פינת הסקרנים

tamarzohar

New member
הכרתי כזה פעם מזמן

אהבתי אותו מאד ואחרי איזה חצי שנה שהיינו בקשר אפלטוני הוא ניסה לנשק איתי. אני קצת נרתעתי בגלל שהייתי מופתעת בכל זאת כבר היינו ידידים חצי שנה .ואז שניסיתי להמשיך את המומנטום הוא סיפר לי שהוא א-מיני האמת ששלחתי אותו לפסיכולוג ואחר כם חשבתי שהוא בטח הומו לא מודע פשוט וזהו שנים עברו מאז אבל פתאום ראיתי את הפורום הזה ונזכרתי אתם יכולים להסביר לי למה בעצם הוא ניסה לנשק אותי אם הוא היה א-מיני באמת ?

p019

New member
אופציה למצב שהתפתח

אני לא יכולה לדעת מה עבר לו בראש כמובן. אני יכולה לתאר מצב בו אדם א-מיני יתנהג כך. אצל אדם א-מיני באופן כללי כל מערכת יחסים היא לא מתחילה מכיוון מיני. כנראה לאחר חצי שנה שהייתם ידידים הוא החליט שזו מערכת יחסים טובה והוא ינסה לפתח אותה. זה שאדם הוא א-מיני לא אומר שהוא לא מעוניין למצוא בן זוג, להקים משפחה וכו - זה לא חייב להיות קשור במיניות. כניראה כשהגבת הוא החליט לספר לך מה הוא מרגיש בתקווה לקבל תשובה אחרת מזו שהוא קיבל. כמובן, יתכן והסיפור היה שונה לחלוטין. אני מקווה שאם תתקלי באדם א-מיני היום - לא תשלחי אותו ישר לפסיכולוג.

tamarzohar

New member
מה לדעתך הייתי אמורה להגיב ?

אני באמת שואלת זה מעניין בעיקר שבעקבות ההערה הזאת שלי הקשר ביננו כמעט וניתק

p019

New member
לדעתי בלבד!!

דבר ראשון, אני מסוגלת לקבל ולכבד את זה שאת לא מעוניינת להיות בקשר רומנטי אם אדם א-מיני. אני חושבת שרוב חברי הפורום מבינים שלא קל לאדם מיני לוותר על מין. אם תסתקלי על הסקר המפורסם בפורום כ40 אחוז מהנישאלים תענו שהם יהיו מוכנים להיות במערכת יחסים עם יחסי מין במקרים מסויימים (אני דרך הגב לא כזו) אבל אני יחולה לקבל שגם זה יכול לא להספיק לאדם מיני. כי בכל מקרה אדם א-מיני לא יראה אותך נחשקת מבחינה מינית - וממה שאני מבינה, זה דבר מעוד חשוב לאנשים מיניים. אבל יש אבדל גדול מאוד בין להגיד לו שבמקרה כזה את מעוניינת לשמור על מערכת יחסים אפלטונית לבין להגיד לו ללכת לפסיכולוג. קל להבין למה הוא מצא את זה מרטיע. אני חושבת שבאופן כללי לאדם א-מיני יהיה יותר קל להחזיר מערכת יחסים לרמה אפלטונית, כיוון שבכל מקרה נדרש, כנראה, ארבה מעמץ מבחינתו להעביר את מערכת היחסים לרמה אחרת. בכל מקרה, כל הדיון הוא ספקולטיבי. אם את עדין במערכת יחסים כולשהי איתו - אולי כדי שתברי איתו - והפעם תמליצי לו להגיע לפורום שיוכל שם לדבר עם אנשים שעוברים מה שהוא עובר - במקום לפסיכולוג.

שלום:)

רציתי לשאול אן אסקסואלים לא חושבים על סקס ולא מעוניינים בסקס בכלל? או שפשוט לא מפריע להם לעבור תקופות ארוכות מאוד בלעדיו?

כלב תחש

New member
מתנצל אם שאלו קודם

אני מתנצל אם שאלו את השאלה הזו קודם, אבל אני אשאל בכל זאת: המין, האקט המיני, הוא צורך בסיסי ראשוני של האדם. ממש כמו לאכול, לישון, ללכת לנוחיות כשהטבע קורא לנו. כיצד זה מסתדר עם הקונספט של "א-מיניות"? אם הא-מיניים לא נמשכים לבני אדם, אז למה הם כן? אני אנסח זאת בעדינות --- האם אתם נמנעים לחלוטין מהאקט? תודה, אין לי כוונה לפגוע, אני מעריך כל אדם באשר הוא אדם ולא משנות לי נטיותיו, זו פשוט שאלה שסקרנה אותי. בברכה, כלב תחש.

Limbonic Art

New member
ושוב אותה תשובה חוזרת

בלי לישון ובלי לאכול או נוחיות- אדם לא יכול לחיות בלי מין האדם יכול ועוד איך! לא הייתי קוראת לזה להמנע - זה פשוט אין צורך אז לא עושים בכוח- הגיוני לא?

כלב תחש

New member
תודה על התשובה

אני רואה שעוררתי מעט אנטגוניזם וצר לי על כך. אני מתקשה להבין איך זה יכול להיות ש"אין צורך" -- להגיע לפורקן זה צורך בסיסי של אדם והוא מגיע לכך ע"י קיום מגע או ע"י פורקן עצמי תוך כדי עיון ב"חומרים" שהוא נמשך אליהם. אין לך את הצורך הבסיסי להגיע לפורקן? ראיתי את התשובה לשאלה הראשונה, אחד מהעונים אמר שהוא כן מגיע לפורקן ע"י סרטי פורנו. זה אומר שהוא נמשך מינית. אולי יש לו בעיה חברתית עם בני המין השני, אבל הוא לא "א מיני". ואני חוזר שוב, אני בא בראש פתוח במטרה להתדיין בנושא שמעניין אותי. אם אני פוגע במישהו או מעורר רוגז, אני אסתלק. ביי.

Limbonic Art

New member
לא עוררת רוגז- ממש לא!../images/Emo13.gif

פשוט לפעמים נדמה לי שאפשר לחסוך בשאלות חוזרות- אבל לא נורא... אוננות זה לא משהו שנפסל כאן על הסף- יש אסקסואלים שמאוננים ויש שלא. אישית, אני לא זקוקה לשום פורקן מיני- כרגע אני זקוקה לברזל כמו אויר לנשימה וזה יותר מעניין אותי- אח"כ לבטח יעניין אותי עוד דברים ואולי במידה ואזדקק לפורקן - אגיע גם לזה (צר לי שלא יכולה לענות ישירות - כפי שלך זה ברור מאליו - לי זה פחות) לגבי זה שענה שהוא צופה בסרטי פורנו - אינני יכולה לענות במקומו כידוע , אוננות כפייתית וצפייה בסרטים מעין אלו -עלולים, אכן ,להביע על בעיה כלשהי במידה וזה במקום יחסי מין עם בן/בת זוג - זה יכול להעיד על חרדות, על בעיות תקשורת (שנתקלנו כאן) או על טראומה ,פחד ועוד מה שלא יהיה , אני חושבת, שבתשובתו הוא ענה כי בעבר, הוא כן היה מיני או לפחות קיים אורח חיים כזה- ככה שלא נראה לי שבמקרה זה חבוי בעיה כלשהי אני משאירה לו לענות על כך במידה וירצה... על כל פנים פינת הסקרנים נועדה בדיוק לאנשים כמוך ואתה מוזמן לשאול ונשתדל לענות בהקדם על מה שנוכל...

כלב תחש

New member
יופי.. אז יש לי עוד שאלה

מה לגבי התאהבות? האם חוית פעם התאהבות סוחפת חושים? האם היה פעם, בחייך, אדם שחשבת עליו 24/7, שיצר אצלך פרפרים בבטן בכל פעם שהתקרב? שבכל פעם שדיברתם קצת, לא ידעת מה לומר? וכל זאת כמובן ללא משיכה מינית כלפי אותו אדם?

Limbonic Art

New member
../images/Emo13.gif

קודם כל , אני רוצה להדגיש שאנחנו אנשים רגילים - יש לנו רגשות כלפי אחרים! אישית, לא קרה לי להתעסק במשהו 24/7 - למעט, אולי, מוסיקה, ציור ולימודים (זה לא אומר שאחרים כאן לא קרה להם- מקרה או מיקרים מסוג זה) פרפרים בבטן גם לא קרה.. אבל התאהבות מסויימת , רגש מסויים כלפי אדם אחר, יותר מאחרים- בהחלט כן וכבר הבנת שזה ללא משיכה מינית (באמת שלא בכוונה
)

כלב תחש

New member
אוקיי. והנה השאלה האחרונה שלי להיום

במקביל לזה שאני שואל אותך, אני בודק גם באנגלית ויש המון חומר על זה. שאלה האחרונה שלי להיום: האם ידועים מקרים, או האם לדעתך זה אפשרי, ששני אנשים א-מיניים יקימו משפחה, יחיו באושר אמיתי זה עם זה עד קץ הימים? אני לא מדבר על מה שהבחורה בתכנית הבוקר אמרה- היא התכוונה לאנשים א-מיניים שמתחתנים, מקיימים יחסי מין ומולידים ילדים בשל הפחד שלהם כלפי חוץ. השאלה שלי מתייחסת לשני אנשים (למעשה, לא חשוב מאיזה מין כל אחד מהם), עם מערכת יחסים אלפטונית לחלוטין, שמאוהבים זה בזה , הביאו ילדים (לא חייבים מגע מיני בשביל זה- אפשר גם פתרונות רפואיים) וחיים באושר? דרך אגב, למי שהופיעה בטלוויזיה- יופי של הופעה, בוטחת, רהוטה, לא נבהלת מאברי ומעינב גלילי. לא כל כך סובל את הגלילי הזאת, אבל זה כבר נושא אחר. אבל היית אחלה. ביי.

avi1283

New member
ברור, למה לא?

בכתבה בטלויזיה בארצות הברית ראיינו זוג א-מיני שחי ביחד. אין כל-כך הבדל בין שני המקרים שאמרת, הרי זוג א-מיני יכול לחיות כלפי חוץ באופן רגיל ויכול להצהיר שהוא א-מיני, ובשני המקרים אין להם סיבה לקיים יחסי מין, ובקשר לילדים זה החלטה שלהם אם ללכת לפתרונות רפואיים, או לקיים יחסי מין בשביל המטרה הזאת.

gabriel1349

New member
קיימים זוגות כאלה

ובחו"ל יש חומר קריאה על זה יותר (טוב ,יש שם יותר אוכלוסיה) לגבי התוכנית - אני מסכים איתך רק שאברי (דווקא בנושא הזה) הגיב הרבה יותר מטומטם מעינב

p019

New member
טוב לגלות מישהו שבמאת פתוח

דבר ראשון, תודה. חוץ מיזה, עם תחשוב על זה, מערכות יחסים ארוקות תווח בסופו של דבר לא נוסבות סביב מין. לא צריכה להיות שום בעיה לקיים יחסי משפחה מלאים עם מערכת יחסים אפלטונית. לפחות עלפי תוכניות טלוויזה כל נישועים מגיעים לשם אחרי 20 שנה, לא?

dnielc

New member
דיברתם עלי! תשובות (=

מממ קודם כל, אני חושב שיש לעשות הפרדה בין גברים לנשים. אני לא חושב שיש גברים שלא מגיעים לפורקן, גם אם לעיתים רחוקות או בחלום. שנית, צריך להדגיש שאין לי בעיה חברתית-מינית. לפחות ככה אני רואה את זה. אבל צריך להבין- אין מצב שבו מישהו\י יושב\ת לידי או נוגע\ת בי וזה מעורר אצלי משהו. זה הדבר שמשותף ל א-סקסואלים. אז אני לא יודע איך לקרוא לזה... אני חושב שאפשר לסכם את זה בזה שיש לי יצר מיני, אבל אין לי משיכה מינית. אם יש לך עוד שאלות- תשאל. אנחנו עדיין קהילה קטנה וחדשה... יחי האוונגרד!

p019

New member
קצת הרחבה.

הנושא של יצר מיני ומשיכה (ריגשית) עלה כבר בעבר בנושא של סוגי א-מיניות.אני חושבת שרובנו החלטנו שבשני הנושאים הללו יש רמות שונה אצל א-מיניים שונים.אני לא יודעת אם זה קשור לנשים/גברים או לרמת היצר המיני של אדם זה או אחר.מה שצריך להדגיש כי גם אדם א-מיני עם יצר מיני גבוהה לא מקשר זאת לאנשים אחרים או לצורך באדם אחר.

יעלון11

New member
הכי טוב לי

והגיע הזמן להתבונן במראה ולומר את האמת: אני אסקסואל! שלום לכולם וברוכים הבאים!

למעלה