פינת הסקרנים

../images/Emo203.gifפינת הסקרנים../images/Emo203.gif

ספיישל העולם הבוקר, פינת הסקרנים למי ששמע עלינו בתוכנית או בעיתונים, ורוצה לשאול. הפינה הזאת נועדה לרכז שאלות של סקרנים לא אסקסואלים שרוצים לדעת איך אנחנו חושבים, למה אנחנו ככה וכו', מומלץ לבקר גם בשאלות הנפוצות לסקרנים. שאלות של אסקסואלים או מתלבטים ונושאים אחרים אפשר להעלות מחוץ לשרשור הזה. נא לנסח שאלות ולא להתנגח, כדי שיהיה דיון פורה. הודעות "אנטי" ימחקו.

TheSegal

New member
אומנם לא ראיתי את הכתבה (הגעתי

מהשער של תפוז)...והתעוררה סקרנותי...השאלה שלי קצת אישית ככה שאני אבין אם לא תרצו לענות... אני מניחה שהבני זוג שלכם ברובם אינם אסקסואלים, איך הם מתמודדים? האם אתם מוכנים "להתפשר" ולשכב איתם ? ואם אתם עושים את זה, האם זה לא פוגע בהנאה שלהם מאחר והם יודעים שאתם לא נהנים - או לפחות לא נהנים כמוהם ?

goanin

New member
אסקסואלים

מזל טוב על הפורום החדש, ועל ה"יציאה מהארון" שלכם. אני הולך לשאול שאלה או להגיד משהו שעלול להשמע נורא חשוך, מעצבן, או נובע מבורות: יתכן שהאסקסואליות נובעת ממשהו פסיכולוגי? במיניות קשורה לכל דבר בחיינו ולהמון תכונות אופי שמושפעות מהנסיבות שאנו נקלעים אליהן במהלך חיינו. אני הומוסקסואל, ונתקל בשאלות האלה גם, ולכן זה לא פייר לבא לשאול אתכם את אותן שאלות. החד-מיניוּת שלי מולדת וטבועה בי, כך אני מרגיש ויודע. האם הא-מיניוּת שלכם טבועה בכם גם היא? איך מגיע אסקסואל לפורקן מיני? לבדו אני מניח... אבל לפחות מגיע לפורקן? בכל מקרה, אם טוב לאסקסואל בחיים, אין שום סִבה שישאף לשנות את עצמו

dnielc

New member
תשובות

א סקסואליות זו נטייה כמו שהומוסקסואליות היא נטיה. החד מיניות שלך לא מולדת, אלא תלויה במכלול גורמים כמו סביבה, התפתחות, תרבות, וגם גנטיקה. לכל גורם יש משקל שונה בזהות המינית שלך. אותו דבר אצלנו... אני מניח שאם החברה הייתה א-מינית אז היו הרבה יותר א-מיניים, ואם החברה הייתה חד מינית אז היו הרבה יותר חד מיניים... אני מגיע לפורקן ע"י הדמיון או סרטי פורנו (גברים, נשים- זה ממש לא משנה בשבילי), יש כאלה שמגיעים לפורקן בלי לחשוב על כלום. אבל לכולנו אין משיכה מינית כלפי אנשים אחרים בסיטואציה מציאותית. אני חושב שא-מיניות זה ייתרון, ובלי קשר להיותי א-סקס, מבחינת תפיסת עולם אידיאולוגית אני רואה בסקס לשם הנאה כדבר פסול ולא נכון מוסרית. זו דעתי האישית ולא של הא-סקסואלים.

היי

אפשר לקבל הסבר על מה זה א-סקסואלים..? ממ זה לא דבר ששמעתי עליו אף פעם..=\ וזה מסקרן..

Limbonic Art

New member
ההפך מסקסואלי

ובהרחבה תוכלי להבין מהפורום ומהכתבות הנלוות כאן

אנשים שלא נמשכים לאף אחד מינית

זה כמו להיות הטרוסקסואל והומוסקסואל בבת אחת. בתור הטרו, את לא נמשכת לבנות, ובתור הומו, את לא נמשכת לבנים. יוצא שלא בא לך על אף אחד, אז את סתם מאושרת בלי לשכב עם אף אחד. לא מרגישה גם צורך.

עוד סקרן אחד:

האם זה מעליב אותכם אם אומרים לכם שאתם לא סקסים? שאתם לא ניראים מושכים? האם אתם מנסים לטפח את החיצוניות שלכם מעבר למראה נקי ומסודר? שיהיה גם יפה ומצודד?

p019

New member
משתדלת לא להעלב משטויות

(אם כי זה לא תמיד עובד). בקשר לסקסיים - טוב, הייתי מעדיפה שאנשים לא יחשבו עלי במושגים כאלה. אני מתפחת את החיצוניות שלי למה שאני חושבת שהוא יפה - ומשתדלת שלא ישנה לי מה אנשים אחרים חושבים.

אותך ראיתי בטלויזיה, והדבר שחשבתי

כל הזמן היה, שאת נמנעת לחלוטין מכל דבר שיכול להחמיא לך (בהסתייגות שראיתי רק את החלק העליון): איפור, תכשיט, תסרוקת אופנתית, עדשות מגע או בגדים צמודים יותר, חושפניים יותר או בצבעים עליזים יותר. נראה היה כאילו את מנסה "בכוח" להסתיר את נשיותך מאחורי תסרוקת פוני ילדותי וסתמית, משקפיים ובגדים שגם אותם אוכל לתאר רק במילה "סתמיים". האם את מודעת לזה? האם זה מכוון? האם נראה לך שזה קשור לאסקסואליות או שאני עושה כאן פסיכולוגיה בגרוש? מקווה שלא פגעתי-הכוונה לא לפגוע, אלא להבין האם זה דבר מודע ומכוון או משהו לא מודע, והדרך היחידה לשאול היא פשוט לומר את הדברים כפי שראיתי אותם.

Limbonic Art

New member
מה זה השטות שכתבת?

דווקא עצם זה שהיא לא מתאפרת , לא עם תכשיטים וכל אלה מראה שהיא לא זקוקה למסכה יש לה ביטחון עצמי בלי אביזירים נלווים יחד עם זאת לא כולנו נראים ככה אני ,למשל, כן מתאפרת - משום שאני מאוד לבנה ונראת חיוורת רוב הזמן (ולחסוך את תשובות "לכי להשתזף") גם לי יש משקפיים ולא עדשות מגע...SO? את מודעת לזה שלא כל אחד יכול לשים עדשות מגע? וגם אם כן- הרוב הגדול -כן חוזר למשקפיים- אז איך זה מתקשר? ולמה זה פחות נשי? לרונית יש דווקא יופי טיבעי- הלוואי עליי
וכל אחד ילבש מה שבא לו- מה גם שזו טלויזיה- סה"כ היא הופיעה ל- 5 דקות מה רצית ? למה ציפית? שבשביל 5 דקות היא תתגנדר כאילו לחתונה?

gabriel1349

New member
יש לך גם סטייל מיוחד

שאת מעדיפה לגברים? או רק לנשים יש לך טענות?

לפי התגובות הנעלבות, למרות שמאוד

השתדלתי שלא להעליב, אני מבין שחשוב לכם להראות מושכים, גם אם אין לכם כוונה לממש את המשיכה הזו. לרונית: בטלויזיה לא ראיתי שאת שמנה ("אוכל הוא לא החטא השביעי"-כדברייך) כי השולחן הסתיר את רוב גופך, כל מה שאמרתי הוא שהמראה שלך סתמי. לדעתי אין צורך בהרבה כסף כדי להראות יפה. אפילו בשוק יש בגדים יפים ואיפור בזיל הזול, כך שנראה לי שיש סיבה עמוקה יותר. יש חוסר פרופורציה בין האמירה העדינה שלי לגבי סתמיות המראה החיצוני, ובין גל ההעלבות שעוררתי כאן, ונראה לי שזה אומר דרשני.

korpiklaani

New member
אני אפילו לא הגבתי כי זה היה נראה

לי לא לעיניין מה שרשמת במקרה אצלנו בעבודה ערכו סקירה על שוק האופנה והקוסמטיקה - רק הנשים לא מתאפרות ובאשר לבגדים - עיניין של טעם מה המטרה בכלל לומר משהו רק לפי מראה.. בגד.. או מה שזה לא יהיה?

p019

New member
תודה, אין לי בעיה אם המראה שלי!

אני לא חושבת שאני לא נראת יפה. יופי זה עיניין אישי. זה לא עיניין של כסף, אין דברים שאני אוהבת לקנות. יוהום חצי מהאנשים חושבים שעם יש אליך קילו אחד יותר אז אתה שמן. יש לי רגישות מה לאנורקסיה. הינה מחלה קשה שלא מתופלת כמו שצריך.

Limbonic Art

New member
אני לא מבינה

מה הסיפור עם המראה החיצוני? ולמה כ"כ להתעמק בזה עד כדי כך? ולהגיע לקיצוניות של להוריד משקפיים ולשים עדשות במקום, להחליף סגנון ליבוש וללבוש חשוף ועוד ביום יום? ואיפור , באמת לא כולן מתאפרות אז מהי הפואנטה כאן?

p019

New member
ביזבוז זמן על שטויות

אני מרוצה מאיך שאני נראת. אני לא מסוגלת להבין אנשים שהולכים חסוף. אני מעוד אוהבת ללחת עם משקפיים, ואל תתחילי לדבר איתי עם בגדים. אני נעלצת לקנות מה שאני יחולה, כאשר כל מה שאפשר למצוא בחנויות זו אופנה מטורפת שלא מתעינה לי (בעיקר לאופי) ומחמיעה רק לאנשים שרואים באוכל את החט השביעי. אני לא כזו יוצאת דופן באוכלוסיה הכללית, במקומות שאני מסתובבת יש עוד אנשים שלא מרגישים צורך שהשקיע כסף וזמן על הופעה חיצונית שלא משנה דבר.

Limbonic Art

New member
לפעמים

להעלב אני לא נוהגת להעלב מהאנשים שאני לא מכירה לטפח את החיצוניות מעבר למראה נקי ומסודר - זה מאוד תלוי בנסיבות , באירועים ובמצב רוח בדרך כלל אני נראת נחמד.. נראה לי

למעלה