MY GIRL - מידע+דעה אישית

Woogy

New member
../images/Emo63.gifגיל בקוריאנית:לעתים יש להפחית שנה-שנתיים

כשאתם קוראים על גיל של קוראני, לפעמים הגיל לא מתורגם, ולכן יש להפחית שנה, ולפעמים אפילו שנתיים. אם רואים את תאריך הלידה המקורי אין בעיה, אבל כשקוראנים רושמים מספר שנים של מישהו זה מחושב אחרת. במקרה הזה היון-בין באמת כמעט בן 25, אבל בקוריאה הוא נחשב בן 27. שיטת החישוב בקוריאה היא כזו: כשבן אדם נולד הוא כבר בן שנה וב-1 בינואר הוא בן שנתיים. נראה לי שבקוריאה יום ההולדת זה חגיגה פחות גדולה מאשר בישראל, לעומת זאת, כפי שרובכם יודעים הגיל מאד חשוב בקוריאה במיוחד כדי לדעת כמה כבוד לתת לכל אחד, ובאיזה סוג משפט לפנות אליו. השאלה על גיל היא אחת השאלות הראשונות, ואף אחד לא מסתיר או מזייף גיל כמו בחלק מתרבויות במערב. בכל אופן, אם אתם רוצים להיות בטוחים בגיל, תמיד לבדוק תאריך לידה, כי אף פעם לא יכולים להיות בטוחים אם תירגמו נכון את הגיל.

כוס חלב

New member
מרתק!

"וב-1 בינואר הוא בן שנתיים" - לא משנה באיזה חודש נולד? זה תאריך קבוע שרירותית? ומה בעצם אומרת המשמעות של "הנונה שלו"? אין אפשרות בתרבות הקוריאנית למערכות יחסים רומנטיות בין גברים צעירים ונשים יותר מבוגרות? כמו למשל אני ובעלי, אני מבוגרת ממנו ב-3 שנים, מערכת יחסים כזו היתה מתאפשרת בקוריאה?

Woogy

New member
אני לא יודע לגבי ההפרשי גילים

בהזדמנות ראשונה אני אשאל. זה שאני נמצא כרגע בקוריאה עוד לא עושה אותי לכזה מומחה בעיניין

m0shi

New member
שמעתי על זה..

מפן-פאל מקוריאה, הוא הסביר לי ואני כזה "אה?!
" ובקשר לזה שיום הולדת בקוריאה זה חגיגה פחות גדולה :\ למרות שאתה המנוסה מבין שנינו :) ,למיטב ידעיתי אם התכוונת כאשר נולד התינוק מממ אני יודעת שעושים הרבה רעש קודם מסיבה גדולה ותוך כדי המסיבה נותנים לילוד לבחור מבין כמה פרטים מנהג משונה שכזה (מיקרופון,טלסקופ מסרק כאשר כול אחד מהם מסמל מה יהיה בעתיד),תולים על הדלת חבל בצבע זהב(לא יודעת מה זה מסמל :S) ועוד כמה מנהגים מוזרים שפרחו כרגע מזיכרוני >< לגביי יום הולדת ,אני יודעת שחוגגים כרגיל , מה שכן במקום עוגה *הפפפתתעהה* אתה מקבל מרק אצות "טעים" :) ראיתי איך מכינים את המרק הזה :S "הוא באמת יאכל את זה?!" כמות שום אדירה פלפל חריף סויה חלמון רוטב סוייה ומין רוטב דגים כזה :\ לא רק שהוא אכל את זה אחר כך, נזלה לו דמעה בידיעה שהכינו לו את המרק ,זלל אותו ובדרך חילק גם לחבריו P:

Woogy

New member
התיחסתי למסיבה השנתית

את יודעת איך בישראל (בפרט לילדים) עושים מסיבה ומזמינים את כולם. ויש כאלה ששוכרים מקום, או מביאים קוסם/בדרן וכד'. אז גם בקוריאה עושים דברים כאלה, אבל פחות. זה לפחות הרושם שלי.

C h i h i r o

New member
יש רק לשים לב

שמדובר ב1.1 של לוח השנה הסיני ( שגם הקוריאנים משתמשים בו לחגוג את החגים) בתאריך הזה חוגגים את ראש השנה וכולם אוכלים מרק עוגות אורז (טוקגוג) אחרי שאוכלים, נוספת לכל אחד שנה. מנהג מאוד משעשע, לי לצערי גילו שאני מזדקנת בשנה רק אחרי שאכלתי כבר את מנת המרק שלי. אולי הייתי יכולה להיות עכשיו צעירה בשנה

Gitana

New member
כנראה שזו הסיבה שלא אהבת...../images/Emo9.gif

מאחר ולא צפית בסדרה במלואה לא הצלחת להיקשר לדמויות...חלק משמעותי מהעלילה התרחש בפרקים עליהם דילגת...בכל אופן, בשבילי הסדרה הזו הייתה איכותית לא פחות מ"סאם סון המתוקה" והרבה יותר מ"פול האוס"
יש איזו סדרה קוריאנית אחרת עליה את ממליצה?

לעניות דעתי

אם כצופה לא הצלחתי להתחבר לעלילה (המופרכת ביותר) או לדמויות בחמשת הפרקים הראשונים שכן ראיתי ברציפות ,וקחי בחשבון שחמש שעות בזמן טלוויזיה זה ים של זמן,אז משהו התפספס וכשל בסדרה וההתחברות הזאת שאת מדברת עליה כבר לא תצא לפועל...לפחות לא אצלי.
האמת שלא ראיתי כל כך הרבה סדרות קוריאניות, אני סתם נורא ביקורתית וקולנית לגבי אילו שכן ראיתי
אבל מה שכן ראיתי ואהבתי היה "גונג" (ג'ו ג'יהון
) ו"נסיך הקפה" המצויין, המגוחך לעיתים והמצחיק.

למעלה