחוז בעיני ממה שיוצא בסוף. התפקיד פלוס הרגש הנכון שווה הכל. טיפ למוזיקאים השאלה שלך קצת כללית לכן אענה בכלליות. אם בנגנים עסקינן הייתי ממליץ לכם להקדים להקלטות, לבוא מוכנים, מסודרים, לתת 120 אחוז מכם והכי חשוב להיות בני אדם. לא להתמרמר ולבכות שקשה אלא להתמיד בידיעה שאם הכשרון ישנו, עם הרבה אמביציה הברייק יגיע. להבין שטכניקה זה לא הכל ושריף אחד "דבילי" יכול לשנות את העולם (smell like teen spirit). לזכור שלהיות מוזיקאי זה משהו שבא מן הנשמה והצלחה לא תמיד מגיעה מהר ולפעמים אף פעם לא ובכל זאת יש כל כך הרבה רגעי אושר כשנכתב שיר טוב או שמתלבש איזה סולו מגניב. אותו רגע מזוקק עושה טוב על הלב ושווה את הכל.

MeLaWaCh

New member
הגיטריסט הישראלי הטוב ביותר!

אפשר להגיד שאני מעריץ גדול שלך
שאלה שתמיד רציתי לדעת- בהופעות, כל פעם אתה משנה את הסולואים שלך. האם אלו דברים שאתה עובד עליהם לפני כל הופעה, או שאלה אילתורים של הרגע? מה השיר שאתה הכי נהנה לנגן מהאלבומים של מוניקה? וסיום השאלות שלי- ההופעה הכי טובה בחיים? ------------------------------------------------------- ועכשיו קצת שאלות מחברים: מה דעתך על הלהקה CURE? איזה טיפים יש לך ללהקה מתחילה(שכבר זכתה השנה בתואר להקת הנוער הטובה ביותר בחיפה), חוץ מהדברים הטריוויאלים("אל תתייאשו" וכו')? ואשמח אם תקדיש מזמנך 4 דקות להקשבה לסינגל שלנו בשביל לקבל דעה ממקצוען- http://www.youtube.com/watch?v=KA6JtYICdLw ------------------------------------------------------ ולסיום, קצת משוואות להנאתך( למקם אחד מהסימנים ">" או "<" או "=" ): דוגמה: פיטר רוט > יהלי סובול
קורט קוביין _ דייב גרוהל גיבסון _ פנדר
_
הופעה במקום קטן וביתי עם אווירה מול 300 איש _ הופעה באצטדיון ענק מול אלפים וקצת אסוציאציות(פשוט לזרוק את המילה הראשונה שעולה לך לראש
): יהלי סובול- שחר אבן צור- שלמה ארצי- חמי רודנר- מטאליקה- אריק קלפטון- פיטר רוט
-

אהלן

בהופעות ישנם סולואים קבועים שפשוט כבר די חקוקים בסלע ולכן לא אשנה אותם, אבל חוץ מזה אני רוב הזמן מאלתר ובטח שלא חשבתי על קודם לכן. זה מה שכיף בהופעות. בהקלטות אני משקיע המון מחשבה על ליינים וסולואים כי אני יודע שאצטרך לחיות איתם כל החיים. משירי מוניקה אני מאוד נהנה מכל החברה, אלנבי,מדריד. כמובן שאני נהנה מכולם כן? ההופעה של מקרטני היתה הופעה שנהנתי בה בטירוף וגם בלו ריד, סופרגראס וג'ון ספנסר בלוז אקספלוז'ן. שאלות מחברים: הקיור להקה אדירה, גדלתי עליה כמובן לצד להקות בריטיות אחרות. רוברט סמית הוא גיטריסט עם סאונד מגניב וראש יצירתי מאוד. קשה מאוד לא לאהוב אותם. טיפ ללהקה צעירה פשוט להתמיד כיוון שלא תמיד האסימון יורד באלבום הבכורה או בשני אבל אם ישנה נוכחות עקבית של הרכב מסוים הרגע שלו אמור להגיע. בזמן הזה גם הלהקה נבחנת מאיזה חומר היא קורצה, כמה זה רציני זה עבור כל אחד מחברי הלהקה גם בימים קשים שיש 12 איש בקהל כולל משפחה וחברים. הייתי מציע לו לנסות לחקות אלא ללכת בשבילים פחות מוכרים בכדי להתפתח ולייצר סאונד ואופי מיוחד ללהקה. קורט קוביין =_ דייב גרוהל גיבסון =_ פנדר _ הופעה במקום קטן וביתי עם אווירה מול 300 איש >_ הופעה באצטדיון ענק מול אלפים וקצת אסוציאציות(פשוט לזרוק את המילה הראשונה שעולה לך לראש ): יהלי סובול- רב טקסטן שחר אבן צור-אנרגיה שלמה ארצי- רב אמן חמי רודנר- איש יקר בסיסט מעולה מטאליקה- אבות המזון אריק קלפטון- גילמור יותר מרגש אותי פיטר רוט -

RoieL

New member
עוד קצת שאלות

ספר קצת על ההופעות עם שלמה ארצי ? יוצא לי ללכת מדי פעם ונראה שהעיבודים נבנים תוך כדי הופעה. מה אתם עושים בחזרות? איך זה לעבוד איתו ? האם הוא רודן , מפרגן ? אתה בחרת לשיר את "ליד הבית שגרתי בו" ו"טלפני טלפני" או בחירה שלו ? האם אתה מעדיף את הקיסריות או הזאפות ? ואיך לעזאזל משיגים כרטיס לזאפה ?
האם השמועה שאתה מכביסט נכונה ? וכאמור השאלה שלי על שיער קצר מלמעלה. תודה לך על התשובות , רק בריאות הצלחה יצירה ואושר , ואם אתה אכן מכביסט אז אני מאחל לך שעתיים של סבל בראשון בערב

הרבה שאלות יש לך הא?:)

בנוגע לשלמה אתה בהחלט צודק, ישנם המון אילתורים בזמן אמת וזה חלק גדול מהקסם שהופעות שלו, אתה לעולם לא יודע איפה יתחיל שיר מסוים והיכן יסתיים. אנחנו ממעטים לעשות חזרות אלא אם כן זה לפני הקיץ ורוצים לעבור על עיבודים חדשים או שירים חדשים שלא ניגנו. שאלת אם שלמה רודן, אז ככה, שלמה הוא אמן עם קריירה של 40 שנה וזו זכותו לדרוש מהלהקה מה שמתחשק לו מה גם שההחלטות שלקח עבדו לטובתו. לא הייתי משתמש במילה רודן, אולי בוס? בנוגע לטלפני והבית זה אכן רעיון שלי, שירים שתמיד אהבתי ולא מצאו את מקומם בפליליסט עד שהצטרפתי. יש לי תמיד עוד שירים טובים שלו על הכוונת. אני נהנה מאוד בזאפה יחסית לקיסריה אם כי לקיסריה יש המון כח. אני אכן מכביסט.... מוקף אוהדי הפועל.

ג'אזיסט זקן- רוקרית צעירה:)

אלבום שלם לא נראה לי כרגע, מישהו כאן רוכש עדיין אלבומים?? אבל ברור שאני בעניין להוציא עוד חומרים. אני כרגע עסוק בלהפיק למאור כהן אלבום. -

מודה באשמה!

אני מודה שאפילו אני לא קונה אלבומים ומורידה אותם!(האלבום של מאור "דיסקגרפי זה האלבום האחרון שקניתי)אבל לשמוע שיר חדש שלך! אבל הייתי בהופעה של מוניקה!חיפיתי על עצמי? מתי אמור לצאת האלבום שלו בערך?היה דיבור על הקיץ?

saadati

New member
גיטריסטים שהשפיעו\משפיעים ומוערכים על ידך

אשמח אם תוכל לתת כמה מילים על כמה גיטריסטים שהשפיעו על הנגינה שלך או נתנו לך השראה (גיטריסטים מחו"ל -ומהארץ!!!)

שוב אני

כמובן שיש את כל ה"קבועים", אבל גילמור היה מאוד משמעותי עבורי כשלמדתי לנגן. אני חושב שגנבתי להרבה גיטריסטים כמו רומנו, חיים קריו, קלפטר, ובעצם מכל מי ששמעתי, ככה זה לא?:) גם קנופלר אדיר ובי בי קינג הרס אותי. לצידם ישנם שלומי ברכה, וברי סחרוף וסטיב טרנר שהביאו משהו אחר.

פיטר היקר :)

אני מניח שאתה מזהה את הכינוי,ואתה יודע במי מדובר,ואם עוד לא,אז בטח לפי השאלות שלי תדע... 1)מתי רואים אותך ואת מונקיה שוב בירושלים? מתגעגעים פה... 2)מתי רואים אותך ואת מאור שוב בבארבי,הפסדתי את כל החשמליות והגעתי דווקא לאקוסטית(שהייתה מעולה,בלי קשר). 3)איך זה להיות מקושר לכל כך הרבה הרכבים וזמרים,איך לעזאזל מתמרנים בין כולם? האם יוצא לפעמים שאמן כלשהו דוחה\מבטל הופעה בגלל התחייבות קודמת שלך? 4)מבין כל הדברים שאתה עושה,מה הכי עושה לך את זה? להפיק? לנגן? לשיר? לכתוב? להלחין? ומה אתה לא יכול בלעדיו... 5)בתור אדם מאוד מפורסם,שנשוי לאישה מאוד מפורסמת,איך זה להיות "בלב הביצה"? זה מטריד? לפעמים אתה מייחל להיות אדם אנונימי ופשוט? 6)עם איזה אמן ישראלי שעוד לא עבדת איתו ממש מתחשק לך לעבוד? ועם איזה אמן מחו"ל(גם לא בין החיים) היית רוצה לעבוד? 7)איפה אתה רואה את עצמך עוד 10-15 שנה? 8)אני יודע שאתה אדם מאוד דעתן,וכמעט תמיד יש לך מה להגיד...אז הייתי רוצה לשמוע ממך,מה דעתך על מצב המוסיקה הישראלית,הרוק הישראלי,השתלטות המוסיקה המזרחית,וכל מה שנראה לך קשור לעניין... המון תודה,ונתראה בקרוב אני מאמין

אהלן איש מה נשמע?

1.יש למוניקה איזה זאפה בתחילת פברואר נדמה לי. 2. המופע החשמלי של מאור יצא לפגרה כרגע... תצטרך לראות את שנינו באקוסטי ברחבי ישראל בחורף הקרוב. מחר זאפה תל אביב בצהריים למעוניינים 3.בענין התמרונים אז ככה, לשלמה יש את הראשוניות על ההופעות ולפי הלוח שלו אני קובע את שאר ההופעות וההקלטות. רוב הזמן זה מסתדר 4.כעיקרון כל עוד אני מתעסק במוזיקה כל כובע שאני מחליף משמח אותי וגורם לי אושר. אני לא יכול לחיות בלי עשייה מוזיקלית 5.תשמע אני אכן אדם מפורסם אבל לא ברמה שמציקים ברחוב כמו לאשתי. זה נחמד דווקא כזה לא משתלט לך על החיים. אני די התרגלתי לזה כי זה כבר 15 שנה ככה ובכלל זו ארץ קטנה ורוב הסלבס הם די מעפנים חסרי משקל. לא תמצא אותי בהשקה של תכשיט או בושם.... 6.הייתי שמח לעבוד עם יוני רכטר, אולארצ'יק, ובעיקר עם צעירים מוכשרים. לגלות אומנים חדשים. ולא הייתי מתנגד לעבוד עם מקרטני. 7.מקווה להיות בריא ובעיקר להמשיך להיות רלוונטי מבחינה מוזיקלית, כמפיק ומבצע. 8.אני חושב שאמן צריך ליצור בלי קשר לנעשה מסביב ולא להיגרר לאופנה או להייפ מסויים. מאז שאני יוצר היה פה גל של שאנטי, טראנסים, היפ הופ ומזרחי וגם של רוק בשנות ה90,ומי שממשיך לעשות את שלו בהנחה שזה טוב נשאר בתודעה ומי שלא מתפייד כלא היה. אבל סיכם את זה הכי טוב יוסי אלפנט שנשאל איך זה להיות מוזיקאי בישראל, הוא ענה bad luck.

היי פיטר!

ת'אמת? אין לי ממש שאלות, רק רציתי להודות לך. אתה והמוזיקה שלך מלווים אותי מנעוריי עד עצם היום הזה בפסטיבל ערד עם מוניקה סקס בדייט הראשון עם מי שהיום בעלי (ההופעה שלך עם מאור בבארבי כפ"ס) כמה ימים לפני החתונה שהקדשת לנו שיר בהופעה שלך ושל מאור בפלורה ברחובות (אז כשקובי שכב בבי"ח אחרי ניתוח אפנדיציט) וכמובן בהופעות של שלמה אז בעצם רציתי להודות לך על המוזיקה הקסומה שאתה יוצר בעצמך או עוזר לאחרים ליצור על כך שהפכת את הרגעים הכי יפים בחיי ליותר מיוחדים

למעלה